Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #159  
Παλιά 09-08-10, 08:27
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Τις περισσότερες φορες ναι εμεις φταίμε για την κατάσταση στα σασμαν, πχ εγώ έσπασα του σταρλετ το μαμα σασμαν πάνω στον 4E-FTE, βασικά μου έκανε τα παραπάνω που λέτε και μια μέρα έσπασαν τα συχρονιζέ και πάει! μετά έβαλα του GT και το προσέχω και δεν έχω προβλήματα. Ομως ήταν αρχικά μεταχειρισμένο εκείνο και το ζόριζα πολύ και εγώ και το χάλασα. Στο νέο Auris του αδερφού μου όμως και σε άλλων που δοκιμάσαμε στην 3η ταχύτητα όταν την κουμπώνεις κάνει έναν ήχο σαν γδουπ που και δεν κάνουν άλλα αμάξια, αλλά ούτε σε άλλες ταχύτητες! σε αυτό ναι φταίει το σασμαν της Toyota! ας ελπίσουμε μελλοντικά να μην έχει πρόβλημα γιατί η αντιπροσωπεία μάλλον το παίζει κινέζος....

ΥΓ. οταν έχουμε πρόβλημα με το συχρονιζε όπως στο δικό μου που είπα πριν, συνήθως όταν πας να βάλεις κάποιες ταχύτητες απλά είναι σαν να βρίσκει κάτι καπου και θέλει περισσότερη δύναμη. Οταν μου το έκανε αυτό το έκανα με περισσότερη δύναμη, ή απότομα και γιαυτό τα κατέστρεψα όλα. Το ΓΡΡΡΡρρρρρ που λέτε μάλλον έτυχε απλά να μην πατήσετε καλά τον συμπλέκτη. Σε πολύ γρήγορες αλλαγές μου τύχαινε, σε κανονικές όμως ΠΟΤΕ!
Απάντηση με παράθεση