Θέμα: Air Condition
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 13-07-10, 22:24
Το avatar του χρήστη laios
laios Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 26-03-2006
Μοντέλο: Ε12$03
Περιοχή: Bolos
Ηλικία: 45
Μηνύματα: 388
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 260
laios είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
όταν δουλεύει το a/c οι στροφες πρέπει να ανεβαίνουν! όχι να πέφτουν! μήπως τα έχει παίξει καμια βαλβίδα? άσε που έτσι και σωστά δεν παγώνει και καλές επιδόσεις δεν έχεις, δεν τραβάει και καλά το μοτερ σου! πήγες σε συνεργείο με τα σωστα μηχανήματα να δουνε αν είναι οκ το φρέον μέσα?
Νικηφορε τις στροφες μου τις ριχνει οταν ειναι ρελαντι και στιγμιαια με κοβει λιγο οταν ειμαι σε κινηση.μετα ολα καλα.με τις επιδοσεις του αμαξιου δεν εχω προβλημα καθολου.
το λαμπακι του A/C ειναι μονιμα ανοιχτο οταν το παταω.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από davarisx Εμφάνιση μηνυμάτων
χωρις αιρ κοντισιον με αναμενο κινητηρα ανοιξε το καπο και κατοπιν βαλε αιρ κοντισιον και δες κομπλαρει ο κομπρεσορας κανονικα η κομπλαρει λιγο και μετα ξεμπλοκαρει?
αν μπλοκαρει και μετα απο λιγο ξεμπλοκαρει καπου υπαρχει προβλημα και ο εγκεφαλος του αιρ κοντισιον κοβει για λογους ασφαλειας.
Αν κομπλαρει κανονικα και απλα δεν παγωνει πρεπει να το ψαξεις γιατι ουτε αυτο ειναι καλο.
Ενα προβλημα που παρουσιαζεται σπανια ειναι να χαλαει η βαλβιδα ανακουφισης μεσα στην βαπορετα και σιγα σιγα χανει το φρεον και εσυ ψαχνεις ολο το κυκλωμα αλλα τελικα το προβλημα ειναι εκει.
φιλε davarisx ο κομπρεσσορ μπλοκαρει κανονικα και σταματαει μονο αμα πατησω απο μεσα το κουμπακι για να κλεισει το a/c.εκτος αν τρελλενεται ο DENSO.
οσο για την σπανια περιπτωση που λες δεν το γνωριζω γιατι δεν ξερω να ειμαι ειλικρινης τι ειναι βαπορετα και που ειναι..
με τις θερμοκρασιες κινητηρα τα παω καλα και δεν ειχα ποτε προβλημα.
__________________
Volos


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη corollapatra : 14-07-10 στις 09:20. Αιτία: Συγχώνευση...
Απάντηση με παράθεση