Θέμα: Κεφαλονια
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 21-07-09, 10:01
spyros_45 Offline:
 
Εγγραφή: 01-10-2005
Περιοχή: Κορυδαλλός-Κεφαλονιά-και σχεδόν πάντα off topic
Ηλικία: 46
Μηνύματα: 1.524
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 4 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 380
spyros_45 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ώπα τι βλέπω? Λές να μην έχουμε συναντηθεί στον Κορυδαλλό και να συναντηθούμε στη Κεφαλονιά? Απο που να αρχίσω και που να τελειώσω φίλε μου. Η αλήθεια είναι οτι τη νυχτερινή ζωή και ιδίως την αργοστολιότικη την έχω σχεδόν διαγράψει απο τις επιθυμίες μου. Ξέρεις τώρα...έγγαμος βίος και τα σχετικά.

Στο μόνο που μπορώ να σε κατατοπίσω είναι το θέμα σχετικά με τις παραλίες που ρώτησες. Ένα απο τα μεγαλύτερα σε έκταση νησιά της Ελλάδας, με αμέτρητες πανέμορφες παραλίες. Γι αυτό λοιπόν σημείωνε... Μύρτος, Μακρύς Γυαλός, πετανοί, σκάλα, αντίσσαμος, ξύ και πολλά όμορφα παραθαλάσσια χωριά όπως, Φισκάρδο, Σάμη, Πόρος, Σκάλα, Άσσος.

Ετοιμάσου για αμέτρητα χιλιόμετρα, καθώς όλα τα παραπάνω βρίσκονται σε αρκετά μεγάλη απόσταση μεταξύ τους.

Όπως είπε και ο μαλλιάς πιο πάνω, στο Αργοστόλι βρίσκεται το άνδρο της μεγαλύτερης αλυσίδας κρέπας στην Ελλάδα (αν δεν πεναίψεις το σπίτι σου) της Crepaland. Γενικά όμως μπορώ να σε κατατοπίσω μόνο στα εστιατόρια της περιοχής που μένω εγώ και προανέφερα τον Πόρο. Προσωπικά χθές γύρισα απο τριήμερο και πρώτα ο Θεός απο 10 έως 30 Αυγούστου θα βρίσκομαι πάλι εκεί.

Μην περιμενεις βέβαια να συνατήσεις 2μετρες σκανδιναβές, το νησί δεν ενδείκνυται για τέτοιες καταστάσεις. 2χρονες μπορεί να συνατήσεις μαζί με το μπαμπά και τη μαμά αλλά 2 μετρες με τίποτα.

Γενικά τον Αύγουστο υπάρχει ιδιαίτερη κίνηση με αποκορύφωμα τις 15 και 16 Αυγούστου που είναι η γιορτή Της Παναγίας μας με τα φειδάκια που ώς Εκ Θαύματος εμφανίζονται κάθε χρόνο εκείνες τις ημέρες και μετά εξαφανίζονται. Πάνω στο κεφάλι τους φέρουν Σταυρό και φυσικά είναι ακίνδυνα. Την επόμενη δε ημέρα είναι η γιορτή του Προστάτη και Θαυματουργού του νησιού Αγίου Γερασίμου ( μεγάλη η χάρη τους και Των Δυο ). Εκείνες τις 2 ημέρες επικρατεί πανικός.

Το τηλεφωνο μου είναι 6948214055 και ότι χρειαστείς μη διστάσεις να μου τηλεφωνήσεις. Καλά να περάσεις!
__________________
Μια φορά τον χρόνο αποτελεί επιτακτική ανάγκη!
Απάντηση με παράθεση