Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 04-11-08, 11:49
Το avatar του χρήστη corollapatra
corollapatra Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 28-02-2005
Μοντέλο: T Sport 5d facelift
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 6.112
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 876
corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα
Αρχικά Γιάννη σχετικά με τις τιμές ρίξε και μια ματιά εδώ για όλες τις διαθέσιμες εκδόσεις, τεχνικά και λοιπά χαρακτηριστικά και τις τιμές τους.

Σχετικά με εμπειρία OPEL δεν έχω προσωπική αλλά από καλούς και οικογενειακούς φίλους, αλλά και συγγενείς, από ASTRA, το παλιό αλλά και το νέο μοντέλο. Δεν έχω συγκεκριμένη άποψη αφού από όλους αυτούς υπάρχουν και καλές γνώμες-εμπειρίες και κακές και πολυυυύ κακές.

Εκείνο που έχω παρατηρήσει πάντως είναι ότι όλα τα OPEL ενώ στα χαρτιά παρουσιάζονται με δυνατούς κινητήρες, στο δρόμο αυτή η δύναμη δεν εμφανίζεται, με αποτέλεσμα να είναι σχετικά αργά. Και στην περίπτωση του Insignia ο 1,8 κινητήρας αποδίδει 140 άλογα που όμως εάν δεις στο link που σου έδωσα οι επιδόσεις του δεν είναι αυτές που θα περίμενε κανείς από αυτόν τον κινητήρα...

Για εμφάνιση φυσικά δεν νομίζω να υπάρχει θέμα προς συζήτηση, το αυτοκίνητο είναι πανέμορφο.

Τελειώνοντας, απλά θα σου πω ότι εγώ σαν Ανδρέας έχω μία λογική που λέει ότι καλό θα είναι να αποφεύγω να αγοράζω εντελώς νέο μοντέλο πριν αυτό κυκλοφορήσει αρκετό καιρό προκειμένου τα προβλήματα-παιδικές αρρώστιες που σίγουρα θα παρουσιαστούν να διορθωθούν στο πιθανό facelift που θα κάνει κάποια χρόνια μετά. Αλλά σου ξαναλέω αυτή είναι μία δική μου, τελείως υποκειμενική λογική...
__________________
Lift, lift, lift...
Απάντηση με παράθεση