PDA

Επιστροφή στο Forum : Aναρτησεις aftermarket για 101


hulk
08-01-06, 15:20
Σχετικά με ανάρτησησε 101 Sedan τα Tokcico τα εχει δοκιμάσει κανείς? Ψαχνω κάτι που να μπαίνει χωρίς μετατροπές( με γόνατο). Εχω KYB πορτοκαλί και θέλω κάτι καλύτερο, υπάρχουν ΚΥΒ χρυσά ? περιμένω τις προτάσεις σας.

MARMEL
08-01-06, 19:16
με γονατο ? εννοεις ρυθμιζομενη και καμπερ και καθ υψος? κατι τετοιο στη φωτο δλδ?
αν ναι αυτην θελω να βαλω και γω την εχω σε καλη τιμη στην κυπρο αλλα φοβαμαι επειδη εχει ακμπτα topmount μη μου βγουν καμια μερα εξω απο το καπο

wastegate
27-02-06, 12:42
Δηλαδη εγω πρεπει να χαιρομαι που εχω πισω ψαλιδια και οχι αξονα?Γιατι ομως σε καθε στροφη νιωθω τον κωλο να ξεκολλαει(και οταν αφηνω το ποδι απο το γκαζι φευγει)και οι φιλοι μου που εχουν πισω αξονα μπαινουν οπως νανε και δεν ξεκολαει ο κωλος και φευγουν μονοκοματοι με τα 4 και επισης σε στροφες ο κωλος τους φευγει ισα ισα για να τους βοηθησει να στριψουν καλυτερα?Αυτα εχω παρατηρηση τωρα τι να σας πω!

popol@ros
27-02-06, 12:54
Δηλαδη εγω πρεπει να χαιρομαι που εχω πισω ψαλιδια και οχι αξονα?Γιατι ομως σε καθε στροφη νιωθω τον κωλο να ξεκολλαει(και οταν αφηνω το ποδι απο το γκαζι φευγει)και οι φιλοι μου που εχουν πισω αξονα μπαινουν οπως νανε και δεν ξεκολαει ο κωλος και φευγουν μονοκοματοι με τα 4 και επισης σε στροφες ο κωλος τους φευγει ισα ισα για να τους βοηθησει να στριψουν καλυτερα?Αυτα εχω παρατηρηση τωρα τι να σας πω!


πρωτα απο ολα τι αμαξι εχεις???? (Για να βρουμε την αιτια του προβληματος , αν και πιστευω οτι ειναι καθαρα οδηγικο το θεμα....)
για να σε βοηθησω/ουμε να καταλαβεις τι γινεται και εχεις αυτο το φαινομενο....

wastegate
27-02-06, 13:16
Δηλαδη εγω πρεπει να χαιρομαι που εχω πισω ψαλιδια και οχι αξονα?Γιατι ομως σε καθε στροφη νιωθω τον κωλο να ξεκολλαει(και οταν αφηνω το ποδι απο το γκαζι φευγει)και οι φιλοι μου που εχουν πισω αξονα μπαινουν οπως νανε και δεν ξεκολαει ο κωλος και φευγουν μονοκοματοι με τα 4 και επισης σε στροφες ο κωλος τους φευγει ισα ισα για να τους βοηθησει να στριψουν καλυτερα?Αυτα εχω παρατηρηση τωρα τι να σας πω!


πρωτα απο ολα τι αμαξι εχεις???? (Για να βρουμε την αιτια του προβληματος , αν και πιστευω οτι ειναι καθαρα οδηγικο το θεμα....)
για να σε βοηθησω/ουμε να καταλαβεις τι γινεται και εχεις αυτο το φαινομενο....
Εχω το 101 σενταν που πλεον εγινε διχρονο τουρμπο!!Αυτο το φαινομενο ηταν και πριν αλλα σε λιγοστη μορφη τωρα παραγινετε το κακο!Για οδηγικο δεν πιστευω κατι ξερω αλλα ερχετε η στιγμη που πρεπει να σηκωσεις το ποδι απο το γκαζι για εναν οποιοδηποτε λογο!

popol@ros
27-02-06, 15:57
Δηλαδη εγω πρεπει να χαιρομαι που εχω πισω ψαλιδια και οχι αξονα?Γιατι ομως σε καθε στροφη νιωθω τον κωλο να ξεκολλαει(και οταν αφηνω το ποδι απο το γκαζι φευγει)και οι φιλοι μου που εχουν πισω αξονα μπαινουν οπως νανε και δεν ξεκολαει ο κωλος και φευγουν μονοκοματοι με τα 4 και επισης σε στροφες ο κωλος τους φευγει ισα ισα για να τους βοηθησει να στριψουν καλυτερα?Αυτα εχω παρατηρηση τωρα τι να σας πω!


πρωτα απο ολα τι αμαξι εχεις???? (Για να βρουμε την αιτια του προβληματος , αν και πιστευω οτι ειναι καθαρα οδηγικο το θεμα....)
για να σε βοηθησω/ουμε να καταλαβεις τι γινεται και εχεις αυτο το φαινομενο....
Εχω το 101 σενταν που πλεον εγινε διχρονο τουρμπο!!Αυτο το φαινομενο ηταν και πριν αλλα σε λιγοστη μορφη τωρα παραγινετε το κακο!Για οδηγικο δεν πιστευω κατι ξερω αλλα ερχετε η στιγμη που πρεπει να σηκωσεις το ποδι απο το γκαζι για εναν οποιοδηποτε λογο!

συγνωμη μεγαλε μου , δεν το ξερω το εν λογω αυτοκινητο με κωδικους...... να υποθεσω ειναι αρκετα παλιο??? αν θελεις βοηθησε με.....

wastegate
27-02-06, 16:05
Αυτο ειναι

popol@ros
27-02-06, 16:13
και αυτο εχει διπλα ψαλιδια???

εγω γιατι εχω την εντυπωση οτι εχει γονατα mcferson και στις 4 γωνιες........
και εβαλες διχρονο τουρμπο???? πως το καταφερες???

και ναι αυτο το αμαξι πεταει κωλο για πλακα λογω αρχιτεκτονικης της αναρτησης αλλα μπορεις καλιστα με μικρες επεμβασεις να τους περνας ολους απο πανω......

wastegate
27-02-06, 16:24
και αυτο εχει διπλα ψαλιδια???

εγω γιατι εχω την εντυπωση οτι εχει γονατα mcferson και στις 4 γωνιες........
και εβαλες διχρονο τουρμπο???? πως το καταφερες???

και ναι αυτο το αμαξι πεταει κωλο για πλακα λογω αρχιτεκτονικης της αναρτησης αλλα μπορεις καλιστα με μικρες επεμβασεις να τους περνας ολους απο πανω......
Λες να εχω τοσο λαθος για την αναρτηση?Οταν λες επεμβασεις?Ηδη εχω κονι κιτρινα με HR ελατηρια 3,5 ποντων!Κανονικο ειναι ρε 4χρονο αλλα καιει στα 300κμ 500γραμαρια λαδι οποτε ειναι διχρονο!

popol@ros
27-02-06, 16:31
και επειδη καιει λαδι χαρακτηριζεται διχρονο?????

μπορει να αλλαξες και ελατηρια και αμορτισερ αλλα και παλι η ουσια παραμενει ιδια......δεν αλλαξες δηλαδη κατι το δραματικο..... αν και βασικα δεν συμφωνω με το χαμηλωμα για το λογο οτι τα γονατα για να δουλεψουν θελουν διαδρομη..... και τελικα εσυ αυτο που καταφερες ειναι να την μειωσεις αυτη την διαδρομη..... στα γονατα γινεσαι μαγκας αμα μειωσεις το καμπερ, αλλα και παλι εινια σχετικα δυσκολο, θελει χρηματα και αρκετο ψαξιμο.......

wastegate
27-02-06, 16:37
Δηλαδη αν το ψηλωνα και αλλο θα εστριβε καλυτερα?Δεν νομιζω σαν βαρκα στο γυαλο ηταν και θα γινοταν χειροτεροΒασικα προφιλ στα ελαστικα θελει...
Θελει coilover και γνωστη για να το ρυθμισει,ξερεις κανεναν?εγω οχι παντως!Ναι εχεις δικιο για τα διχρονα τα εχω ξεπερασει!

popol@ros
27-02-06, 16:42
γενικως η φιλοσοφια σου μαλλον λαθος ειναι....... θα σου προτεινα να ψαχτεις λιγο παραπανω...... δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα οπως θελουν μερικοι να τα δειχνουν (δεν μιλαω για σενα...)

wastegate
27-02-06, 16:46
Εξηγησε μου τι εννοεις... πες μου την αποψη σου!

TOLIS EE80
27-02-06, 20:20
http://www.potn.co.uk/toyota_c3206_3320.htm Για ΚΟΝΙ υπάρχουν και ασπρα ΚΥΒ τα GR2 επίσης κάτι ΡΙ τα TRD για ΑΕ101 δεν κάνουν για ΕΕ101 ?

TOLIS EE80
27-02-06, 20:25
Ξερει κανείς να μου πει τι κοινά σημεία (suspension,brake disc etc) εχει το ΕΕ80 ( το δικό μου το οποίο εχει γίνει ΑΕ82) με ΕΕ90 και το ΑΕ92??. Πχ. η EBC έχει τους ιδιους κωδικούς σε ΑΕ82 και ΑΕ92 σε δισκόπλακες.

TOLIS EE80
27-02-06, 20:35
http://www.performancepartswholesale.com/performance/buy.php?make=25&year=1994&model=316&part_name=329&brand=802
Σε αυτό το site αναφέρει oti ta Τokico μπαίνουν σε corolla 93-02. Πως γίνεται αυτό?

MARMEL
01-03-06, 00:28
τελικα τι παιζει με το ονομα tokico? εχουν παρει φορα και τα εχουν σαρωσει ολα?

LoVis
26-03-06, 20:11
λοιπον..ωρα να αναβαθμισω το αμαξι...αναρτησεις και ελατηρια...θελω χαμηλωμα 40μμ το λιγοτερο και το αμαξι να ειναι κουτσουρο..προτεινετε!!!( μην μου πειτε τπτ για το κουτσουρο ετσι θελω να ειναι!!! ) αν ηθελα ανεσεις θα επερνα Rav η Avensis το καινουργιο..γιατι αν επαιρνα το παλιο παλι αγριοσκυλο θα το εκανα:)

JL_e10
26-10-06, 22:57
Παιδια εχετε να προτεινετε καποιον για να μου επισκευασουν τα αμορτισερ? Ειναι μια e10 και της εχω βαλει κιτρινα ΚΟΝΙ ρυθμιζομενα με 3ποντα MAD (κ μπαινει χωρις να σηκωνει τροχους!!!)

MARMEL
27-10-06, 00:10
θα με ενδιεφερε και μενα η επισκευη. ιδια εχουμε

akis308
27-10-06, 10:21
Χριστοδουλάκης-Μαραγκάκης
2104811563.
http://www.bimors.gr/

MARMEL
21-11-06, 22:43
η μεγαλη στιγμη ηρθε......
επιτελους μου εκατσαν οι αναρτησεις που εψαχνα κανα χρονο τωρα....
μπορεις να ανεβασεις τ αμαξι 20 χιλιοστα και να το κατεβασεις 80χιλιοστα tongue
παραθετω μερικες φωτο.....
δεν ξερω ποτε θα τις βαλω..

οποιος γνωριζει λεπτομερειες ρυθμισεων κτλ ας ενημερωσει.....

Χρηστος
22-11-06, 01:39
καλοφορετες πανο αντε τωρα θα βαζεται κοντρες με τον τσαφ-τσουφ στις στροφες :lol: :lol: ....ποσο πηγε το μαλι?

ppschrs
22-11-06, 07:07
Εχει ακουστά κανένας την NEX?Μου τις πρότεινε ένα παιδί αρκετά ψαγμένο!Τις είδα κιόλας!Καλές μου φάνηκαν!Αμερικάνικες είναι και ρυθμίζεις το ύψος της χωρίς να επηρεάζεται η σκληρότητα!έχει τις στροφές για τη ρύτμιση έξω απο το ελατήριο!Και ξεχωριστά άλλη ρύθμιση για σκληρότητα!Κάτι παρόμοιο είναι οι KW?

ppschrs
22-11-06, 07:10
Μπορώ να φτιάξω και τις μαμά απ΄το ΤS στη bimors?Πόσο θα κοστίσει περίπου?Αξίζει τον κόπο?

toyota mania
22-11-06, 09:05
Εχει ακουστά κανένας την NEX?Μου τις πρότεινε ένα παιδί αρκετά ψαγμένο!Τις είδα κιόλας!Καλές μου φάνηκαν!Αμερικάνικες είναι και ρυθμίζεις το ύψος της χωρίς να επηρεάζεται η σκληρότητα!έχει τις στροφές για τη ρύτμιση έξω απο το ελατήριο!Και ξεχωριστά άλλη ρύθμιση για σκληρότητα!Κάτι παρόμοιο είναι οι KW?Η εταιρεια ειναι Ρωσικη και βγαζει και κιτ φρενων.Βγαζει για ολα τα ΤΟΥΟΤΑ και για CARINA e και για AVENSIS http://www.nex-suspension.ru/en/index.htm

akis308
22-11-06, 09:45
Μπορώ να φτιάξω και τις μαμά απ΄το ΤS στη bimors?Πόσο θα κοστίσει περίπου?Αξίζει τον κόπο?
Ναι ρε συ μπορείς.
Εγώ σου εγγυούμαι ότι το αμάξι θα στριβει και θα είναι και άνετο.
Το πολύ κανά 450 ευρώ να σου πάει.

MARMEL
22-11-06, 18:37
ευχαριστω χρησταρα. ελπιζω να βρω χρονο συντομα να τις βαλω. και να δω επισης ποσο καιρο θα μου φαει να ρυθμιστουν στο απολυτο τους....

Glanzaboy
22-11-06, 20:15
Καλοριζικες φιλε αντε να παιρνουμε σειρα,ποσο σου πηγαν;

MARMEL
22-11-06, 20:37
σ ευχαριστω φιλε μου....

http://www.corollaclub.com/forum/viewtopic.php?t=3793

ppschrs
22-11-06, 21:03
Μπορώ να φτιάξω και τις μαμά απ΄το ΤS στη bimors?Πόσο θα κοστίσει περίπου?Αξίζει τον κόπο?
Ναι ρε συ μπορείς.
Εγώ σου εγγυούμαι ότι το αμάξι θα στριβει και θα είναι και άνετο.
Το πολύ κανά 450 ευρώ να σου πάει.

αξίζει τον κόπο όμως απ΄τη στιγμή που βρίσκω τα κονι με 440?Μαζί με ειμπαχ ελατήρια 640!Τα ίδια λεφτά θα μου βγει!Τι ακριβως κάνει ο τύπος?Μπορει να την φτιάξει να δουλεύει σωστά με τα ειμπαχ?Εγω έλεγα για κανα 200αρι!Θα αντέξουν ή σε κανα χρόνο θα είμαστε για άλλες?

MARMEL
22-11-06, 21:29
αυτος ειναι ενας λογος που πηρα coilover φιλε μου. η αξιοπιστια!!!

JL_e10
20-02-07, 13:43
Για οσους φορανε ΚΟΝΙ αμορτισερ κ εχει ερθει η ωρα της επισκευης μπορειτε να πατε εκει που πηγα εγω το corolla και το swiftακι της μανας μου (δυστυχως 1000αρι). Ειναι στην Πετρου Ραλλη 377 & Μερσινης στην Νικαια. Ο ανθρωπος δουλευε παλια μεσα στην ΚΟΝΙ οποτε το αποτελεσμα ειναι ακρως εντυπωσιακο - τουλαχιστον εγω εχω μεινει ικανοποιημενος κ απο τα δυο αυτοκινητα. Λεγεται Ηλιας Βελισαριου.

ΜΑΝΩΛΗΣ 19
28-01-10, 19:47
Ήρθε και ο δικό μου καιρός να αρχίσω να κοιτάζω για ανάρτηση...δέχομαι τις απόψεις σας...για την 101 σενταν.έψαχνα k-sport coilovers αλλά δυστυχώς δεν έβγαλα το επιθυμητό αποτέλεσμα..1280 ευρω καινούριες απο κατάστημα,στο e-bay λέει με 915 όλα κομπλέ και μεταφορικά...αλλά δεν έχω ιδέα από το νετ για συναλλάγές και δεν ξέρω αν είναι εμπιστεύσημες...Σε μεταχείρο βρήκα αλλά τελικά ακυρώθηκε η αγορά γιατί το παλικάρι θα τις κρατούσε εν τέλη.Σε κατάστημα μου είπαν ελατήρια HR 3,5 146 ευρω σε συνδιασμό με αμορτισέρ kayaba agx ρυθμιζόμενα(?) 610 ευρω ή bilstein χοντρομπούκαλα 580 ευρω?Η απόψεις σας είναι ευπρόσδεκτες και για άλλες λύσεις και για σχολιασμό των παραπάνω!!!

nikcarina
29-01-10, 22:05
Εαν δεν βιαζεσαι περιμενω ενημερωση και τιμες απο Ιαπωνια για coilover, ποιοτηκα, υποσχονται, καλυτερες απο k-sport,d2 κλπ... Και φυσικα σε πολυ καλη τιμη κατω των 1.000 κομπλε με μεταφορικα...

ΜΑΝΩΛΗΣ 19
30-01-10, 12:55
Δεν βιάζομαι...απλά έχω μπεί στην διαδικασία του ψαξίματος...περιμένω μνμ σου σχετικά με τις αναρτήσεις!

Japanese
30-01-10, 13:02
Μόλις γύρισα απο συνεργείο. Έβαλα τα KYB τα μαύρα (πάλι) 400Ε. Πολύ καλά!

nikcarina
05-02-10, 18:36
Το ΑΕ102 ειναι η σενταν εκδοση;;; Βρηκα αναρτησεις και αναφερονται σε αυτο το μοντελο...
Επισης το μοντελο ΑΕ101 εχει τις ιδιες αναρτησεις στο 4d sedan και 3d h/b;;;

Γιαννης20v
05-02-10, 19:01
Το ΑΕ102 ειναι η σενταν εκδοση;;; Βρηκα αναρτησεις και αναφερονται σε αυτο το μοντελο...
Επισης το μοντελο ΑΕ101 εχει τις ιδιες αναρτησεις στο 4d sedan και 3d h/b;;;Νικο αν δε κανω λαθος 102 λεει το μοντελο που εβγαλε μετα την 101 με ενα ψιλολιφτινκ κ καλα.χωρις να θελω να σε παρω στο λαιμο μου ολα αυτα που αναφερεις +τις 111 εχουν ακριβως τα ιδια ακρα.τι αναρτηση βρηκες ρε?ποσο?βαλε κανα λινκ να δουμε.

AE101
05-02-10, 22:07
3d και 4d τις ίδιες παίρνουν.

nikcarina
06-02-10, 00:31
Λοιπον εαν ειναι οι ιδιες αναρτησεις στα μοντελα 101 ως 111 ανεξαρτητου καροτσας τοτε μιλαμε για τις "GF RSPEC" με ρυθμιση καθ'υψος και σκληροτητα, με αλουμινενια topmount (οχι ρυθμιζομενο) ειναι 1000% Γιαπωνεζικες και η τιμης τους κοντα στα 850ευρω ισως και λιγο παρακατω, με εγγυηση... Μου τις προτεινουν για πολυ καλυτερες απο D2,Ksport κλπ... Αυριο θα εχω στα χερια μου το φυλλαδιο με αναλυτικα στοιχεια...
Αν τυχον υπαρχουν και αλλοι ενδιαφερομενοι θα μπορεσουμε να εχουμε εκπτωση εως 10%. Επισης 10μερες κανει η αποστολη τους απο Ιαπωνια...

JL_e10
06-02-10, 00:40
Νικο 101 και 111 εχουν το ιδιο πατωμα, οποτε θα ταιριαζουν. Βασικα οτι αναρτηση εχει βγει σημερα για 101 καθεται και σε 111, και το αντιστροφο.

AE101
06-02-10, 01:15
....i found that the D2's had the same part number as my G-Force coilovers but were jst a different colour!.. mayb jst check the part number of the G4's and see if they compare...

link: http://au.toyotaownersclub.com/forums/index.php?showtopic=6125 είναι η τελευταία δημοσίευση στη σελίδα.

φωτης ραγκουσης
06-02-10, 09:02
Παιδια ειμαι καινουργιος χρηστης κ αυτο ειναι το πρωτο μου μηνυμα.δεν εχω ιδεα τι αλλο να πω.........

agapiou
06-02-10, 12:41
Καλημέρα φίλε μου. Υπάρχει σχετικό θέμα για τα νέα μας μέλη. Δες εδώ!

http://www.corollaclub.com/forums/showthread.php?t=19122

φωτης ραγκουσης
06-02-10, 12:50
ευχαριστω πολυ.για καποιον πρωταρη ειναι λιγο περιεργο το site.

ΜΑΝΩΛΗΣ 19
06-02-10, 18:13
Άν μπορείς ανέβασε το link όταν το βρείς για να δούμε τι λένε....πάντως ψήνομαι και εγώ για αναρτήσεις!

nikcarina
08-02-10, 19:38
GF RSPEC COILOVER SYSTEM FULL ADJUSTABLE
GroundForce racing spec coilovers can be raised or lowered from two separate positions which allows the user to raise or lower their vehicle without affecting spring preload or damper stroke length.
All coilovers systems include high grade aluminum pillow mounts further enhancing overall control.
1. Material used on shock - Aluminum and steel
2. Material used on spring - Steel ( in red color)
3. Pistons size - 46 mm
4. Type (mono tube or twin tube) - Mono Tube
5. Damping adjustment level - Damping force adjustability: 16 steps
6. Ride height adjustment - Front: 5'', Rear: 2.5''
7. Spring weight - springs: 6 kgs, 8 kgs, 10 kgs, 12 kgs, 14 kgs , 16kg
8. Top mounts (pillow ball or not, adjustable or not) - It is neither the pillow ball type nor the adjustable type
9. Possible to overhaul (if yes that’s by your company or you offer replacement parts) – GF RSPEC will inspect the product Japan
10. Warranty – 1 YEAR

Αυτα ειναι τα νεα για τις αναρτησεις για το Corolla Ae102 93-02. Η τιμη τους ειναι 850ευρω με τελωνειο και μεταφορικα εως το συνεργειο...Εαν υπαρχουν ενδιαφερομενοι θα μας κανουν εκπτωση και η τιμη μπορει να φτασει εως τα 780ευρω...

AE101
08-02-10, 22:19
Από τιμή αξίζουν παίδες, για όποιον ψήνεται είναι καλή η ευκαιρεία.
Μπράβο στον nickcarina για την πρωτοβουλία.

GMASTER6
09-02-10, 12:00
οντως η τιμη πολυ καλη,και η αναρτηση κανει και για 11αρηδες μην μπερδευεστε με τον τιτλο του topic,ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος

nikcarina
09-02-10, 18:06
Παιδια οποιος γνωριζει και εχει ασχοληθει με coilover καλο θα ηταν να σχολιασει τα χαρακτηρηστικα που αναφερω παραπανω, θα με βοηθουμε πολυ να καταληξω στην επιλογη τους... Επισης για ελατηριο ειμαι αναμεσα σε αυτο των 8kg και των 10kg...

Japanese
09-02-10, 19:19
Νομίζω οτι φοράει ένας φίλος μου στη G6 του αν σε βοηθάει.

Γιαννης20v
09-02-10, 22:34
Νικο για μενα αν εχουν διπλο ελατηριο κ κανουν σιγουρα στην 101 σου παρτες ΑΒΛΕΠΕΙ!τι στο καλο coiloverατη ειναι "καλυτερη"απο απλη θαναι φτηνη ειναι...αλλα βαλε κανα σαιτ η εστω μια φωτο να παρουμε μια ιδεα για να σε βοηθησουμε!



υ.γ:εγω προσωπικα αν εμπαινα στη διαδικασια για coilover θα επαιρνα καποια πιο γνωστη κ φουλ ρυθμιζομενη ετσι για να γουσταρω.

nikcarina
12-02-10, 23:23
Ορίστε και η φωτογραφία...

THEMIS2281
29-03-10, 20:43
Για ριξτε μια ματια και εδω...

http://www.hsdcoilovers.com/application.php

Εχω ακουσει καλα λογια και οτι ειναι θυγατρικη της TEIN!!!!
Ηδη εχω στειλει email και περιμενω απαντηση για τα μεταφορικα.

THEMIS2281
02-04-10, 18:00
Τα μεταφορικα ειναι μονο 35.77GBP....

nikcarina
02-04-10, 18:21
Συνολικο κοστος;;;

THEMIS2281
03-04-10, 23:03
All are priced at an amazingly competitive £745 inc vat per kit.
Αυτο αναφερει ακριβως το site...
Το οποιο μεταφραζεται σε 841.95+39 τα μεταφορικα= 881 ευρο

Nikos4
05-01-14, 21:02
Μάλλον ήρθε η ώρα να αλλάξω αμορτισέρ.ακουγω θοριβο πισο σε μικρές λακούβες. Δεν θέλω να το χαμιλοσω τι μου προτείνετε;;

dim
07-01-14, 09:23
KAYABA(KYB) μαύρο και TOKICO,αν δν σε ενδιαφερει να παιξεις με την αναρτηση δεν υπαρχει κατι καλυτερο και φθηνοτερο απο KYB μαύρο.
Τα TOKICO ειναι ποιο ακριβά και ελάχιστα σκληρότερα.