PDA

Επιστροφή στο Forum : Που Πηγατε Ολοι???


Sotosgl
07-07-05, 10:44
Ρε guys εδω και εναν μηνα που βλεπω το room των Ε90 βλεπω οτι ειμαστε πολυ πισω απο τα αλλα μοντελα της μαμας ΤΟΥΟΤΑ και δεν νομιζω να ειναι περισσοτεροι απο εμας....
Ναι!εχουμε παλιοτερα αυτοκινητα και.....?Ας κατσουμε να οργανωθουμε και εμεις με τα 90αρια γιατι τελευταια ανακοινωση 20 Ιουνιου μου πεφτει λιγο βαρια!!!
Αντε να δουμε!!
Ας ξεκινησουμε λεγοντας ο καθενας τι εχει σκεφτει ή τι εχει κανει για να ομορφηνει την Corolla τους...
Εγω προς το παρων ζαντουλες εξατμιση και σκεφτομαι για αεροτομουλα και φιμε....
βεβαια σκεφτομαι να αλλαξω και το κοντερ γιατι η πατεντα του Virus ωραια μεν χρονοβορα δε!μηπως του πεφτουν βαρια?Καμοια ιδεα για κοντερακι και αεροτομουλα?

manos vasilakis
07-07-05, 11:30
ΓΙΑ ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΧΕΔΟΝ ΜΑΜΑ,ΓΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΤΙΤΑ ΠΟΛΛΑ ,ΖΑΝΤΕΣ 16΄ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ 205/45/16 ---ΤΟ ΚΡΑΤΗΜΑ
KONI KOKKINA ME EΛΑΤΗΡΙΑ ΜΑΜΑ
ΜΠΑΡΑ ΘΟΛΩΝ ΑΠΟ GT
ΜΟΤΕΡ 4E-FTE MAMA 136 PS --Η ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ-ΡΟΠΗ
ΔΙΣΚΟΥΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ GT ME KATANEMHTH KAI ΣΩΛΗΝΑΚΙΑ ΨΗΛΗΣ ΠΙΕΣΗΣ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ----TA ΦΡΕΝΑ, ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ

Ayrton
07-07-05, 12:15
Λοιπόν...........

αισίως η corolla απο την ώρα που μπήκα στο club, έχει πάρει κάποια πράγματα πάνω τις!!

Εχουμε και λέμε.... βάλαμε τα φιμέ μας! (Αυτό έλειπε!)
Το ηχοσύστημα το έχουμε ξανααναφέρει...(JVC (touch screen) με JBL ηχεία)

βάλαμε τα φρυδάκια μας....... προσθέσαμε μια φάσα [acronym:fe1714a301="ΔΙΑΦΟΡΑ"]COROLLA[/acronym:fe1714a301] να με το συμπάθειο!!!
άλλαξα μόλις προχθές τα κοντέρ με λευκά και κόκκινο χρωματισμό! (Sotos, θα προσπαθήσω να σου βάλω φωτό αύριο).
Kαι τα αμέσως επόμενα σχέδια προβλέπουνε CAR PC (άμμεσα), και θα φτιαχτούνε καλύματα για να καλύψω τα καθίσματα του Levin που πήρα!

Αυτάάάάάάάάάάά μέχρι τώρα.......

gourtz
07-07-05, 15:41
εγω φριδακια, αεροτομη, εξατμιση, μπαρα θολων, βαψιμο χερουλια προφυλακτιρες κτλ. οργανακια, ηχοσυστημα ( πηγη pionner, ενισχυτης 800w boschmann + κουτα με 2 sub 12'' 600w. + 2 οβαλ lanzar 300w + 2 tweeter boschmann + 2 εργοστασιαλα. φωτισμος νεον στο πορτπαγκαζ, και ποδια οδηγου σινοδιγου. λαμπιτσες xenon μπροστα οχι οι κανονικες, + μπλε πορειας και πινακιδας + φιμε τζαμακι στην πινακιδα μπρος πισω. + σοληνακια σιλικονης στο μοτερ μονο τα λεπτα υποπιεσης.+ ζαντες kosei 14αρες και λαστιχο 185χ50 R14

Virus
08-07-05, 09:40
Εγω αυτο που θελω ειναι αεροτομη 15αρες και μια φουλ μετατροπη απο GTi(μοτερ, σασμαν, πλεξουδα, εγκεφαλος, σαλονι, φρενα) που μαλλον ψαχνω να φερω απο Aγγλια που εκει τα σκοτωνουν 300-500λιρες..Αν ολα πανε καλα σε κανα 2 μηνες θα ξεκινησω..

Sotosgl
09-07-05, 14:44
Eτσι μπραβο!!Αυτα να βλεπω!
Εγω τι να πω?Προσπαθω οσο γινεται να το φτιαξω εσωτερικα και λιγο εξωτερικα με ρυθμους χελωνας αλλα τι να κανω μαζευω για μοτερακι...
Αυτην την πατεντα με το κοντερ την εκανες μονο σου Ayrton?
Αν οχι πες που γιατι θα τρελλαθω :P

κουκουσης θεοδωρος
09-07-05, 15:59
τρεξιματα ειχαμε γαμωτο εμενα μου εβγαλε κατι προβληματα ο ιμαντας και τα γραναζια του.οποτε αμεσο σχεδιο η αλλαγη του.στο μελλον σκεφτομαι να κλεισω τις πισω πορτες και να γινει διπορτο αλλωστε μηχανικα τα 97 αλογα μου φτανουν καθοτι 1300 ειναι.ισως το αυγουστο μια αερογραφια το σημα της τουοτα.αρε ε90 αθανατα μας τρωτε την ζωη(και τα χρηματα).Υ.Γ. οση εχετε αυτ5α με το καρμπυρατερ βαλτε διπλο μετραει αφανταστα.πολυ δυναμη για 1300αρι.

Geo!
10-07-05, 01:17
Τα έχω ξανα αναφέρει... αλλά δεν βαριέσαι... :hehe

*Βάφτηκαν στο χρώμα του αμαξώματος προφυλακτήρες, καθρέπτες, χερούλια και λοιπα πλαστικά
*Φρυδάκια
*Πράσινα ledακια
*Προβολείς ομίχλης
*Αυτοκόλλητα μπαμπρίζ(μπρος-πισω)
*Ζάντες 15άρες Dynamics
*Μπούκα εξάτμισης
*Σήτα στην γρίλια
*Αφαιρέθηκαν λασπωτηρες, κοτσαδόρος(εννοείται) και πίσω σήματα
*Πετάλια αλουμινίου
*Λεβγιές ταχυτήτων
*Λεβγιές χειρόφρενου
*Μαύρα χαλάκια όλα με αλουμίνιο
*Πράσινες neon
*Πράσινη neon στο πορτμπαγκάζ
*Pioneer 5600 MP3-player+Remote
*2 ηχεία JVC οβάλ 240w πίσω

http://www.corollaclub.com/forum/viewtopic.php?t=1225

Ayrton
11-07-05, 08:19
Eτσι μπραβο!!Αυτα να βλεπω!
Εγω τι να πω?Προσπαθω οσο γινεται να το φτιαξω εσωτερικα και λιγο εξωτερικα με ρυθμους χελωνας αλλα τι να κανω μαζευω για μοτερακι...
Αυτην την πατεντα με το κοντερ την εκανες μονο σου Ayrton?
Αν οχι πες που γιατι θα τρελλαθω :P

Φίλτατε Σώτο, θα σου πω την αλήθεια........ τα πήρα έτοιμα και τα έβαλα!!!
Είναι λευκά... με κόκκινα νούμερα!!! και τώρα θα πάω να πάρω και "κάπότες" κόκκινες για να γίνει τελείως κόκκινο!!!

Υ.Γ. Το λυπητέρο είναι το κουστούμι......... 100 Ευρώπουλα! :x
αλλά χαλάλι τους..... το αποτέλεσμα είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! θα δεις ωσωνούπω! :P

Sotosgl
11-07-05, 14:13
Αμαν!!100€? shoothim shoothim
Γαμωτο βλεπω αυτην την πατεντα να μενει πισω προς το παρων...
Οσο για το αποτελεσμα ειμαι σιγουρος οτι θα το αξιζει και με το παραπανω... :lol:
Περιμενω φωτογραφιουλα!!!
Τελικα με τα σποιλερακια που ελεγες και τον προφυλακτηρα μπροστα τι εγινε?
Τιποτα νεοτερο για το look μας? 8)

Ayrton
11-07-05, 15:15
Αμαν!!100€? shoothim shoothim
Γαμωτο βλεπω αυτην την πατεντα να μενει πισω προς το παρων...
Οσο για το αποτελεσμα ειμαι σιγουρος οτι θα το αξιζει και με το παραπανω... :lol:
Περιμενω φωτογραφιουλα!!!
Τελικα με τα σποιλερακια που ελεγες και τον προφυλακτηρα μπροστα τι εγινε?
Τιποτα νεοτερο για το look μας? 8)

Τα σποϊλερ είναι στην μάντρα και με περιμένουνε όποτε θέλω να παω να τα πάρω!
Αλλά χρήμα απόντως ......
Άσε που τώρα το επόμενο project είναι το car pc, οπότε όλο το χρήμα εκεί θα πάει!
άστα να πάνε.... γιατί θα πρέπει να φτιάξω και πολυεστερική κατασκευή, και γενικώς θα έχει πολύ δουλειά!

gourtz
11-07-05, 17:16
κανενα σχεδιο για car pc???? υπαρχει και πιο απλοσ τροποσ.... ενα motherboard κατω απο το καθισμα μαζι με dvd-rom - dvd-rw και αλλα + δισκος + και μια οθονιτσα
touch screen σαν αυτη που θα μου χαρισει ο Ayrton.

DjBac
11-07-05, 18:05
Μακάρι να ήταν τόσο απλά τα car pc!!!
Αυτά που λες gourtz δεν υλοποιούνται έτσι ακριβώς!!!

Ayrton
12-07-05, 08:38
Μακάρι να ήταν τόσο απλά τα car pc!!!
Αυτά που λες gourtz δεν υλοποιούνται έτσι ακριβώς!!!

Αχ αντώνη...... εσύ κι αν ξέρεις τι με περιμένει! Άστα να πάνε gourtz, θέλει δουλειά το πράγμα! Κυρίως βέβαια μιλάμε για τις δουλειές εκτός μηχανήματος που πρέπει να κάνεις, γιατί τα εξαρτήματα να τα πάρεις δεν είναι δα και τίποτα σπουδαίο! Και βεβαίως βεβαίως θές και χρήμα!!!! Οπότε δεν θα το τελειώσω αμέσως, γιατί θα γίνεται σταδιακά η δουλειά! Με βλέπω κάτα τέλος καλοκαιριού να το έχω στο αυτοκίνητο!

Gourtz, μιλάμε για την οθόνη τις οποία τα λεφτά είπες ότι θα μου δώσεις εσύ? Κρίμα δεν είναι να στην δώσω μωρέ? Τόσες έχεις!!!!

Sotosgl
12-07-05, 10:15
Αχ αυτο το car pc !
Εγω σας προτεινω κατι ποιο απλο!
Παιρνετε ενα Ps2 slim+οθονουλα+φορτιστη αυτοκινητου και μετα ουτε για την κινηση ανησυχειτε,τα mp3 θα τα παιζει,ταινιουλες θα βλεπετε και το κοστος αν θυμαμαι καλα ειναι γυρω στις 250gbp που σε euro βγαινει στα 375.Βαζεις και στο τερμα το ηχοσυστημα και παιζεις Gran Turismo!!!
Τι αλλες χρησεις εχει το car pc γιατι ειμαι λιγο ασχετος?
Δεν φανταζομαι να την εχετε δει ολοι The Fast and the Furious και να κανετε τα τρελα σας απο εκει? :lol: :lol: :lol:

Virus
12-07-05, 12:39
Καμια φωτο μπορεις να βαλεις Ayrton απο το εσωτερικο του corolla σου??

Sotosgl
12-07-05, 14:21
Ayrton ή Virus το κοντερ σaς μεσα εγραφε μηπως Ε30 κατω στην μεση περιπου.
Αν ναι και απευθηνομαι κυριως στον Virus (που του βγηκαν τα ματια να το φτιαξει) εχω εναν φιλο ηλεκτρονικο και μου ειπε οτι θα μου το φτιαξει αυτος αλλα θελω περισσοτερες λεπτομερειες δηλαδη αν ειναι ολος ο φωτισμος με led ή λαμπα?πως βγαινει κλπ κλπ.
Ευχαριστω εκ των προτερων :P

Ayrton
12-07-05, 14:49
Αχ αυτο το car pc !
Εγω σας προτεινω κατι ποιο απλο!
Παιρνετε ενα Ps2 slim+οθονουλα+φορτιστη αυτοκινητου και μετα ουτε για την κινηση ανησυχειτε,τα mp3 θα τα παιζει,ταινιουλες θα βλεπετε και το κοστος αν θυμαμαι καλα ειναι γυρω στις 250gbp που σε euro βγαινει στα 375.Βαζεις και στο τερμα το ηχοσυστημα και παιζεις Gran Turismo!!!
Τι αλλες χρησεις εχει το car pc γιατι ειμαι λιγο ασχετος?
Δεν φανταζομαι να την εχετε δει ολοι The Fast and the Furious και να κανετε τα τρελα σας απο εκει? :lol: :lol: :lol:

Μην το σκέφτεσαι έτσι! Ουσιαστικά΄αυτά που μπορείς να κάνεις είναι ατελείωτα! Γιατί έχεις ενα κανονικό PC μέσα στο αυτοκίνητό σου! (π.χ. αντιγραφή τραγουδιών άμεσα στον σκληρό, GPS χωρίς πολλά πολλά......., Wireless σύνδεση με το pc του αυτοκινήτου για μεταβίβαση δεδομένων, να μην πω για αυτοματισμούς του στύλ που έχει κάνει ο Αντώνης - Clima απο το pc, παράθυρα κτλ.....).
Εν τω μεταξύ, δεν θα μου κοστίσει και τόσο ακριβά εμένα! Το κουτί μάλλον θα το φτιάξω μόνος μου, αλλιώς πατέντα σε mini desktop case. Το πιο ακριβό κομμάτι θα είναι η οθόνη (250Ε).υπολογίζω με ένα 600άρι-700άρι να είμαι οκ! Επίσης είναι και μια ευκαιρία να φτιάξω την κονσόλα μου στο κέντρο, διότι είναι λίγο κάπως!


Υ.Γ. Virus, για αυτό δεν έχω βάλει ακόμα φωτό απο μέσα......... μόλις το φέρω σε μια "καλή" κατάσταση, θα δείτε. Γιατί τώρα έχω μια τρύπα...... ΝΑΑΑΑΑ με το συμπάθειο στην μέση τις κονσόλας!!!

Virus
12-07-05, 18:22
Οκ τοτε θα περιμενω!Το φωτισμο τον αλλαξα αλλαζοντας τα λαμπακια του κοντερ με κοκκινα!Καμια παραπανω λαμπα!Τωρα οσον αφορα πως βγαινει ειναι αρκετα ευκολο!Ξεκινα οπου βρισκεις βιδα (κοντα στο κοντερ) και θα δεις οτι δεν ειναι τιποτα σπουδαιο..Ναι το κοντερ γραφες Ε30!Παντως και μονος σου μπορεις να το φτιαξεις αν βρεις προβλημα στειλε μ ενα ΠΜ το τηλ να συναντηθουμε αν εισαι κοντα να σου δειξω..

Virus
12-07-05, 18:30
Που μπορω να βρω καποτες κοκκινες για τα λαμπακια του κοντερ?Γιατι τα λαμπακια που εβαλα αν και απο τη μανα τους κοκκινα ξεβαψαν κ εχουν γινει πορτοκαλι!Κ τωρα που θα το λυσω για να βαλω αυτοκολλητα απο το GTi λεω να το φτιαξω μια κ καλη κ να μην το ξαναλυσω...Ξεχασα να αναφερω οτι εχω δερματινι επενδυση στις ταπετσαριες και τωρα θα κανω κ το πισω καθισμα και θα βαλω και δυο bucket ανακλινωμενα δερματινα μπροστα..
Οσον αφορα ayrton για την πατεντα που θα κανεις εχεις δει οτι κυκλοφορουν ετοιμα συστηματα σαν αυτο που θες για αυτοκινητα!

Slobo
12-07-05, 19:00
Που μπορω να βρω καποτες κοκκινες για τα λαμπακια του κοντερ?

Στα περισσότερα μαγαζιά ηλεκτρονικών.

Nikos
12-07-05, 20:32
Που μπορω να βρω καποτες κοκκινες για τα λαμπακια του κοντερ?

Στα περισσότερα μαγαζιά ηλεκτρονικών.

Αρκει να εισαι τυχερος και να υπαρχει παρακαταθηκη!
Σωστα Λευτερη :lol:

gourtz
12-07-05, 21:55
ποσο μπορω να βρω ρε σεις μια οθονιτσα μικρη???? 5'' πχ να την βαλω πανω εκει πανω απο το ντουλαπακι και μεσα στο ντουλαπακι να νβαλω ενα ps-one poy εχω...καμια μεταχειρισμενη κτλ?????

DjBac
12-07-05, 22:26
http://search.ebay.com/5-lcd_W0QQfrppZ50QQfsopZ1QQmaxrecordsreturnedZ300QQs atitleZ5Q22Q20lcd

Ayrton
13-07-05, 08:30
Που μπορω να βρω καποτες κοκκινες για τα λαμπακια του κοντερ?Γιατι τα λαμπακια που εβαλα αν και απο τη μανα τους κοκκινα ξεβαψαν κ εχουν γινει πορτοκαλι!Κ τωρα που θα το λυσω για να βαλω αυτοκολλητα απο το GTi λεω να το φτιαξω μια κ καλη κ να μην το ξαναλυσω...Ξεχασα να αναφερω οτι εχω δερματινι επενδυση στις ταπετσαριες και τωρα θα κανω κ το πισω καθισμα και θα βαλω και δυο bucket ανακλινωμενα δερματινα μπροστα..
Οσον αφορα ayrton για την πατεντα που θα κανεις εχεις δει οτι κυκλοφορουν ετοιμα συστηματα σαν αυτο που θες για αυτοκινητα!

Φίλε μου, απλά να σου πώ άλλη μια λεπτομέρεια..... όταν πάρεις κάπότες, να βάλεις 2 σε κάθε λαμπα! Πίστεψέ με, θα δείς πραγματικό κόκκινο, το οποίο και περισσότερο θα κρατήσει!
Τώρα, gourtz, για την οθόνη, δεν θα φτιάξεις κατασκευή, έτσι? άρα μάλλον θα πάρεις μια που έχει και σταντάκι. ε μπορείς να βρείς και καινούργιες με 100-150Ε 7''!!!

Virus, πίστεψέ με δεν θέλω να δώσω 500-600 Ε μόνο για το κουτί + οθόνη άλλα 250-300.... άστο ξεφεύγουμε πολύ!εγώ το πολύ να φτάσω μέχρι τα 600 σύνολο! (άλλωστε εάν δεν αλλάξω το Hardware, και μείνω με έναν 800άρι που έχω, δεν θα πληρώσω ούτε αυτά!).

Virus
13-07-05, 09:06
Ok εγω απλα να ενημερωσω ηθελα!!Και εγω το ειχα σκεφτει γιατι ειμαι πολυ πορωμενος με τους υπολογιστες αλλα τελικα ειδα πως δε με παιρνουν τα οικονομικα μου!

gourtz
13-07-05, 13:24
ρε παιδια καμια οθονιτσα απο 5'' και πανω μεχρι 100€ εχετε κανενα λινκ τιποτα??? απο ελλαδα

Sotosgl
15-07-05, 12:37
Tοσο φτηνη οθονουλα και απο Ελλαδα μαλλον δεν υπαρχει.Απο εξωτερικο τις βρισκεις στην ξεφτιλα αλλα ειναι πολλα τα μεταφορικα!!!
Οποτε αστο καλυτερα...

endurasKE-30
23-07-05, 08:56
Καλημερα!
Το ΚΕ-30 μου και εγω σας χαιρετουμε!
Υπaρχει καποιος φιλος με ε-92 GT question question question
Mε το 4A-GE το κοκκινοκαπακο???

Sotosgl
23-07-05, 15:44
endurasKE-30 εχω δει οτι ενδαφερεσαι να βαλεις το 16βαλβιδο στην 30αρα σου!
Το εχεις αγορασει ή απλα σκεφτεσαι και εισαι στο ψαξιμο....;;;;

wastegate
23-07-05, 18:09
Sotosgl ο επισημος προμηθευτης μοτερ του corollaclub!!

endurasKE-30
23-07-05, 18:53
endurasKE-30 εχω δει οτι ενδαφερεσαι να βαλεις το 16βαλβιδο στην 30αρα σου!
Το εχεις αγορασει ή απλα σκεφτεσαι και εισαι στο ψαξιμο....;;;;

Καλησπερα Sotosgl!
Το αγορασα το μοτερακι και ειμαι στην φαση της τοποθετησης sun sun sun
Μαζι με σασμανακι Τ 50.

jonvagis
25-07-05, 18:23
ενα 90΄ εχω και εγω κοκκινο.εσωτερικο Gti
20V 1600cc silvertop
15¨ cromodora

Πρεπει να κανουμε κανενα meeting.

Ti λετε ?

Corollaxli
29-09-06, 21:48
Εγώ έχω την hatchback έκδοση και πιστεύω πως έχει γίνει πολύ καλη δουλειά.
Έχουμε και λέμε:κατ'αρχήν ειναι κόκκινο και από μάυροι οι προφυλακτήρες έχουν βαφτεί κόκκινοι,ειναι χαμηλωμένο και φοράει ΚΟΝΙ αμορτισέρ,εξωτερικά επισης φοράει 14''ΑΤΡ ζάντα με 185/55 R14 λάστιχο της Avon και σύστημα εξάτμισης SEBRING με μεγάλη απόληξη (όλη η δουλειά από τον Ζαπατίνα).Στον κινητήρα η μονη μετατροπή είναι μια φιλτροχοάνη της Kingdragon με ρύθμιση στον πιεστή των καυσίμων.Μέσα του έχω βάλει ΜΟΜΟ τιμόνι και SPARCO πεταλιέρα.Από ηχοσύστημα η πηγή είναι της SONY με δυο woofer πατέντα από το Ήχος & Αυτοκίνητο στο χρώμα του ταμπλο δύο tweeters πάνω στο ταμπλό και έχω κάνει προεργασία στην εταζιέρα και καλωδιώσεις για πίσω ηχεία και ενισχυτές+εναν πυκνώτη δουλειά από το Dousis sound.Τι λέτε?