PDA

Επιστροφή στο Forum : Εκδρομουλα Διακοφτο-καλαβρυτα


dinos
04-10-05, 13:05
ΜΙΑΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΔΡΟΣΙΖΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙς ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΟΛΟ ΓΙΑ ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΕΣ ΚΛΠ ΛΕΜΕ....ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΜΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΟΥΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ (ΔΙΑΚΟΦΤΟ-ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ)...ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΔΡΟΜΟΣ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΣΤΡΟΦΙΛΙΚΙΑ.Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΙΜΗ.ΟΣΟΙ ΨΗΝΟΝΤΑΙ ΑΣ ΡΙΞΟΥΝ ΤΙς ΙΔΕΕΣ ΤΟΥΣ loud loud loud loud loud loud loud
(προτείνω σαν ημερομηνια κυριακη 23/10)

Slobo
04-10-05, 13:21
Για εκδρομούλα είμαι πάντα μέσα και η διαδορμή που προτείνει ο Κώστας είναι πραγματικά από τις καλύτερες.

kyro
04-10-05, 14:25
Πάμε αλλά μήπως να δώσουμε στην βόλτα στροφικό χαρακτήρα και όχι μόνο μεταβατικό; (δεν εχω πάρει τιποτα)

Ayrton
04-10-05, 14:40
ΤΙ Θέλει να πει ο ποιητής?
:-? :-? :-? :-? :-?

kyro
04-10-05, 15:28
θέλει να πει ας εκμεταλευτούμε το στροφιλίκι με πιο ανώριμη, στριφτερή διάθεση και ας μην το δούμε μόνο ως το μονοπάτι (ή το μονοροδι;) για την μετάβασή μας στον χώρο διασποράς. Και να εύχεστε να είναι μακρής ο δρόμος μας...

ranger
04-10-05, 15:47
Εγώ για την εκδρομή είμαι μέσα... Προτείνω σαν πιθανή ημερομηνία το σάββατο 22 Οκτωμβίου... Μην το κάνουμε στο τριήμερο της 28ής γιατί πολλοί μπορεί να έχουν άλλα σχέδια. Άντε ρε παιδία, τώρα που ο καιρός είναι καλός. Θα οργανώσω την φάση εδώ κάτω, και μπορεί να έρθω με όλο το παράρτημα Πατρών!!! :lol:

Ayrton
04-10-05, 15:55
θέλει να πει ας εκμεταλευτούμε το στροφιλίκι με πιο ανώριμη, στριφτερή διάθεση και ας μην το δούμε μόνο ως το μονοπάτι (ή το μονοροδι;) για την μετάβασή μας στον χώρο διασποράς. Και να εύχεστε να είναι μακρής ο δρόμος μας...

Tώρα που το διόρθωσες βγαίνει κάποιο νόημα!!! χεχεχεχε :cool:

endurasKE-30
04-10-05, 16:19
Μην το κάνουμε στο τριήμερο της 28ής γιατί πολλοί μπορεί να έχουν άλλα σχέδια.
Να και μια φορα που ειπε κατι σωστο αυτο το παιδι...
Να σημειωθει στα πρακτικα παρακαλω :lol:
Οντως το τριημερο θα παω Χιο.
Οποτε καλο ειναι να γινει ενα ΣΚ πριν η και καλυτερα (για εμενα) ενα ΣΚ μετα!

dinos
04-10-05, 16:36
ΑΝΤΕ ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΛΑΟΣ!!!!!!!!!!!!!!
ΤΑ ΣΤΡΟΦΙΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ,ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ

osfp10
04-10-05, 17:29
Μέσα η Πατρα για μια τέτοια βολτούλα!!!!!!!!

Slobo
04-10-05, 18:09
θέλει να πει ας εκμεταλευτούμε το στροφιλίκι με πιο ανώριμη, στριφτερή διάθεση και ας μην το δούμε μόνο ως το μονοπάτι (ή το μονοροδι;) για την μετάβασή μας στον χώρο διασποράς. Και να εύχεστε να είναι μακρής ο δρόμος μας...

Προφανώς ο Αντώνης θέλει να "στρίψει". Μέσα και εγώ!!! (Όσο μπορώ τουλάχιστον!!)

ranger
04-10-05, 18:23
για την μετάβασή μας στον χώρο διασποράς. Και να εύχεστε να είναι μακρής ο δρόμος μας...
Η χρήση του όρου "χώρος διασποράς" πρέπει να σου έχει μείνει απο το στρατό κυριε Ανθλγέ!!!
Δεν το ήξερα οτι διαβάζεις και λούγκρες ποιητές...

Nikos
04-10-05, 20:00
Καποιοι εχουν μπερδεψει το COROLLACLUB με ARMYCLUB :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

DjBac
04-10-05, 22:21
Παίδες έχω εξοχικό εκεί, επομένως και εγώ μέσα!!! :hehe :hehe
Ελπίζω αυτή τη φορά να στρίψουμε!!!!

dinos
05-10-05, 19:44
ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ............Π...ΕΕΕΕ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΣ ΖΑΝΤΑΣ ΤΟ ΣΤΡΙΨΙΜΟ.ΑΠ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ Κ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΑΠΟ ΕΠΑΡΧΙΑ Κ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΖΕΙ Ο ΦΙΛΤΑΤΟΤΑΤΟΣ ΒΑΓΓΕΛΑΣ(ranger)
ΕΕΕΕ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ???????????ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΟΛΟΙ Ή ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΨΗΝΟΝΤΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗ?????????

Elefsinaaaara_CorollaPowe
06-10-05, 01:05
Ποια ειναι η ημερομηνια τελικα?
Ενα ΣΚ πριν ή ενα ΣΚ μετα.



ranger έγραψε (Δείτε το Μήνυμα):
Μην το κάνουμε στο τριήμερο της 28ής γιατί πολλοί μπορεί να έχουν άλλα σχέδια.

Να και μια φορα που ειπε κατι σωστο αυτο το παιδι...
Να σημειωθει στα πρακτικα παρακαλω
Οντως το τριημερο θα παω Χιο.
Οποτε καλο ειναι να γινει ενα ΣΚ πριν η και καλυτερα (για εμενα) ενα ΣΚ μετα!


Και για μενα ενα ΣΚ μετα (για να μπορεσω να ερθω)

madvinegar
06-10-05, 09:44
Αν το κάνουμε ένα ΣΚ μετά την 28η θα έχουμε μπει στον Νοέμβριο. Μήπως θα έχει ψιλοχαλάσει και ο καιρός μέχρι τότε?

Slobo
06-10-05, 10:14
Έχω την εντύπωση ότι ένα ΣΚ πριν την 28η είναι το FACE to FACE στα Μέγαρα(με κάθε επιφύλαξη). Αν αυτό τελικά ισχύει, μήπως θα ήταν καλύτερο να γίνει η εκδρομή ένα ΣΚ μετά την 28η, έτσι ώστε να μπορεί το club να δώσει το παρόν εκεί (face to face)?

endurasKE-30
06-10-05, 11:19
Αν το κάνουμε ένα ΣΚ μετά την 28η θα έχουμε μπει στον Νοέμβριο. Μήπως θα έχει ψιλοχαλάσει και ο καιρός μέχρι τότε?

Γνωμη μου ειναι οτι στι καλαβρυτα λεει να εχει ψιλοχαλασει λιγο ο καιρος.
Να τραβιεται πιο ευκολα το κρασακι και τα κοψιδια!
Τι λετε?

madvinegar
06-10-05, 12:09
Ναι βρε Κυριάκο, συμφωνώ αλλά όπως θα είναι βροχερός ο καιρός και γλιτσιασμένος ο δρόμος μόνο εσύ θα χαίρεσαι με το πισωκίνητο... Εγώ το είπα επειδή άκουσα πως οι υπόλοιποι θέλουν να στροφιλιαστούν...

Ayrton
06-10-05, 12:28
παιδιά δεν οργανώνεται τόσο απλά μια εκδρομή... γιατί αν είναι πολλά τα άτομα τελικά (καλα μην βαράτε, μια λαλακία είπα κι εγώ!), θα πρέπει να έχει κανονιστεί και κάπου να φάμε!!!! (που πάμε ωρέ χωρίς κοψίδια!!?!?!??)

dinos
06-10-05, 13:05
ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!Κ ΓΩ ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΟ FACE TO FACE Κ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΟ AUTO EXELIXIS...ΟΠΟΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ 23 ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ.ΑΛΛΗ ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΔΗΛ ΣΤΙΣ 16/10 ΑΛΛΙΩΣ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΝΟΕΜΒΡΙΟ!!ΕΠΙΣΗΣ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ,ΑΠΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΑΡΚΕΤΟΙ Κ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ.ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΘΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ Κ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ Κ ΘΑ ΔΟΥΜΕ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΓΙΑ ΚΟΨΙΔΙΑ ΚΛΠ.ΠΕΙΤΕ ΓΝΩΜΕΣ!!!!!!!!!!! shoothim loud loud
tongue tongue
:cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool:

DjBac
06-10-05, 13:55
Παίδες στα καλάβρυτα έχει μια μεγάλη ταβέρνα που μας χωράει άνετα αν έχουμε συννενοηθεί... Πάμε κάποιοι μια βδομάδα εκεί για βόλτα και μιλάμε με αυτούς!!
Επίσης υπάρχουν 2-3 καλές και γραφικές ταβέρνες πριν τα καλάβρυτα!!!
Αυτά αν θέλουμε να φάμε στα καλάβρυτα.. Μετά ξέρω άλλες 2 ταβέρνες στο Διακοφτό που είναι φίλοι μας και κάτι μπορούμε να κάνουμε και εκεί!!

Slobo
06-10-05, 15:14
Πολύ καλή η ιδέα του Αντώνη να πάνε κάποιοι μια βόλτα πριν οργανωθεί η εκδρομή για να κανονίσουν με ταβέρνα κλπ. Να γίνει δηλαδή μια αναγνωριστική βόλτα πρώτα(Αυτό εννοείς Αντώνη?)

Κώστα εγώ για τις 16 του μήνα δεν μπορώ γιατί εκείνη την ημέρα γίνομαι νονός.

Για εμένα γενικότερα είναι καλύτερα να γίνει μέσα στο Νοέμβριο, αλλά αν αυτό δεν βολεύει τους υπόλοιπους δεν υπάρχει κάνενα πρόβλημα. Ας κανονιστεί όποτε μπορούν οι περισσότεροι.

DjBac
06-10-05, 15:28
Ναι, αυτό ακριβώς εννοώ!!! Να πάμε μια μέρα να ρωτήσουμε/κανονίσουμε με καμια ταβέρνα!!!!

Άντε με το καλό να γίνεις νονός!!!! :hehe :hehe :hehe

ranger
06-10-05, 18:30
Τότε ρε παιδία να γίνει 5 Νοεμβρίου η εκδρόμη. Έχουμε αρκετό καιρό για να το οργανώσουμε, μπορούν κάποιοι να πάνε για αναγνώριση εδάφους (περίπολό αναγνώρισης δηλαδή που λέγαμε και στο ΚΕΑΠ), να βρούν και καμια διαδρομή με στροφές και να παρακαλέσουμε μόνο να κάνει καλό καιρό!!!
Η Πάτρα ψήνεται πολύ να συμμετάσχει... :lol:

osfp10
06-10-05, 19:25
Πες τα Ranger!Το πολυ πολυ να μην πάρεις το τουτου και να σκάσεις μύτη με ελεύθερη πτώση..εμείς πάντως θα σε περιμένουμε σε κάποιο ξέφωτο αν είναι!!!(Δεν πιστεύω να σου βάζω ειδέες!?!?!?)

dinos
07-10-05, 13:01
ΠΑΙΔΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΙ ΒΛΕΠΩ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΙΝΑΙ 5ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ...ΟΜΩΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΜΕ ΤΟΝ DJ.. Κ ΟΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΒΟΛΤΑ Κ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ!!!ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΤΟ ΠΩ Κ ΣΤΟΝ ΣΠΥΡΟ Κ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ Κ ΕΠΙΣΗΜΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΟΥ ΚΛΑΜΠ.ΘΑ ΤΟ ΘΕΣΩ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ Κ ΣΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ Κ ΣΑΣ ΠΑΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΚΟΥΒΑΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΤΑ ΙΔΙΑ(ΣΤΡΙΦΤΕΡΑ ΣΤΑ ΣΤΡΟΦΙΛΙΚΙΑ)ΜΥΑΛΑ

ranger
14-10-05, 14:03
Ρε Ντίνο τι θα γίνει με την εκδρομή στα Καλάβρυτα;;;Για κούνα λίγο τα νερά σημερα στη συνάντηση.... Τα μέλη που κατοικοεδρεύουν στην Πάτρα, περιμένουν για να συμμετάσχουν και να σας γνωρίσουν!!!!!

dinos
14-10-05, 18:34
loud
ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ tongue tongue ΤΕΛΙΚΑ Η ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΑ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ....ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 6 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΕΤΟΙΜΑΣΤΕ ΤΑ ΤΟΥΤΟΥ ΝΑ ΣΤΡΙΨΟΥΝ!!!ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΧΑΡΗ ΠΕΙΤΕ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΡΘΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ Κ ΤΑΒΕΡΝΟΥΛΑ ΓΙΑ ΤΣΙΤΣΙ Κ ΜΑΣΕΣ
(ΑΣΧΕΤΟ....ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΚΩΣΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΝΗΘΑ Κ ΜΕΙΝΑΜΕ ΑΠΟ ΦΡΕΝΑ....ΤΑ ΛΙΩΣΑΜΕ Κ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑΤΑ,ΚΑΤΕΒΗΚΑΜΕ ΚΑΤΩ Κ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΙ ΝΑ ΤΑ ΣΒΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΡΑ...ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΘΑ ΑΡΠΑΖΑΜΕ ΦΩΤΙΑ.ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΝΑ ΣΤΡΙΨΟΥΜΕ ΘΑ ΣΤΡΙΨΟΥΜΕ ΔΕ ΘΑ ΑΓΝΑΝΤΕΥΟΥΜΕ ΤΗ ΘΕΑ)

dinos
15-10-05, 17:04
loud loud loud loud
ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ tongue tongue ΤΕΛΙΚΑ Η ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΑ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ....ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 6 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΕΤΟΙΜΑΣΤΕ ΤΑ ΤΟΥΤΟΥ ΝΑ ΣΤΡΙΨΟΥΝ!!!ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΧΑΡΗ ΠΕΙΤΕ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΡΘΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ Κ ΤΑΒΕΡΝΟΥΛΑ ΓΙΑ ΤΣΙΤΣΙ Κ ΜΑΣΕΣ :lol: :lol: :lol:
(ΑΣΧΕΤΟ....ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΚΩΣΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΝΗΘΑ Κ ΜΕΙΝΑΜΕ ΑΠΟ ΦΡΕΝΑ....ΤΑ ΛΙΩΣΑΜΕ Κ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑΤΑ,ΚΑΤΕΒΗΚΑΜΕ ΚΑΤΩ Κ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΙ ΝΑ ΤΑ ΣΒΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΡΑ...ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΘΑ ΑΡΠΑΖΑΜΕ ΦΩΤΙΑ.ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΝΑ ΣΤΡΙΨΟΥΜΕ ΘΑ ΣΤΡΙΨΟΥΜΕ ΔΕ ΘΑ ΑΓΝΑΝΤΕΥΟΥΜΕ ΤΗ ΘΕΑ)

IVEHIN
15-10-05, 18:31
loud
ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ tongue tongue ΤΕΛΙΚΑ Η ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΑ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ....ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 6 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΕΤΟΙΜΑΣΤΕ ΤΑ ΤΟΥΤΟΥ ΝΑ ΣΤΡΙΨΟΥΝ!!!ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΧΑΡΗ ΠΕΙΤΕ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΡΘΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ Κ ΤΑΒΕΡΝΟΥΛΑ ΓΙΑ ΤΣΙΤΣΙ Κ ΜΑΣΕΣ
(ΑΣΧΕΤΟ....ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΚΩΣΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΝΗΘΑ Κ ΜΕΙΝΑΜΕ ΑΠΟ ΦΡΕΝΑ....ΤΑ ΛΙΩΣΑΜΕ Κ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑΤΑ,ΚΑΤΕΒΗΚΑΜΕ ΚΑΤΩ Κ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΙ ΝΑ ΤΑ ΣΒΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΡΑ...ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΘΑ ΑΡΠΑΖΑΜΕ ΦΩΤΙΑ.ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΝΑ ΣΤΡΙΨΟΥΜΕ ΘΑ ΣΤΡΙΨΟΥΜΕ ΔΕ ΘΑ ΑΓΝΑΝΤΕΥΟΥΜΕ ΤΗ ΘΕΑ)

Ασε φιλε κωστα εσυ καλα την εβγαλες.
Μολις καταφεραμε να ξεκινισουμε και χωρισαμε εκει που εστριψα τα δικα αρχισαν να ξανακαπνιζουν και σταματησα παλι.
1 ωριτσα εφαγα μεχρι να μπορεσω να φυγω.
Εμενα παντως να με υπολογιζεις για την εκδρομη κατα 90%.
Θα σου πω σιγουρα σε μια βδομαδα απο τωρα για να δω πως θα πηγαινουν τα euro μου.

IVEHIN
15-10-05, 18:41
Ελεγε η βολτιτσα ε κωστη?
Και οι στροφες και τα λουκανικα στο καταφυγιο και τα φρενα μας ON FIRE.
ΓΙα την εκδρομη να με υπολογιζεις 90%.
Θα σου πω σιγουρα σε μια βδομαδα απο τωρα για να δω πως θα ειμαι απο euro

dinos
16-10-05, 00:13
αποψε στα λιμανακια ξαναεμεινα απο φρενα σε μια κοντρα με ενα civic κ παραλιγο να γινουμε μπιλιες...ο φιλαρακος μου με το civic εμεινε κ αυτος απο φρενα αλλα πιο μετα γιατι ηταν τρυπιτες οι δισκοπλακες.Θελω φρενααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!
Η βολτα στην παρνηθα ηταν τζαμι αν κ απρογραμματιστη οποτε καλαβρυτα θα ειναι σουπερ κ εκει ελπιζω να ειμαι λιγο συντηριτικος στα στροφιλικια γιατι δεν αντεχω τις καπνιλες κ τα περιμενε να κρυωσουν

IVEHIN
16-10-05, 14:21
Και εγω ειχα προβλημα με τα φρενα ολη την ημερα χθες.
Ασε ξενερωσα.
Στα καλαβρυτα βλεπω να κανουμε καθε μιση ωρα σταση για κρυωμα αμα παμε παλι ετσι,αν και χθες το γ........ε το θεμα.
Δικιο ειχες τελικα πηγαιναμε πολυ και ηταν και στο κατεβασμα,γι'αυτο την παθαμε ετσι.
Ανεβασε και τα video αν μπορεσεις.

Nikos
16-10-05, 17:04
Οποτε στην εκδρομουλα να φροντισουμε να μη σας εχουμε πισω μας :did

tsaftsouf20V
16-10-05, 18:19
Παιδια για 6/11 ειμαι κ γω μεσα! θα δωσει κ ο Βολος το παρων! Οσο για στροφιλικια θελω πολλα!!

tsaftsouf20V
16-10-05, 18:20
ΑΑΑΑ!Να μην ξεχναμε κ τα κοψιδια!Οι στροφες ανοιγουν την ορεξη! tongue

Mike_G
16-10-05, 23:04
κι εγώ μέσα κατα πάσα πιθανότητα βέβαια

osfp10
17-10-05, 01:47

osfp10
17-10-05, 01:49
Κατά πάσα πιθανότητα μεσα και εγω.Corollaclub Patras..........................

osfp10
17-10-05, 01:51
Κατά πάσα πιθανότητα μεσα και εγω.Corollaclub Patras.....

IVEHIN
17-10-05, 14:31
Αφου ανεβηκαμε συην παρνηθα με τον κωστα και μμπηκαμε αρκετα καλα στις στροφες που θελαμε ειπαμε να παμε μεχρι το καταφυγιο γιατι ειχε αρκετο κρυο και τα λουκανικα τραβιοντουσαν!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Nikos
17-10-05, 15:06
Ρε Κωστα τελικα εχει δικιο ο Πανος που σε λεει ΛΟΥΤΡΙΝΟ: :lol: :lol: :lol: :lol:

ranger
17-10-05, 15:18
Τόσο καιρό λέγαμε να πάμε μια εκδρομή και τώρα που όριστικε ημερομηνία που είναι οι συμμετοχές;;; Όλοι θα έπρεπε ήδη να είχαν postαρει την παρουσία τους...
Εγώ θα είμα, (άρα κάποιοι δεν θα έρθουν: Madvinegar, Slobo, Αντώνης, Νικος κτλ...)η Πάτρα θα δωσει δυναμικό παρον!!! Εκτός βέβαια συγκλονιστικού απροόπου....

madvinegar
17-10-05, 15:53
Κατά 99% θα είμαι και εγώ μέσα ρε Βάγγο. Μαζί δεν κάνουμε και χώρια δεν μπορούμε...

Slobo
17-10-05, 18:49
Εγώ θα είμα, (άρα κάποιοι δεν θα έρθουν: Madvinegar, Slobo, Αντώνης, Νικος κτλ...)η Πάτρα θα δωσει δυναμικό παρον!!! Εκτός βέβαια συγκλονιστικού απροόπου....

Γιατί να μην έρθουμε?? Φοβόμαστε???
Νομιζεις ότι έτσι έυκολα θα γλυτώσεις απο εμάς?

Εκτός απροόπτου λοιπόν θα είμαι και εγώ μέσα!! Χαχα τη πάτησες :lol: :lol: :lol:

Και όπως πάντα
Φιλικά και με αρκετό χιούμορ

dinos
17-10-05, 22:03
Ετσι ετσι παμε για βεντουζες!!!!!!!!!Θελω τα Καλαβρυτα να μας καταλαβουν οταν θα παμε κ για ναγινει αυτο πρεπει να μαζευτει λαος!!!!!!!!!!

kyro
17-10-05, 23:16
Να μην έχουμε όμως την ίδια σειρά με την άλλη εκδρομή. Μου φαίνεται ότι θα κάτσω σκούπα αυτή τη φορά. Να δω και λίγο τα οπίσθιά σας γιατί όλο τις μάσκες σας από τον καθρέπτη βλέπω.

IVEHIN
18-10-05, 18:20
Παιδια να ειστε σε αναμονη θα σας δειξω αυριο,μεθαυριο και τι ακριβως παθαμε στο κατεβασμα της παρνηθας (μετα τα λουκανικα που σας εδειξα πιο πανω) για να γελασετε!
Ετσι για να παρετε μια γευση και το παθημα μας να γινει μαθημα για ολους και κυριως για μενα και τον κωστα,που αμα κανουμε τα ιδια στα καλαβρυτα βλεπω να δενουμε τα αμαξια μας σε κανα δεντρο και να μας κουβαλατε εσεις!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

dinos
18-10-05, 22:52
Να μην έχουμε όμως την ίδια σειρά με την άλλη εκδρομή. Μου φαίνεται ότι θα κάτσω σκούπα αυτή τη φορά. Να δω και λίγο τα οπίσθιά σας γιατί όλο τις μάσκες σας από τον καθρέπτη βλέπω.
Αντωνακη φιλε μου μπροστα απο μενα θα μπεις αυτη τη φορα διοτι καποιον πρεπει να χω μπροστα μου να σταματησω αν μεινω παλι απο φρενα...χαχαχαχα να σου πω μηπως σου χρειαζεται μια light ψυχαναλυση για να ξεπερασεις το σοκ την τελευταιας εκδρομης?????
Παιδια οποιος μπει πισω απτον Αντωνη πρεπει να πληρει προϋποθεσεις...(να εχει το διπλωμα τουλ 5χρονια,να μην εχει τρακαρει ποτε,να εχει abs ebd cbu yzf κλπ κ να κραταει αποστασεις!!!!!!!!!!!!!!)Αντωνη τα ειπα καλα?

IVEHIN
19-10-05, 11:03
Σταματησαμε το αμαξι με πρωτη και χωρις χειροφρενο μετα απο την τελευταια στροφη της παρνηθας και υστερα απο ενα απιστευτο κατεβασμα!!!!!

IVEHIN
19-10-05, 11:06
Δυστηχως δεν προλαβα να βγαλω φοτο το ντουμανι,γιατι ειχαμε BRAKES ON FIRE!!
Βγαινει ο κωστας απο το αμαξι του και ριχνει μια ματια στα φρενα του................................

IVEHIN
19-10-05, 11:08
Στην συνεχεια εριξε μια ματια στα δικα μου yell yell yell yell yell ..................... yell yell

IVEHIN
19-10-05, 11:10
ΚΑι μετα αρχισε ο χρονος του "περιμενε μ......α να κρυωσουν τα φρενα" :lol: :lol: yell yell

Slobo
19-10-05, 12:26
...........γιατι ειχαμε BRAKES ON FIRE!!
Βγαινει ο κωστας απο το αμαξι του και ριχνει μια ματια στα φρενα του................................

Για αυτό του σηκωθήκαν τα μαλλιά του Κωστάκη? :did :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :jumpers

IVEHIN
19-10-05, 16:10
Ασε φιλε slobo στα καλαβρυτα θα πηγαινω με 30 χλμ γιατι δεν εχω καθολου φρενα τωρα,καινουργια τακακια εκαψα 3 βδομαδες τα φοραω με 1500 χλμ!!!! :cry: fire

ranger
19-10-05, 19:01
Και εγώ πάντος θέλω να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα με τη σειρά που θα έχουν τα αυτοκίνητα κατά την πορεία. Αν και εγώ θα είμαι με τους Πατρινούς, θα βάλω από πίσω τον corollapatra που είναι πολύ καλό άτομο και θα κλαίω αυτόν που θα είναι ΄μπροστά από τον Ντίνό!!!

Υστερόγραφό: Για κανονίστε όσοι έχετε 2 PMR να τα φέρετε για να εξυπηρετίσετε και εμας!!!

Elefsinaaaara_CorollaPowe
19-10-05, 19:44
Θα προσπαθησω να ερθω κι εγω.

DjBac
20-10-05, 00:00
Παιδιά σωστά, όσοι έχουν 2 PMR ας τα φέρουν για να τα μοιράσουμε!!!

Slobo
20-10-05, 00:46
Ασε φιλε slobo στα καλαβρυτα θα πηγαινω με 30 χλμ γιατι δεν εχω καθολου φρενα τωρα,καινουργια τακακια εκαψα 3 βδομαδες τα φοραω με 1500 χλμ!!!! :cry: fire

Ρε σεις τα κάψατε εντελώς τα τακάκια ?????
Ωραίοι :headbang

Φίλε μου μιας και δεν έχεις φρένα θα κανονίσω με τον γνωστό ταξιθέτη (έχω άκρες) να μην σε βάλει πίσω μου. :lol: :lol: :lol: :lol:

IVEHIN
20-10-05, 15:08
Ασε φιλε slobo στα καλαβρυτα θα πηγαινω με 30 χλμ γιατι δεν εχω καθολου φρενα τωρα,καινουργια τακακια εκαψα 3 βδομαδες τα φοραω με 1500 χλμ!!!! :cry: fire

Ρε σεις τα κάψατε εντελώς τα τακάκια ?????
Ωραίοι :headbang

Φίλε μου μιας και δεν έχεις φρένα θα κανονίσω με τον γνωστό ταξιθέτη (έχω άκρες) να μην σε βάλει πίσω μου. :lol: :lol: :lol: :lol:

Μην ανησυχεις ετσι και αλιως θα πηγαινω χαλαρα και με αποστασεις!!!!!!!!!!!!!!!! :cool: :cool: :cool: :cool:
Α σε ειδα σημερα σε photo απο ψηλα (δηλαδη την πλατη σου και την πλατη μου ειδα) στο max power! :lol: :lol: :lol:

kyro
20-10-05, 23:35
Υστερόγραφό: Για κανονίστε όσοι έχετε 2 PMR να τα φέρετε για να εξυπηρετίσετε και εμας!!!

Ναι αλλά εσείς να φέρετε μπαταρίες.

MARMEL
20-10-05, 23:46
παλι καλα που ειστε ontopic. αν νομιζετε οτι ειναι σωστο να τα μαματε ολα τι να πω. και μου τελειωσε η γομα γμτ yell

Slobo
21-10-05, 10:45
παλι καλα που ειστε ontopic. αν νομιζετε οτι ειναι σωστο να τα μαματε ολα τι να πω. και μου τελειωσε η γομα γμτ yell

Νομίζω ότι έχει δίκιο ο Πάνος. Ας επικεντρωθούμε λοιπόν στην οργάνωση της εκδρομούλας και τα υπόλοιπα θα τα πούμε εκεί.

dinos
21-10-05, 11:09
Ρε παιδια μη λεμε 502 ασχετα πραγματα...Το μονο σωστο ηταν αυτο με τα pmr...Ριξτε καμια ιδεα να οργανωθουμε να γινει κατι καλο που θα αρεσει σε ολους οσους ψηθουν κ ερθουν τελικα σε αυτη την εκδρομουλα.Εγω εκανα την προταση αλλα δεν ειμαι ο αρχηγος ουτε εγω κανονιζω.Πειτε τι γουσταρετε να κανουμε!!!!
Ρε Κωστακη κ συ μη βαζεις αλλες φωτο απτην παρνηθα...το καναμε κ@λο το θεμα...Θα βαλεις αλλες μετα την εκδρομη που θα υπαρχουν πιο πολλα κορολλακια
Ευχαριστω!!

madvinegar
21-10-05, 11:52
Παιδιά έχει κανονιστεί πού ακριβώς θα κάτσουμε για καφέ και φαί ή θα πάμε ντουγρού και όπου μας αρέσει??? Ρωτάω γιατί αν είμαστε πολλοί και χωρίς πλάνο... θα επικρατήσει πανικός.

Nikos
21-10-05, 14:09
Εκτος απροοπτου ειμαι και εγω μεσα

dinos
23-10-05, 17:27
Παιδιά έχει κανονιστεί πού ακριβώς θα κάτσουμε για καφέ και φαί ή θα πάμε ντουγρού και όπου μας αρέσει??? Ρωτάω γιατί αν είμαστε πολλοί και χωρίς πλάνο... θα επικρατήσει πανικός.
Δε νομιζω να καταφερουμε να κλεισουμε κατι συγκεκριμενο γιατι ακομα δεν ξερουμε σιγουρα οχι το ποσοι θα ειμαστε αλλα καν για τον εαυτο μας αν θα υπαρξει συμμετοχη...Εγω ξερω αρκετες ταβερνουλες ωπου οσο κοσμο κ να χουν ευελπιστω οτι θα μας χωρεσουν...Τωρα κ αν δε μας χωρεσουν ανοιγουμε τα καπω μας κ ψηνουμε τσακ μπαμ μπριζολακια κ λουκανικα...
Τωρα το καλυτερο θα ηταν να συναντηθουμε απο κοντα γιατι ετσι χανεται η μπαλα κ την παρασκευη που μας ερχεται δεν γινεται γιατι ειναι 28.Προτεινω απο τωρα μια συναντηση εκτος κλαμπ για οσους ενδιαφερονται για τη βολτιτσα να βρεθουμε κ να συνεννοηθουμε...Τι θα λεγατε μεσα στη βδομαδα για Τεταρτη 26 οκτωβριου στο Σ.Ε.Φ να μαζευτουμε οσοι θελουν κ μπορουν κ επειτα ενημερωνονται κ οι υπολοιποι

madvinegar
24-10-05, 09:34
Καλό μου ακούγεται. Εγώ είμαι μέσα για Τετάρτη στο ΣΕΦ. Περίπου τί ωρα;

endurasKE-30
24-10-05, 11:10
Θα ερθω και εγω την Τεταρτη αν το κανετε αργα.
9 σχολαω απο ΠΑ.ΠΕΙ και σε 5 θα ειμαι εκει.

IVEHIN
24-10-05, 12:52
Για τεταρτη στο ΣΕΦ και εγω ειμαι μεσα,απλα ενημερωστε για την ωρα.

dinos
24-10-05, 12:53
loud loud loud
9.00 το βραδυ την τεταρτη συναντηση στο Σ.Ε.Φ απεναντι απτο olympiko στο παρκινγκ για να μιλησουμε
Ευχαριστω!!!!!!!!!!!! :cool:

DjBac
24-10-05, 14:51
Μπορεί να έρθω και εγώ!!! :hehe

dinos
26-10-05, 11:52
loud loud loud loud
yell yell yell yell
:cool: :cool: :cool:
blabla blabla blabla blabla Μην ξεχασετε σημερα 21.00 κ κατι οσοι θελετε στο Σ.Ε.Φ στο παρκινγκ απεναντι απτο ολυμπικο να πουμε για την εκδρομη!!!!!!!!!!1

ranger
01-11-05, 09:44
loud Τα έχω πάρει πολύ άσχημα...

yell Τόσο καιρό υπήρχε κόσμος στο club που παραπονιόταν, ότι δεν οργανώνονται πολλές δραστηριότητες κτλ κτλ... και τώρα που ανακοινώθηκε ημερομηνία εκδρομής υπάρχουν μόνο 10 συμμετοχές... Κάποιοι προσπατουν να οργανωσουν μια εκδρομή, να κλείσουν μαγαζία κτλ κτλ, ας σεβαστούμε τον κόπο και το χρόνο τους...
Που πήγε όλος ο κόσμος;;; είναι δυνατόν;;;
Καταλαβαίνω οτι κάποιοι έχουν υποχρεώσεις και δεν μπορούν από προγραμματίσουν, αλλά τι να το κάνω αν την Κυριακή μαζευτούμε 40 αυτοκίνητα και δεν εχουμε που να κάτσουμε... Θα την βγάλουμε μέσα στα αυτοκίνητα τρώγοντας πατατάκια.... fire

DjBac
01-11-05, 11:04
Δυστυχώς ή ευτυχώς ο Βαγγέλης έχει δίκιο!! Μέχρι σήμερα περιμένουμε να δούμε συμμετοχές για να μπορέσουμε να κλείσουμε ταβέρνα και να οργανωθούμε με τα PMR, έτσι ώστε να έχει ο καθένας από ένα!

kyro
01-11-05, 11:57
Δεν πειράζει η εκδρομή δεν γίνεται για να μαζέψουμε κόσμο, δεν κάνουμε προεκλογικό αγώνα. Η εκδρομή είναι για να την απολαύσουν οι συμμετέχοντες. Μην ξεχνάμε όμως ότι υπάρχουν και μέλη που δεν έχουν ιντερνετ και θέλουν να έρθουν. Αυτοί έχουν ενημερωθεί;
Και κάτι άλλο με την εκδρομή. Ναι, να κάτσουμε να φάμε με άνεση αλλά η εκδρομή ΔΕΝ είναι το φαγητό. Αν ήταν να πάμε για να φάμε δεν θα κάναμε ένα σκασμό χιλιόμετρα, τρώγαμε και στην Αθήνα. Το θέμα είναι η διαδρομή και ίσως η περιήγηση στον προορισμό. Κλαμπ αυτοκινητιστών είμαστε όχι ΚΑΠΗ. Ας μαζευτούμε, ας κανουμε μια όμορφη διαδρομή με τις κορολλες μας, και μια ωραία βολτα στον χώρο διασποράς και ας καταλήξουμε να χορτάσουμε με πατατάκια στα παγκάκια ενός πάρκου.

DjBac
01-11-05, 11:59
Αρκετοί έχουν ενημερωθεί!!

dinos
01-11-05, 17:16
θα συμφωνησω με τον φιλο Βαγγελα απολυτως κ επισης με τον φιλο Αντωνη...εχει δικιο κ αυτος.Παιδια οκ δε θα το παιδεψουμε αλλο αυτοι που ειμαστε παμε κ καλα να περασουμε!!!!!
(αντωνη στειλε μου π.μ. το τηλεφωνο σου!!!)

IVEHIN
02-11-05, 15:50
Ετσι ειναι παιδια εμεις θα παμε και θα περασουμε και καλα.
2,3,5,10 αυτοκινητα δεν εχει σημασια το κεφι μας θα το κανουμε.

MARMEL
02-11-05, 18:46
χμ....... ποιος θα ειναι πρωτος? ποιος θα ειναι σκουπα? εχω 2 PMR και μπορω να νοικιασω το ενα skull. διαδρομη βγαλατε? για τον καιρο ενημερωθηκε κανενας? υπαρχει περιπτωση αλλιως να παμε και αλλιως να γυρισουμε? ποιος θα μιλαει με τους πατρινους? εχουν κανονιστει τηλ? εχει παρει τελικα κανενας πρωτοβουλιες για το τι και πως? snoopy

dinos
02-11-05, 19:22
χμ....... ποιος θα ειναι πρωτος? ποιος θα ειναι σκουπα? εχω 2 PMR και μπορω να νοικιασω το ενα skull. διαδρομη βγαλατε? για τον καιρο ενημερωθηκε κανενας? υπαρχει περιπτωση αλλιως να παμε και αλλιως να γυρισουμε? ποιος θα μιλαει με τους πατρινους? εχουν κανονιστει τηλ? εχει παρει τελικα κανενας πρωτοβουλιες για το τι και πως? snoopy
Φιλε Πάνο ελπιζω ολες σου οι αποριες να λυθουν την Παρασκευη...θα ηταν καλυτερο πιστευω να το βγαλουμε απο κοντα το προγραμμα...
πρωτος μαλλον ο Αντωνης θα μπει γιατι την ξερει καλυτερα απο ολους μας τη διαδρομη κ τελευταιος οποιος φοβαται πιο πολυ τα οπισθια του ξερω γω?

DjBac
03-11-05, 05:06
Τηλέφωνο έχω του Ranger για να τους ειδοποιήσουμε να ξεκινήσουν!! Με τα PMR πιστεύω θα την βρούμε την άκρη, γιατί αρκετοί έχουμε 2!! Πρώτος δεν έχω πρόβλημα να κάτσω... Την Παρασκευή θα μπορέσουμε να συζητήσουμε και τη διαδρομή της επιστροφής!!!

chris
03-11-05, 09:12
μεσα και εγω εκτος θεματος υγειας που εχει η κοπελα μου και επιδυνωθει question

corollapatra
03-11-05, 11:33
Για το θέμα των πατρινών, ενημερώστε τον Βαγγέλη και εμείς μετά μιλάμε μαζί του και κανονίζουμε.

ranger
03-11-05, 12:29
Λοιπόν παιδια τα Καλάβρυτα είναι καταπληκτικόε προορισμός για εκδρομη, και παρότι δεν εχω παε, χαίρομαι πολύ που τα επιλέξαμε για προορισμό. Ιδέες υπάρχουν πολλές...
Μπορούμε να παρκάρουμε τα corolla μας στο Διακοφτό και να ανέβουμε στα καλάβρητα με την ιστορικο οδοντοτό σιδηρόδρομο. Η διαδρομή κρατάει μια ωρα και περνάει μέσα από μαγευτικά τοπίο...
Εναλλακτικά επειδή πολλοί θέλουν να οδηγήσουν μέσα σε μαγευτικά τοπία μπορούε να πάμε οδικώς στα Καλάβρυτα... Στην γύρω περιοχή υπάρχουν πολλά ενδιαφέροντα μέρη να επισκεφτούμε... Παραθέτω σχετικά link

http://www.eone.gr/4dcgi/_w_articles_taxgreece_100002_23/11/2004_115578
http://www.kalavrita.gr/DynSITE/index.php?contentID=42&cMode=vMode

Στην αυριανή συνάντηση ελπίζω να συζητήσετε διεξοδικά το θέμα της εκδρομής και να ρυθμιστούν όλες οι λεπτομέριες (ώρα συναντησης, τόπος συναντησης, ώρα και σημείο συνάντησης με τα μέλη από την Πάτρα, διαδρομή προς Καλάβρυτα, που θα πάμε, ποια μερη θα επισκευτουμε που θα κάτσουμε κτλ κτλ.)
Όλα αυτά προυποθέτουν να είμαστε λίγο τυχεροι και να έχει καλό καιρο... (παρακολουθώ σε διαφορα site τον καιρό της περιοχής, αύριο θα έχω περισσότερα στοιχεία πρόβλεψης)

ε ε εκδρομη

Slobo
03-11-05, 12:45
Ωραίες οι ιδέες σου Βαγγέλη. Nα το δούμε και με τους υπόλοιπους.

Σχετικά με τον καιρό οι μέχρι τώρα προγνώσεις που έχω δει σε έγκυρο μετεωρολογικό site δείχνουν ότι ο καιρός στα Καλάβρυτα την Κυριακή θα είναι σχετικά καλός με περιόδους συννεφιάς και ηλιοφάνειας και με θερμοκρασία η οποία θα κυμαίνεται μεταξύ 7 και 15 βαθμών κελσίου(καλά ε ούτε μετεωρολόγος να ήμουνα :lol: :lol: :lol: ). Βέβαια επειδή είναι λίγο νωρίς ακόμα και οι προγνώσεις αλλάζουν συνεχώς θα το δούμε και αύριο που θα έχουμε πιο ασφαλή στοιχεία.

Όπως και να έχει πάντως και ότι καιρό και αν κάνει θα περάσουμε καλά. Στην προηγούμενη που είχε γίνει στο Λουτράκι είχαμε πετύχει βροχή μέχρι και ομίχλη, αλλά παρόλα αυτά περάσαμε τέλεια.

dinos
03-11-05, 13:44
αποτι βλεπω τελικα θα εχουμε συμμετοχες....αυριο ελατε ολοι να τα κανονισουμε να βγαλουμε κ ενα προγραμμα τυπικο κ να ενημερωθουν κ οσοι δεν εχουν ιντερνετ.

corollapatra
03-11-05, 14:08
Μπορούμε να παρκάρουμε τα corolla μας στο Διακοφτό και να ανέβουμε στα καλάβρητα με την ιστορικο οδοντοτό σιδηρόδρομο. Η διαδρομή κρατάει μια ωρα και περνάει μέσα από μαγευτικά τοπίο...


Βαγγέλη, για να βρούμε θέσεις στον οδοντοτό πρέπει να είμαστε πολύ τυχεροί. Συνήθως για να βρεις πρέπει να πας νωρίς το πρωί και να βγάλεις εισιτήρια, γιατί δεν κάνουν κρατήσεις, τουλάχιστον μέχρι λίγο καιρό πριν. Τώρα εάν έχει αλλάξει κάτι δεν το ξέρω...

Πάντως μου έχουν πει ότι είναι πολύ ωραία η διαδρομή. Πρέπει να το κάνουμε κάποια στιγμή.

corollapatra
03-11-05, 14:09
Μπορούμε να παρκάρουμε τα corolla μας στο Διακοφτό και να ανέβουμε στα καλάβρητα με την ιστορικο οδοντοτό σιδηρόδρομο. Η διαδρομή κρατάει μια ωρα και περνάει μέσα από μαγευτικά τοπίο...


Βαγγέλη, για να βρούμε θέσεις στον οδοντοτό πρέπει να είμαστε πολύ τυχεροί. Συνήθως για να βρεις πρέπει να πας νωρίς το πρωί και να βγάλεις εισιτήρια, γιατί δεν κάνουν κρατήσεις, τουλάχιστον μέχρι λίγο καιρό πριν. Τώρα εάν έχει αλλάξει κάτι δεν το ξέρω...

Πάντως μου έχουν πει ότι είναι πολύ ωραία η διαδρομή. Πρέπει να το κάνουμε κάποια στιγμή.

DjBac
03-11-05, 17:04
Η διαδρομή με τον οδοντοτό είναι μαγευτική, ειδικά όταν έχει χίονια!! Αλλά με τα εισιτήρια θα έχουμε πρόβλημα, γιατί έχουμε μαζευτεί αρκετοί!! Θα μιλήσουμε στη συνάντηση της Παρασκευής και θα μιλήσω μετά με τον Ranger να τον ενημερώσω για το σημείο συνάντησης και τη διαδρομή!

Επίσης πολύ ωραία είναι και στο ΣΠήλαιο των Λιμνών.. Είναι κανα μισάωρο μετά τα Καλάβρυτα, με ωραία διαδρομή και μερικές φουρκέτες!!! :hehe :hehe

dinos
03-11-05, 17:44
ρε παιδια ολα τα λεφτα ειναι τα στροφιλικια διακοφτο-καλαβρυτα κ θα παμε με τον οδοντοτο???εκτος αυτου φοβαμαι το παρκινγκ με τα αυτοκινητα τοσες ωρες μοναχουλια τους

DjBac
03-11-05, 18:17
Πάρκινγκ στο διακοφτό για τόσα αυτοκίνητα πολύ δύσκολο πάντως!!!

IVEHIN
03-11-05, 20:04
ρε παιδια ολα τα λεφτα ειναι τα στροφιλικια διακοφτο-καλαβρυτα κ θα παμε με τον οδοντοτο???εκτος αυτου φοβαμαι το παρκινγκ με τα αυτοκινητα τοσες ωρες μοναχουλια τους

Συνφωνω και εγω μαζι σου κωστα.
Εξαλου ενας κυριως λογος που γινεται η εκδρομη δεν ειναι για να οδηγησουμε?(αυτο δεν ειναι απολυτο και ειναι δικη μου αποψη).

MARMEL
03-11-05, 21:48
τον οδοντωτο τον βλεπω χλωμο. οποιος και να παει πρωτος ειναι πασιγνωστη η διαδρομη οποτε δεν ειναι προβλημα. θα ειναι πρωτος ο αντωνης αν καταφερει να με περασει φυσικα. και ας εχει Μ3. :lol: αλλα του απαγορεψα να ερθει με το BMW. καλα δεν εκανα?να ερθει με το polo? :lol:
αν φυσικα συμφωνειτε και εσεις να κατσω να δω το χαρτη και αν ειναι να βρουμε διαδρομη αλλη, απο ορεινη κορινθια για επιστροφη μεσω βυτινας(τελεια μερη) και καταληγεις στο τουνελ του αρτεμισιου και μετα κανονικα εθνικη. το θεμα ειναι να αλαζει λιγο το σκηνικο οχι ολο εθνικη. σκεφτειτε το και μου λετε αυριο. (μην ψαχνω τσαμπα)

επισης κατι βασικο. μιας και θα ειμαστε φαλαγγα το σιγουρο ειναι οτι θα μας παρουν χαμπαρι και λογικα για καλο και για κακο θα ενημερωσουν. φυσικα δε θα ενοχλουμε πουθενα. αν πιο κατω μας σταματησουν ποιος μιλαει? και τι λεμε? αν ειναι να τραβηχτει κανενας τι θα γινει ?ποιος θα παει? χρειαζεται πρωτοβουλια. ολοι θα δειχνουμε τον σπυρο? :lol: ειναι και αυτο κατι το οποιο πρεπει να γινει συννενοηση και οχι ο καθενας να νυψει τας χειρας του.
αδικο εχω? ναι ε? :cool:

kyro
03-11-05, 23:54
Nαι ψάξε και για άλλη διαδρομή, καλό θα ήταν να μην έχουμε αλλα αυτοκινητα ανάμεσά μας εκτός από κορόλλες. Όποιος δεν εχει πρόχειρη κορόλλα να μπει σε κάποια άλλη, μην μου πείτε οτι ολες θα είναι γεμάτες. Αν μας σταματήσουνε θα δείξουμε τον Ντίνο αφού η εκδρομή δεν είναι επίσημη.

DjBac
04-11-05, 03:45
Δε νομίζω πως το να μην έρθουν όλοι με corolla (2-3 άτομα) είναι κακό, δε θα είναι και η πρώτη φορά!!! :hehe :hehe
Πάντως corolla δεν μπορώ να βρω, άρα θα έρθω με το δικό μου!!! :hehe :hehe

Slobo
04-11-05, 11:02
αν φυσικα συμφωνειτε και εσεις να κατσω να δω το χαρτη και αν ειναι να βρουμε διαδρομη αλλη, απο ορεινη κορινθια για επιστροφη μεσω βυτινας(τελεια μερη) και καταληγεις στο τουνελ του αρτεμισιου και μετα κανονικα εθνικη. το θεμα ειναι να αλαζει λιγο το σκηνικο οχι ολο εθνικη. σκεφτειτε το και μου λετε αυριο. (μην ψαχνω τσαμπα)

Εγώ συμφωνώ. Μπορώ να φέρω και τον χάρτη σήμερα στην συνάντηση να δούμε εναλλακτικές (της εθνικής) διαδρομές.

επισης κατι βασικο. μιας και θα ειμαστε φαλαγγα το σιγουρο ειναι οτι θα μας παρουν χαμπαρι και λογικα για καλο και για κακο θα ενημερωσουν. φυσικα δε θα ενοχλουμε πουθενα. αν πιο κατω μας σταματησουν ποιος μιλαει? και τι λεμε? αν ειναι να τραβηχτει κανενας τι θα γινει ?ποιος θα παει? χρειαζεται πρωτοβουλια. ολοι θα δειχνουμε τον σπυρο? :lol: ειναι και αυτο κατι το οποιο πρεπει να γινει συννενοηση και οχι ο καθενας να νυψει τας χειρας του.
αδικο εχω? ναι ε? :cool:

Δεν έχεις άδικο Πάνο. Πρέπει να το δούμε και αυτό. Επίσης πάνω σε αυτό το θέμα θέλω να κάνω και μία παρατήρηση ακόμα. Επειδή ακριβώς θα μας πάρουν χαμπάρι και θα μας προσέχουν παρακαλώ πολύ να είμαστε πολύ τυπικοί και επίσης να μην έχει κανείς αντιραντάρ. Τους λόγους μπορείτε να τους φανταστείτε όλοι.

Φιλικά

dinos
04-11-05, 11:25
ναι ναι εμενα να δειξεις Αντωνη κ μετα το τανκ που εχεις διπλα στο αμαξι σου θα ξανατραβηξουμε τη φωτο με τη διαφορα οτι θα το τανκ θα ειναι απο πανω κ η κορολλα σου απο κατω....
Πανο την ειδα κ γω τη διαδρομη που λες κ φαινεται ωραια,δεν την εχω παει αλλα εχ ω εμπιστοσυνη στη κριση σου...εκτος αυτου ο ιλος djback θα ερθει με το αμαξι του διοτι φανταζομαι οτι θα θελει να του κανει κ λιγα χλμ μιας κ ειναι καινουριο...αλλα εμεις δε βλεπουμε οτι ειναι ζ4 βλεπουμε οτι ειναι φιλος μας ετσι δεν ειναι????(Αντωνακη βαλε σηματα ΤΟΥΟΤΑ γιατι θα φας λιντσαρισμα)!!!!!!!!

kyro
04-11-05, 11:59
[quote="DjBac";p="27794"]Δε νομίζω πως το να μην έρθουν όλοι με corolla (2-3 άτομα) είναι κακό, δε θα είναι και η πρώτη φορά!!! :hehe :hehe
Πάντως corolla δεν μπορώ να βρω, άρα θα έρθω με το δικό μου!!! :hehe :hehe[/quote

Το ότι έχει ξαναγίνει δεν σημαίνει ότι πρέπει να συνεχίζεται. (όχι ότι θα πάθουμε τίποτα αλλά αν ήμαστε φυσιολογικοί δεν θα είχαμε αυτο το κλαμπ). Εγώ θα έχω χώρο στο αμάξι μου άρα όλο και κάποιον μπορώ να μαζί για να μην έρθει με άσχετο τουτου. (αρκει να φοράει ζώνη ασφαλείας και να μην καπνίζει στο αμάξι)

Stamatis
04-11-05, 12:39
Καλημέρα παιδιά και απο εμένα. Είμαι νέος στο club οπότε δεν ξέρω τι πρέπει να πω...! Πάντως η εκδρομούλα καλή φαίνεται...

Slobo
04-11-05, 12:47
Σταμάτη καλως ήρθες στο Corolla Club.

Ελπίζουμε να σε δουμε και από κοντά.

madvinegar
04-11-05, 13:16
Δεν μπορω να πω οτι διαφωνώ με τον Αντώνη. Θα ήταν πολύ πιο ωραίο αν κατεβαίναμε όλοι με κορόλλες. Θα μας κάνανε τρελό χάζι. Τώρα αν κάποιος έχει μεγάλο πρόβλημα είτε επειδή δεν μπορεί να πάρει κορόλλα για να έρθει, είτε επειδή δεν θέλει να γίνει συνεπιβάτης σε κάποιο άλλο αμάξι, ας έρθει όπως μπορέσει. Παρέα θέλουμε!

Stamatis
04-11-05, 13:17
Και εγώ ελπίζω να σας δώ απο κοντά παιδια...

ΥΓ: Επειδή δεν γνωρίζω και πολλά για τις δραστηριότητες του club, την περασμένη εβδομάδα αργά το βράδυ της Παρασκευής στο Carefour στο Ίλιον είχαν σύναξη οι συνάδελφοι με τις Cellica. Κάνουμε εμείς κάτι αντίστοιχο? Και αν ναι, υπάρχει κάποια ανακοίνωση?

Καλώς σας βρήκα και πάλι

madvinegar
04-11-05, 15:05
Κάθε Παρασκευή μαζευόμαστε στην Καφετέρια Αλσος, στο Άλσος Περιστερίου. Οδηγίες έχει στην κεντρική σελίδα.

ranger
04-11-05, 15:09
loud Τα έχω πάρει πολύ άσχημα...

yell Τόσο καιρό υπήρχε κόσμος στο club που παραπονιόταν, ότι δεν οργανώνονται πολλές δραστηριότητες κτλ κτλ... και τώρα που ανακοινώθηκε ημερομηνία εκδρομής υπάρχουν μόνο 10 συμμετοχές... Κάποιοι προσπατουν να οργανωσουν μια εκδρομή, να κλείσουν μαγαζία κτλ κτλ, ας σεβαστούμε τον κόπο και το χρόνο τους...
Που πήγε όλος ο κόσμος;;; είναι δυνατόν;;;
Καταλαβαίνω οτι κάποιοι έχουν υποχρεώσεις και δεν μπορούν από προγραμματίσουν, αλλά τι να το κάνω αν την Κυριακή μαζευτούμε 40 αυτοκίνητα και δεν εχουμε που να κάτσουμε... Θα την βγάλουμε μέσα στα αυτοκίνητα τρώγοντας πατατάκια.... fire
Τελικά και ο Άγιος φοβέρα θέλει!!! Γουστάρω που μαζευτίκαμε πολλά άτομα και ακόμα περισσότερο που υπαρχει όρεξη. Ο καιρός πιστεύω οτι θα μας το κάνει το χατίρι και θα περάσουμε τέλεια...
και κάτι ακόμα, έγω τρώω πατατάκια με γεύση πάπρικα!!! :cool:

Ayrton
04-11-05, 16:08
Μπα δεν ειναι ετσι..... απλά είναι άτομα που είχανε πει ότι θα έρθουνε αλλά δεν έχουνε internet. Επισήμανα λοιπόν ότι θα πρέπει να γράψουμε και αυτά τα άτομα μέσα για να φαίνεται πόσοι είναι πραγματικά για να ανεβαίνει και η ψυχολογία!!! Γιατί αλλιώς να βλέπεις 10 τουτού και αλλιώς να βλέπεις καμιά 20άρα!!! χεχεχε (και σίγουρα λείπουνε και άλλοι που δεν έχουνε νετ και θα έρθουνε απο ότι φαντάζομαι!!!)

MARMEL
04-11-05, 17:54
shoothim ξερω ενα rent a car που ειναι γεματο corolles.
χεχε αντωνη την εκατσες τη βαρκα. κωστα δεν ειπα οτι δεν ειναι φιλος ο αντωνης η δε τον θελω μαζι μου. αν ειναι δυνατον. να παει να νοικιασει corolla ειπα χαχαχα.
αλωστε εχω 3 φιλους που θελουν να ερθουν. ο ενας εχει 306 ο αλλος εχει 106 και ο αλλος εχει starlet. ειναι δυνατον να τους φερω? και επειτα κωστα αν μας σταματησουν το πρωτο που θα ρωτησουν ειναι ποιος οργανωσε και σκεφτηκε την εκδρομη. ειναι φυσικο και ευλογο να δειξουμε εσενα αλλα να μην τα κανεις πανω σου. ψυχραιμια θελουν αυτοι. να πεις ........ να μωρε εχω γιορτη σημερα και παω να τους κερασω παιδακια στα καλαβρυτα. αλλα θα κερασεις ομως αν κανονισω να βγεις καθαρος ε?

dinos
04-11-05, 18:01
shoothim ξερω ενα rent a car που ειναι γεματο corolles.
χεχε αντωνη την εκατσες τη βαρκα. κωστα δεν ειπα οτι δεν ειναι φιλος ο αντωνης η δε τον θελω μαζι μου. αν ειναι δυνατον. να παει να νοικιασει corolla ειπα χαχαχα.
αλωστε εχω 3 φιλους που θελουν να ερθουν. ο ενας εχει 306 ο αλλος εχει 106 και ο αλλος εχει starlet. ειναι δυνατον να τους φερω? και επειτα κωστα αν μας σταματησουν το πρωτο που θα ρωτησουν ειναι ποιος οργανωσε και σκεφτηκε την εκδρομη. ειναι φυσικο και ευλογο να δειξουμε εσενα αλλα να μην τα κανεις πανω σου. ψυχραιμια θελουν αυτοι. να πεις ........ να μωρε εχω γιορτη σημερα και παω να τους κερασω παιδακια στα καλαβρυτα. αλλα θα κερασεις ομως αν κανονισω να βγεις καθαρος ε?
γιατι τα χετε βαλει ολοι μαζι μου???? yell yell yell yell yell yell yell yell yell yell yell yell cussing cussing cussing θα αρχισω shoothim shoothim shoothim κ μετα skull skull skull viking
δε θελω παρε δωσες με στρουμφακια...πριν λιγο με εγραψαν κ εφταιγαν κ επειδη δεν υπεγραφα θα χω δικαστηριο...

MARMEL
04-11-05, 18:14
εμ.... δεν γινεται αλλιως κωστα μου. παντα εγω θα βγαζω το φιδι απο την τρυπα? οταν ειχαν μαζεψει το σπυρο στα λιμανακια χαθηκαν σχεδον ολοι μετα. μονο εγω με τον μακη πηγαμε να τον βρουμε στο τμημα και κανενας δεν σκεφτηκε να τα βαλουμε κατω και να μοιρασουμε την κληση. αν δεν εισαι εσυ υπευθυνος εκδρομης για οτι τυχει εγω δεν ερχομαι

Slobo
04-11-05, 18:20
Κώστα συμφωνώ και εγώ με τον Πάνο.
Εφόσον εσύ έκανες την αρχή με την εκδρομή πρέπει ως ο Τέλειος άντρας ο Corollaκιας ο σωστός να αναλάβεις αυτή την ευθύνη. :crazylol

Σου εύχομαι καλή επιτυχία στο έργο σου. :lol: :lol: :lol:

MARMEL
04-11-05, 18:26
ετσι ειναι κωστα. αν εισαι με μια κοπελα θα κανεις την κοτα?δε θα αναλαβεις τις ευθυνες σου απεναντι της? ετσι κανουν οι αντρες? αντρας εισαι η το παιζεις?
το θεμα εχει και μια σοβαροτητα την οποια πρεπει να γινει νωριτερα συνενοηση να μην κανουμε σαν τον σταθη ψαλτη που ελεγε στην ντισκοτεκ με τα εισητηρια ..... ο πισω.....ο πισω ο πισω..........
χα χα το θυμαστε?

αλλα επειδη ο παλιος ειναι αλλιως εχω εκτυπωσει την πρωτη δημοσιευση σου οταν ανοιξες αυτο το τοπικ. οποτε οταν κανεις την κοτα θα παω και θα τους το δειξω τον ΥΠΕΥΘΥΝΟ της βολτας

Slobo
04-11-05, 18:34
αλλα επειδη ο παλιος ειναι αλλιως εχω εκτυπωσει την πρωτη δημοσιευση σου οταν ανοιξες αυτο το τοπικ. οποτε οταν κανεις την κοτα θα παω και θα τους το δειξω τον ΥΠΕΥΘΥΝΟ της βολτας

Έτσι έτσι!!

Η σωστή δουλειά πρέπει να συνοδεύεται και με τα κατάλληλα αποδεικτικά στοιχεία. :lol: :lol: :lol: :lol:

dinos
04-11-05, 19:38
ετσι ετσι ευχαριστωωωωωωωωωωω σας ευχαριστω που με βαζετε στον ισιο δρομο κ με μαθαινετε οτι πρεπει να αναλαμβανω τις ευθυνες μου σαν αντρας!!!!Ειστε τοσο καλα παιδια...σας αγαπαω ολους!!!!πολυυυυυ!!!!!!

madvinegar
07-11-05, 12:12
Όπως υποσχέθηκα...
Έτσι, έτσι...

madvinegar
07-11-05, 12:14
Άντε.... δείτε και το σημείο συνάντησης/ενάρξεως της εκδρομής (starting point).

kyro
07-11-05, 21:11
Στροφες...

DjBac
07-11-05, 22:56
Παιδιά, διορθώθηκε το πρόβλημα ποσταρίσματος φωτογραφιών στο "ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ".. Επομένως οι υπόλοιπες φωτό εκεί!!!

vagelisteo
19-11-05, 13:50
μερικες και απο μενα!!!!!!! :lol: :lol:

vagelisteo
19-11-05, 14:14
Και κανα δυο ακομα.............................