Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 19-07-12, 17:28
Το avatar του χρήστη TRIA4EFE
TRIA4EFE Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 03-02-2012
Μηνύματα: 43
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 154
TRIA4EFE είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
κάτι κοντά στο ψαλίδι μάλλον πρέπει να είναι, μήπως κάτι είναι λασκαρισμένο και κάνει κραδασμούς? έχεις προβλήματα στην οδήγηση? να τραβάει? να πηδάει ο τροχός ο αριστερός κτλ? η ευθυγραμμιση και ζυγοσταθμιση κανουν αλλα πραγματα δεν εχουν σχέση. Και τα φρενα ακουγονται απο αλλου αν κανει εναν θορυβο δαγκανα ή δισκοπλακα, οι στραβες δισκοπλακες οταν πατας φρενο τρεμει το τιμονι το εχω παθει 2 φορες επισης καμια σχεση. Επισης στο πενταλ του συμπλεκτη εχεις παρατηρησει τπτ? γιατι εχει τυχει στου father να κανει κατι νουμερα και ενα βουητο και πρεπει να ειναι το ρουλεμαν του συμπλέκτη!

Αν ειναι κατι λασκαρισμενο δεν μπορω να το καταλαβω με το ματι.Χτες αλλαξα λαστιχα και δεν παρατηρησα τιποτα ουτε στραβες δισκοπλακες ουτε κανα στραβο ακρομπαρο ουτε τιποτα???Πηγα και σε εξατμησα και δεν ειδαμε τιποτα δηλαδη καποια σπασμενη βαση εξατμισης η μηχανης, βαραγα κατω απο το αμαξι και ολα ηταν σταθερα και δεν ακουγα κατι σαν να εχει σπασει η να κρεμεται..Τωρα στον δρομο δεν μου κανει τιποτα σε θεμα οδηγησης απο κραδασμους δηλαδη κτλπ ειναι φυσιολογικο οπως ηταν πριν το βγαλει αυτο απλα τωρα ακουω ενα βουητο και νιωθω ενα τρανταγμα μετα τα 100-120km .Ουτε στον συμπλεχτη εχω παρατηρησει κατι ειναι απολυτα φυσιολογικος.Δεν μπορω να καταλαβω...

Ευχαριστω παντως!
Απάντηση με παράθεση