PDA

Επιστροφή στο Forum : Patradise...... We are coming!!!


Ayrton
03-02-06, 00:30
Μιάς και η ώρα της εκδρομής πλησιάζει, να σας ενημερώσω για τα σχετικά της αναχώρησης. Η αναχώρησή μας το Σάββατο (11/03) θα γίνει στις 09:30. Σημείο Συνάντησης το βενζινάδικο της AEGEAN που βρίσκεται στην Εθνική Αθηνών-Κορίνθου, μετά τα διόδια της Ελευσίνας. Στο πάρκινγ του βενζινάδικου θα μαζευτούμε για να φύγουμε όλοι παρέα (όπως και στην εκδρομή στα Καλάβρυτα!). Κάποιες λεπτομέρειες ακόμα...... να έχετε τα pmr σας όλοι μαζί. Ολοι θα κινηθούμε με τα πορείας αναμένα, και όλοι θα πρέπει να είανι με γεμάτα ρεζερβουάρ!!!. Και δεν χρειάζεται να τονίσουμε την ιδιαίτερη προσοχή στην οδηγική μας συμπεριφορά, καθώς όλοι πάνω - κάτω ξέρουμε το είδος του δρόμου απο ΑΡΧ. Κόρινθος έως Πάτρα.



Παρακαλούνται όλοι όσοι θα Διανυκτερεύσουνε σε Ξενοδοχείο, στην εκδρομή τις Πάτρας, να φέρουνε 25Ε στην συνάντηση τις Παρασκευής (24/02/06), τα οποία θα δώσουμε για προκαταβολή στο ξενοδοχείο!!! Δεν θα υπάρξει παράταση γιατί εκείνες τις ημέρες διαξάγεται και ράλλυ στην ευρύτερη περιοχή τις Αχαϊας και θα είναι δύσκολο να κλείσουμε! Για αυτό παρακαλώ πολύ να διευθετυθούνε όλα την Παρασκευή.

Ευχαριστώ!!!!


Πάτρα ακούει? ...Οχι? Καλά θα κάνετε να καθαρίσετε τα αυτιά σας!

Ερχόμαστεεεεεεεεεεεεεεεεε

Ω ναι, αυτό που σιγοψιθυρίζαμε θα γίνει! Σας ερχόμαστε! Το Corolla Club θα κατηφορίσει στην Πάτρα! Στις 11 Μαρτίου θα πραγματοποιηθεί έκδρομή του Club στην Αχαϊκή πρωτεύουσα,, οπότε και περιμένουμε να μας υποδεχτεί όλο θέρμη ο φίλος Ranger (αν θές κάνε και αλλιώς), μαζί με όλα τα υπόλοιπα παιδιά (θέλουμε να πιστεύουμε!).

Σε μερικές μέρες θα μπούνε όλες οι σχετικές λεπτομέρειες που αφορούνε αυτήν την εξόρμησή μας!!! Ελπίζω να δώσετε πολλοί το παρόν, ώστε να μπορέσουμε να πούμε ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά στην Πάτρα που προσπαθούνε για το καλύτερο!!!

Να σας ενημερώσω επίσης ότι μπορεί όποιος (επαναλαμβάνω, όποιος θέλει, επίσημα το club πηγαίνει το Σάββατο σαν μονοήμερη, όσοι θέλουνε αναχωρούνε Σάββατο και όσοι θέλουνε Κυριακή) θέλει να συνδιάσει την εκδρομή με 2ήμερο. Για αυτόν τον λόγο θα βάλουμε εντός λίγων ημερών μια λίστα με ξενοδοχεία και τιμές, ώστε να μπορεί ο καθένας να διαλέξει που θέλει να μείνει.

Οπότε μπορείτε να δηλώνετε συμμετοχή για να ξέρουμε πόσα άτομα θα είμαστε. :cool:

Επείδή όπως έχουμε ήδη πεί, υπάρχει και το σενάριο τις διανυκτέρευσης για όσους το θελήσουνε, θέλουμε να δηλώσετε και ποιοι μελετάτε ένα τέτοιο ενδεχόμενο (Και για πόσα άτομα!). Κάνουμε κάποιες συζητήσεις, και θέλουμε να τους πούμε κατά προσέγγιση άτομα, για να δούμε τι τιμή μπορούμε να πάρουμε! (Ενδεικτικά αναφέρω, έναν μέσο όρο, σε 60-70Ε το διπλό (ανα δωμάτιο)) Αρα κάπου στα 30Ε το άτομο περίπου


Να 'στε καλά παιδιά! Ετοιμαστείτε!!! :lol: :lol: :lol:





Παρακάτω είναι η λίστα συμμετοχών!!!!


MARMEL (2 Ατομα χωρίς Διανυκτέρευση - Αναχώρηση Κυρ.)

Fanis (2 Ατομα συν Μωρό με Διανυκτέρευση σε Ξεν. - Αναχώρηση Κυρ.)

Slobo (1 Άτομο χωρίς Διανυκτέρευση - Αναχώρηση Σαβ.)

Dionisis (1 Ατομο χωρίς Διανυκτέρευση σε Ξεν. - Αναχώρηση Κυρ.)

Madvinegar (2 Ατομα με Διανυκτέρευση σε Ξεν. - Αναχώρηση Κυρ.)

EndurasKE-30 (2 Ατομα με Διανυκτέρευση σε Ξεν. - Αναχώρηση Κυρ.)

DRIVER

vagelisteo (2 Ατομα χωρίς Διανυκτέρευση - Αναχώρηση Κυρ.)

Antonis

Nikos (1 Ατομο χωρίς Διανυκτέρευση σε Ξεν. - Αναχώρηση Κυρ.)

DjBac (1 Ατομο χωρίς Διανυκτέρευση σε Ξεν. - Αναχώρηση Κυρ.)

dinos (2-3 Ατομα με Διανυκτέρευση σε Ξεν. - Αναχώρηση Κυρ.)

diafanh-psyxh (1-2 Ατομα χωρίς Διανυκτέρευση σε Ξεν.)

dckatrak

Ayrton (2 Ατομα με Διανυκτέρευση σε Ξεν. - Αναχώρηση Κυρ.)

neoklis (3 Ατομα χωρις Διανυκτερευση - Αναχώρηση Σάβ.)

corollas_g6_power

Nyo (2 Ατομα με Διανυκτέρευση σε Ξεν. - Αναχώρηση Κυρ.)

Λεωνίδας (1 Άτομο με Διανυκτέρευση σε Ξεν. - Αναχώρηση Κυρ.)

.......

corollapatra
03-02-06, 08:25
Πάτρα ακούει?

Εδώ Πάτρα... Σας ακούμε 10 στα 10... Πότε θα έρθετε; Στις 11 Μαρτίου; Για να δω λίγο το καρνέ μου..............................

Οk. Είμαι ελεύθερος εκείνη την ημέρα... :crazylol

Λοιπόν, ακούσατε όλοι οι Πατρινοί; Έρχονται τα αφεντικά στην πόλη μας...

Να οργανωθούμε:
Βαγγέλη, να καθαρίσεις το σπίτι.
Δημήτρη, να μαγειρέψεις - παραγγείλεις πίτσες...
Εγώ θα πλύνω τα αυτοκίνητα.
Παναγιώτη, να κουρέψεις το γκαζόν.
Νίκο, να πάρεις τα παιδιά από το σχολείο... question
Οι υπόλοιποι περιμέμετε οδηγίες. Να είστε stand-by

Ε- Ε- Έρχονται, Ε- Ε- Έρχονται :olala

madvinegar
03-02-06, 09:21
Πολύ ωραία! Το ότι γίνεται Σάββατο νομίζω είναι καλό γιατί όποιος θέλει μπορεί να το κάνει 2ήμερο.
99,9% εγώ είμαι μέσα.

LoVis
03-02-06, 09:24
Και εγώ μάλλον!:)

endurasKE-30
03-02-06, 10:25
Ωραία!
Χαιρομαι γιατι τοτε θα μπορω και εγω και η κουκλα μου και θα κατεβω να δω και το φιλο μου το Βαγγελακη!
Βαγγελη την κεραια!!!!!!!!

DRIVER
03-02-06, 11:32
εγω λεω να παμε κρητη που εχω και σπιτια για τισ corolles μασ. αλλα και πατρα δεν με χαλαει μια και που ειμαι μασκαρασ απο μονος μου. :lol: :lol: :lol: :lol:

Virus
03-02-06, 13:18
Κ εγω μεσα 99.9999999% αυτη τη φορα!

Ayrton
03-02-06, 13:36
Εχουμε και λέμε μέχρι τώρα..... :

1. Ayrton
2. Fanis
3. Slobo
4. Wolf
5. Dionisis
6. Madvinegar
7. Lovis
8. EndurasKE-30
9. DRIVER
10. Virus
11. vagelisteo
12. IVEHIN
13. Antonis
14. Nikos
15. MΑRMEL twin cam 20V
16. ΓΙΑΝΝΗΣG6
17. DjBac
18. dinos
19. ke30-gt
.
.
.
.

kyro
03-02-06, 16:23
Λοιπόν ο χρόνος (11ΜΑΡ) είναι καλός και για μένα. Να μάθουμε και το πρόγραμμα της εκδρομής...

Virus
03-02-06, 16:50
Ρε παιδια μηπως ομως Σαββατο δεν βολευει γιατι καποια παιδια δουλευουν?

Slobo
03-02-06, 17:33
Ο λόγος για τον οποίο επιλέχθηκε να γίνει η συγκεκριμένη εκδρομή Σάββατο είναι ότι για πολλούς η αυθημερόν επιστροφή μπορεί να φανεί δύσκολη λόγο της μεγάλης απόστασης. Έτσι λοιπόν αποφασίσαμε να γίνει Σάββατο δίνοντας με αυτό τον τρόπο την δυνατότητα σε όσους το επιθυμούν να διανυκτερεύσουν. Για το λόγο αυτό στις προσεχείς ημέρες θα μπει λίστα με ξενοδοχεία και τιμές, όπως αναφέρει παραπάνω ο Γιάννης (ayrton).

MARMEL
03-02-06, 18:04
επιτελους βολτα :lol:
αλλα δε θα χει στροφες cussing
μεσα και εγω.............


Ε Ε ΕΚΔΡΟΜΗ
Ε Ε ΕΚΔΡΟΜΗ

IVEHIN
03-02-06, 18:27
Οπωσδηποτε ειμαι μεσα.
Τα αυτονοητα........!!!!

Nikos
03-02-06, 19:21
Μεσα και εγω εκτος απροοπτου :cool:

DjBac
03-02-06, 21:07
επιτελους βολτα :lol:
αλλα δε θα χει στροφες cussing
μεσα και εγω.............

Θα πάμε μια βόλτα από καλάβρυτα και μετά συνεχίζουμε!!! :hehe :hehe

Μέσα και εγώ!!! viking viking viking

dinos
04-02-06, 14:16
επιτελους βολτα :lol:
αλλα δε θα χει στροφες cussing
μεσα και εγω.............

Θα πάμε μια βόλτα από καλάβρυτα και μετά συνεχίζουμε!!! :hehe :hehe

Μέσα και εγώ!!! viking viking viking
χαχαχαχα djback-dinos-marmel=στροφες.....ρε μαρμελαδα μην αγχωνεσαι θα κανουμε την ευθεια στροφες για να στριψουμε!!!!κ μην ξεχναμε τον δρομο για Αχαία κλαους που εχει μονο στροφες......ειμαι μεσααααααααα 1000000000000000%

dinos
05-02-06, 21:23
tongue tongue tongue tongue tongue tongue
φαγητο κανονισαμε?????Μου ειπε ο μαρμελ οτι αν δεν εχει παϊδακια δεν ερχεται... yell yell

MARMEL
05-02-06, 23:09
πεστα πεστα ολα εγω θα τα κανονιζω τα του φαγητου πια? cussing

ke_30 gt
06-02-06, 07:45
σαββατο?? επιτελους θα συμμετεχω και εγω καπου!!!!!και εγω μεσα πιο μεσα δεν γινεται!!! τι ωρα θα ξεκινησουμε με το καλο???

Ayrton
06-02-06, 08:19
Συνεχίζω την λίστα και εδώ για να την βλέπουνε όλοι ..... :

1. MARMEL
2. Fanis
3. Slobo
4. Wolf
5. Dionisis
6. Marios
7. Madvinegar
8. Lovis
9. EndurasKE-30
10. DRIVER
11. Virus
12. vagelisteo
13. IVEHIN
14. Antonis
15. Nikos
16. DjBac
17. dinos
18. ke30-gt
19. diafanh-psyxh
20. dckatrak
.
.
.
Παίδες, πάμε πολύ καλά!!! Να γίνει μια εκδρομή να έχουνε όλοι να λένε!!! Ελα να μεγαλώνει η λίστα!!!

diafanh-psyxh
06-02-06, 08:43
εκτός απροόπτου ναι θα με δείτε και εμένα στην εκδρομή χεχε

GIANNIS_G6
06-02-06, 16:26
Παιδες εγω ειμαι λιγο επιφυλακτικος μην με βαλετε στην λιστα ακομα γιατι εχω μεγαλο προβλημα με τον καιρο,χαλιεμαι αν δεν ειναι καλος ο καιρος οποτε περιμενω μεχρι τελευταια στιγμη!sorry γιαννακη αλλα δεν μπορω να απαντησω ευθεως για να ειμαι στην λιστα.

MARMEL
06-02-06, 19:14
Παιδες εγω ειμαι λιγο επιφυλακτικος μην με βαλετε στην λιστα ακομα γιατι εχω μεγαλο προβλημα με τον καιρο,χαλιεμαι αν δεν ειναι καλος ο καιρος οποτε περιμενω μεχρι τελευταια στιγμη!sorry γιαννακη αλλα δεν μπορω να απαντησω ευθεως για να ειμαι στην λιστα.
αλλο παλι τουτο. απο ζαχαρη εισαι ρε βουτυρομπεμπε? :lol:

endurasKE-30
06-02-06, 20:40
Πανο το αμαξι του με συνεφεια χανει 10 αλογα ενω με βροχη 15.
Γι΄αυτο δεν ερχεται... :lol:

dckatrak
07-02-06, 16:40
ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ - ΒΑΛΤΕ ΜΕ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ!!!
ΒΒΒΒΒΒΤΤΤΤΣΣΣΣΟΟΟΟΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!

ranger
07-02-06, 16:55
Εγώ δε θα μπορέω να έρθω στην εκδρομή, μάλλον θα είμαι .........στην Πάτρα :hehe :hehe :hehe :hehe

Αλήθεια, τα παιδια από την Πάτρα που θα συμμετάσχουν δεν πρέπει να είναι και αυτά στη λίστα;;; Έτσι για να φαινόμαστε και περισσότεροι!!!!

dinos
08-02-06, 00:25
Εεεεε να συμπληρωσω.....δηλωνω υπευθυνα χωρις φοβο κ χωρις παθος οτι εκτος απο το οτι θα ερθω στην εκδρομα(παρολο που δεν εχει στροφες κ θα κλαιω) θα διανυκτερευσω κιολα κατα 83%......εεεε ψιτ παιδι πιασε ενα διπλο!

IVEHIN
08-02-06, 00:38
Εγώ δε θα μπορέω να έρθω στην εκδρομή, μάλλον θα είμαι .........στην Πάτρα
Που τα βρισκεις ρε βαγγελακη... :lol: :lol: :lol:

Αλήθεια, τα παιδια από την Πάτρα που θα συμμετάσχουν δεν πρέπει να είναι και αυτά στη λίστα;;; Έτσι για να φαινόμαστε και περισσότεροι!!!!
Σωστο και αυτο βαγγελακη,αλλα αμα δεν κανεις και την παρατηρηση σου θα σκασεις εεεεε..... :lol: :lol: :lol:

Εεεεε να συμπληρωσω.....δηλωνω υπευθυνα χωρις φοβο κ χωρις παθος οτι εκτος απο το οτι θα ερθω στην εκδρομα(παρολο που δεν εχει στροφες κ θα κλαιω) θα διανυκτερευσω κιολα κατα 83%......εεεε ψιτ παιδι πιασε ενα διπλο!
Εσυ μην χασεις μορη κυρια ελπιζω να μην το θες για την γυναικα μου...!!!!! :lol: :lol: :lol:
Οσο για την δικια μου διανυκτερευση δεν μπορω να πω σιγουρα ακομα γιατι μπορει να μεινω και σε σπιτι στο ριο (εχει και το καζινο διπλα,θα εχω γινει και 23 μεχρι τοτε....ε ρε γλεντια.Σε βλεπω να μου βαζεις βενζινη στον γυρισμο dino.)[/i]

DjBac
08-02-06, 03:08
Συνεχίζω την λίστα και εδώ για να την βλέπουνε όλοι ..... :

1. MARMEL
2. Fanis
3. Slobo
4. Wolf
5. Dionisis
6. Marios
7. Madvinegar
8. Lovis
9. EndurasKE-30
10. DRIVER
11. Virus
12. vagelisteo
13. IVEHIN
14. Antonis
15. Nikos
16. DjBac
17. dinos
18. ke30-gt
19. diafanh-psyxh
20. dckatrak
.
.
.
Παίδες, πάμε πολύ καλά!!! Να γίνει μια εκδρομή να έχουνε όλοι να λένε!!! Ελα να μεγαλώνει η λίστα!!!

Εσύ τι έγινε?? Δε θα μας κάνεις την τιμή??? :hehe :hehe

Λογικά και εγώ θα διανυκτερεύσω σε σπίτι!!

Ayrton
08-02-06, 08:21
Εχω βαρεθεί να ασχολούμαι με τα παιχνίδια του Πάνου βρε Αντώνη!!!! :lol:

Είναι μικρό παιδί, τι να του κάνω? Θελει ντε και καλά το όνομά του πρώτο, και εμένα ....να μην πώ!!!! Αστον να χαρεί λοιπόν!!! χεχεχε

Ayrton
08-02-06, 21:49
Παιδιά, κάντε και κανένα πόστ σχετικά με την διανυκτέρευση. Χρειζόμαστε κάτι ενδεικτικό για να μιλήσουμε με ξενοδοχεία! Βόηθήστε λίγο και 'σεις! :-?

MARMEL
09-02-06, 03:44
να πατε να παρετε τιμες απο το hotel δελφινι. ειναι πολυ καλο με παρκιν καλο πρωινο και φτηνο γενικως. ειναι στην παραλια απεναντι απο τα καρναγια :hehe

corollapatra
09-02-06, 08:42
Στην χθεσινή (08/02/2006) συνάντηση του παραρτήματος της Πάτρας μιλήσαμε για το θέμα της διανυκτέρευσής σας και μέσα στο Σαββατοκύριακο θα μπορούμε να σας ενημερώσουμε σχετικά με τις τιμές μερικών ξενοδοχείων, συμπεριλαμβανομένου και του "Δελφίνι Hotel" που είπε ο Πάνος. Όμως πρέπει να ξέρουμε λίγο-πολύ πόσα άτομα σκοπεύουν να διανυκτερεύσουν σε ξενοδοχείο για να μπορέσουμε να πετύχουμε καλύτερη τιμή ως group. Αυτό το λέω γιατί οι περισσότεροι δεν έχετε ξεκαθαρίσει εάν έχετε τουλάχιστον πρόθεση για να διανυκτερεύσετε στην Πάτρα, ενώ άλλοι δηλώνουν ότι θα μείνουν σε συγγενείς και φίλους. Είναι αλλιώς να ρωτήσουμε πόσο κοστίζει το δωμάτιο για ένα ζευγάρι και αλλιώς για 10 δίκλινα δωμάτια.

Πάντως, άσχετα με τις παραπάνω παρατηρήσεις, θα ενημερώσουμε άμεσα για τις ισχύουσες τιμές των ξενοδοχείων.

Slobo
09-02-06, 10:18
Εγώ κατά 99,9% θα διανυκτερεύσω (δύο άτομα).
Παιδί πιάσε ένα δίκλινο!! :lol: :lol:

corollapatra
09-02-06, 11:09
Παιδί πιάσε ένα δίκλινο!! :lol: :lol:


Έφτασεεεεεεεεεεεε.... :lol: :lol:

Ayrton
09-02-06, 11:13
1. MARMEL (2 Ατομα αναχωρηση σαβατο και Διανυκτέρευση στο Αιγιο 99%)
2. Fanis (2 Ατομα συν Μωρό με Διανυκτέρευση σε Ξεν.)
3. Slobo (2 Ατομα με Διανυκτέρευση σε Ξεν.)
4. Wolf (2-3 Ατομα χωρίς Διανυκτέρευση σε Ξεν. - Αναχώρηση Κυρ.)
5. Dionisis (1 Ατομο χωρίς Διανυκτέρευση σε Ξεν. - Αναχώρηση Κυρ.)
6. Marios
7. Madvinegar (2 Ατομα με Διανυκτέρευση σε Ξεν.)
8. Lovis
9. EndurasKE-30
10. DRIVER
11. Virus (2-3 Ατομα χωρίς Διανυκτέρευση - Αναχώρηση Σάβ.)
12. vagelisteo (2 Ατομα σαββατο αναχωρηση και Διανυκτέρευση Αιγιο 99%)
13. IVEHIN (χωρις διανυκτέρευση ?)
14. Antonis
15. Nikos
16. DjBac (1 Ατομο χωρίς Διανυκτέρευση σε Ξεν. - Αναχώρηση Κυρ.)
17. dinos (2-3 Ατομα με Διανυκτέρευση σε Ξεν.)
18. ke30-gt
19. diafanh-psyxh (1-2 Ατομα χωρίς Διανυκτέρευση σε Ξεν.)
20. dckatrak
21. Ayrton (2 Ατομα με Διανυκτέρευση σε Ξεν.)
22. neoklis (3 Ατομα χωρις Διανυκτερευση - Αναχώρηση Σάβ.)
.
.

ranger
09-02-06, 15:04
Σήμερα πήγα με τον Νίκο (Tez@ς) και την κοπέλα του την Αγγελική για να κάνουμε έρευνα τιμών ξενοδοχείων... Τα πράγματα έχουν ώς εξής:
HOTEL ADONIS:
μονόκλινο - 40 euro
δίκλινο - 50 euro
τρίκλινο - 65 euro
Δεν διαθέτει parking αλλά εχουμε κανονίσει με φυλλασόμενο σκεπασμένο parking 2 λεπτά με τα πόδια απο το hotel, to κάθε αυτοκίνητο 4 euro (πολύ καλή τιμή αν αναλογισείτε οτι βρήκαμε και με 12 euro)!!!
HOTEL DELFINI:
μονόκλινο - 40 euro
δίκλινο - 60 euro
τρίκλινο - 70 ή 75 euro (ανάλογα τα άτομα)
Στην τιμή συμπεριλαμβάνεται και θέση στο ιδιοκτιτο parking του ξενοδοχείου.
HOTEL ASTIR
μονόκλινο - 78 euro
δίκλινο - 108 euro
τρίκλινο - 130 euro
μου είπαν να παρω τηλεφωνο για να συνενοηθώ με τον υπεύθυνο για κάτι καλύτερο :hehe :hehe
Σύγκριση:
Το κόστος ειναι περίπου το ίδιο. Το Δελφινι εχει λιγο καλυτερα δωμάτια αλλα το Αδωνης ειναι σε κεντρικό σημειο. Συνεπώς δεν θα χρειαστεί να πάρουμε τα αυτοκινητα για να βγούμε το βράδυ. (άρα θα πιούμε και όσο θέλουμε).
Η τελική απόφαση ειναι δική σας. Αυτή ειναι μια ιδέα για να τη συζητήσετε στη αυριανή συνάντηση...
Και για τα δυο θα πρεπει να κλεισουμε περιπου 5 μερες νωρητερα και να δώσουμε προκαταβολη!!! Αυτα!!!
Η Πάτρα έκανε το καθήκον της, προσεχώς θα ανακοινώσω περισσότερα στοιχεία για τις δραστηριοτητες και τις εξορμίσεις μας! (ετοιάζω μια πολύ στριφτερή διαδρομή για την κυριακή το πρωί)!!!

madvinegar
09-02-06, 15:24
Και εμενα, εκτός απροόπτου, υπολογίστε με για διανυκτέρευση - δίκλινο δωμάτιο.

DjBac
09-02-06, 15:44
Διανυκτέρευση αλλά σε σπίτι!

neoklis
09-02-06, 16:51
paidia malon 2-3 atoma xvris dian/sh

madvinegar
09-02-06, 17:20
Πιστεύω πως 50 ευρω για δίκλινο είναι η πιο λογική τιμή. Παραπάνω δεν νομιζω ότι αξίζει και παρακάτω φοβάμαι μη το ξενοδοχείο βγει κοτέτσι...

DjBac
09-02-06, 20:04
Η λίστα συμμετοχών θα ενημερώνεται στο πρώτο ποστ αυτού του τόπικ!!! Εδώ δηλαδή!! (http://www.corollaclub.com/forum/viewtopic.php?t=2549)

corollas_g6_power
09-02-06, 20:18
MESA KAI EGV MAGES ΜΙ ΜΕ ΞΕΧΝΑΤΕ? ΜΕΝΟ ΚΙΑΤΟ ΠΕΡΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΟ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΦΙΓΑΜΕ ΓΙΑ ΠΕΡΑ ΟΛΟΙ ΠΑΡΕΑ .ΓΟΥΣΤΑΡΟ ΠΟΛΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΟΛΛΑΚΙΑ ΠΑΡΕΑ ΚΙΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ !!!!!! ΣΑΣ ΠΕΡΙΝΕΝΟΟΟΟ ΤΣΙΤΑ ΓΚΑΖΙΑ ΔΕΝ ΣΠΑΕΙ ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΓΕΛΑΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑ ΦΙΣΙΚΑ Τ Ο Υ Ο Τ Α

MARMEL
09-02-06, 22:03
99% θα κοιμηθουμε με τον vagelisteo στο Αιγιο :hehe . θα αναχωρησουμε σαβατο για πατρα!!!!

dinos
09-02-06, 22:39
Ρε γιαννακη αφου σου ειπα οτι θα διανυκτερευσω κ γω....εεε που σαι ενα δικλινο σπεσιαλλλλλ με τζακουζι θελω........στο δελφινι στο δελφινιιιιιιιιι

corollapatra
10-02-06, 12:36
Μερικές ακόμα εναλλακτικές:

- Hotel Mediterranee, στον κεντρικό πεζόδρομο της Πάτρας.
Δεν διαθέτει parking.
Τιμή δίκλινου χωρίς πρωινό: 58,00 euro
Γενικά θεωρείται καλό ξενοδοχείο.
http://www.gto.gr/gr/accomm/hotel/detail.php?id=5027

- Hotel Galaxy, επίσης στον κεντρικό πεζόδρομο της Πάτρας, απέναντι από το Mediterranee.
Δεν διαθέτει parking
Τιμή δίκλινου με πρωινό: 60,00 euro
Από έξω ωραίο, από μέσα question

- Hotel El Greco, πολύ κοντά στο κέντρο της πόλης.
Χωρίς parking αλλά με πιο εύκολο παρκάρισμα.
Τιμή δίκλινου χωρίς πρωινό: 50,00 euro
Εντυπώσεις από φίλους που έχουν μείνει εκεί: Συμπαθητικό...

Και για το Hotel Delfini που ανέφερε ο Βαγγέλης:
http://www.delfini-hotel.gr

Αυτά...

MARMEL
10-02-06, 17:20
στη φωτο απο το δελφινι δεν φαινεται το παρκιν μιας και ειναι απο πισω και ειναι τεραστιο :hehe

Slobo
10-02-06, 17:59
Εγώ πάντως ψηφίζω Δελφίνι που έχει και parking. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση που μπορεί να είναι λίγο φθηνότερο το δωμάτιο θα υπάρχει η επιβάρυνση του ιδιωτικού parking (οπότε θα μας έθει το ίδιο πάλι και ίσως και ποιο ακριβά), εφόσον βέβαια υπάρχει όποτε η επιβάρυνση έχει να κάνει καθαρά με την ταλαιπωρία της έυρεσης χώρου parking.

Για πείτε την γνώμη σας μήπως και καταφέρουμε όσοι διανεκτερέυσουμε σε ξενοδοχείο να μείνουμε στο ίδιο!

Ayrton
10-02-06, 18:46
Καταρχήν, το θεωρώ αυτονόητο να μείνουμε όλοι στο ίδιο!

Και κατα δεύτερον, προτείνω κι εγώ το Δελφίνι. (Ειναι και παραλιακά!!! hehe:)

Οπως και να έχει πιστεύω ότι μέχρι την επόμενη παρασκευή θα πρέπει να οριστικοποιήσουμε τις συμμετοχές και τις διανυκτερεύσεις!

ranger
10-02-06, 19:10
ενα δύο, ενα δύο, με ακούτε;;; Να πώ και εγώ τη γνώμη μου;;;
Το Αδωνης κατα πάσα πιθανότητα είναι λίγο χειρότερο απο το Δελφίνι, αλλά έχει ενα σημαντικό πλεονέκτημα. Είναι πολύ κοντά στην πόλη. Δηλαδή για την βραδυνή μας βόλτα δεν θα χεριαστεί να πάρουμε τα αυτοκίνητα... Ενώ από το Δελφίνι θα πρέπει να μπούμε στο κέντρο με τα αμάξια (και για πειτε μου που θα παρκάρετε σαββατόβραδο μέσα στην Πάτρα;;;;). Το γεγονός οτι το Αδωνης δεν εχει γκαράζ το εχω λύσει μια και εχω συμφωνήσει με ιδιοτικο parking (σκεπασμένο παρακαλώ) για να διανυκτερεύσουν όλα τα αυτοκινητα του club με τιμή 4 euro το ενα (καλά ρε δεν διαβάζετε τι γράφω;;;) Άρα το κόστος ειναι μια η άλλη. Το parking αυτο ειναι 2 λεπτά με τα πόδια από το Αδωνης!!!
Η γνώμη μου ειναι οτι για την νυχτερινή μας εξόρμιση (θα τα πιούμε τα κρασάκια μας ρε Marmel) δεν πρέπει να χρειαστεί να κινήσουμε τα αυτοκινητα (γι αυτο και συμφέρει το Αδωνης, παρότι ίσως να ειναι λίγο χειρότερο!)(εκτός αν θέλετε Δελφίνι και μετακίνηση από και ΄προς το κέντρο με ταξι.....)
Για άλλα ξενοδοχεία στο κέντρο, μπορούμε να εξετάσουμε και τις προτάσεις του Αντρέα (Corollapatra), αλλα προτείνω να μην εχουμε πολλά υποψήφια γιατι δεν θα μπορέσουμε να αποφασίσουμε....
Εννοείται οτι όλοι θα πάνε στο ίδιο ξενοδοχείο, γιαυτο σας συμβουλεύω να συμφωνήσετε σε κάποιο....
Στην τελική εγώ, ο Nikos και ο Αντώνης θα κοιμηθούμε στο σπίτι μου (ε ρε θάψημο που θα φάει πάλι ο Marmel!!!) :hehe :hehe :hehe

MARMEL
10-02-06, 19:18
αν και δεν με ενδιαφερει και πολυ ο υπνος ειναι 10 λεπτα με τα ποδια η αποσταση δελφινι-πεζοδρομος με καφετεριες. αμα πιειτε ενα ποτηρακι και δε μπορειτε να οδηγησετε τι να πω. τοτε ειναι που παει καλα τ αμαξι. αντε βαγγελη θα σου γινει 20v μεχρι να πας για υπνο :lol:

ranger
10-02-06, 19:38
φίλε Πάνο δεκα λεπτα δεν ειναι. Είναι 20 μπορει και 25!!! Επίσης αν εχεις πιει καναδυο ποτηράκι, δεν θα περπατας ευθεια θα κανεις οχταράκια και ετσι η αποσταση θα μεγαλώνει.... Κατα τα άλλα η τελική αποφαση ειναι δική σας. Το σπιτι μου ειναι πιο κοντά στο Δελφινι και δεν θα χασω την ευκαιρια να σου κανω μια νυχτερινή επισκεψη :hehe.

Ayrton
10-02-06, 19:53
Εγώ προτείνω Δελφίνι. Το ξαναματαλέω..... όπως λέει και ο Πάνος, άν ειναι και 10 λεπτά με τα πόδια, που είναι το κακό? Θα περπατήσουμε και λίγο, κακό θα κάνει? Βόλτα πάμε!!!!

Υ.Γ. Σε ποιόν Αντώνη αναφέρεσαι Βαγγέλη? (Για τον Νίκο, το ξέρω, για αυτό και έχω ενημερώσει την λίστα!)

dinos
11-02-06, 02:44
Κ γω δελφινι ψηφιζω εχω ξαναμεινει....επισης θα ειχε περισσοτερο χαβαλε να κανουμε βολτιτσα με τα ποδια μεχρι την πολη απτο να μπλεξουμε 20 κ αμαξια μεσα στο κεντρο κ να ψαχνουμε για παρκινγκ....δελφινι δελφινι δελφινι δελφινι(το λεω μπας κ με ακουσει ο ιδιοκτητης κ παρω ποσοστα)δελφινιιιιιιιιι

corollapatra
13-02-06, 08:04
Το Δελφίνι είναι ίσως η καλύτερη επιλογή για την διαμονή σας, παιδιά. Πάντως να ξέρετε ότι ο Βαγγέλης έχει δίκιο. Δεν είναι 10' περπάτημα για το κέντρο αλλά 20'-25'. Για μένα πάντως δεν είναι πρόβλημα αυτό. Για όποιους δεν θέλουν να οδηγήσουν, πέρνουν ταξί... Το κόστος δεν είναι μεγάλο γιατί η απόσταση είναι μικρή.

madvinegar
13-02-06, 09:44
Εγώ πάντως συμφωνώ με τον Βαγγέλη. Καλύτερα να είμαστε κοντά στο κέντρο για να μην έχουμε και αγχος πόσο θα πιούμε και πως θα οδηγήσουμε πίσω ή να ψάχνουμε για ταξί μες το κρύο τα ξημερώματα...

Slobo
13-02-06, 10:26
Το γεγονός οτι το Αδωνης δεν εχει γκαράζ το εχω λύσει μια και εχω συμφωνήσει με ιδιοτικο parking (σκεπασμένο παρακαλώ) για να διανυκτερεύσουν όλα τα αυτοκινητα του club με τιμή 4 euro το ενα (καλά ρε δεν διαβάζετε τι γράφω;;;) Άρα το κόστος ειναι μια η άλλη. Το parking αυτο ειναι 2 λεπτά με τα πόδια από το Αδωνης!!!
Διαβάζουμε ρε τι γράφεις αλλά να κάνω μια έρωτηση? Τα 4 ευρω για parking όλη την ημέρα είναι πάρα πολύ καλή τιμή, αυτή όμως ισχύει για καθε έισοδο του αυτοκινήτου, σωστά? Αν δηλαδή για τον οποιδήποτε λόγο κάποιος θελήσει να μετακινηθεί με τα αυτοκίνητο την επόμενη που θα ξαναμπει θα πληρώσει αλλά 4 ευρω κλπ κλπ κλπ. Έτσι δεν έρχεται μια ή άλλη .

Δεν θα πάθουμε τίποτα αν περπατήσουμε και λίγο.

corollapatra
13-02-06, 10:56
Συγγνώμη ρε παιδιά, να ρωτήσω κάτι; Όλοι είστε αλκοολικοί; :lol:

Όλοι θα πιείτε τα αντερά σας που δεν θα μπορέσετε να οδηγήσετε πίσω στο ξενοδοχείο; Αυτοί που πίνουν ή που θέλουν να πιουν πολύ, ας μην πάρουν το car τους και ας πάνε με αυτούς που δεν πίνουν και τόσο. Μιλάμε για μία απόσταση των 5-8 λεπτών με το αυτοκίνητο. Το μόνο θέμα που θα πρέπει να σας απασχολεί είναι το παρκάρισμα στο κέντρο της Πάτρας. Όχι ότι δεν θα βρείτε να παρκάρετε, αλλά μην περιμένετε να παρκάρετε και έξω από το μαγαζί που θα πάμε... Νομίζω ότι προβληματίζεστε για ένα απλό θέμα.

madvinegar
13-02-06, 11:33
Ρε Αντρέα, καταρχιν χαρηκαμε παρα πολύ που σε είδαμε στην συνάντηση της Παρασκευης !!!!!! Δοκίμασες και την φημισμένη μοτορκοτόπιττα!!!

Επειδή δεν είμαστε αλκοολικοι όπως είπες, αν πιούμε το κάτι τις παραπάνω, θα ζαλιστούμε και δεν θα είμαστε σε θεση να οδηγησουμε. Εγώ προσωπικά δεν θέλω να οδηγώ και ας έχω ξεπεράσει για λίγο τα όρια.

corollapatra
13-02-06, 12:01
Μιχάλη, και εγώ χάρηκα πολύ που κατάφερα και ήρθα στην συνάντηση της Παρασκευής και σας είδα από κοντά. Για την ακρίβεια όμως δοκίμασα μοτορ-κρεατόπιτα γιατί η μοτορ-κοτόπιτα ήταν άρρωστη με τον ιό των πουλερικών!!!

Πολύ καλά κάνεις και δεν οδηγείς όταν πίνεις έστω και λίγο. Έτσι είναι και το σωστό.

Απλά λέω ότι και η επιλογή του ταξί είναι ίσως η καλύτερη αφού, και πάρκινγκ δεν θα ψάχνετε, και το κόστος είναι μικρό αφού η απόσταση είναι πολύ μικρή (καμία σχέση με αποστάσεις Αθηνών...). Είναι και αυτή μια εναλλακτική, στην περίπτωση που επιλέξετε το Δελφίνι.

Ayrton
13-02-06, 12:20
Παιδιά, Ημαρτον...... εκδρομή πάμε. Που είναι το κακό αν περπατήσουμε και 20 λεπτά? Η ταλαιπωρία για να παρκάρουνε 20 αυτοκίνητα στο κέντρο τις Πάτρας θα είναι πολύ μεγαλύτερη!!! Γιατί δεν μιλάμε να παρκάρουνε 1 και 2 αυτοκίνητα!!! (και άντε να είναι 15 τα αυτοκίνητα!). Φαντάζομαι ότι δεν είναι η διαφορά στην τιμή ο λόγος για αυτό και δεν την αναφέρω!

Οπως και να έχει προτιμώ να έχω και το αυτοκίνητο απο κάτω, παρα να μην ξέρω τι και πώς γίνεται εκεί που θα είναι!

madvinegar
13-02-06, 12:25
Γιάννη δεν μιλαμε να περπατησουμε 20 λεπτα στο πάρκο το μεσημεράκι κρατώντας το καφεδάκι μας και τα πασατεμπο στο χέρι. Μιλάμε να περπατησουμε 20 λεπτα μέσα στο κρύο, μέσα στη νύχτα (ξημερώματα) και να είμαστε και ζαλισμενοι/νυσταγμένοι απο το ποτο συν και κουρασμένοι από το χορό (λέω εγω τώρα...).

corollapatra
13-02-06, 13:04
[...] και κουρασμένοι από το χορό (λέω εγω τώρα...).


Νάτος ο Τζον Τραβόλτα... :lol:

NyO
13-02-06, 14:13
κι εγω ειμαι μέσα για την Πατρα!!! Υπολογιστε ακομα 2 ατομα και κατα 99% με διανυκτερευση σε ξενοδοχειο! :wink:

dinos
13-02-06, 21:57
Εγω συμφωνω με τον Γιαννη.....τοσο πολυ θα μας χαλουσε να περπατησουμε????Σιγα το κρυο ρε παιδια στην Πάτρα πάμε οχι στο Νευροκόπι!!!Στην τελικη πιστευω οτι ειναι καλύτερο να εχουμε τα μαξια μας απο κατω κ οσοι βαριουνται να κανουν βολτα με τα ποδια ας περνουν τα αμαξια να κανουν βολτες πανω κατω μπας κ βρουν να παρκαρουν....Ελα ελα γιατι την επομενη εκδρομη μαλλον θα την κανουμε στην Υδρα....εκει σιγουρα δε θα εχουμε προβλημα με το παρκινγκ αφου δεν εχει αμαξια το νησι....θα παρκαρουμε μουλαρια....αστειο ηταν να γελασουμε χιχιχιχιχιχιχιχιχιχιιχιχιχιχιχιχχιχιχιχιχιι

Ayrton
14-02-06, 09:45
Λοιπόν, εγώ να φρεσκάρω λίγο μνήμες....

Μου οφείλουνε μια απάντηση οι παρακάτω... :

Marios
Lovis
Enduraske-30
DRIVER
Antonis
ke-30gt
dckatrak

Παρακαλώ να μου δώσετε μια απάντηση λείαν συντόμως για τα σχέδιά σας, ώστε και εμείς να μπορούμε να φιξάρουμε τις λεπτομέρειες!

Υ.Γ. Επίσης εάν τύχει καμιά καινούργια συμμετοχή, θα παρακαλέσω να ενημερώνει την ίδια στιγμή, εάν θα διανυκτερεύση ή όχι, και τον αριθμό των ατόμων.

ranger
14-02-06, 18:19
Διαβάζουμε ρε τι γράφεις αλλά να κάνω μια έρωτηση? Τα 4 ευρω για parking όλη την ημέρα είναι πάρα πολύ καλή τιμή, αυτή όμως ισχύει για καθε έισοδο του αυτοκινήτου, σωστά? Αν δηλαδή για τον οποιδήποτε λόγο κάποιος θελήσει να μετακινηθεί με τα αυτοκίνητο την επόμενη που θα ξαναμπει θα πληρώσει αλλά 4 ευρω κλπ κλπ κλπ. Έτσι δεν έρχεται μια ή άλλη .
Δεν θα πάθουμε τίποτα αν περπατήσουμε και λίγο.
Λοιπον, θα κάνω ακομα μια τοποθέτηση πάνω στο θέμα και ελπίζω να μην νομίσετε οτι το κάνω επειδή παιρνω ποσοστά απο κανενα ξενοδοχείο.... Εγω προσπάθω για να οργανωθεί όσο το δυνατον καλυτερα αυτη η εκδρομη και να περάσουμε καλα.
Συμπερασματα: Το Αδωνης μπορει να ειναι λίγο υποδεέστερο απο το Δελφίνι, αλλά ειναι σε πολύ καλό σημειο. Το Δελφίνι ειναι τουλάχιστον 20 με 25 λεπτα από το κέντρο. Για το Αδωνης εχουμε εξασφαλίσει συνεργασια με στεγαζομενο parking 4 ευρω το καθε αμαξι απο τις 6 το απογευμα, μεχρι τις 10-11 το άλλο πρωϊ. (Το Δελφινι εχει υπαιθριο parking). Συμφωνα με το προγραμμα της εκδρομη μεχρι να έρθετε να πιουμε κανενα καφέ στο Ριο, να φαμε τα κοψίδια μας, θα κανετε check in στο ξενοδοχειο κατα τις 6 το απογευμα. Μετα το προγραμμα εχει ελευθερο χρόνο και θα βρεθουμε κατα τις 10 για να πιουμε τα ξυδια μας (ακούει ο Τρελοξυδος;;;). Το πρωϊ εγερτήριο κατα τις 9, για να προλάβετε και τον μπουφέ και αναχώρηση κατα τις 11 για καποια εξόρμιση στα πέριξ. (σχετικα με το προγραμμα της Κυριακης δεν μπορω να πω περισσότερα, αλλα να περιμένετε πολλά και καλα). Από τα παραπάνω ειναι προφανες, οτι αν μεινετε στο Αδωνις δεν θα χρειαστει να κινήσει κανενας το αυτοκινητο του κατα της παραμονη σας στην Πάτρα (προς απάντηση της απορίας του Slobo). Αντιθέτως αν μείνετε στο Δελφινι θα πρεπει κάποιοι να πάρουν τα αυτοκινητα τους προς το κέντρο για την βραδυνη μας έξοδο.... (και που θα παρκάρουν;;;). Για περπάτημα no problem 20 λεπτα δεν ειναι πολλα, ρωτήστε όμως και τις κοπέλες που θα φοράνε τακούνια (Σαββατο βραδο στην Πάτρα, το μικροτερο τακούνι θα ειναι 5 cm!!!). Και από το Αδωνις αν θέλετε εχει σημεια για να περπατήσετε... (τους πιο θαρραλέους θα τους ανεβασω τα σκαλια της Αγ.Νικολάου (οι Πατρινοί ξέρουν :hehe). Ταξί από το κέντρο της πόλης προς τα έξω βρίσκεις εύκολα, δηλαδή αν μεινετε Δελφινι και περπατήσετε προς τα μέσα, το βραδυ και μετα τα ξύδια μπορειτε να γυρίσετε πίσω με ταξάκι.... Με κουράσατε με το θέμα, αντε πάρτε μια απόφαση γιατι η εκδρομη έχει και άλλα πραγματα που πρέπει να οργανώσω!!! (αχ, όλα από τα χερια μου περνάνε!!! :hehe)
Αυτά τα λίγα, ελπιζω να βοήθησα.

sxistomatis
15-02-06, 14:08
kai mia xazi erwtisi.prepei na kanei kapios eggrafi sto club gia na akolouthisei stin ekdromi???fantazomai pws nai e??i eggrafi pou ginetai???kai poso paei???

Ayrton
15-02-06, 15:50
kai mia xazi erwtisi.prepei na kanei kapios eggrafi sto club gia na akolouthisei stin ekdromi???fantazomai pws nai e??i eggrafi pou ginetai???kai poso paei???

Καταρχήν, καλώς ήρθες στην παρέα μας. Για να μην μου πει πάλι billllllll ότι είμαι ξεχασιάρης, να σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες. (Μπορείς να δείς του κανόνες του φόρουμ ---->εδώ<---- (http://www.corollaclub.com/forum/index.php?article=1270)

Ναι φίλε μου..... απαιτείται εγγραφή για να μπορέσεις να εκμεταλευτείς τις τιμές που θα κλείσουμε. Μέσω τις εγγραφής θα μπορείς να απολαμβάνεις όλες τις τιμές που θα κλείνουμε για τις διάφορες εκδηλώσεις και όχι μόνο.Λεπτομέρειες θα βρείς ---->εδώ<---- (http://www.corollaclub.com/forum/index.php?article=2486)

DjBac
15-02-06, 17:06
Να ρωτήσω κάτι σχετικό με το θέμα πάρκινγκ!!!

Είχα βρει ένα κοντά (σχετικά) στην κεντρικό πλατεία με "φύλακα" ώς τις 12 το βράδυ και έπερνα εγώ τα κλειδιά!! Υπάρχει κάτι αντίστοιχο (ή ακόμα καλύτερα κλειστό, στυλ Polis Park) που να έχει 24/7 φύλακα και να παίρνουμε τα κλειδιά? Κοντά στα μέρη που θα βγούμε!!

corollapatra
15-02-06, 19:34
Parking υπάρχουν πολλά στο κέντρο τα οποία δουλεύουν μέχρι τις 20:00 - 21:00. Εάν σκοπεύεις να πας να πάρεις το αυτοκίνητο μετά από αυτήν την ώρα, ο παρκαδόρος σου δίνει τα κλειδιά και πας και το παίρνεις ό,τι ώρα θέλεις. Μετά το κλείσιμο είναι ελεύθερα με την έννοια ότι δεν έχουν πόρτες ή αλυσίδες για να κλείσουν την είσοδο - έξοδο, οπότε μπαίνει και βγαίνει όποιος θέλει. Είναι και αυτό μια λύση για το θέμα του πάρκινγκ. Αυτό που είναι κλειστό (στεγασμένο) κλείνει τις πόρτες μετά τις 9:00 μ.μ. και πρέπει να έχεις τηλεκοντρόλ για να βγεις...

ranger
15-02-06, 19:56
τηλεκοντρόλ θα έχουμε για το στεγασμένπ parking που εχω συμφωνήσει σε περίπτωση που μείνετε στο Αδωνης.... (για να μην λετε οτι δεν δουλεύουμε!!!!)

DjBac
15-02-06, 20:11
Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις!!! Το τηλεκοντρόλ στο δίνουν όταν αφήνεις το αυτοκίνητο? Να υποθέσω είναι στο κέντρο το συγκεκριμένο, σωστά?

ranger
15-02-06, 21:47
Σχετικά με το τηλεκοντρόλ, θα ρωτήσω για να σας απαντήσω με σιγουρια... Αν θα μας δώσουν, αν θα υπάρχει δυνατότητα να πάρουμε τα αυτοκινητα ότι ωρα θέλουμε κλτ κτλ. Κατα τα άλλα το συγκεκριμένο parking ειναι περίπου 5 λεπτά απο το κέντρο. Θα περάσω κάποια στιγμή να συνενοηθώ κατα πόσο θα μπορούσαμε να συνεργαστουμε μαζι τους άσχετα αν μεινετε στο Αδωνης. Έτσι θα μπορέσουμε να βολέψουμε για την Σαββατοβραδινή έξοδο τα αυτοκίνηα των παιδιών που θα μείνουν σε κάποιο φίλο ή συγγενή στην Πάτρα ή και του Μαρμελ που θα αράξει στο Αίγιο....

DjBac
15-02-06, 21:54
Ωραία, είσαι μεγάλος!!! :hehe :hehe

Προσωπικά θα μείνω στην Τράπεζα (κοντά στο Διακοφτό), επομένως το θέμα πάρκινγκ με καίει πολύ!!

dinos
15-02-06, 23:42
loud loud εεεεε το ξερατε οτι το σκ που παμε εκδρομη πατρα εχει ραλλυ??????????Αν οχι τωρα σας το λεω να το μαθετε tongue :cool: :lol:

endurasKE-30
16-02-06, 11:44
Γιαννη υπολόγισε με και εμενα 2 ατομα με διανυκτερευση σε ξενοδοχείο και αναχωρηση Κυριακή.
Γνωμη μου ειναι να μεινουμε το δυνατον πλησιεστερα στο κεντρο.

ke_30 gt
17-02-06, 06:39
λοιπον οπως εχουν τα πραγματα μεχρι τωρα, δουλευω την κυριακη το μεσημερι οποτε δεν εχει δαινυκτερευση :cry: !!! αν κατι αλλαξει θα μας παρεχει τη δυνατοτητα το ξενοδοχειο που θα κανονίσετε για αλλο ενα δωματιο (δικλινο καθως θα ερθω με την κοπελα μου!)???
αν μπορεις ρωτα σε παρακαλω!!
ευχαριστω εκ των προτερων.

dinos
21-02-06, 00:56
τελικα δε θα φερω τριτο ατομο θα ειμαστε 2 εμεις οποτε αν ερθει θα παει με τον Κωστακη ο τριτος....θα ελεγα οτι καλο θα ηταν να δωσουμε οριστικες απαντησεις ο καθενας κ μεχρι την παρασκευη να δωσουμε κ προκαταβολες ρε παιδια...το λεω αυτο γιατι θα ειναι κ το ραλλυ κ δε θα βρουμε να κλεισουμε πιο αργα....

corollapatra
21-02-06, 08:14
Ο Ντίνος έχει δίκιο. Πρέπει να οριστικοποιηθούν οι συμμετοχές στο μεγαλύτερο δυνατό βαθμό σύντομα, για να κάνουμε εμείς εδώ στην Πάτρα τις κρατήσεις στο ξενοδοχείο, αλλά και να μπορέσουμε να οργανώσουμε και τις υπόλοιπες δραστηριότητες (φαγητό, ποτό, περιηγήσεις κ.λ.π.). Νομίζω ότι μέχρι το τέλος της εβδομάδας καλό θα ήταν να έχουμε κάτι συγκεκριμένο σχετικά με τις συμμετοχές σας στην εκδρομή.

DjBac
21-02-06, 15:56
Όπως πρότεινε και ο ranger καλό είναι είτε πηγαίνοντας είτε γυρνόντας να περάσουμε από Χελμό/Καλάβρυτα για λίγο στρίψιμο!!!! :hehe :hehe

ranger
21-02-06, 18:07
Η διαδρομή που προτείνω για την Κυριακή φαίνεται στον παρακάτω χάρτη...
Θα φάμε στα Καλάβρυτα ή σε κάποιο άλλο χωρίο της περιοχής και θα βγούμε Διακοφτό το απόγευμα. Οι Αθηναίοι δεξια και οι Πατρινοί αριστερα.... Έτσι θα ικανοποιήσουμε και αυτούς που θέλουν να στρίψουν, ενω όσοι δεν θελουν να μπούν κομμάτια (λόγω του κόψτη στο κάθισμα του συνοδηγού) θα απολαύσουν μια πολύ γραφική διαδρομή σε πιο χαλαρούς ρυθμούς....
Τον δρόμο δεν τον έχω οδηγήσει, φαίνεται οτι θα ειναι καλά. Αν κάποιος έχει εμπειρία σχετικα με την ποιότητα του οδοστρωματός κτλ ας μας διαφωτήσει!!!

DjBac
21-02-06, 18:25
Ξέρω από Καλάβρυτα και κάτω... Ένα μεγάλο κομμάτι είναι πάρα πολύ καλό με πολλές καλές φουρκέτες!!!! :hehe :hehe

dinos
21-02-06, 22:46
εεεε δεν ξερω τι λετε εγω παντως συμφωνω με τον Αντωνη!!!!!Αντωνη ετοιμασου ψηνω κ τον μαρμελαδα θα δωσουμε τις γυναικες μας σε κανεναν εαλλον κ παμε για στριψιμο τρελοοοοο

MARMEL
21-02-06, 23:02
σε ποιον να τις δωσουμε? τι να τις κανει? και αμα τις ριξει πουθενα? θα μου πεις καλυτερα ε? :lol: :lol: :lol: :lol:

DjBac
21-02-06, 23:35
Λοιπόν!! Άντε ετοιμαστοίτε!! Να πάω να πάρω και ένα ζευγάρι λάστιχα, γιατί μόλις σήμερα (ύστερα από σχετική συζήτηση) συνειδητοποίησα πως θέλουν αλλαγή τα πίσω!! Λόγω camber, τόσο καιρό νόμιζα πως έχω πάρα πολύ λάστιχο ακόμα!!! :hehe :hehe :hehe

ranger
22-02-06, 14:10
Νεότερα σχετικά με την οργάνωση της εκδρομής:
1. Μίλησα σημερα με το ξενοδοχείο. Αν κάποιος έχει και τρίτο μέλος κάτω των 5 ετών μπορει να κοιμηθει ανάμεσα στα δυο ενωμένα κρέββάτια του δίκλινου χωρίς έξτρα επιβάρυνση.
2. Το ξενοδοχείο εχει αρκετα μεγάλο parking. Εμεις δικαιούμαστε μια θέση για κάθε δωμάτιο, αλλά συνενοήθηκα και θα μπορέσουμε να παρκάρουμε μερικά ακόμα.... (Έκει θα μπορέσουν να αφήσουν τα αυτοκίνητα τους κατα την Σαββατοβραδυνή έξοδο τα παιδια που δεν θα μείνουν στο ξενοδοχείο... Marmel, Vagelisteo, DjBac) (για εσάς δουλέυω :hehe)
3. Περιμένω να μάθω τον ακριβή αριθμό των συμμετοχώς και πόσοι απο αυτούς θα είναι μαζί μας και την Κυριακή (ασχετα αν κοιμηθούν στο ξενοδοχείο ή όχι), για να αρχίσω να κλεινω και μαγαζια, ταβέρνες, καφετέριες...
4. Περιμένω τη γνώμη σας για τη διαδρομή και γενικά το πρόγραμμα που πρότεινα για την Κυριακή. (και κυρίως απο αυτους που θα διανυκτερέυσουν στο Αίγιο ή στο Διακοφτο) (Τι ωρα το πρωι θα μπορούν να ειναι στην Πάτρα για να ξεκινήσουμε κτλ κτλ)

Πολλά είπα;;; :oops:

madvinegar
22-02-06, 14:25
δυο ενωμένα κρέββάτια του δίκλινου

Βαγγέλη απλά να σου θυμήσω ότι μερικά δωμάτια πρέπει να έχουν διπλό κρεββάτι μέσα και όχι 2 ενωμένα...

endurasKE-30
22-02-06, 14:48
δυο ενωμένα κρέββάτια του δίκλινου

Βαγγέλη απλά να σου θυμήσω ότι μερικά δωμάτια πρέπει να έχουν διπλό κρεββάτι μέσα και όχι 2 ενωμένα...


Ακους Βαγγελη???
Ενα απο αυτα να μου διατεθει.
Στραβογιαννο για παρε το ξενοδοχειο να το διευκρινησεις αυτο μην εχουμε τιποτε απροοπτα μετα...

ranger
22-02-06, 15:27
καλά ρε, τόσα πράγματα έγραψα, για τόσα πράγματα ασχολήθηκα, κουράστικα, κοπίασα και εσάς το μόνο που σας ενδιαφέρει ειναι αν θα είστε με τις συντρόφους σας σε διπλό ή σε δύο ενωμένα μονά κρεββάτια;;; Δεν λέω ειναι ενα σημαντικό θέμα, αλλά τουλάχιστον κάντε ενα σχόλιο και για τα υπόλοιπα...
θα παρω τηλέφωνο και θα μάθω, αλλά ισως αργήσω να ποστάρω γιατι θα ειμαι Αθήνα (no internet). Περισσότερα στη συνάντηση της παρασκευής από κοντά....

corollapatra
22-02-06, 15:27
Σιγά παιδιά μην πέσουν τα μπετά... :lol:

dinos
22-02-06, 15:28
σε ποιον να τις δωσουμε? τι να τις κανει? και αμα τις ριξει πουθενα? θα μου πεις καλυτερα ε? :lol: :lol: :lol: :lol:ολο κ καποιος αργος θα βρεθει...ονοματα δε λεμε μη θιξουμε κανεναν αλλα ξερει εκεινος....
εεεεε θελω κ γω 2πλο κρεββατι κ προτιμω διαστασεις 2μετραΧ1,80 μονο ετσι πιανει η συνταγη..... :lol: :cool:

Slobo
22-02-06, 15:39
καλά ρε, τόσα πράγματα έγραψα, για τόσα πράγματα ασχολήθηκα, κουράστικα, κοπίασα και εσάς το μόνο που σας ενδιαφέρει ειναι αν θα είστε με τις συντρόφους σας σε διπλό ή σε δύο ενωμένα μονά κρεββάτια;;; Δεν λέω ειναι ενα σημαντικό θέμα, αλλά τουλάχιστον κάντε ενα σχόλιο και για τα υπόλοιπα...
θα παρω τηλέφωνο και θα μάθω, αλλά ισως αργήσω να ποστάρω γιατι θα ειμαι Αθήνα (no internet). Περισσότερα στη συνάντηση της παρασκευής από κοντά....

ΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩ! Πολύ γκρινιάρης έχεις καταντήσει ρε Βαγγελάκη.

endurasKE-30
22-02-06, 15:47
καλά ρε, τόσα πράγματα έγραψα, για τόσα πράγματα ασχολήθηκα, κουράστικα, κοπίασα


Μην ανησυχεις, θα σε κερασω ενα τσαγακι ice tea για να ξειδρωσεις Βαγγελακη... :lol: :lol: :lol:

Slobo
22-02-06, 18:45
Λοιπόν για να μην γκρινιάζει ο Πατρινός μοντεράτορας :lol: :lol: :lol: :lol: σχετικά με το πρόγραμμα της Κυριακής εγώ θα ακολουθήσω σίγουρα σε ότι έχει να κάνει με την Πάτρα. Διακοφτό - Καλάβρυτα όμως μάλλον δεν μπορώ να ακολουθήσω γιατί κατά πάσα πιθανότητα πρέπει επιστρέφοντας να περάσω από ΙΤΕΑ(θα το ξέρω πολύ σύντομα).

Είχα σκοπό να το προτείνω για όσους θα έμεναν την Κυριακή να ακολουθήσουν, είναι ωραία διαδρομή με αρκετές στροφές, εξυπηρετεί την άποψη να γυρίσουμε από διαφορετική διαδρομή και μπορεί να συνδυαστεί με φαγητό στην Αράχωβα.

Αυτά από εμένα.

dinos
22-02-06, 20:58
καλά ρε, τόσα πράγματα έγραψα, για τόσα πράγματα ασχολήθηκα, κουράστικα, κοπίασα και εσάς το μόνο που σας ενδιαφέρει ειναι αν θα είστε με τις συντρόφους σας σε διπλό ή σε δύο ενωμένα μονά κρεββάτια;;; Δεν λέω ειναι ενα σημαντικό θέμα, αλλά τουλάχιστον κάντε ενα σχόλιο και για τα υπόλοιπα...
θα παρω τηλέφωνο και θα μάθω, αλλά ισως αργήσω να ποστάρω γιατι θα ειμαι Αθήνα (no internet). Περισσότερα στη συνάντηση της παρασκευής από κοντά....

ΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩ! Πολύ γκρινιάρης έχεις καταντήσει ρε Βαγγελάκη.
πες τα ρε slobo!!!!!Μα τι παραξενος ανθρωπος....Βαγγελα εμεις δεν ειμαστε αγορι μου των καταδρομων κ οι ικανοτητες μας στα ακροβατικα στριμωγματα επι οριζοντιου επιπεδου δεν ειναι σαν τις δικες σου....Απτην αλλη οχι να το πενευτω αλλα ειμαστε κ 2μετρα παρα τριχα κ οπως καταλαβαινεις θελουμε την απλα μας...
Υ.Γ.Παιδια ο Βαγγελας ειναι γαμω τα παιδια κ κανει προσπαθειες οπως κ αλλοι για το κλαμπ κ για να περναμε καλα...(εε δε θελω ποσοστα για τα καλα μου λογια...μονο εκεινο το 2πλο κρεββατακι που λεγαμε :lol: :lol: ))

dimitris811
22-02-06, 22:01
paidia den exo kanei akoma egrafi sto club alla tha kano tin paraskeui ... ginete na kliso domatio gia tin patra ?
rota giati den exo akoma tin karta...
question question question

dimitris811
22-02-06, 22:38
paidia an ginete na kano egrafi k na doso k prokatavoli gia tin patra tha einai tsami ... eimai mesa anaxorisi savato dianiktereusi s xenodoxio :lol: :cool: :lol: :cool:

DjBac
22-02-06, 22:41
Πόσα άτομα φίλε μου? Εννοείται πως γίνεται! Όλοι οι καλοί χωράνε..

Έλα την Παρασκευή, συμπλήρωσε την αίτηση εγγραφής και δώσε την προκαταβολή για το ξενοδοχείο!!

Υ.Γ.: Διάβασε τους κανόνες σε παρακαλώ.. Για διευκόλυνσή σου βρίσκονται -->εδώ<-- (http://www.corollaclub.com/forum/rules.php?sid=1bc6b16b8aa8498fc265d99a2e4b0f24)

dimitris811
22-02-06, 22:44
xexasa na sas po 3 atoma tha eimaste...

ke_30 gt
23-02-06, 18:20
τελικά δουλευω την κυριακη, οποτε μονο 2 ατομα για μενα στην πατρα και δυστηχως χωρις διανυκτερευση....

dckatrak
24-02-06, 09:31
ΚΑΛΗΜΕΡΑ , ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ 24/09 , ΜΑΛΛΟΝ 24/02/06 ΘΑ ΕΝΝΟΟΥΣΑΤΕ!!!!

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΙ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ???
ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕΝ ΑΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΚΕΙ , ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ
EVENTS ΚΤΛ......

Ayrton
24-02-06, 10:13
Oντως έχεις δίκιο...... εννοείται ότι μιλάμε για 24/02.

Κοίταξε να δείς..... δεν θα πάμε για να δούμε τα αξιοθέατα! Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Εμείς θα κανονίσουμε τα των ταβερνών, και γενικώς που θα πάμε για καφέ. Εννοείται ότι θα βγούμε και το βράδυ, όσοι το επιθυμούνε. Και όπως θα είδατε θα γυρίσουμε απο άλλη διαδρομή προκειμένου να ευχαριστηθούμε και λίγη οδήγηση (άλλωστε κλάμπ αυτοκίνησης είμαστε). Το μόνο σίγουρο μέχρι στιγμής είναι ότι μετά την αναχώρησή μας, θα αράξουμε για καφέ στην Ακράτα, όπου θα βρεθούμε με τα παιδιά τις Πάτρας και των γύρω περιοχών. Επειτα, θα αναχωρήσουμε για Ριο, όπου και θα τσιμπήσουμε κάτιτις (Ευτυχώς που λείπει ο Jims192 και θα μεινει για όλους κάτι). Οπως καταλαβαίνετε τρελλοί χρόνοι δεν υπάρχουνε ελευθεροι. Πρέπει να πάμε στο ξενοδοχείο μετά, να ξεκουραστούμε, και μετά για καφέ και έξω.

Αυτά πάνω κάτω για το Σάββατο, αλλά θα ανακοινωθεί κανονικό πρόγραμμα σύντομα!

dimitris811
24-02-06, 14:05
paidia akiro gia mena!!! exthes efiga se mia strofi k eskasa s pezodromio !!! apotelesma 2 zantes stravomenes 1 lastixo skasmeno kremariera strovose psalidi stravose mpilioforos kopike ... opote katalavenete eimai ektos gia tin patra ...me tin eukeria tha alaxo tis zante alla ta alla tha perimeno to doro tou pasxa gia na ta ftia3o... isos ertho simera sto alsos...

Slobo
24-02-06, 14:13
Φίλε μου σημασία έχει να είσαι εσύ καλά και όλα τα άλλα φτιάχνονται. Δυστηχώς συμβαίνουν και αυτά. Ελπίζω μόνο να μην χτύπησε κανένας.

Jims192
24-02-06, 14:29
[...] Επειτα, θα αναχωρήσουμε για Ριο, όπου και θα τσιμπήσουμε κάτιτις (Ευτυχώς που λείπει ο Jims192 και θα μεινει για όλους κάτι). Οπως καταλαβαίνετε τρελλοί χρόνοι δεν υπάρχουνε ελευθεροι. Πρέπει να πάμε στο ξενοδοχείο μετά, να ξεκουραστούμε, και μετά για καφέ και έξω[...]
Τι να πώ ρε σεις...Παντού στα λόγια σας υπαρχει και ένας κακός λόγος για το άτομο μου...αλλά δεν θα έρθει η ώρα να βγούμε μαζί...Θα σας δείξω εγώ,θα δείτε τι θα πάθετε..Καλά να περασετε παιδιά και καλή επιστροφή...Ελπίζω ο καιρός να σας κανει το χατήρι να στρώσει λίγο...

dinos
26-02-06, 21:58
Την παρασκευη ειπαμε να φερουμε λεφτα αλλα...............Τελοσπαντων κατι ειπε ο Βαγγελης οτι μερικα δωματια θα εχουν διπλο κρεββατι κ αλλα 2 μονα....το ενα διπλο ηθελα να πω οτι κατωχηρωθηκε διοτι εδωσα πρωτος προκαταβολη....ελπιζω να μην εχει καμια αντιρρηση ο Βαγγελας γιατι εεεεεεεε να κατι ακουσα λεει καποια κακα παιδια το ειπαν οτι ο Βαγγελης απο τα τοσα λεφτα που του εταξαν τα ξενοδοχεια κ οι ταβερνες θα παει να βαλει μοτερ μετα τη εκδρομη....Βαγγελη αγορι μου φημες φημες κ βρωμες βγαζουν γιατι ζηλευουν....μην τους ακους

madvinegar
27-02-06, 09:12
Δηλαδή εγώ που έδωσα 2ος δικαιούμαι διπλό?

ranger
27-02-06, 15:43
Να πω μερικά πράγματα για το πρόγραμμα την εκδρομής για να ξέρει ο κόσμος τι να περιμένει....
Προτεινόμενο πρόγραμμα Σαββάτου
Υπολογίζω αναχώρηση απο την Αθηνα κατα τις 9:30 το πρωι
Θα φτάσετε στην Ακράτα περιπου στις 11:00 ΄(θα είστε και 25 αυτοκινητα, οπότε δεν μπορείτε να τρέχετε πολύ....)
Εκεί θα έρθουμε και εμεις απο την Πάτρα και θα πιούμε όλοι μαζί καφεδάκι...
Μετα ακολουθώντας λίγο την νέα Εθνική και λίγο την παλαιά, θα φτάσουμε στον Ψαθόπυργο που είναι 8 χιλιόμετρα πριν την Πάτρα, όπου και θα φάμε τα κοψίδια μας. Απο την ταβέρνα θα φύγουμε κατα τις 3:30.... Μετά φαντάζομαι οτι θα πάμε για μια ομαδική φωτογράφιση στο Ρίο κάτω απο τη γέφυρα...
Μετά τη φωτογράφιση η παρέα θα χωριστεί. Όσοι θα διανυχτερεύσουν θα πάνε για check in και ξεκούραση στο ξενοδοχείο, ενώ όσοι είναι να φύγουν μπορούν να κάνουν μια βόλτα στην Πάτρα, καφέ στην παραλια ή στο Ρίο και κατά τις 6:00 να φύγουν για Αθήνα (μην τους πάρει και η νύχτα....). Οι διανυκτερεύοντες θα ξανασυναντηθούν κατα τις 8:00 για βολτιτσα στην Πάτρα, πιθανώς καφεδάκι και κρασάκι σε κάποιο ρεμπετοκουτούκι....
Προτεινόμνο πρόγραμμα Κυριακής.
Μέχρι τις 9:00 πρέπει να εχουν ξυπνήσει για να φάνε στον μπουφε (ειναι μεσα στην τιμή, γιατι να μην τον εκμεταλλευτούμε....) Αναχώρηση προς Καλάβρυτα απο το δρόμο που έχω προτείνει στο χάρτη. Η διαδρομή ειναι πολύ όμορφη (όσοι θελουν να στρίψουν μπορουν να φύγουν μπροστά, ενω οι υπολοιποι χαλαρή οδήγηση και όμορφα τοπία). Εξετάζω το ενδεχόμενο να φάμε σε κάποιο χωρίο πριν τα Καλαβρυτα (Σκεπαστή....) Κατα τις 4:30 θα κατηφορήσουμε προς Διακοφτό όπου και θα χωριστούμε δεξία οι προς Αθήνα και αριστερεα οι προς Πάτρα...
Αυτό ειναι ενα πλάνο, περιμένω προτάσεις, ιδέες και γνώμες....

Σχετικά με τα διπλά κρεββάτια, θα τα δώσω σε όποιον θέλω ΕΓΩ....:hehe

DjBac
27-02-06, 16:41
Την Κυριακή προτείνω να μη φάμε στα Καλάβρυτα (λόγω ποιότητας φαγητού), αλλά κάπου πιο έξω όπως λες!! Ξέρω 2-3 πολύ καλές ταβέρνες!!! Αν ξεκινούσαμε πιο νωρίς την Κυριακή θα ακολουθούσα, αλλά ΜΑΛΛΟΝ θα φύγω κατά τις 8.00 το πρωί για χιονοδρομικό και θα σας βρω μετά!!!! :hehe :hehe

endurasKE-30
27-02-06, 16:44
Σχετικά με τα διπλά κρεββάτια, θα τα δώσω σε όποιον θέλω ΕΓΩ....:hehe


Βαγγελακη με κοστουμι εισαι ωραιος??? Για πες μου να ξερω???

ranger
27-02-06, 16:50
Αν δεν υπάρχει πρόβλημα με το προτεινόμενο πρόγραμμα και δρομολόγιο να συνεχίσουμε με πιο σημαντικές ενέργειες..... Αντώνη (DjBac) μπορεις να να κάνεις τα κονέ εσυ με μια απο τις ταβέρνες που ξέρεις για την Κυριακή το μεσημέρι.... επίσης μπορούμε επιτέλους να εχουμε μια πλήρη λίστα με τα άτομα που θα έχουμε την εκδρομη; Πόσοι θα φύγουν το Σάββατο, πόσοι θα συνεχίσουν την Κυριακή κτλ κτλ .....

DjBac
27-02-06, 16:58
Στην πρώτη σελίδα του τόπικ υπάρχει η λίστα η οποία ενημερώνεται!!! Θέλετε να προσπαθήσω για Σάββατο να κλείσω ταβέρνα? Θα προσπαθήσω, γιατί Κυριακή είναι γεμάτα λόγω χιονοδρομικού!!

dinos
27-02-06, 20:51
Το προγραμμα ειναι τζαμιιιιιιιι...ειδικα εκεινο το σημειο που λεει για στριψιμο πρεπει να το τονισουμε

corollapatra
28-02-06, 08:50
Σχετικά με τα διπλά κρεββάτια, θα τα δώσω σε όποιον θέλω ΕΓΩ....:hehe


Να δω εκείνο το δωμάτιο με το διπλό κρεβάτι και το στρώμα νερού που σου υποσχέθηκε ο καλός ο ξενοδόχος σε ποιον θα το δώσεις... question

Ayrton
28-02-06, 09:12
Θέλει και ρώτημα? :cool:

kyro
28-02-06, 13:32
Το προγραμμα ειναι τζαμιιιιιιιι...ειδικα εκεινο το σημειο που λεει για στριψιμο πρεπει να το τονισουμε

Η εκδρομή επίσημα είναι το Σάββατο. Και αυτό για το στρίψιμο είναι την Κυριακή. Θα περάσουμε έτσι κι αλλιώς πολύ ωραία.

Θα ήθελα να παρατηρήσω όμως ότι το πρόγραμμα του Σαββάτου για την επίσημη εκδρομή μου θυμίζει το πρόγραμμα εκδρομών που κάνει μια θεία μου όταν πηγαίνει με το ΚΑΠΗ Γαλατσίου.

Λέτε να είναι σύμπτωση;

ranger
28-02-06, 13:47
Η εκδρομή επίσημα ειναι το Σάββατο με δυνατότητα όποιος επιθυμει να διανυκτερεύσει.... Δεν ειναι όμως εφικτό να βάλουμε και άλλα πράγματα στο πρόγραμμα του Σαββάτου, για το λόγο οτι:
1. Ούτε αυτοι που θα επιστρέψουν Αθηνα πρεπει να οδηγάνε συνεχεια (εκδρομη ειναι, οχι το Le Mans 24 ωρών οδήγηση)
2. Πρέπει κάποια στιγμη αυτοι που θα διανυκτερεύσουν να κάνουν check in στο ξενοδοχείο τους....

Βέβαια αν έχει κάποιος κάποια ΠΡΟΤΑΣΗ για την αλλάγη του προγράμματος, ας την προτείνει....

Slobo
28-02-06, 14:19
Το προγραμμα ειναι τζαμιιιιιιιι...ειδικα εκεινο το σημειο που λεει για στριψιμο πρεπει να το τονισουμε

Η εκδρομή επίσημα είναι το Σάββατο. Και αυτό για το στρίψιμο είναι την Κυριακή. Θα περάσουμε έτσι κι αλλιώς πολύ ωραία.

Θα ήθελα να παρατηρήσω όμως ότι το πρόγραμμα του Σαββάτου για την επίσημη εκδρομή μου θυμίζει το πρόγραμμα εκδρομών που κάνει μια θεία μου όταν πηγαίνει με το ΚΑΠΗ Γαλατσίου.

Λέτε να είναι σύμπτωση;

Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα εάν αυτό το ειρωνικό σχόλιο συνοδεύονταν και από κάποια ουσιαστική πρόταση.

Ayrton
28-02-06, 14:28
Το προγραμμα ειναι τζαμιιιιιιιι...ειδικα εκεινο το σημειο που λεει για στριψιμο πρεπει να το τονισουμε

Η εκδρομή επίσημα είναι το Σάββατο. Και αυτό για το στρίψιμο είναι την Κυριακή. Θα περάσουμε έτσι κι αλλιώς πολύ ωραία.

Θα ήθελα να παρατηρήσω όμως ότι το πρόγραμμα του Σαββάτου για την επίσημη εκδρομή μου θυμίζει το πρόγραμμα εκδρομών που κάνει μια θεία μου όταν πηγαίνει με το ΚΑΠΗ Γαλατσίου.

Λέτε να είναι σύμπτωση;

Αλήθεια, γιατί δεν προτείνεις κάτι και εσύ? Μέχρι τώρα μας είπες ότι μάλλον θα σε βολεύει (κάτα το καρνέ σου), και ότι πάμε το ΚΑΠΗ βόλτα, και βέβαια περιμένω ακόμα το πόστ σου σχετικά με την πιθανή σου διανυκτέρευση ή όχι (αλλά ξέχασα εσύ ενημερώνεις κατ' ιδίαν)! Που είναι οι προτάσεις σου Αντώνη μου? Και βέβαια να τρέξεις κιόλας μετά να τις υλοποιήσεις, όχι μόνο στα λόγια! Δεν σέβεσαι ούτε το τρέξιμο των παιδιών στην Πάτρα, που στο κάτω κάτω δεν έχουνε καμία υποχρέωση να τρέξουνε για να περάσεις εσύ καλά!!! Δλδ τίποτα δεν σου κάνει? Με τίποτα δεν είσαι ευχαριστημένος? Περιμένω ακόμα να ακούσω μια καλή κουβέντα απο εσένα! Το μόνο που ακούμε εδώ μέσα απο εσένα είναι επικριτικά και ειρωνικά σχόλια! Ανέλαβε λοιπόν εσύ να μείνουνε όλοι ευχαριστημένοι (αλλά πάλι θα πείς, ότι εσύ δεν θέλεις τέτοιες ευθύνες) Αλήθεια, εσύ είσαι εντάξει απέναντι στο κλάμπ? Απο όλες τις πλευρές? Εσύ απλά έχεις να πεί κάτι αρνητικό για όλα!

Λέτε να είναι σύμπτωση?

kyro
01-03-06, 00:42
Πιστεύοντας ότι το κλαμπ μας είναι λέσχη αυτοκινήτου θα ήθελα/περίμενα δραστηριότητες λιγότερο καθηστικές. Αυτό, ως επιθυμία και από άλλα μέλη, έχει γίνει γνωστό σε συναντήσεις της Παρασκευής. Αυτό εκφράζεται με το ποστ που δύο άτομα παρερμήνευσαν ως ειρωνικό σχόλιο.

Άλλωστε στο ποστ αναφέρεται ότι περιμένω πως θα περάσουμε καλά. Είναι κάτι που στατιστικά έχει αποδειχθεί ότι ισχύει. Ακόμη και σε καταστάσεις σαν το Τoyota party2, που για Toyota party ήταν μεγάλη αποτυχία, τα μέλη του κλαμπ μας όχι μόνο διασκέδασαν αλλά δημιούργησαν έναν θετικό πανικό.

DjBac
01-03-06, 01:35
Όντας λέσχη ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ, περιμένουμε όταν πάμε μία εκδρομή να μην είναι μόνο καφές, φαί και βόλτα (π.χ. Καλάβρυτα) ανάβαση με 40 χλμ./ώρα!!! Μόνο 3 αυτοκίνητα από ΟΛΗ τη φάλαγγα έφυγαν μπροστά και με αυτήν την κίνηση υπήρξαν κάποιες διαμαρτηρίες ότι χάλασε η "ουρά"... Επομένως πολύ σωστά πλέον οι εκδρομές είναι αυτού του τύπου!! Αυτό δεν το λέω ειρωνικά στα άτομα που συμμετείχαν στα τελευταία ποστ, αλλά αναφέρομαι γενικά στο κλίμα (δυστυχώς) που επικρατεί στις εκδρομές του δικού μας αυτοκινητιστικού club!!!

madvinegar
01-03-06, 09:23
Για να ηρεμήσουν λίγο τα πνεύματα θα ήθελα να πω ότι επειδή σε μία εκδρομή συμμετέχουν πολλά άτομα είναι και πάρα πολύ δύσκολο εώς αδύνατο να μείνουν ικανοποιημένοι όλοι. Θα πρέπει λοιπόν να ακολουθούμε την πλειοψηφία ώστε τουλάχιστον να μείνουν ικανοποιημένοι οι περισσότεροι. Απ'ότι είδατε οι περισσότεροι θα φέρουν και τις κοπέλες τους μαζί οπότε είναι κομματάκι δύσκολο (τουλάχιστον για μένα) να μπαίνω με τις πάντες στις στροφες.
Κατά τη γνώμη μου και οι δύο πλευρές έχουν δίκιο αλλά πρέπει πάντα να βρίσκουμε την χρυσή τομή.
Προτείνω για να μείνουν και άλλοι ευχαριστημένοι, όσοι θέλουν στριψίματα να προχωρήσουν μπροστά από το κονβόι, να το ευχαριστηθούν όσο θέλουν και αυτή τη φορά χωρίς παρεξηγήσεις και παράπονα ότι χάλασε η ουρά.
Προσωπικά προσφέρω το αυτοκίνητο μου να μεταφέρω όποια άλλη κοπέλα έχει μαζί του κάποιος που θα θέλει να στρίψει και δεν θα μπορεί, επειδή θα έχει δίπλα του τον "ζωντανό κόφτη"...
Ας μην πνιγόμαστε σε μία κουταλιά νερό και χαλάμε το κλίμα της εκδρομής. Για όλα υπάρχει λύση. :-)

Virus
01-03-06, 09:41
Eγω παντως συμφωνω με το προγραμμα του Βαγγελη!!Η μονη παρατηρηση ειναι για την ωρα της συναντησης!Μηπως θα επρεπε να γινει λιγο πιο νωρις (κατα τις 8.30 για παραδειγμα)?Αυτο για να κραταμε κ μια επιφυλαξη σε περιπτωση που θα υπαρξει μια καθυστερηση για οποιονδηποτε λογο!Στην τελικη αν ολα πανε καλα, που το ευχομαι ολοψυχα, θα ειμαστε μια ωρα πιο νωρις στην Πατρα!

endurasKE-30
01-03-06, 10:00
Απ'ότι είδατε οι περισσότεροι θα φέρουν και τις κοπέλες τους μαζί οπότε είναι κομματάκι δύσκολο (τουλάχιστον για μένα) να μπαίνω με τις πάντες στις στροφες.

Πολύ σωστο αυτο. Θα φοραγα τη στολη του μοτο κρος και το κρανος αλλα μετα μπακετ δε χωραει ο θωρακας... :lol:
Περα απο την πλακα καλο ειναι οποιοι θελουν να στριψουν να χωριστουν και να το κανουν, και για ποιο λογο να παρεξηγηθουν δε το καταλαβα?
Βολτα θα παμε να περασουμε καλα.

endurasKE-30
01-03-06, 10:03
Η μονη παρατηρηση ειναι για την ωρα της συναντησης!Μηπως θα επρεπε να γινει λιγο πιο νωρις (κατα τις 8.30 για παραδειγμα)?Αυτο για να κραταμε κ μια επιφυλαξη σε περιπτωση που θα υπαρξει μια καθυστερηση για οποιονδηποτε λογο!

Ναι... μηπως πρεπει να βρεθουμε 8:30 για να φυγουμε 9???
Ενα Σ-Κ εχουμε και πρεπει να χωρεσουν οσο πιο πολλα μπορουν!!!
Γρηγορειτε!!!

IVEHIN
01-03-06, 10:05
Eγω τελικα παιδια δεν θα μπορεσω να ερθω.
Προεκυψε ενα προβλημα με την δουλεια (αν και με ειχαν διαβεβαιωσει οτι δεν θα με χρειαζονταν,τελικα δεν ισχυει αυτο).
Κριμα γιατι ηθελα πολυ να ερθω τωρα που θα εχει και καλο καιρο και θα ειναι και πολλα ατομα.
Ελπιζω ο dinos να στριψει,να φαει και να πιει και για μενα, αν και για το τελευταιο δεν ειμαι και πολυ σιγουρος γιατι στο 2ο ποτο αρχιζει το κελαιδισμα,οποτε εαν θελετε να σας πουλησει πραγματα σχεδον τσαμπα ξερετε τι πρεπει να κανετε. :lol: :lol: :lol:
Καλα να περασετε.

DjBac
01-03-06, 10:27
Προσωπικά προσφέρω το αυτοκίνητο μου να μεταφέρω όποια άλλη κοπέλα έχει μαζί του κάποιος που θα θέλει να στρίψει και δεν θα μπορεί, επειδή θα έχει δίπλα του τον "ζωντανό κόφτη"...

Νάτος, επιτέλους φανερώθηκε!!! Προσφέρεις το αυτοκίνητό σου για τις κοπέλες!!! question question Ό,τι και αν αυτό συνεπάγεται!!!! :hehe :hehe :hehe

Nikos
01-03-06, 11:12
Προσωπικά προσφέρω το αυτοκίνητο μου να μεταφέρω όποια άλλη κοπέλα έχει μαζί του κάποιος που θα θέλει να στρίψει και δεν θα μπορεί, επειδή θα έχει δίπλα του τον "ζωντανό κόφτη"...

Νάτος, επιτέλους φανερώθηκε!!! Προσφέρεις το αυτοκίνητό σου για τις κοπέλες!!! question question Ό,τι και αν αυτό συνεπάγεται!!!! :hehe :hehe :hehe
Μιχαλη,κοπελα εχεις να σου κανει παρεα,εγω θα ειμαι μονος οποτε μαλλον θα ερθει στο δικο μου οποια κοπελα (ζωντανος κοφτης) θελει :lol:

IVEHIN
01-03-06, 11:18
Προσωπικά προσφέρω το αυτοκίνητο μου να μεταφέρω όποια άλλη κοπέλα έχει μαζί του κάποιος που θα θέλει να στρίψει και δεν θα μπορεί, επειδή θα έχει δίπλα του τον "ζωντανό κόφτη"...

Νάτος, επιτέλους φανερώθηκε!!! Προσφέρεις το αυτοκίνητό σου για τις κοπέλες!!! question question Ό,τι και αν αυτό συνεπάγεται!!!! :hehe :hehe :hehe
Μιχαλη,κοπελα εχεις να σου κανει παρεα,εγω θα ειμαι μονος οποτε μαλλον θα ερθει στο δικο μου οποια κοπελα (ζωντανος κοφτης) θελει :lol:

Δηλαδη ρε νικολακη θες να μας πεις (οχι οτι μου πεφτει λογος δηλαδη,αλλα κουβεντα να κανουμε) οτι εαν δεις τους αλλους (dinos,marmel,djbac) να ξεχυνονται μπροστα δεν θα τους ακολουθησεις...!!!!!

Slobo
01-03-06, 11:25
Λοιπόν για να τελειώνει κάποια στιγμή αυτό το θέμα θα ήθελα να πω δυο πράγματα και θα παρακαλέσω να σταματήσουμε εδώ.

1ον προς τον φίλο Αντώνη.
Αν από την αρχή είχες γράψει αυτό

Πιστεύοντας ότι το κλαμπ μας είναι λέσχη αυτοκινήτου θα ήθελα/περίμενα δραστηριότητες λιγότερο καθηστικές.

αντί για αυτό


Θα ήθελα να παρατηρήσω όμως ότι το πρόγραμμα του Σαββάτου για την επίσημη εκδρομή μου θυμίζει το πρόγραμμα εκδρομών που κάνει μια θεία μου όταν πηγαίνει με το ΚΑΠΗ Γαλατσίου.

Λέτε να είναι σύμπτωση;


κανείς δεν θα σε κατηγορούσε για ειρωνεία φίλε μου.


2ον Προσωπικά δεν ξέρω τι κάνουν τα άλλα αυτοκινητιστικά κλαμπ όταν πάνε εκδρομές. Αλλά θα κάνω μια απλή ερώτηση. Μέσα στα πλαίσια της όποιας εκδρομής είναι να πάμε και να γυρίσουμε καλά και φυσικά να μειώσουμε όσο μπορούμε τον όποιον κίνδυνο ατυχήματος. Ρωτάω λοιπόν πως μπορεί να επιτευχθεί η ασφάλεια αυτή όταν 20 + αυτοκίνητα στροφάρουν ανελέητα? Πως μπορεί να επιτευχθεί αυτό όταν 20+ αυτοκίνητα κινούνται σε κομβόι με ταχύτητες άνω των 170 χιλιομέτρων την ώρα? Και να μην πάθουμε τίποτα δηλαδή θα μας σταματήσει η αστυνομία. Σε μια απλή εκδρομή, που δεν περιλαμβάνει επισκέψεις σε πίστες κλπ τι άλλο θα μπορούσε να μπει στο πρόγραμμα για να θεωρηθούμε και εμείς ένα αυτοκινητιστικό κλαμπ σαν όλα τα άλλα? Γιατί από ότι καταλαβαίνω το πρόβλημα μας είναι το να στροφάρουμε και γενικά να παίξουμε με τα αμάξια. Σωστά? Δεν νομίζω ότι το πρόβλημα με το πρόγραμμα π.χ. είναι ότι δεν θα επισκεφτούμε ούτε έναν χώρο αρχαιολογικού ή και πολιτιστικού ενδιαφέροντος (που θα μπορούσε να είναι στα πλαίσια μιας εκδρομής).
Προς Θεού δεν θέλω να ειρωνευτώ κανέναν αλλά σας παρακαλώ θερμά εάν έχετε να προτείνετε κάτι για να εμπλουτιστούν οι δραστηριότητες της εκδρομής, ή γενικότερα μια λύση για να ικανοποιηθούν όλοι, παρακαλώ να το κάνετε (όπως π.χ. έκανε ο Madvinegar παραπάνω) και να είστε σίγουροι ότι θα ληφθούν σοβαρά υπόψη.

Είμαστε μια παρέα που προσπαθεί να περάσει καλά και όχι να ειρωνεύεται ο ένας τον άλλον.

Υ.Γ. Και κάτι άλλο. Στις όποιες προτάσεις ενδεχομένως κάνετε υπολογίστε πρώτα πόσες ώρες τελικά θα οδηγάμε (υπολογίζοντας βέβαια ότι κάποιοι θα επιστρέψουν αυθημερόν στην Αθήνα, κάποιοι άλλοι θα πρέπει να κάνουν κάποια στιγμη check in στο ξενοδοχείο και φυσικά ότι στα αμάξια οι περισσότεροι δεν θα είμαστε μόνοι μας).

Φιλικά

Nikos
01-03-06, 11:41
Δηλαδη ρε νικολακη θες να μας πεις (οχι οτι μου πεφτει λογος δηλαδη,αλλα κουβεντα να κανουμε) οτι εαν δεις τους αλλους (dinos,marmel,djbac) να ξεχυνονται μπροστα δεν θα τους ακολουθησεις...!!!!!
Κωστα,θελω να πιστευω οτι δεν προκειτε να το κανω :lol:

dinos
01-03-06, 11:45
κοιταξτε να δειτε στην εκδρομη παμε ολοι μαζι για να περασουμε καλα κ να το ευχαριστηθουμε...τωρα αν καποιοι απο μας ειναι με τα μυαλα στα καγκελα κ θελουν να στριψουν σε μια μικρη διαδρομη οπως τα καλαβρυτα τοτε ουτε ειναι υποχρεωμενοι ολοι να ακολουθησουν αλλα κ δεν μπορουν να μας το απαγορεψουν αυτο...στην τελευταια μας εκδρομη δηλαδη που εφυγα εγω ο μαρμελ κ ο djback μπροστα κ καναμε την κ@υλα μας ενοχλησαμε κανεναν ή χαλάσαμε την εκδρομή ή εμποδισαμε κανεναν να ακολουθησει????Τελοσπαντων θεωρω λαθος τωρα να καθομαστε κ να κανουμε τετοιου ειδους παραπονα απο τη στιγμη που σε αυτο το τοπικ γραφουμε ο,τιδηποτε θα μας βοηθουσε να περασουμε ακομα καλυτερα...ολο παραπονα παραπονα κ ουτε ενα ευχαριστω σε αυτους που ειναι προθυμοι να οργανωσουν τη διασκεδαση μας κ γενικοτερα κανουν προσπαθειες για το καλο του κλαμπ...
Υ.Γ.αν καποιος διαφωνει με αυτα πυ λεω ας μου στειλει ενα p.m για να μην κανουμε κωλο το τοπικ

IVEHIN
01-03-06, 11:47
Δηλαδη ρε νικολακη θες να μας πεις (οχι οτι μου πεφτει λογος δηλαδη,αλλα κουβεντα να κανουμε) οτι εαν δεις τους αλλους (dinos,marmel,djbac) να ξεχυνονται μπροστα δεν θα τους ακολουθησεις...!!!!!
Κωστα,θελω να πιστευω οτι δεν προκειτε να το κανω :lol:

Εγω δεν μπορω να πιστεψω κατι τετοιο,εκτος αν η κοπελα που θα σου δωσουν να παρεις μαζι σου ειναι μοντελο...!!!! :lol: :lol: :lol:

Ασε που θα ηθελα πολυ να παραδωσεις μερικα μαθηματα στον dino μιας και εγω δεν θα ειμαι εκει για να το κανω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :did

ranger
01-03-06, 16:03
Λίγα λόγια ακόμα σχετικά με την εκδρομή....
Σχετικά με το στρίψημο σίγουρα τα θέματα ασφάλειας παίζουν πολύ σημαντικό ρόλο.... Φανταστείτε πόσο θα ξενερώσουμε αν κάποιος απο τους "χεράδες" (δεν το λέω ειρωνικά) πάθει κάτι (κατι το οποίο απεύχομαι)...
Παραπάνω εγραψα οτι ειμαστε αυτοκινητιστικό club, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα οδηγαμε συνεχειά ή θα μπαίνουμε με τις πάντες... Η εκδρομη ειναι αφορμή να δρεθούνε μέλη από διαφορες περιοχές, επισκεψη σε όμορφα μέρη, φωτογραφιες σε γραφικα τοπια κτλ κτλ. Εγώ δεν εχω πρόβλημα με τα παιδια που θέλουν να στρίψουν, αλλα το club οργανώνει δραστηριότητες για αυτους (kart, track days) αλλά πόσο τα έχουμε στιρίξει με την παρουσία μας;;;;
Τέλος αν κάποιος ειναι πιο ψαγμένος και θέλει extra δραστηριότητες, μπορούμε να επισκευτούμε την έκθεση Leonardo Da Vinci εφευρέτης και δημιουργός που φιλοξενείτε στην Πάτρα.... (αλλά δεν μου κάνει και πολύ για δραστηριότητα αυτοκινητιστικού club)....

DjBac
01-03-06, 16:18
Θα συμφωνήσω με τα 1000 για την έκθεση Leonardo Da Vinci!! Προσωπικά είμαι μέσα!!!

Τώρα, όσον αφορά στην εκδρομή και το πρόγραμμα!! Πιστεύω το προτεινόμενο πρόγραμμα είναι πολύ καλό (για το Σάββατο) μιας και θα οδηγούμε από το πρωί και το κυριότερο, αρκετοί θα φύγουν την ίδια μέρα απόγευμα/βράδυ!!! Τώρα, για την ταβέρνα της Κυριακής!!! Επειδή, σήμερα το βράδυ μετά τη συνάντηση πάω Καλάβρυτα, θέλετε να ρωτήσω/κλείσω (πιθανότατα) καλή ταβέρνα? Για πόσα άτομα τελικά?

dinos
02-03-06, 11:28
Παιδια ελπιζω αυτη την παρασκευη να φερουν προκαταβολες ολοι οσοι δεν εχουν φερει απο αυτους που θα διανυκτερευσουν ε????Θεωρω οτι εχουμε καθυστερησει μιας κ θα γινεται ψιλοπανικος με το ραλλυ το το αλλο σκ....

ranger
02-03-06, 11:47
Θα συμφωνήσω με τα 1000 για την έκθεση Leonardo Da Vinci!! Προσωπικά είμαι μέσα!!!
Γεία σου ρε Αντώνη....το ήξερα ότι εχεις επίπεδο!!!
Σχετικά με τις προκαταβολές, πρέπει να συγκεντρωθουν οπωσθήποτε την Παρασκευή, να μου τα στείλει ο Λευτέρης την Τριτη (η Δευτερα ειναι αργια) και να κάνω αμέσως τις κρατήσεις των δωματίων... (και να δω πόσα διπλά κρεββάτια θα μπορεσω να κλείσω.... και σε ποιούς θα τα δώσω :hehe)

Slobo
02-03-06, 12:46
Σχετικά με τις προκαταβολές παρακαλώ όλους όσους πρόκειται να μείνουν σε ξενοδοχείο μέχρι την Παρασκευή να φέρουν τα χρήματα της προκαταβολής. Είναι η τελευταία προθεσμία. Από εκεί και πέρα όποιος δεν φέρει θα πρέπει να κανονίσει μόνος τους για δωμάτιο.

MARMEL
02-03-06, 20:08
καλο ακουγεται το προγραμμα αν και βλεπω οτι θα τα κατσιασουμε παλι τα μοτορια μας yell

vagelisteo
03-03-06, 11:38
Θα προσπαθησω να φερω και κατι φιλους απο Αιγιο με 2-3 corolla.....εαν μπορουνε!

ranger
03-03-06, 14:19
Έχω νεότερα σχετικά με το Ράλλυ Αχαιός που διεξάγεται στην περιοχή ενδιαφέροντος μας στις 12/03...
Το Ράλλυ είναι ασφάλτινο και οι περιοχές που περιλαμβάνει φέτος είναι: Αίγιο, Ροδοδάφνη, Αγ. Κωνσταντίνος, επιστροφή παραλία, Πτέρη, Σεληνούντα, Πλατανιώτισα, παραλία. Στον παρακάτω χάρτη βλέπετε οτι οι περιοχές δεν επηρεάζουν καθόλου το προτεινόμενο δρομολόγιο.
Η έναρξη του ραλλύ θα γίνει στην Πάτρα το Σάββατο 11/3 στις 19:30 το απογευμα και προτείνω να πάμε να δούμε... Είναι σε κεντρικό σημείο και μετα θα πάμε κατευθείαν στο ταβερνάκι που έχουμε προγραμματίσει...
Οι ειδικές τελειώνουν κατα τις 16:30 το απογευμα της κυριακης, συνεπως αν θέλουμε να παρακολοθήσουμε θα πρέπει να διαφοροποιήσουμε το πρόγραμμα!!!
Δεν σας φτάνει η έναρξη, θελετε να δείτε και ειδική;;;;
Όποιος θέλει να μάθει περισσότερα; 2610671711

Πάλι έκανε το θαύμα του το Commando και βρήκε πληροφορίες!!!:hehe
Ακούω προτάσεις....

Nikos
03-03-06, 14:22
Αν δεν παινεψεις το σπιτι σου να πεσει να σε πλακωσει :lol: shoothim

Virus
06-03-06, 17:15
Παιδια, προβλημα!Εμεινα απο εξατμιση τελειως!Ανοιξε νομιζω λιγο πιο κατω απο το χταποδι!Αν προλαβω να την φτιαξω θα ερθω αλλα για να ειμαι ειλικρινης λιγο δυσκολο, γιατι εχω κανονισει να φτιαξω ολοκληρη εξατμιση απο χταποδι κ δεν μπορω να την μπαλωνω τωρα κ να την φτιαξω ξανα μετα!Θα ενημερωσω ξανα παντως σε περιπτωση που τα καταφερω να ερθω!
ΥΓ: Καποιος με εχει μουντζωσει μου φαινεται!

DjBac
07-03-06, 02:14
Πρόταση: Την Κυριακή ή το Σάββατο θα μπορούσαμε να κάνουμε μια επίσκεψη και στο χιονοδρομικό!!! Προσωπικά, την Κυριακή θα είμαι εκεί για snowboard!!! Τι λέτε?

ranger
07-03-06, 13:05
Αντώνη η προταση σου χωράει στο πρόγραμμα! Εχεις πει οτι Σαββατο βράδυ θα κοιμηθείς στην Τράπεζα. Συνεπως δεν θα ακολουθήσεις τη διαδρομη μας την Κυριακη το πρωι. Μπορουμε όμως το μεσημερι να βρεθούμε στα Καλαβρυτα για φαγητο ή και στο χιονοδρομικο, αν ο δρομος ειναι σε καλη κατάσταση.... Την ταβέρνα για την Κυριακή στα Καλαβρυτα εσύ δεν θα την κλείσεις;;; question

Επίσης σήμερα έκανα τις κρατήσεις στο Ξενοδοχείο....
6 Δικλινα και 1 μονοκλινο.... Τα διπλά κρεββάτια όμως δυστυχώς δεν θα ειναι 6!!!

Nikos
07-03-06, 13:12
Καλη η προταση σου Αντωνη αλλα μηπως θα εχουμε προβλημα στο να παρκαρουμε τα αυτοκινητα;Εκτος αν εχει κανονιστει ηδη κατι για παρκιν οποτε οκ

DjBac
07-03-06, 13:47
Μίλησα με τον άνθρωπο της ταβέρνας, αλλά δυστυχώς λόγω Σ/Κ δεν μπορεί να μας κλείσει κάτι!!!

Τώρα, όσον αφορά στο θέμα πάρκινγκ του χιονοδρομικού υπάρχει άπλετο, αλλά μερικές φορές τα Σ/Κ γεμίζει!! Θα ξέρω όμως Σάββατο πρωί να σας πως για τον κόσμο που θα έχει!! Θα πρότεινα μετά από βόλτα στο χιονοδρομικό να μη φάμε μέσα στα Καλάβρυτα, αλλά κάπου πιο έξω! Στην ταβέρνα που ξέρω δυστυχώς δεν μπορεί να μας κάνει κάτι! Μπορούμε να δοκιμάσουμε και στη Ζαχλωρού, πιο κάτω από τα Καλάβρυτα!!

ΗΛΙΑΣ
07-03-06, 23:50
Ο ΔΡΟΜΟΣ ΓΙΑ ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΙΔΙΚΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΤΟΥ ΡΑΛΛΥ ΑΧΑΙΟΣ

corollapatra
08-03-06, 07:57
Που είσαι ρε Ηλία; Σε χάσαμε τελείως... Δε νομίζω να μην έρθεις στην Πάτρα το ΣΚ. Σε περιμένουμε και εγώ και ο Βαγγέλης, έτσι;

DjBac
08-03-06, 11:01
Άντε, και οι μέρες πλησιάζουν!!!! :hehe :hehe

endurasKE-30
08-03-06, 11:05
Οι μερες πλησιαζουν αλλα ο καιρος χαλάει....
Ακουσα για βροχες το Σαββατοκυριακο, ελπιζω να μη μας τη χαλασει ο καιρος...
Εχω φανταστει ηλιολουστο καφεδακι στην γεφυρα του Ριο κλπ.
Οπως ειπε και ο Αντωνης απαγορευται ο χορος της βροχης σε ολα τα μελη του κλαμπ :lol: :lol: :lol:

DjBac
08-03-06, 11:18
Όντως, βροχές και αέριδες!!!!

Δεν πειράζει όμως, δεν είμαστε από ζάχαρη!!!!!!

endurasKE-30
08-03-06, 14:38
Η προγνωση καιρουα πο το site της ΕΜΥ


ΣΑΒΒΑΤΟ 11-03-2006
ΚΑΙΡΟΣ: ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΚΑΙ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΝΕΦΩΣΕΙΣ ΜΕ ΒΡΟΧΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΑΙΡΕΣ ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ. ΣΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΧΩΡΑ ΛΙΓΕΣ ΝΕΦΩΣΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΟΠΟΥΣ ΑΥΞΗΜΕΝΕΣ ΜΕ ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΒΡΟΧΕΣ ΣΤΑ ΔΥΤΙΚΑ. ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΕΣ ΩΡΕΣ ΟΙ ΒΡΟΧΕΣ ΣΤΗ ΔΥΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΕΝΤΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΚΔΗΛΩΘΟΥΝ ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ. ΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΑΥΤΑ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΘΑ ΕΠΕΚΤΑΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΛΛΑΔΑ. ΧΙΟΝΙΑ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΒΟΡΕΙΑ ΟΡΕΙΝΑ.
ΑΝΕΜΟΙ: ΝΟΤΙΟΙ ΝΟΤΙΟΔΥΤΙΚΟΙ ΙΣΧΥΡΟΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΛΥ ΙΣΧΥΡΟΙ ΚΑΙ ΤΟΠΙΚΑ ΣΤΑ ΠΕΛΑΓΗ ΘΥΕΛΛΩΔΕΙΣ ΜΕ ΜΙΚΡΗ ΕΞΑΣΘΕΝΗΣΗ ΣΤΟ ΙΟΝΙΟ.
ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ: ΣΕ ΜΙΚΡΗ ΠΤΩΣΗ ΣΤΑ ΔΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΒΟΡΕΙΑ.

ΚΥΡΙΑΚΗ 12-03-2006 ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑ 13-03-2006
ΚΑΙΡΟΣ: ΑΥΞΗΜΕΝΕΣ ΝΕΦΩΣΕΙΣ ΜΕ ΒΡΟΧΕΣ. ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ ΚΑΤΑ ΤΟΠΟΥΣ ΙΣΧΥΡΕΣ ΚΥΡΙΩΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΑΛΑΣΣΙΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ. ΧΙΟΝΙΑ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΟΡΕΙΝΑ ΑΝΕΜΟΙ: ΣΤΑ ΔΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΒΟΡΕΙΑ ΒΟΡΕΙΟΙ ΜΕΤΡΙΟΙ ΜΕΧΡΙ ΙΣΧΥΡΟΙ ΚΑΙ ΤΟΠΙΚΑ ΠΟΛΥ ΙΣΧΥΡΟΙ ΕΩΣ ΘΥΕΛΛΩΔΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΧΩΡΑ ΝΟΤΙΟΙ ΝΟΤΙΟΔΥΤΙΚΟΙ ΙΣΧΥΡΟΙ ΕΩΣ ΠΟΛΥ ΙΣΧΥΡΟΙ ΚΑΙ ΤΟΠΙΚΑ ΘΥΕΛΛΩΔΕΙΣ, ΠΟΥ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ: ΣΕ ΣΤΑΔΙΑΚΗ ΠΤΩΣΗ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΑ ΔΥΤΙΚΑ, ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΒΟΡΕΙΑ.

Nikos
08-03-06, 14:46
Πιστευω οτι δεν προκειται να μας χαλασει ο καιρος απο τη στιγμη που παμε να περασουμε καλα.Καλη διαθεση υπαρχει,καλη παρεα ειμαστε,ο χαβαλες και η πλακα ειναι δεδομενη.Μη μασαμε ρε παιδια!
Οπως ειπε και ο Αντωνης δεν ειμαστε απο ζαχαρη

corollapatra
08-03-06, 15:01
Σχετικά με τον καιρό το ΣΚ στην Πάτρα, δεν προβλέπονται και τόσο άσχημα τα πράγματα. Συννεφιές και τις δύο μέρες με λίγες βροχές το Σάββατο το βράδυ, με μικρή πτώση της θερμοκρασίας... :cold Όλα καλά δηλαδή. Θα μπορούσε να ήταν και χειρότερα...

Για δείτε σχετικά:

http://wwwa.accuweather.com/world-forecast.asp?partner=accuweather&myadc=0&traveler=0&zipcode=EUR|GR|GR003|PATRAI|&metric=1

ranger
08-03-06, 16:39
Ο καιρος δεν θα μας τη χαλάσει, αλλα καταλαβαίνω γιατι μερικοί ανησυχούν για τη βροχή, για να μην τους σκουριάσει το αμάξι!!!
Αφήστε τα του καιρού και ας ασχοληθούμε λίγο με το πρόγραμμα. Δεν εχει ανακοινωθεί που θα μαζευτείτε οι Αθηναίοι και τι ώρα θα ξεκινήσετε. Πρέπει να ξέρουμε περίπου τι ώρα θα είστε στην Ακράτα για να ειμαστε και εμεις εκει!!! (και να δω που θα βρούμε καφετέρια στην Ακράτα για 50 άτομα!!!) :hehe

Nikos
08-03-06, 16:44
Δεν εχει ανακοινωθεί που θα μαζευτείτε οι Αθηναίοι και τι ώρα θα ξεκινήσετε.
Βαγγελη ανακοινωθηκε,δες στην κεντρικη σελιδα

madvinegar
08-03-06, 17:31
Ο Αντωνης (DjBack) ανησυχεί γιατί φοβάται μην μπάζει η κουκούλα... :hehe

MARMEL
08-03-06, 18:18
φοβαται? σκιαζεται να λες
εδω καποιοι αλλοι ακυρωσαν την εκρδομη τους λογω καιρου. ζαχαρη? τρωγεται? εδω ρε σεις παρακαλαμε να χιονισει να γλυστραει λιγο και και θελετε και λιακαδες?

DjBac
08-03-06, 18:22
Ο Αντωνης (DjBack) ανησυχεί γιατί φοβάται μην μπάζει η κουκούλα... :hehe

Αμέσως εσύ!!! :hehe :hehe

Θα έρθω με το hard-top!!!! :lol: :lol:

Nikos
08-03-06, 18:25
εδω ρε σεις παρακαλαμε να χιονισει να γλυστραει λιγο και και θελετε και λιακαδες?

Γιατι ρεταρεις ρε Πανο :hehe

DjBac
08-03-06, 18:31
εδω ρε σεις παρακαλαμε να χιονισει να γλυστραει λιγο και και θελετε και λιακαδες?

Γιατι ρεταρεις ρε Πανο :hehe

Δεν του φτάνει το ρετάρισμα, μας θέλει και νίτρο!!!

MARMEL
08-03-06, 18:44
ρε ψοφατε για κους κους ε? αντωνη οταν βαλω νιτρο (τετραμπεκο νομιζεις θα τη γλυτωσεις?) :lol:
βαγγελη οσο αναφορα για την καφετερια στην ακρατα θα παμς λογικα εκει που ειχαμε παει. ξερει τα παιδια ο σπυρος και θα συνεννοηθω αν ειναι απο το πρωι να γινει παλι η κρατηση οπως ειχε γινει και τοτε. παντα μιλαμε για καφεδακι στην παραλια της ακρατας οπως τοτε που ειχαμε συναντηθει ετσι?
βρεξε βρεξε βρεξε βρεξε!!!!!!!! βουντου βουντου ξουτ μου σου του μπαρ γαρ μιαμ ουστ. λετε να πιασουν τα μαγια μου? :lol:

Nikos
08-03-06, 18:49
ρε ψοφατε για κους κους ε? αντωνη οταν βαλω νιτρο (τετραμπεκο νομιζεις θα τη γλυτωσεις?) :lol:
βαγγελη οσο αναφορα για την καφετερια στην ακρατα θα παμς λογικα εκει που ειχαμε παει.
βρεξε βρεξε βρεξε βρεξε!!!!!!!! βουντου βουντου ξουτ μου σου του μπαρ γαρ μιαμ ουστ. λετε να πιασουν τα μαγια μου? :lol:

Πανο,αν συνεχισεις να ρεταρεις δε νομιζω να πιασουν τα βουντου :crazylol :hehe

MARMEL
08-03-06, 18:51
:mad :mad :mad cussing cussing cussing

ranger
08-03-06, 20:32
Τώρα που έβαλε καινούργια ζαντολάστιχα ο Πάνος, παρακαλάει να βρέξει, πριν που ειναι τα slick αφηνε κάτω και την 4η.....
Σχετικα με το hard top του Αντώνη καλή φαση, αλλά ρε φίλε θα σου χαλάει όλο το look!!! Αλλη φάση να εχεις ανοιχτο τον ουρανο (γιατι προβλέπω οτι ακομα και κατα περιόδους θα έχει καλο καιρο)
Επίσης θέλω να ακούσω ιδέες σχετικά με το πρόγραμμα της Κυριακής, γιατι εχω την εντύπωση οτι τελικά η βόλτα προς Καλάβρυτα δεν θα γίνει.... Μήπως να ψηφίσουμε αν θέλετε μπουζούκια ή ταβέρνα το Σαββατόβραδο;;;;

Μαχητές
Αυτονομιστές
Ρέμπελοι
Μαρμελαδο-οπαδοι
Επαναστάτες &
Λαμόγια!!!

ke_30 gt
09-03-06, 07:31
δυστηχως ειμαι εκτος παιδια διοτι το αυτοκινητο λογο αλλαγης μοτερ δεν θα ειναι ετοιμο το σ/κ!!!!! λυπαμαι πολυ και ευχομαι να γινει καποια στιγμη μια αλλη εκδρομη να μπορω να συμμετασχω και εγω με το ΚΕ-30 μου!!! μακαρι να ηταν αλλιως τα πραγματα... και παλι συγνωμη που το λεω τελευταια στιγμη αλλα ειχα μεχρι σημερα την ελπιδα να ειναι ετοιμο πραγμα που απο αυτα που μου ειπε ο πατερας μου δεν ισχυει!!!!! καλα να παρασετε αν και ειμαι σιγουρος και προσοχη στο δρομο

corollapatra
09-03-06, 08:22
Συγγνώμη στους Αθηναίους που πέρνω την πρωτοβουλία αλλά, σχετικά με τα παιδιά που ακυρώνουν την συμμετοχή τους στην εκδρομή λόγω έλλειψης οχήματος για διάφορους λόγους, νομίζω ότι θα υπάρχει η δυνατότητα να έρθουν μαζί με κάποιον άλλον στην εκδρομή. Δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο για να συμμετέχει κάποιος να έρθει με την δικιά του [acronym:29645e7656="ΔΙΑΦΟΡΑ"]COROLLA[/acronym:29645e7656]. Μπορείτε να κανονίσετε να σας φιλοξενήσει κάποιο άλλο μέλος στο δικό του car Δεν ξέρω ποια είναι η γνώμη των υπολοίπων...

Ayrton
09-03-06, 08:31
Πολύ σωστό Ανδρέα αυτό που είπες (και κακώς μας ξέφυγε μια τέτοια επιλογή!!!). Αυτό ισχύει και για τον φίλο Virus, αλλά και για τον φίλο ke-30 gt!!!

(Και σε περίπτωση που δεν θέλουνε να διανυκτερεύσουνε, ας προτιμήσουνε άτομα που θα φύγουνε την ίδια μέρα!) :cool:

Υ.Γ. Δε μου λέτε, το να αράξουμε στην επιστροφή κάπου να δούμε την Φόρμουλα που αρχίζει σας ενδιαφέρει σαν σκηνικό? Η χλωμό?

Nikos
09-03-06, 09:42
Πολυ καλη η ιδεα σου ρε Γιαννη.Τι ωρα ειναι η εκκινηση;

Ayrton
09-03-06, 09:48
Η Εκκίνηση είναι στις 13:30!!!!! Είναι πολύ καλή ώρα να έχουμε πάει κάπου να κάτσουμε στο ενδιάμεσο Πάτρας - Αθήνας, και μετά το τέλος να συνεχίσουμε την διαδρομή μας!

madvinegar
09-03-06, 10:02
Εγώ πάντως λέω για Σάββατο βράδυ να πηγαίναμε κάπου που θα ρίχναμε χορό, γέλιο και πιπίνες... Πως λέγεται ρε συ Αντρέα αυτό το μαγαζί που βάζει τα ντίσκο 80ς κομμάτια?

Nikos
09-03-06, 10:33
Εγώ πάντως λέω για Σάββατο βράδυ να πηγαίναμε κάπου που θα ρίχναμε χορό, γέλιο και πιπίνες... Πως λέγεται ρε συ Αντρέα αυτό το μαγαζί που βάζει τα ντίσκο 80ς κομμάτια?
Bρε κουφαλιτσα :lol: δε σου φτανει η Μαρινα;Ε ρε παντοφλα που θελεις :hehe

endurasKE-30
09-03-06, 10:37
Εγώ πάντως λέω για Σάββατο βράδυ να πηγαίναμε κάπου που θα ρίχναμε χορό, γέλιο και πιπίνες...


Συμφωνω και επαυξάνω και εγω με τον φιλτατο Μιχαλη.




Πως λέγεται ρε συ Αντρέα αυτό το μαγαζί που βάζει τα ντίσκο 80ς κομμάτια?


Νομιζω πως λεγεται ΜΑΡΙΝΑ Μιχαλη ετσι δεν ειναι Ανδρεα... :lol: :lol: :lol:

madvinegar
09-03-06, 10:43
Ρε παιδιά, και τη Μαρίνα που ρώτησα εκεί θέλει να πάει. Εγώ φταίω πάλι? Πάντως σκεφτείτε το σοβαρά. Μαζεύει λέει πολύ πιπινόκοσμο. Και που ξέρεις, εκεί που χορεύεις με την δικιά σου... γίνονται και μπερδέματα... :hehe

endurasKE-30
09-03-06, 10:57
Ρε παιδιά, και τη Μαρίνα που ρώτησα εκεί θέλει να πάει. Εγώ φταίω πάλι?


Να ακουσω τη Μαρίνα να σου λέει ¨Μιχαλη μου λέω για Σάββατο βράδυ να πηγαίναμε κάπου που θα ρίχναμε χορό, γέλιο και πιπίνες...¨
:lol: :lol: :lol:



Και που ξέρεις, εκεί που χορεύεις με την δικιά σου... γίνονται και μπερδέματα... :hehe


Το ξερω φιλε αυτο... ολες θελουν να χορεψουν μαζι μου... τι να κανω???
Φτου μου να μη με ματιάσω... :lol: :lol: :lol:

Παντως συμφωνω με την ιδεα της ντισκο και η κοπελια μου το ιδιο.

Nikos
09-03-06, 10:59
Και εγω συμφωνω αφου θα ειμαι μονος και χρειαζομαι.....παρεα :hehe

corollapatra
09-03-06, 11:23
Το μαγαζί λέγεται ROOM και όντως μαζεύει πολλά πιπίνια... Η μουσική είναι πολύ καλή (80's κομμάτια) και πέφτει πολύς χορός. Είναι πολύ καλή επιλογή. Όμως πρέπει να ξέρω σίγουρα και γρήγορα για να κλείσω μερικά τραπεζάκια να είμαστε άνετοι. Πείτε μου να δω τι θα κάνω...

Nikos
09-03-06, 12:18
Το μαγαζί λέγεται ROOM και όντως μαζεύει πολλά πιπίνια... Η μουσική είναι πολύ καλή (80's κομμάτια) και πέφτει πολύς χορός. Είναι πολύ καλή επιλογή. Όμως πρέπει να ξέρω σίγουρα και γρήγορα για να κλείσω μερικά τραπεζάκια να είμαστε άνετοι. Πείτε μου να δω τι θα κάνω...
Ετσι ετσι,να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεοι :lol:

madvinegar
09-03-06, 12:31
Το μαγαζί λέγεται ROOM και όντως μαζεύει πολλά πιπίνια... Η μουσική είναι πολύ καλή (80's κομμάτια) και πέφτει πολύς χορός. Είναι πολύ καλή επιλογή. Όμως πρέπει να ξέρω σίγουρα και γρήγορα για να κλείσω μερικά τραπεζάκια να είμαστε άνετοι. Πείτε μου να δω τι θα κάνω...


Σας τα 'λεγα εγώ!!!!!!!!!! Ψηφίζω ROOM με τα τσαρούχια! Πάμε να το κάνουμε PANIC ROOM!

dinos
09-03-06, 12:55
Ναι ρε παιδια θα ειναι πολυ ωραια επιλογη απτο να παμε καπου κ απλα να καθομαστε...εκει θα παιζει κομματια που πιστευω σε ολους θα αρεσουν κ θα χει κ χαβαλε....
Κατι αλλο....μηπως θα πρεπει να οριστικοποιουσαμε τι ωρα θα βρεθουμε,που κ τι ωρα θα ξεκινησουμε???? :lol: :lol: :lol: :cool: car :drive

endurasKE-30
09-03-06, 13:05
Κατι αλλο....μηπως θα πρεπει να οριστικοποιουσαμε τι ωρα θα βρεθουμε,που κ τι ωρα θα ξεκινησουμε???? :lol: :lol: :lol: :cool: car :drive


Ρε κουζουλε οριστικοποιηθηκε αυτο και υπαρχει στην αρχικη σελιδα.

Αν συμφωνουν και τα υπολοιπα παιδια VROOM για ROOM και να πουμε οπως ειπε και ο Ανδρεας να κλεισουμε τρπεζια να ειμαστε και ανετοι και χαλαροι!

Γρηγορειτε!!! Ο καιρος γαρ εγκυς!

ranger
09-03-06, 13:05
Η Εκκίνηση είναι στις 13:30!!!!! Είναι πολύ καλή ώρα να έχουμε πάει κάπου να κάτσουμε στο ενδιάμεσο Πάτρας - Αθήνας, και μετά το τέλος να συνεχίσουμε την διαδρομή μας!
Σχετικά με το room, την ντίσκο και το γιακά προπέλα, δεν ξέρω, θα μιλήσω σήμερα με τον Αντρέα και βλέπουμε... Πάντως βλέπω μια τάση να μην παμε σε ρεμπετοταβερνα που ηταν ο αρχικος σχεδιασμος. Εγώ όμως εχω συζητήσει με μερικά μαγαζία, τι θα κανουμε, θα μείνω ξεκρέμαστος;;; Εχω και ενα όνομα στην τοπική κοινωνία. :hehe
Σκεφτείτέ όμως οτι μεσα στην ντίσκο εκτος απο τις χορευτικές φιγούρες αλλα Τραβόλτα του Madvinegar, δεν θα μπορούμε να αλλάξουμε κουβέντα, ενω στην ταβέρνα και τα κρασια μας θα πιουμε και τα κοψήδια μας θα φαμε και την κουβεντα μας θα πουμε και το χαβαλέ μας θα κάνουμε...

Σχετικά με την F1 μπορούμε να τη δούμε σε κάποια καφετέρια στην Πάτρα και κατα τις 4:00 που θα τελειώσει να ξεκινήσετε για Αθήνα... Γιατί αλλιως θα πρέπει να ξεκινήσετε στη 1:00 και θεωρω οτι ειναι πολύ νωρίς....
Αλήθεια, αν το Σάββατο βράδυ πάμε σε ντίσκο, που θα φάμε.... Θα παραγγείλετε πιτογυρα στο ξενοδοχείο :hehe

endurasKE-30
09-03-06, 13:35
Εγώ όμως εχω συζητήσει με μερικά μαγαζία, τι θα κανουμε, θα μείνω ξεκρέμαστος;;;


Αυτο διορθωνεται ευκολα, θα σε κρεμασουμε εμεις....


Εχω και ενα όνομα στην τοπική κοινωνία. :hehe


:lol: :lol: :lol:


Σκεφτείτέ όμως οτι μεσα στην ντίσκο εκτος απο τις χορευτικές φιγούρες αλλα Τραβόλτα του Madvinegar, δεν θα μπορούμε να αλλάξουμε κουβέντα,


Καλα μεχρι τοτε θα εχουμε πιει 2 καφεδες ολοι μαζι, ο βραδυ θα σου ερθει η ορεξη για πολυλογια ρε Βαγγελη? Εξαλλου εχουμε και ολη τη Κυριακη να σε ακουμε...
Τυχερα τα παιδια που φευγουν Σαββατο θα τον γλυτωσουν...

madvinegar
09-03-06, 15:18
Σκεφτείτέ όμως οτι μεσα στην ντίσκο εκτος απο τις χορευτικές φιγούρες αλλα Τραβόλτα του Madvinegar

Φαγώθηκες ρε συ.... Άμα σπάσω κανένα πόδι.....μαύρο ηλεκτρόγκαζο φίδι που σ'έφαγε...

corollapatra
09-03-06, 16:00
Σχετικά με το room, την ντίσκο και το γιακά προπέλα, δεν ξέρω, θα μιλήσω σήμερα με τον Αντρέα και βλέπουμε... Πάντως βλέπω μια τάση να μην παμε σε ρεμπετοταβερνα που ηταν ο αρχικος σχεδιασμος. Εγώ όμως εχω συζητήσει με μερικά μαγαζία, τι θα κανουμε, θα μείνω ξεκρέμαστος;;; Εχω και ενα όνομα στην τοπική κοινωνία. :hehe
Σκεφτείτέ όμως οτι μεσα στην ντίσκο εκτος απο τις χορευτικές φιγούρες αλλα Τραβόλτα του Madvinegar, δεν θα μπορούμε να αλλάξουμε κουβέντα, ενω στην ταβέρνα και τα κρασια μας θα πιουμε και τα κοψήδια μας θα φαμε και την κουβεντα μας θα πουμε και το χαβαλέ μας θα κάνουμε...


Μην αγχώνεστε ρε παιδιά με τις αντιρρήσεις του Βαγγέλη. Θα τα βρούμε...

Θα του δώσω πέντε σοκολάτες και θα ηρεμήσει... :lol:

ranger
09-03-06, 19:26
Αυτο το πόστ ειναι η τελευταία προσπάθεια που κάνω να ικανοποιήσω τους πάντες σχετικά με το πρόγραμμα της εκδρομής... Συνεπώς
Σάββατο 11/03
Ραντεβού στις 11 στην Ακράτα για καφέ..... 5 αυτοκίνητα από Πάτρα
Καφεδάκι μεχρι τις 13:20 περίπου και αναχώρηση για Ψαθόπυργο
Αφιξη στον Ψαθοπυργο κατα τις 13:46 περίπου και φαγητό σε ταβέρνα
Αναχώρηση από τον Ψαθόπυργο περίπου στις 4:το απογευμα.
Φωτογράφηση στην γεφυρα του Ρίου και κατα τις 4:40 check in στο ξενοδοχειο...
Αναχώρηση απο το ξενοδοχειο κατα τις 6:30.
Στις 7 θα παρακολουθησουμε την εναρξη του Ραλλυ Αχαιός και κατα τις 8:18 περιπου θα παμε σε ενα ρεμπετοταβερνακι (χωρις ζωντανη μουσικη) για βραδυνο φαγητο και κρασακι... Κατα τις 10:30 οποιος θελει μπορει να παει και να βαλει ψωτια στην πίστα της ντίσκο!!!
Κυριακη:
Το πρωι μπορουμε να κανονισουμε να παμε κοντα στο Αιγιο και να δουμε καποια ειδικη διαδρομη του ραλλυ Αχαιος. Προτείνω κατα τις 1:30 να ειμαστε όλοι στην Πάτρα, οπου θα προσπαθήσω να κλείσω καφετερια με projector για να δουμε μαζι την Toyota στην F1....
Παιδια δεν μπορώ να κάνω κατι παραπάνω, λυπηθείτε με.... (αντε μην γινω πιο κακος)

toyota mania
09-03-06, 20:41
Υπαρχει ενα ενδεχομενο,μικρο αλλα υπαρχει, να ερθω παλι Πατρα :lol: ,οποτε θα παρω τηλ να μου πειτε που θα βρεθουμε.

DjBac
09-03-06, 21:17
Εγώ πάντως λέω για Σάββατο βράδυ να πηγαίναμε κάπου που θα ρίχναμε χορό, γέλιο και πιπίνες... Πως λέγεται ρε συ Αντρέα αυτό το μαγαζί που βάζει τα ντίσκο 80ς κομμάτια?

Για μια ακόμα φορά θα συμφωνήσω μαζί σου!!!! :hehe :hehe

MARMEL
09-03-06, 21:56
(χωρις ζωντανη μουσικη)
ρε δε σου πα να βρεις ζωντανη? cussing

dinos
09-03-06, 22:22
Βαγγελα πιστευω οτι εχεις φτιαξει πουλλι ωραιο προγραμμα(πολυ σφιχτο να πουμε)ετσι ετσι βεντουζζζζα.....μπραβο μπραβο πολυ ωραια αν κ η Μαρινα διαβασε το προγραμμα κ εχει φρικαρει....ο μπαμπας της ειναι στην γραμματεια στην ελπα κ θα ειναι στο ραλλυ κ κατι πρεπει να κανουμε να τη μεταμφιεσουμε μη μας παρει γραμμη....

MARMEL
09-03-06, 22:53
αν και καθυστερημενα καναμε μια σκεψη με τον vagelisteo και την μοιραστηκαμε με τον ranger. η σκεψη ειναι οτι εφοσον φαμε το μεσημερι στην ταβερνα ειναι λιγο δυσκολο να ξαναφαμε σε 4 ωρες στην ταβερνα το βραδυ και προτεινουμε αντι για ταβερνα το βραδυ να βρουμε ενα ρεμπεταδικο (μεσα η εξω στην πατρα κατα προτιμηση μεσα)αρκει να εχει οργανα μεσα και να αραξουμε εκει ως εξοδος του σαβατου μας μεχρι αργαμιση.
ευτυχως με ενημερωσε ο ranger οτι η σκεψη αυτη πιανει τοπο και ηδη εχει κανει τη σχετικη κρατηση σε μαγαζι 15 λεπτα εξω απο την πατρα και θα χρειαστει μια απαντηση την παρασκευη το βραδυ στις 2130 που θα τον παρω τηλ. καλο λοιπον ειναι να το διαβασουν αυτο οι mods-fanis και στην συναντηση της παρασκευης να εχει βγει μια αποφαση εως τις 2130 ωστε να ενημερωθει εγκαιρα ο ranger για να προλαβει να κανονισει.
οποτε δειτε το μια και νωρις την παρασκευη στη συναντηση αποφασιζουμε και μιλαμε με τον ranger.χωρις φυσικα να αποκλειστει το προγραμμα οπως ηδη το εχει κανονισει

vagelisteo
09-03-06, 23:24
Αυτη η συζητηση εγινε αφου ειδαμε το 8-8.30 ειναι νωρις για κρασακια και τετοια πραγματα.
Ασε που κατα τις 10.30-11 θα ειμαστε να φευγουμε.
Οποτε καλυτερα θα ηταν να βγουμε λιγο πιο μετα να το τραβηξουμε λιγο.

corollapatra
09-03-06, 23:43
Το βασικό πρόβλημα είναι ότι δεν είναι δυνατόν να συμφωνήσουμε όλοι για το είδος της διασκέδασής μας το Σάββατο το βράδυ. Είμαστε αρκετά άτομα και είναι λογικό να μην έχουμε όλοι τα ίδια γούστα και τις ίδιες ανάγκες.

Εκείνο που πρέπει να γίνει είναι να δείτε τελικά στην συνάντηση της Παρασκευής τι θέλουν οι ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ και να μας ενημερώσετε. Ό,τι και να θέλετε, ζωντανή μουσική, φαγητό άνευ μουσικής, fast food, disco club, μπορούμε να το κλείσουμε. Απλά να παρθεί μια τελική απόφαση.

MARMEL
10-03-06, 00:12
ειπα οτι η τελικη αποφαση θα παρθει παρασκευη βραδυ κατα τις 2130 και θα σας ενημερωσω εγω τηλεφωνικως

ke_30 gt
10-03-06, 06:50
εχετε δικιο στο οτι μπορουμε να συμμετεχουμε με αλλο ατομο μαζι του στην εκδρομη αλλα προσωπικα επειδη ειμαι ηδη 1 μηνα χωρις αυτοκινητο λογο καποιον δυσκολιων - εμποδιων στη μετατροπη, και (το βασικοτερο) επειδη ο μηχανικος που το φτιαχνει ειναι ο πατερας μου παω καθε σ/κ που δεν δουλευω στο μαγαζι και τον βοηθαω να μην ειναι και αυτος μονος του καθως το μαγαζι κανονικα δεν λειτουργει σαββατοκυριακα!!!! οποτε δεν μπορω να τον αφησω να φτιαχνει το αμαξι μου και εγω να βολταρω!!! ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω!!! οσο για μενα επειδη η δουλεια μου ειναι βραδυνη και δεν μπορω να συμμετεχω ειτε στην καθορισμενη συναντηση της παρασκευης ειτε στα καρτ ή οπου αλλου κανονιζεται καθημερινα βραδυ να συναντηθητε, ηταν μια πολυ καλη ευκαιρια να ερθω στην εκδρομη αυτη (να παρω και την καρτα μελους μου επιτελους!!!!!) αλλα πρεπει να περιμενω μεχρι καποιο αλλο σαββατιατικο ραντεβου που ελπιζω να γινει συντομα!!!!! ευχαριστω, ελπιζω να μην σας κουρασα απλα ηθελα να εξηγησω πως εχει η κατασταση

endurasKE-30
10-03-06, 10:38
Κριμα ρε Βαγγελη,
θα μπορουσαμε να ερθεις μαζι μου με τη Μαρινα να κατεβουμε μαζι κατω και να γυρναγατε με καποιο αλλο παιδι που φευγει Σαββατο. Αλλα σε καταλαβαινω οτι θελεις να τελειωσεις το αυτοκινητο και αυτο προεχει.
Οσο για την καρτα σου θα την παρω εγω σημερα και θα συναντηθουμε να στη δωσω.

Fanis
10-03-06, 11:20
Ποιος ηταν σημερα το πρωι στον ραδιοφωνικο σταθμο ΛΑΜΨΗ και μας εκανε διαφημιση ????

εχει γινει κολαση .....με εχουν παρει πολλοι τηλ και τα σχολια ειναι παρα πολυ καλα και απο οτι μου ειπανε εγινε συζητηση με καποιον απο το club με τον σταθμο για περιπου μια ωρα και επικεντρωθηκε η συζητηση στο θεμα της εκδρομης στην πατρα ...

πολυ ωραια κινηση........ idea :olala

madvinegar
10-03-06, 11:35
Εγώ ξέρω ποιος ήταν... Ήταν κάποιος με υπερκυβισμένη ασημί 11άρα.... Ο Mr 1000+1 άκρες....

Ayrton
10-03-06, 11:35
Ποιος ηταν σημερα το πρωι στον ραδιοφωνικο σταθμο ΛΑΜΨΗ και μας εκανε διαφημιση ????

εχει γινει κολαση .....με εχουν παρει πολλοι τηλ και τα σχολια ειναι παρα πολυ καλα και απο οτι μου ειπανε εγινε συζητηση με καποιον απο το club με τον σταθμο για περιπου μια ωρα και επικεντρωθηκε η συζητηση στο θεμα της εκδρομης στην πατρα ...

πολυ ωραια κινηση........ idea :olala

Ητανε πραγματικά πολύ Καλή κίνηση!!!! Και μπορούμε να συνεχίσουμε, καθώς η επαφή έγινε και μάλιστα δυναμικά! Μπράβο! Ολοι μιλάνε για την εκδρομή μας!

Slobo
10-03-06, 11:54
Όντως πολύ καλη κίνηση. Ο υπερκυβισμένος κύριος που έκανε την κουβέντα αυτή είναι ένας από τα μέλη της διοίκησης του κλαμπ. Η προώθηση του κλαμπ στα ΜΜΕ αρχίζει και μπαίνει σε πολύ καλό δρόμο.

endurasKE-30
10-03-06, 12:00
Για πειτε δηλαδη... τι ειπε το πατριωτακι μου???

DjBac
10-03-06, 12:03
Μπράβο του!! Ίσως μία από τις καλύτερες κινήσεις δημοσιότητας!!! :hehe :hehe

Εύγε παιδί μου που επιτέλους άκουσες τη συμβουλή μου!!!! :hehe :hehe :hehe :hehe

Nikos
10-03-06, 14:35
Παιδια, το καλο στην ολη υποθεση ειναι οτι ανοιξαμε "πορτα" και πρεπει να το εκμεταλευτουμε με τον καλυτερο δυνατο τροπο.

Slobo
10-03-06, 14:50
Δυστηχώς λόγο κάποιου προβλήματος που προέκυψε δεν θα μπορέσω να διανυκτερεύσω στην Πάτρα αύριο το βράδυ.

Στην εκδρομή θα έρθω κανονικά αλλά το απόγευμα θα αποχωρήσω. Όποτε παραμένω στην λίστα αλλά χωρίς διανυκτέρευση.

MARMEL
10-03-06, 18:58
ποιος? εγω ημουν ρε κοροιδα!!!!!! :lol:

Nikos
10-03-06, 18:59
ποιος? εγω ημουν ρε κοροιδα!!!!!! :lol:
shoothim
Θα ηθελες,Μαρμελαδα :hehe

SilentBoy
14-03-06, 19:02
Γεια σας κοπέλια...! ειμαι καινουργιος στο club και ειμαι απο τα Χανιά...θα ηθελα να ηξερα μηπως ετοιμαζετε καμια εξορμηση εδω στην Κρητη...?! Θα ηθελα πολυ να βρεθω με ατομα του ιδιου ενδιαφεροντος οπως το corolla! αμα εχετε κατι κατα νου πειτε κατι ε....ευχαριστω...!

MARMEL
14-03-06, 19:14
εδω αιγινα ειναι τοσο δυσκολο να παμε ποσο μαλλον κρητη. εκτος απο μεμονωμενα μελη που ισως οργανωσουν καμια βολτα προς τα κει