Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
η θερμοκρασία στην Αθήνα σήμερα
  #1  
Παλιά 24-06-07, 16:56
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 755
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
η θερμοκρασία στην Αθήνα σήμερα

σήμερα άργησα να ξυπνήσω.λοιπόν σηκώθηκα στις 11.και όπως ήμουν μούσκεμα κλείνω τον ανεμηστήρα οροφής και αλλάζω μία μπλούχα.ε λέω κάτσε να ανοίξω τη μπαλκονόπορτα να αερίσω λίγο το δωμάτιο.(σημείωση το δωμάτιο μου το μεσημέρι το χτυπάει ο ήλιος αλήπυτα).τι το ήθελα?ένιωσα τη λάβα.α δεν πάμε καλά λέω και πάω να πιω το γαλατάκι μου να μεγαλώσω.το μεσημέρι καθόμουν και ίδρωνα.ε 2 πήγε η ώρα λέω κάτσε να φάω.
ζεσταινόμουν πάρα πολύ και από περιέργεια πέρνω το θερμόμετρο που έχω στο δωμάτιο και έδειχνε 39 βαθμούς(με τον ανεμηστήρα αναμένο στο χαμηλό) και το βγάζω έξω στο τραπεζάκι.τρώω και βγαίνω να δω τι θερμοκρασία έδειχνε.κοιτάω ξαναματα κοιτάω 47,5.μπαίνω μέσα ανοίγω συρτάρια και βρίσκω άλλα δύο υδραργύρου.τα βγάζω και αυτά έξω και μέσα σε 5 λεπτά που τα ξανακοίταξα έδειχναν όλα το ίδιο.47,5.
πέρνω το ένα και το βάζω στη κατάψυξη.όταν το έβγαλα έδειχνε -3.πηγαίνοντας προς το μπαλκόνι δεν μπορείται να διανοηθείται πως ανέβαινε η ένδειξη.

εσείς από περιέργεια κοιτάξατε πόσους βαθμούς είχε εκεί όπου μένετε ή εκεί που ήσασταν το μεσημέρι?

αναρωτιέμαι τι θα κάνουμε μιας και ακόμα είναι Ιούνιος...
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση