PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι Αμορτισερ Και Ελατηρια Χαμηλοματωσ Να Βαλω?


dragon
04-09-05, 17:09
ΕΧΩ ΕΝΑ [acronym:cf0a4cbaf3="ΔΙΑΦΟΡΑ"]COROLLA[/acronym:cf0a4cbaf3] ΤΟΥ 99 ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΚΑΙ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ KAYABA KAI TEI ΜΕ ΕΛΑΤΡΙΑ ΧΑΜΗΛΟΜΑΤΩΣ EIBACH.ΑΝ ΞΕΡΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΝΙΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΤΕ ΠΟΛΙ.

speedc
04-09-05, 18:34
Οταν λες KAYABA ποιο εννοείς το απλό ή το ρυθμιζόμενο agx? Το απλό είναι περίπου σαν της μανας του ενώ το ρυθμιζόμενο έχει 4 σκάλες σκλήροτητας μπροστά και 8 πίσω και είναι πολύ πιο γ@μ@το. Βεβαια κοστιζει και τα διπλά. Σημασία έχει τι θέλεις .Παντως μην πας με τιποτα σε ΚΟΝΙ τα οποία είναι φυσιγγια και μπαίνουν με μετατροπή , μεσα σε 3 χρόνια (50.000χιλ.) εχω βάλει δύο ζευγάρια και τώρα θα βάλω τα agx. Εχουμε το ίδιο αμάξι. Απο ελατήρια δεν έχω ψαχτεί και πολύ αλλα ξέρω ότι τα HR είναι τα λιγοτερο σκλήρα οποτε αν σε ενδιαφερει η άνεση θα σου τα πρότεινα. Αποφάσισε και πες μας εντυπώσεις απο το αποτέλεσμα

jimbo
04-09-05, 21:34
Εμένα πάλι ούτε τα ΚΑΥΑΒΑ μου αρέσουν, προτιμώ BILSTEIN, και αν βάλεις και ελατήρια Eibach, είναι βέβαιο λίγο ακριβά τότε το αμάξι θα... είναι απλώς άπαιχτο! :D

speedc
05-09-05, 16:36
Και τα Bilstein μπαίνουν με μετατροπη φυσιγγια και οχι γονατο.

dragon
06-09-05, 00:06
Φιλε speedec δεν το εχω ψαξει ακομα για τα αμορτισερ παντος ξερεις τιμη για τα kayaba agx

Nikos
06-09-05, 08:41
Φιλε speedec δεν το εχω ψαξει ακομα για τα αμορτισερ παντος ξερεις τιμη για τα kayaba agx

Αν εχεις το ε111 με τοποθετηση εχουν 580 ευρω.

speedc
06-09-05, 15:03
Φιλε nikos απο που σε αυτή την τιμή γιατι εγω τα έχω βρει τόσο χωρίς τοποθέτηση

Nikos
06-09-05, 15:20
Αν μπορεις ελα την Παρασκευη στη συναντηση να τα πουμε απο κοντα

dragon
06-09-05, 19:54
ΦΙΛΕ ΝΙΚΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΣΥΝΑΝΤΙΣΗ ΚΑΙ ΤΙ ΩΡΑ.ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ