Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Re: ΠΟΙΗΜΑ-ΧΙΕΣ
  #20  
Παλιά 13-07-06, 15:55
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Re: ΠΟΙΗΜΑ-ΧΙΕΣ

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από endurasKE-30";p="49384
Αυτο το τελευταιο το εβαλες κατ αναγκη για να κανεις ομοιοκαταληξεια ε?
Γιατι μεχρι τωρα στην πραγματικοτητα...

¶σε Κυριάκο φίλε μου, το ξέρει όλη η Ελλάδα, πως πίνεις το τσαγάκι σου από τον Μαρμελάδα.
Και όσο για το Νίκο μας, κάνε την γυριστή, γιατί αν ανοίξετε σωστά... θα πιεις το Ice Tea...
Μία φορά τα στήσατε και ανοίξατε δευτέρες (γιατί μετά θα σκάγατε επάνω στις μπαριέρες),
Και από τότε πίστεψες πως η γριά πετάει και πως το τέλμα των καπί το αποχαιρετάει.
Λες πως αν δούλευε σωστά κι ο παλιο-διανομέας, η κορολλίτσα θα ΅τανε λιοντάρι της Νεμέας.
Μα όσα λόγια να μας πεις, όνειρα και αν κάνεις, ίδιο το αποτέλεσμα... Στην κόντρα πάλι χάνεις...
Όσο και αν περνιόσουνα για οδηγός θηρίου, πάρΆ το χαμπάρι φίλε μου, είσαι η ντροπή της Χίου...
Όπως μου λες εμένανε να ξέρω πού τα βάζω, το ίδιο κάνε και εσύ γιατί ήδη σε κράζω...

Μου θίγεις και τον αντρισμό, πως κάνω και φασίνα, μα την παντόφλα εσύ την τρως συνάμα με την γκρίνα
Η Στέλλα η κακόμοιρη πως σε αντέχει πες μου? Κι άμα υπάρχει ένα καλό επάνω σου έλα βρες μου...
Πιστεύω τήνε μέθυσες για να σου πει το ναι, με τέτοια μούρη που ΅χεις κοτόπουλο πανέ...
Μη μας το παίζεις άντρακλας, βαρβάτος και λεβέντης... ΤΆ αμάξι πισωκίνητο κι εσύ είσαι πισωγλέντης.

Κλείνοντας θέλω να σου πω μόνο τρεις συμβουλές, να τις ακολουθήσεις γιατί είναι καλές.
1. Μέχρι να βρεις Κυριάκο μου σωστό ντιστριμπιτέρ, παράτα τα και τύλιγε σουβλάκια με ντονέρ.
2. ΜΆ αυτούς τους σαπιο-στοίχους σου δεν γίνεσαι Καβάφης, πάρε πινέλο και μπογιά, τοίχους άντε να βάφεις...
3. Αν θες να παίξεις με τουτού πήγαινε στο Allou, κατέβα απΆτο καλάμι σου να μη σου μπει αλλού...

Madvinegar / Λουντέμης
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση