Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
4Ε-FE σε 4EFTE by Fanis
  #1  
Παλιά 21-11-11, 09:34
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.500
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
Cool 4Ε-FE σε 4EFTE by Fanis

Η αναβαθμιση του μηνα θα ειναι να τουρμπισω την corollitsa μου Ε 111 .

Mετα απο πολυ σκεψη και τελικο στοχο υπερβολικα αλογα καταληγω να δοκιμασω την αντοχη του μαμα μοτερ το οποιο ηδη το εχω με υγραεριο και ηλεκτρικο turbo .

Οποτε καταληγω στην προσωρινη λυση να βρω μια τουρμπινα μαζι με την εξαγωγη απο 4EFTE να την τοποθετησω στο υπαρχον μοτερ και να δω τι θα κανει και ποσο θα αντεξει εφοσον δεν με ενδιαφερει καθολου το συγγεκριμενο και εχω και ακομα ενα για ανταλλακτικα .

Η σκεψη μου εφοσον αφορα τα ηλεκτρικα ειναι οτι με το αεριο θα λυσω ολα τα προβληματα χαρτογραφησης γιατι εχω αγραφο εγκεφαλο και τον ελενχω εγω ανα 50 στροφες , αλλά θα του προσθεσω ακομα ενα αισθητηρα λ για να εχω τελεια ενδειξη γιατι δεν πολυεμπιστευομαι τον μαμα .

οποιος απο εσας εχει μια μαμα τουρμπινα μαζι με εξαγωγη και downpipe ας εποικοινωνησει μαζι μου ετσι ωστε η αγορα να γινει μεσα πο το club και οχι απο καποιο μαγαζι .

οσο για το intercooler ηδη βρηκα ενα front mount και θα ψαξω για σωληνες .

δεκτα σχολια και παρατηρησεις για το project.
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση