Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Ευθυγράμμιση -Ρουλεμάν - Πρόβλημα
  #1  
Παλιά 02-01-12, 09:26
Το avatar του χρήστη neos3103
neos3103 Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 31-12-2011
Μοντέλο: Corolla E111 1300cc H/B
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 12
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
neos3103 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ευθυγράμμιση -Ρουλεμάν - Πρόβλημα

Καλή Χρονιά σε όλους , ελπίζω να με βοηθήσετε διότι εχω σοβαρό πρόβλημα , ρουλεμαν αλλαξα πριν απο 16 Δεκεμβρίου 2011 - στα 309.000 χλμ γιατί είχαν θορυβο και κραδασμό ταυτόχρονα , οπότε κριναν αναγκαίο να τα αλλαξω στον Παπαδαμαντίου , όταν πήγα για μια τυπικη αλλαγη λαδιών , μετά την αλλαγη ρουλεμαν στον Παπαδαμαντίου ( αυτα βγαινουν με την πρεσα και ξαναπρεσαρονται τα καινουργια - ημουν μπροστα που το εκαναν αυτο δεν νομιζω να εγινε κατι λαθος απο εκει , δεν μου εκαναν ευθυγραμμιση , μου ειπαν δεν χρειαζεται - το αυτοκινητο ηταν χαλι - παω σε ενα λαστιχα στη γειτονια μου - αμπελοκηπους και το βαζει σε ενα μηχανημα - μου λεει το αυτοκινητο εχει χτυπησει αριστερα - εγω στο εφερα απο δεξια - παω σε ενα δευτερο που μου ειπαν με απαρχαιωμενο μηχανημα στου Ζωγραφου και μου λεει λειπουν μοιρες , φευγω η κατασταση ειναι χειροτερη απο πριν με στραβο τιμονι , παω σε τριτον παλι στου Ζωγραφου απο φιλο μηχανικο - μου φερνει το τιμονι , η καμπερ αριστερα ειναι λαθος μου λεει , ξεβιδωνει το αμορτισερ αριστερα κανει καποιες διορθωσεις και στο τελος μου λεει ειναι τελειο το αυτοκινητο - αλλα δυστυχως και αυτός δεν εχει νεο μηχανημα με τις ρυθμισεις του αυτοκινητου και παει εμπειρικα με οτι του δειξει το παλιο μηχανημα που εχει . Τωρα το αυτοκινητο δεν εχει καλό πατημα εμπρος , και το τιμόνι ψαρευει αν μπορώ να το διατυπώσω σωστα.



Σταύρος
Απάντηση με παράθεση