Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 30-05-06, 14:23
mechanicaf Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 452
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 289
mechanicaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Λοιπον το κανει σε ολες τις ταχυτητες αρκει να ειμαι σε χαμηλες στροφες.Το κανει και με 3 ταχυτητα σιγουρα αφου μερικες φορες οταν κανω αναβαση και τερματιζει η δευτερα βαζω τριτη και εκει αν ειμαι χαμηλα θα σκορτσαρει.Τωρα το σκορτσαρισμα το εννοω σαν δισταγμα οχι συνεχομενο αλλα διακοπτομενο.Π.χ 1500 στροφες με σταθερο 'καλο' γκαζι στις 1700 κομπιασμα,αφου τις περναει συνεχιζει κανονικα μεχρι 2000,εκει ξανα κομπιασμα στις 2500 ξανα,ωσπου μετα τις 3000 κανονικοτατα.Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι το κανει μονο μετα απο αρκετη ωρα,αφου ζεσταθει το μοτερ και οχι συνεχεια.Αν ηταν ρευματα δεν θα το εκανε συνεχεια;;Αν ηταν δισκος παλι δεν θα το εκανε συνεχεια;;Εδω μιλαμε μονο για την περιπτωση που ζεσταθει το μοτερ ή ξερω εγω τι αλλο μπορει να ζεσταινεται μετα απο καποια ωρα;;Ο mAP Sensor που λετε ειναι η καλωδιωση που κουμπωνει πανω στο φιλτροκουτι;;Και αν ναι αυτος ηταν παντα χυμα,λογω φιλτροχοανης και τωρα με το φιλτροκουτι μπηκε στη θεση του.
Αυτο που λετε με την τρομπα εχετε δικιο αφου και ενα φιλαρακι με Lancia 2.0T στα ψηλα ειχε προβλημα του εκοβε το αυτοκινητο αλλα αυτος μου προτεινε να μετρησουμε πιεσεις στην τρομπα!
Απάντηση με παράθεση