PDA

Επιστροφή στο Forum : Πλαστικα Καμενα Από Τον ήλιο


finder_SR
22-11-05, 13:18
Αυτός που είχε πριν από εμένα το κορολακι μου το είχε στον ήλιο sun το καημένο...
οπότε όπως καταλαβαίνετε το ταμπλό και τα πλαστικά (αεραγωγοί στο πίσω τζάμι... αυτά γύρο από το μπροστά μπαρμπριζ και πάνω από τις πόρτες) είναι σε άσχημη κατάσταση θα βρούμε ανταλλακτικά επισκευάζονται με κάποιο τρόπο; είχατε εσείς τέτοια προβλήματα ? ? ?

endurasKE-30
22-11-05, 13:35
Συντεκνε το ταμπλο μπορεις να το ντυσεις με δερμα και θα βγει πολυ ωραιο.
Θα σου ανεβασω φωτο απο το δικο μου.
Τα πλαστικα στις κολωνες μπρος και πισω αν εχουν ξεβαψει μονο μπορεις να παρεις ενα σπρει για βυνυλια μαυρο και να τα φρεσκαρεις.

kyro
22-11-05, 13:36
Μια λύση για τα σκληρά πλαστικά, αν δεν βρεις εύκολα άλλα είναι η βαφή τους. Με λίγη προσοχή είναι ανθεκτική, φθηνή και όμορφη λύση. Αν το ταμπλώ έχει σκάσει μπορείς να το ντύσεις. Κυριάκο, τα φώτα σου για το ταμπλώ.

GEORGIOS_XYNOS
22-11-05, 13:36
Ρε Κρητικε βαψτο Μπλε και πετα το στη θαλασσα, χαρη θα κανεις στον εαυτο σου, αντε μπραβο μη κανεις τις λαλακιες που κανω εδω και 16 χρονια, βρες κανα αμαξι της προκοπης και παρατα το χουρντα, εγω ειχα μαλλι Fido Dido και τωρα το κουτελο εχει φτασει στο σβερκο... Αντε να χαρεις τα νιατα σου.

endurasKE-30
22-11-05, 13:51
Συντεκνε μην τον ακους αυτον...
Βαλε καμια φωτο να δουμε την κατασταση των πλαστικων σου και ολα γινονται.
Το ταμπλο το εντυσα με 10.000 ευρω με δερμα πριν 5-6 χρονια και ειναι αψογο και ταιριαζει και με το δερματινο τιμονι και τα καθισματα.
Μπορεις επισης να βρεις στο ιντερνετ νεο ταμπλο (το ειχαβρει πριν κατι χρονια και σχετικα φθηνα με 30 ευρω) αλλα πιστευω πως το δερματινο ειναι αλλη φαση.

finder_SR
22-11-05, 13:58
Το κακό είναι ότι οι πισω κολώνες άσε που η μια έχει τρύπα και μόλις τις ακουμπήσεις σπάνε και μπαίνει το χέρι σου μέσα... οι μπροστά παλι η δεξια ειναι κομμένη στην μεση και η αριστερή εχει σπάσει η πάνω γωνία για αυτό ρωτάω για ανταλλακτικά επειδή εδω στα χανια δεν βρίσκω...

οσο για τον φίλο μου το GEORGIOS_XYNOS αυτο το αμάξι θα το φτιάξω μόνο για την καύλα μου! αμάξια αλλά δόξα το θεό έχω αλλά 2
το κορολακι το είχε ένας θειος μου ο οποίος δεν οδηγεί ποια και κατά ενα τρόπο το κληρονόμησα οπότε γιατί να μην το φτιάξω... κρίμα δεν είναι... ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΕΤΟΙΟ ΑΜΑΞΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΞΑΝΑΥΠΑΡΞΕΙ ΠΟΤΕ !!!

endurasKE-30
22-11-05, 14:09
ασε που τετοιο αμαξι δεν πρόκειται να ξαναυπάρξει ποτέ!!!


Αυτο γραψε το με καφαλαια γραμματα!!!

SavvasKE35
22-11-05, 14:20
Ρε Κρητικε βαψτο Μπλε και πετα το στη θαλασσα, χαρη θα κανεις στον εαυτο σου, αντε μπραβο μη κανεις τις λαλακιες που κανω εδω και 16 χρονια, βρες κανα αμαξι της προκοπης και παρατα το χουρντα, εγω ειχα μαλλι Fido Dido και τωρα το κουτελο εχει φτασει στο σβερκο... Αντε να χαρεις τα νιατα σου.


απο τα "καλυτερα" του γογου. Δεν παιζεσαι ρε γογο, εχεις πολυ κουλτουρα μεσα σου, εβαλες και την κουλουρα, μπεκρη σε βλεπω σε λιγο(μολις μαθει απο το λαμαρινα οτι δεν γινεται), να τα σταζουμε παρεα στον "Μακη" the great. (Χριστοδουλοπουλος).

alimonos
22-11-05, 23:49
ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!

SavvasKE35
23-11-05, 06:48
να λεβεντης....οπου χορος και πανηγυρι, ο Αλιμονος μεσα!

finder_SR
23-11-05, 09:36
endurasKE-30 den 3erw an eida kala alla entyses mono to tamplo me 10.000 € sorry alla pes mou pou brikes to tamplo me ta 30 €

endurasKE-30
23-11-05, 10:01
endurasKE-30 den 3erw an eida kala alla entyses mono to tamplo me 10.000 € sorry alla pes mou pou brikes to tamplo me ta 30 €

Φιλε αυτο το ειχα βρει πριν χρονια που το εψαχνα.Τωρα δε θυμαμαι το σαιτ.
Θυμαμαι οτι ειχα βαλει στο google ΚΕ30 και εψαχνα τα σαιτ.
Ηταν μια επειχηρηση που εφερνε ταμπλο βυνιλιου.Στην Αμερικη νομιζω.
Sorry.

finder_SR
23-11-05, 10:22
an mporeis bale kamia foto me to tamplo sou na to faumaso! an kai apoklietai na dwsw 10.000 na to kanw !!!

Janakas
23-11-05, 22:20
Μαγκες, δεν ειμαι σιγουροσ, αλλα νομιζω οτι ειχα βρει στο e-bay(!) ταμπλο.
Αν τελικα κανω λαθος, ψαξτε γενικα στο google για "corolla ke-30 parts"!
ελπιζω να βρειτε κατι.

finder_SR
24-11-05, 08:44
Den brika tamplo alla brika ena allo site me antalakthka KE30 ellhniko oriste:

http://www.lourakis.gr/sub/search/auto_timhlist.php?PHPSESSID=f8d1c4a039f47ac3c71ca2 490feea370&psearch=ke30&Submit=GO&psearchtype=

GEORGIOS_XYNOS
24-11-05, 14:20
Den brika tamplo alla brika ena allo site me antalakthka KE30 ellhniko oriste:

http://www.lourakis.gr/sub/search/auto_timhlist.php?PHPSESSID=f8d1c4a039f47ac3c71ca2 490feea370&psearch=ke30&Submit=GO&psearchtype=

Πισω φρυδια δεν εχει, πορτες δεν εχει, φτερα δεν εχει, καπο δεν εχει, τοτε τι στον π....... εχει τη κοινωνια μου?
Λαστιχακια?
Με το κιλο τα βρισκω.....

Καλη προσπαθεια finder, αν βρεις και καναν αλλον πες μας, ψανχνω και εγω αλλα μεχρι τωρα κουλουρακια....

endurasKE-30
24-11-05, 15:57
Παντως εγω βρηκα καποια πραγματακια που με ενδιαφερουν....
Να σαι καλα παλικαρι μου.

finder_SR
24-11-05, 19:44
FILE MOU GEORGIOS_XYNOS PES MOU TI AKRIBOS ANTALAKTIKA THES KAI MPORW NA SOU BRW... EXW BREI ENAN EDW STA XANIA POU EXEI 3 SR SPARE TO ENA ME AMERIKANIKES PRODIAGRAFES!!!

SavvasKE35
24-11-05, 21:03
αντε γογο, `παλι κονομησες..

GEORGIOS_XYNOS
25-11-05, 00:27
Παντως εγω βρηκα καποια πραγματακια που με ενδιαφερουν....
Να σαι καλα παλικαρι μου.

δλδ τι σε ενδιαφερει εσενα μεταλαγμενε?
Τα ψαλιδια?
Μου εγινες τωρα και πορωμενο μελος!!!
Αναθεμα σε
Τι εκανες με τα φιλτρα που ζητησα?
Τα επνιξες?
Σαββας και εσυ, τι λεω τωρα αφου και εσυ αυτοκολλητος μεταλαγμενος εισαι!!!

GEORGIOS_XYNOS
25-11-05, 00:31
FILE MOU GEORGIOS_XYNOS PES MOU TI AKRIBOS ANTALAKTIKA THES KAI MPORW NA SOU BRW... EXW BREI ENAN EDW STA XANIA POU EXEI 3 SR SPARE TO ENA ME AMERIKANIKES PRODIAGRAFES!!!

Ευχαριστω ανασκαφεα των SR (δεινοσαυρους πιο ευκολα παντως βρισκεις) αλλα δεν υπαρχει κανενας να με βοηθησει εμενα, χαμενος απο χερι ειμαι!!!
Αμα πεσει 32 του μηνος και εξω απο το σπιτι σου αρχισουν και φυτρωνουν σε κανα δεντρο πισω φρυδια πεςμου να ερθω να κλεψω το δεντρο..

GEORGIOS_XYNOS
25-11-05, 00:35
αλλα δεν υπαρχει κανενας να με βοηθησει εμενα, χαμενος απο χερι ειμαι!!!


Σαββα αυτο περιμενω να το σχολιασεις!!!

SavvasKE35
25-11-05, 08:29
αλλα δεν υπαρχει κανενας να με βοηθησει εμενα, χαμενος απο χερι ειμαι!!!


Σαββα αυτο περιμενω να το σχολιασεις!!!


Τι να σου κανω φιλε? τι βοηθεια θελεις απλα πες τη μου! Με τα λογια οση βοηθεια θελεις.....καλο?

endurasKE-30
25-11-05, 08:44
δλδ τι σε ενδιαφερει εσενα μεταλαγμενε?
Τα ψαλιδια?

Ρε τρελλαμενε εχει κατι οπισθια φαναρακια που με ενδιαφερουν οπως και τα αμορτισερ της ΤΟΚΙΚΟ που θελω.


Μου εγινες τωρα και πορωμενο μελος!!!

Πορωμενος ημουν πριν γινω καν μελος.... :lol:




Τι εκανες με τα φιλτρα που ζητησα?
Τα επνιξες?


Δεν τα επνιξα ρε συ εγω πνιγηκα....
Δεν προλαβαινω ρε φιλε μεσα στη βδομαδα να κανω τιποτα.
Αφου το ξερεις.Αυριο θα περασω απο κει και θα ρωτησω.
Τα εβαλες πανω τα διπλα?

SavvasKE35
25-11-05, 10:33
τα μονα διπλα που μπορει να βαλει ο γογος, ειναι διπλα johnny με παγο, ενα αυτος, και ενα ο λαμαρινας του . Για να κατσει να το πιασει, το ΚΕ30 του, πρεπει να ειναι ΜΟΝΙΜΩΣ σουρωμενος, αμα ξεσουρωσει, θα αρχισει να κλαιει για την επαγγελματικη του καταντια (ο λαμαρινας).......
"δες που εφτασα, ρε φιλε, ουτε ψυχη δεν παταει εδω ,μεσα.... μεχρι και ΚΕ30 εφτασα να πιανω...."

GEORGIOS_XYNOS
25-11-05, 10:49
Ρε Κυριακο τι πινεις ρε παιδι μου?
Ειναι δυνατον να βαλω τα καρμπς?
Το αμαξι που εχω βαλει φωτο ποιανου ειναι?
του γειτονα?
Δικο μου ειναι και εχει μεινει μονο το περιτυλιγμα, δεν το βλεπεις?
Ελεος πια δλδ, κανεις δε μου δινει σημασια?
Τι νομιζεις δλδ οτι το αμαξι θα γινει σε ενα βραδυ?
Καλο καλοκαιρι ρεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!
Απλα επειδη παντα βρισκεις και καποια δικαιολογια ειπα να σε πουσσαρω λιγουλακι, ολο λες λες λες και τιποτα δεν κανεις!!!
Θελω αυτο, θελω εκεινο, σκεφτομαι για αυτο, ρε δε βρισκεις καμμια γυναικα καλυτερα να σκεφεται αυτη για σενα ετσι???
Σαββα αρχιζω και τον λιωνω δαυτον, τι λες?
Κυριακο ξερεις που πεφτει η Θεσσαλονικη?
Ποτε θα ερθεις?
Το 2025?
Οταν δλδ ερθει και ο Αλιμονος?
Μηπως θες ναναι και δισεκτο?
Μηπως?

alimonos
25-11-05, 11:02
Ρε κουφαλίτσα Γώγο ένα πράγμα παρακαλάω μόνο...
να έρθω πάνω και να μου πεις ότι δεν σε αφήνει η γυναίκα να βγεις έξω...........
έ ρε γλέντια που θα κάνουμεεεεεεεεεεε.........
μέχρι καντάδα θα σου φέρουμε με τον Σάββα να σου κάνουν καμιά 10αριά "καθηγήτριες" ανατολικού τύπου....
τι λες Σάββααααααααα.............

endurasKE-30
25-11-05, 11:33
Γιωργο ποτε θα παμε να τους βρουμε ρε συ αυτους?

finder_SR
25-11-05, 11:47
συγνωμη endurasKE-30 μπορεις να βαλεις καμια φωτο να δω το ταμπλό σου ; ; ;

endurasKE-30
25-11-05, 11:57
Ναι φιλε δε σε εχω ξεχασει αλλα δεν προλαβαινω μεσα στη βδομαδα.
Αυριο θα το βγαλω και θα την ανεβασω.

GEORGIOS_XYNOS
25-11-05, 12:16
Ανασκαφεα μην τον πιεζεις πολυ γιατι παθαινει πολυ ευκολα διαστρεμματα!!!!

endurasKE-30
25-11-05, 12:17
Μιας και μιλαμε για πλαστικα....
Εγω ψαχνω να βρω τα πλαστικα στα εμπρος κολωνακια.
Εχεις κανεις σας τιποτα?

GEORGIOS_XYNOS
25-11-05, 12:20
Αργησες μονο 2 μηνες, μπραβο, τωρα θα τα βρεις στη Βιοχαλκο!!!!!!

endurasKE-30
25-11-05, 12:23
Μη μου πεις οτι ειχες και τα πεταξες.... skull viking shoothim :blowup fire :argue

GEORGIOS_XYNOS
25-11-05, 14:20
Ηταν ενα κουβαδακι σαν και το δικο μας, ειχε και ενα καπο που ηθελε ο Σαββας, 4 αυτοκινητα μακρια απο τη celica που ξεκοιλιασα, στη μαντρα του Μπαμπη. Πηγα ενα βραδυ κρυφα και πηρα το δερματινο μποτακι του λεβιε χειροφρενου, το πεπιεσμενο χαρινο ντουλαπακι, ειχε και ραφι, και ειχα αρχισει να ξυλωνω τα πλαινα μαυρα πλαστικα που ειχε μεσα.Αλλα επεσε κινδυνος και την κοπανησα. 1 μηνα μετα, πηγα με τον Σαββα βολτα για να σου παρω και το κ@λο ραφακι σου, και να παρει ο Σαββας τα υπολοιπα εντοσθια του celica αλλα ΤΖΙΦΟΣ!!!!!
οΛΗ Η ΜΑΝΤΡΑ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΦΤΕΡΑ....
Καλα να παθεις!!!!!
Ολο αργεις και παθαινεις διαστρεμματα!!!!
Γυαλινος ανθρωπος και εσυ!!!!
Καλα κανεις και δεν μετακινησε πολυ με το τουτου, σε 600 χλμ μπορει και να το καψεις, οποτε να το βγαζεις μονο για κατουρημα, οκ?

endurasKE-30
25-11-05, 14:29
οΛΗ Η ΜΑΝΤΡΑ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΦΤΕΡΑ....



Ουτε σερβιετα να ηταν ρε Γιωργο...


Καλα να παθεις!!!!!
Ολο αργεις και παθαινεις διαστρεμματα!!!!
Γυαλινος ανθρωπος και εσυ!!!!
Καλα κανεις και δεν μετακινησε πολυ με το τουτου, σε 600 χλμ μπορει και να το καψεις, οποτε να το βγαζεις μονο για κατουρημα, οκ?


Ρε με κοροιδευεις?Εδω δεν εχω χρονο ουτε μεχρι το εξοχικο να παω με την κοπελα μου.

SavvasKE35
25-11-05, 14:37
ΕΦΟΡΕΙΑ : εξοχικο? ποσο εφορεια πληρωσατε περσι? τωρα τα διπλα

GEORGIOS_XYNOS
25-11-05, 15:28
Καλα Σαββα αυτος ο Κυριακος ειναι ΝΟΥΜΕΡΟ!!!
Εδω εσυ παρατησες τη γυναικα σου με 3 παιδια (το ενα νεογεννητο) εγω παρατησα τη νυφη (μαζι και τα 2 σογια) και αυτος σκεφτεται το ΣΚ τα τζακια!!!!!!!
Δλδ με λιγα λογια Σαββα πρεπει να περιμενουμε ποτε ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΣΗΚΩΘΕΙ και θα βαριεται να σοροπιαστει, μπας και ανεβει στο χωριο μας, καλος ε?

endurasKE-30
29-11-05, 11:28
Ζαργανες ερχομαι μετα τις 20/12 για τριημερακι με την κοπελια.
Κανονιστε να σας δουμε.

GEORGIOS_XYNOS
29-11-05, 13:27
Ζαργανες ερχομαι μετα τις 20/12 για τριημερακι με την κοπελια.
Κανονιστε να σας δουμε.

Σαββα το αλλο με τον Τοτο το ξερεις?

SavvasKE35
29-11-05, 14:15
λοιπον, μια φορα ηταν ο τοτος σχολειο, και τον σηκωνει η δασκαλα να πει μαθημα........καλο?

alimonos
29-11-05, 23:08
τι .... και δεν είπε τίποτα άσχημο ???
πάει χάλασε κι ο Τοτός...........
χαχαχαχαχαχαχαχαχα

GEORGIOS_XYNOS
30-11-05, 08:29
τι .... και δεν είπε τίποτα άσχημο ???
πάει χάλασε κι ο Τοτός...........
χαχαχαχαχαχαχαχαχα
Ρε Γιωργο σκεψου: Τοτος - σχολειο?
Θελεις και αλλο?

endurasKE-30
11-12-05, 11:26
Να το ταμπλο μετα απο πολυ καιρο....

endurasKE-30
11-12-05, 11:32
Να και αλλη μια.
Υπολοιπονται τα μπακετακια τα οποια μαλλον αυριο θα μπουν.

endurasKE-30
14-12-05, 11:45
Δε μου ειπατε, πως σας φαινεται το εσωτερικο?

finder_SR
14-12-05, 12:10
ΩΠ ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΙΔΑ!!! ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ endurasKE-30. ΠΟΣΟ ΕΔΩΣΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΤΟ ΤΑΜΠΛΟ ???

madvinegar
14-12-05, 13:14
Το τιμονάκι είναι όλα τα λεφτά Κυριάκο!

alimonos
14-12-05, 13:18
ΚΟΥΚΛΑ ΦΙΛΕ !!! ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ...................

endurasKE-30
14-12-05, 15:45
Thank you!!!
Ναι ωραιο το τιμονακι και τωρα εχω και το ιδιο λεβιεδακι, οταν βαλω και τα μπακετακια θα ξαναβαλω φωτο να δειτε.
Finder επι δραχμων ειχα δωσει 10,000 το 1999.