Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
ΚΕ70 - Κρακ κατω απο το κάθισμα
  #1  
Παλιά 12-12-07, 11:21
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
ΚΕ70 - Κρακ κατω απο το κάθισμα

Έχω ένα φιλαράκι που έχει μια ΚΕ70 corolla DX. Δυστυχώς εδω και κάποιο καιρό του έχει δημιουργηθεί ένα ψιλό κρακ στο σασί κάτω περίπου από τη θέση του οδηγού. Αποτέλεσμα είναι, κάθε φορά που περνάει απο νερά, να ψιλοπερνάνε σταγόνες και μέσα στο αμάξι.

Θέλει κάτι να κάνει γιατί όπως καταλαβαίνετε... όσο περνάει ο καιρός, με τη σκουριά κτλπ αυτό το κρακ θα γίνεται και χειρότερο.

Έχετε κάτι να προτείνετε εσείς οι έμπειροι λάτρες των "ηλικιωμένων" αυτοκινήτων? Είμαι σίγουρος πως θα έχετε αντιμετωπίσει παρόμοιες καταστάσεις.
Σκέφτεται μήπως πάρει αυτο το ειδικό υλικό 2 στοιχείων (σαν εποξική) και να το στρωσει απο πάνω και απο κάτω αλλά δεν είναι και σίγουρος αν θα κάνει καλή δουλειά. Θέλει να σιγουρευτεί ότι όχι μονο θα κλείσει καλά αλλά και ότι δεν θα χειροτερεύει εσωτερικά αυτη η κατάσταση, μη βρεθεί στο δρόμο μαζί με το κάθισμα καμιά ώρα πάνω σε κανενα ντριφτ...

Του έχω ζητησει να μου περάσει και φωτο μολις μπορέσει, την οποία και θα ανεβάσω.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση