Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 14-11-10, 23:22
keichi Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 30-08-2009
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 265
keichi είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Σε 3zz αφαιρεσα τελειως πειραματικα το καταλυτη για κανα μηνα...Αποτελεσματα:
α) Αναμα check engine ΑΜΕΣΩΣ ΜΑ ΑΜΕΣΩΣ μετα την αφαιρεση του καταλυτη...Μεσα σε μερικα δευτερολεπτα απ τη στιγμη που εβαλα μπρος αναψε check...
β) Ο ηχος του μοτερ εγινε οξυς σαν αγωνιστικος με το πατημα του γκαζιου...Σαν σφηκα εκανε...Και μερικες φορες (πολυ σπανια) εριχνε και κανα σκασιμο απ την εξατμιση...
γ) Πηγα για καρτα καυσαεριων και δεν περναγε...
δ) Το αυτοκινητο εχασε δυναμη...Και στις υψηλες και στις χαμηλες, παντου...Σε συγκεκριμενο δρομο που ανοιγω, οταν ειναι μαμα τη τεταρτη την εφτανε στον κοφτη ενω οταν αφαιρεσα το καταλυτη τη πηγαινε μεχρι τις 6100...
Μετα απο αυτο το πειραμα εβαλα τη ΚΑΛΥΤΕΡΗ εξατμιση στο αυτοκινητο μου...Ξερετε ποια?
Ξαναεβαλα την εργοστασιακη εξατμιση...ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠ ΟΛΕΣ!!!!!!!

Ρε παιδια συγνωμη ηθελα να απαντησω και στην αλλη ερωτηση αλλα ξεχασα ας τα συγχωνευσει καποιος...Φιλε nikos adamo ακριβως το ιδιο παρουσιαζει και το δικο μου, αλλες φορες παει σφεντονα και αλλες φορες το νιωθω να μη τραβαει και τοσο(σπανια)...Δεν ξερω τι ακριβως ειναι...Ομως κατα 99% ειμαι πεποισμενος οτι ειναι θεμα με τον εγκεφαλο...Ξερεις γιατι το υποθετω αυτο? Εχω παρατηρησει και κατι αλλο...Ο κοφτης μας βαραει 6700 (ενδειξη στροφομετρου)...Εμενα μου εχει τυχει 3-4 φορες να φτασει 7100 και ο κοφτης δεν ενεργοποιηθηκε...Κουφο? Κι ομως αληθινο...
Εχει ακουστει οτι αυτα τα μοντελα βγηκαν με φρικαρισμενους εγκεφαλους τωρα δε ξερω τι να πω...Παντος θεμα εγκεφαλου ειναι αυτο το θεμα που μας παρουσιαζουν τα αμαξια ειμαι σιγουρος...Αλλα εγω δε βαζω χερι να το ψαξω το αφηνω οπως ειναι...Επισης εχω ακουσει οτι οσοι εψαξαν παραπανω το θεμα με τους εγκεφαλους και καναν αλλαγη εφαγαν το κεφαλι τους...Εκοψε το αμαξι φιλε...Αυτο εχω ακουσει τωρα δε ξερω αν αληθευει...Εγω δε το σκαλιζω το αμαξι μου αστο να τρωει τις φρικες του και να λυσσαει και να τους βγαζει τα ματια των αλλων στα φαναρια χαχαχαχαχαχα!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sotoskap : 15-11-10 στις 00:11. Αιτία: Συγχώνευση
Απάντηση με παράθεση