PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνάντηση clubs λεσχων Βορείου Ελλάδος!


Jims192
28-06-05, 12:10
<<Αγαπητοί φίλοι της αυτοκίνησης στη Βόρεια Ελλάδα
Σας προσκαλούμε στην πρώτη συνάντηση όλων των clubs και λεσχών αυτοκινήτου Βορείου Ελλάδος. Η συνάντηση θα λάβει χώρα την Κυριακή 3 Ιουλίου και ώρα 6μμ στο parking του εμπορικού κέντρου "ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ" (απέναντι από το ΙΚΕΑ, στο Hondos Center).
Στόχος αυτής της συνάντησης είναι να γνωριστούμε όλοι οι φίλοι του αυτοκινήτου και να μοιραστούμε την αγάπη μας για τους τέσσερις τροχούς. Είτε είστε φίλοι της αγωνιστικής οδήγησης, είτε έχετε ενδιαφέρον για τις βελτιώσεις, είτε είστε απλά λάτρεις του αυτοκινήτου, σας περιμένουμε όλους εκεί.
Είναι η ευκαιρία μας να αποδείξουμε ότι η αυτοκίνηση και ο μηχανοκίνητος αθλητισμός έχουν δύναμη, μέλλον και προοπτική στη Βόρεια Ελλάδα. Ελάτε, λοιπόν, στην πρώτη ενιαία συνάντηση λεσχών και club αυτοκινήτου που έγινε ποτέ στην Ελλάδα.
Ενδεικτικά αναφέρουμε την παρουσία των Subaru Club, VWclub.gr, Ibizaclub, mx-5club, 20vtclub, motorwomen.gr, stiloclub, centoclub, clubpunto, alfisti, alfa club salonica, greekrenaultclub, focusclub, audi-club.gr, 106sportclub, Peugeot sport club μαζί με τα άλλα clubs που θα μας τιμήσουν με την παρουσία τους.
Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί με την παρουσία δημοσιογράφων για την δημοσιοποίηση της εκδήλωσης.
Θα είναι μια γιορτή για το αυτοκίνητο, μια γιορτή για όλους εμάς. Έτσι θα πρέπει όλοι όσοι παρευρεθούν στη συνάντηση να λειτουργήσουν χωρίς να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα ή παρεξήγηση με μέλη άλλων λεσχών. Η υπεύθυνη και σοβαρή συμμετοχή σας είναι αναγκαία για τον λόγο αυτό κάθε παρέκκλιση από τον χαρακτήρα και τους σκοπούς αυτής της συνάντησης θα θεωρηθεί ως απομάκρυνση από την ιδεολογία και τις κατευθύνσεις >>


Tο corollaclub δεν θα είναι?Εγώ πάντως είτε με το corollaκι μου είτε με το polo,είτε με το rallye φίλου θα είμαι εκεί.Σίγουρα πάντως θα ήθελα να είμαι με την corolla...αν φυσικά έρθει και κανενας άλλος!

GUS
28-06-05, 12:27
Τυχεροι....νεκρα η κρητη!μια απεγνωσμενη φωνη λεει..ΚΡΗΤΙΚΟΙ ΞΥΠΝΙΣΤΕ!!!!! yell yell yell

diafanh-psyxh
28-06-05, 14:19
JIMS192 δεν το συζητάμε φίλε μου έστω και μόνος σου καλό θα ήταν να μας εκπροσωπίσεις.εξάλλου από ότι είδα δεν έχεις ότι και ότι.ε?

vagelisteo
28-06-05, 14:39
Γεια σου Δημητρη.
Ελπιζω οσοι Θεσσαλονικης δουν το topic αυτο να επικοινωνησουν μαζι σου για να μαζευτειτε 6-7 αυτοκινητα να πατε.
Γραφουν πολλα παιδια απο θεσσαλονικη μεσα στο forum.
Καιρος να τα πειτε και απο κοντα. :lol: :lol:

toyota mania
28-06-05, 16:26
Κατα 90% βαλε και εμενα μεσα,πιο πολυ για να βρεθω με τα αλλα παιδια απο το club. :drive :headbang :olala :jumpers

DjBac
28-06-05, 17:37
Για δείτε στο λινκ πιο κάτω!!


http://www.corollaclub.com/forum/viewtopic.php?p=20291#20291

Jims192
28-06-05, 17:51
Ελπιζω οσοι Θεσσαλονικης δουν το topic αυτο να επικοινωνησουν μαζι σου για να μαζευτειτε 6-7 αυτοκινητα να πατε.
Γραφουν πολλα παιδια απο θεσσαλονικη μεσα στο forum.
Καιρος να τα πειτε και απο κοντα. :lol: :lol:
Και γώ το ελπίζω αλλά....Παλιότερα είχα στείλει το τηλ μου σε 5 θεσσαλονικείς με π.μ για να πάμε για κανα καφε αλλά δεν είχα ανταπόκριση...Για να δούμε τώρα.Αντε ρε παίδες κυριακή θα είναι!
JIMS192 δεν το συζητάμε φίλε μου έστω και μόνος σου καλό θα ήταν να μας εκπροσωπίσεις.εξάλλου από ότι είδα δεν έχεις ότι και ότι.ε?
Καλά θα ήταν πάντως να μην είμαι μόνος μου!!!

leon74
30-06-05, 10:12
Ελα παίδες της Θεσσαλονίκης!

Ρε παιδιά να βρεθούμε πρώτα να γνωριστούμε και μετά να πάμε εκεί οργανωμένοι. Γιατί εκεί θα γίνεται της πτνς. Αν πάμε έτσι ξεκάρφωτοι θα χαθούμε.

Εγώ προτείνω ένα βραδάκι να πάμε στο μπαράκι έξω από το Ster στο καρφούρ να γνωριστούμε πρώτα, να αλλάξουμε τηλέφωνα και μετά να κάνουμε καμιά ποιο οργανωμένη κάθοδο...

Νεφέλη
30-06-05, 10:55
Θα είμαι και εγώ εκεί! Δυστυχώς δεν θα είμαι με την μπουμπού μου αλλά ελπίζω να σας δω και να γνωριστούμε...

wastegate
30-06-05, 11:19
Ελα παίδες της Θεσσαλονίκης!

Ρε παιδιά να βρεθούμε πρώτα να γνωριστούμε και μετά να πάμε εκεί οργανωμένοι. Γιατί εκεί θα γίνεται της πτνς. Αν πάμε έτσι ξεκάρφωτοι θα χαθούμε.

Εγώ προτείνω ένα βραδάκι να πάμε στο μπαράκι έξω από το Ster στο καρφούρ να γνωριστούμε πρώτα, να αλλάξουμε τηλέφωνα και μετά να κάνουμε καμιά ποιο οργανωμένη κάθοδο...
Ωχ αδερφε με πετυχαινεις σε ασχημη φαση!!Δεν θα εχω αμαξι να γυρισω σινδο!!

GRECTOR
30-06-05, 11:27
θα 'μαι κ γω με το corollaki μου για να πάρω κ καμιά ιδέα περί βελτιώσεων.τα λέμε εκεί.corolla power!!!!!

Jims192
30-06-05, 12:54
Ελα παίδες της Θεσσαλονίκης!
Ρε παιδιά να βρεθούμε πρώτα να γνωριστούμε και μετά να πάμε εκεί οργανωμένοι. Γιατί εκεί θα γίνεται της πτνς. Αν πάμε έτσι ξεκάρφωτοι θα χαθούμε.
Εγώ προτείνω ένα βραδάκι να πάμε στο μπαράκι έξω από το Ster στο καρφούρ να γνωριστούμε πρώτα, να αλλάξουμε τηλέφωνα και μετά να κάνουμε καμιά ποιο οργανωμένη κάθοδο...
΄Ετσι..έτσι.Πολύ ωραία ιδέα και απο οτι είδα θα υλοποιηθεί και απο άλλα club.Προτείνω 10 η ώρα του σαββάτου να βρεθούμε carrefour (πίσω απο την πλευρα του Τερζή)να τα πούμε για την Κυριακή να πιούμε κανα ποτάκι και να οργανωθούμε.Εχω στείλει mail στην υπευθυνη του vw club γιατί απο ότι διάβασα κανονίσανε για τις θέσεις και περιμένω νέα της καλό θα ήταν λοιπόν να δούμε οργανωμένα πόσοι έιμαστε για να κανονίσουμε.(το τηλ μου το έχετε όλοι)Τα λέμε γκαρντάσια...ΑΝΤΕ ΟΡΓΑΝΩΘΕΙΤΕ!!!

leon74
30-06-05, 14:53
Παιδιά, και εγώ συμφωνώ για 10 το βράδυ Καρεφούρ, πίσω από τον Τερζή.
Αντε καμιά TS ακόμα!!!!

Jims192
30-06-05, 17:06
ΞΥΠΝΗΣΤΕΕΕΕΕ!!!leon74 & jims192 Σάββατο βράδυ θα πίνουν ποτάκι στο carrefour...Aλλοοος??Οσο για την Κυριακή μην ακούω για F1 και μπανάκια Χαλκιδική...F1 βέπουμε κάθε 15 ενώ μπανάκια απο δώ και πέρα έχουμε πολλά σ/κ..αλλά τετοιο τζέρτζελο που λένε οτι θα χει,μιά στο Πόσο???(kosmas,Basilis κ.α ???)

kosmas
01-07-05, 11:43
Ρε παιδιά sorry, αλλά το Σάββατο το βράδυ έχω γάμο και δεν θα μπορέσω. Ειληκρινά θέλω πολύ να σας γνωρίσω και εγώ και η γυναίκα μου (που παρεπιπτώντος χθες έσκισε ένα τουμπανιασμένο HONDA CIVIC, απλά για να μην υποτιμάμε τις γυναίκες). Σε καμιά επόμενη συνάντηση σας υπόσχομαι πως θα προσπαθήσω να έρθω.

Ayrton
01-07-05, 12:40
Αυτό σημαίνει ότι την κυριακή δνε έχεις πρόβλημα να είσαι και εσύ κεί, .....έτσι???? :P

kosmas
01-07-05, 12:51
Μπορώ να έρθω μέχρι τις 8παρά γιατί μετά έχω δουλειά. Μπορούμε να βρεθούμε νωρίτερα από τις 6?

Ayrton
01-07-05, 13:05
Μιλάς για σήμερα? Σήμερα θα πρέπει να είναι κάποιος απο εσάς στις 7 στο σημείο συνάντησης για να ορίσετε θέσεις. Αυτός ο κάποιος θα είναι τύπις υπεύθυνος.

Έχω δώσει το κιν μου. Όποιος τελικά μπορεί να πάει ας μου στείλει για να επικοινωνήσω με το VW Club, και να τους ενημερώσω ότι θα έχουμε καποιο άτομο εκεί, το οποίο στην συνέχεια θα έρθει σε επικοινωνία μαζί τους!

Jims192
01-07-05, 13:12
το παλευω μεχρι τελικής να τελειώσω με την δουλειά μου στην λάρισα για να μπορέσω 7 να είμαι εκεί...ελπίζω να προλάβω!

Basilis
01-07-05, 19:40
Παιδια και εγω μεσα ειμαι θα ειμαι εκει οπωςδηποτε!!!! αιντε θα τα πουμε εκει!!!!

Jims192
01-07-05, 22:06
Παίδες σας έχω ευχάριστα.Τελικά τα καταφερα και έφτασα στην ώρα μου και βρέθηκα με τους υπευθύνους-διοργανωτές και ναι...την κυριακή δεν θα είμαστε στους άσχετους αλλά στους σχετικούς!!!Θα έχουμε ένα χώρο που χωράνε απο 5 μέχρι χ corolles.Για να πάμε λοιπόν οργανωμένα και να μή χαθούμε στο πλήθος(θα χει απο cento και punto μεχρι δεκάδες impreza και vw) θα κάνουμε μια μινι συνάντηση στο carrefour του φοίνικα απο την πλευρά του τερζή στις 5.30.Φροντίστε μόνο να είστε στην ώρα σας γιατι κανονίσαμε που κανονίσαμε τελευταί στιγμή να μην πάμε και τελευταίοι!!!
Για αυτό λοιπόν κύριοι φορέστε τα toyotika σας γυαλίστες τις coroullες σας και τα λέμε την Κυριακή! :olala

Υ.Γ:Απαραίτητη προυπόθεση για την καλή συμμετοχή μας και την επανάληψη αυτής οφείλει να είναι η συννετή συμμετοχή όλων και οι εναρμονισμένη συμβίωση με τα μέλη των άλλων club(αυτο ισχύει για όλα τα club φυσικά)

Basilis
01-07-05, 22:15
οκ εγω στις 5 σχολαω απο τη δουλεια 5.30 θα ειμαι στον τερζη(ουτε 5 λεπτα δρομος δεν ειναι απο την δουλεια μου :lol: :lol: :lol: ) ελπιζω να ειναι ολοι συνεπεις... :lol: :lol: :lol: θα τα πουμε εκει!!!!!

DjBac
02-07-05, 05:39
Μην ξεχνάτε τις δηλώσεις συμμετοχής στο αντίστοιχο τόπικα.. Εφόσον θα είναι υπεύθυνος ο Δημήτρης (JIMS192) ας του κάνουμε τη ζωή πιο εύκολη για να ξέρει ποιοι θα παρευρεθούν!!

vagelisteo
04-07-05, 10:03
Τελικα παιδια πως πηγε?????
Ποσοι μαζευτηκατε τελικα?
Ηθελα να σας πω να βγαλετε και φωτο αλλα δεν προλαβα λογω οτι δεν ειχα pc το ΣΚ. :-?
Ελπιζω να πηρε καποιος και να ανεβασει καποιες να δουμε........... :P

Jims192
04-07-05, 11:01
Τελικα παιδια πως πηγε?????
Ποσοι μαζευτηκατε τελικα?
Ηθελα να σας πω να βγαλετε και φωτο αλλα δεν προλαβα λογω οτι δεν ειχα pc το ΣΚ. :-?
Ελπιζω να πηρε καποιος και να ανεβασει καποιες να δουμε........... :P
Ολα καλά όλα ωραία.Είμασταν 4 (stathis,kosmas,basilis,jims) και 2-3 επισκεπτες με corolla.Φωτό το απογευμα μετα την δουλεια θα ανεβάσω,έβγαλε και ο stathis.Πολύ λαος ,καλή δοιργάνωση,χάλια καιρός.Του χρόνου θα έχει και events!Θα το οργανώσουμε νωρίτερα για να έχουμε και περισσότερο λαό(φέτος είμασταν λίγοι και καλοί :lol: ) και καλύτερη θέση!!!Αναλυτικότερο ρεπορτάζ το απόγευμα.
Υ.Γ:Ευχαριστούμε τον Πρόεδρο του subaru club Κο Αντωνόγλου Νίκο και την υπευθυνη για την Θεσσαλονίκη του vw club Κα Σωτηροπούλου που με την δική τους συμβολή, αν και τελευταία στιγμή,μπορέσαμε και μείς και δώσαμε το παρόν
Υ.Γ2:Μπράβο στα παιδιά που πήγαμε που αν και λίγοι,καταφέραμε να δείξουμε οτι υπάρχουμε,έχουμε club και του χρόνου να προσπαθήσουμε για το καλύτερο!
Vive salonica!Tα λέμε καρντάσια και να loud μην χαθούμε να πιούμε και κανα καφε!

Ayrton
04-07-05, 11:48
Χαίρομαι Δημήτρη που οι προσπάθειές μας πιάσανε τόπο!!!

Κι εγώ με την σειρά μου πρέπει να ευχαριστήσω την υπεύθυνη του VW Club. Ητανε πολύ εξυπηρετική και με διάθεση να βοηθήσει! Την ευχαριστώ θερμά!

Βεβαίως θα πρέπει να ευχαριστήσω και τον Δημήτρη (JIMS192) για την όλη προσπάθεια που έκανε ώστε να εμφανισθεί και το δικό μας Club!!!

Jims192
04-07-05, 18:07
Δείτε γιατί αξίζει να ασχοληθούμε περισσότερο του χρόνου...Σύνολο 23 club...:(όχι δεν είμασταν το ολιγομελέστερο...).Mέτα γίναμε και μία παρέα με το yaris club αλλά λόγω του πανικού και της γενικότερης ανακατοσούρας δεν πολυσυζητήσαμε με τα παιδιά!

Απο topic vw club(moderator clsFox)

Έκανα μια λίστα με τις επίσημες συμμετοχές των clubs.

1. VWclub.gr
2. motorwomen.gr
3. ibizaclub
4. mx-5club
5. 20vtclub
6. stiloclub
7. clubcento
8. puntoclub
9. alfisti
10. alfa club salonica
11. greek Renault club
12. clubfocus
13. focus Θεσσαλονίκη
14. audi-club.gr
15. 106sportclub
16. Peugeot sport club
17. corollaclub
18. mini club
19. BMWclub

Επίσης ήταν εκεί ανεπίσημα (χωρίς να έχουν συμμετάσχει στα οργανωτικά δηλαδή, απλά εμφανίστηκαν χτες) απ' ότι είδα:

20. mg-rover club
21. yaris club
22. opel club
23. illegal racers club
------------------------------------------------------------------------------------------------

Με πρόχειρους υπολογισμούς μιλάμε για 350+ αυτοκίνητα.Του χρόνου πάμε για τα 500. :olala

Jims192
04-07-05, 18:43
Kαι μερικές φωτό...

billlllll
04-07-05, 19:01
Μπράβο στα παιδιά που ασχοληθήκανε και φανήκαμε έστω και την τελευταία στιγμη! :multi

Jims192
04-07-05, 19:10
...και μια ματιά στα υπολοιπα club για να πάρουν μια γευση αυτοί που έχασαν!

Nikos
04-07-05, 19:17
loud Παιδια ΜΠΡΑΒΟ! Του χρονου με πιο πολλες παρουσιες :headbang

Jims192
04-07-05, 19:38
Και άλλα club....Και
Υ.Γ1:O leon74 ξεχάστηκε κάπου σε κάτι κρασιά μάλλον...(και παίζει με μια κίτρινη)
Υ.Γ2:Ο wastegate τελικά δεν είχε car αλλά δεν μας έκανε την τιμή έστω και με άλλο που έλεγε(μισή κίτρινη)
ΥΓ3:Η Νεφέλη ξεκίνησε και ήρθε απο Αθήνα(χαρήκαμε που σε γνωρίσαμε) αλλά "έπαιζε" αλλού.Του χρόνου να μας έρθεις με ...την κανονική σου Ε12!(μισή κιτρινη και και μια μπλε για fair play)!!!

wastegate
04-07-05, 19:51
Ασε Δημητρη μην μου το θυμιζεις.Οσο τον ειδες εσυ ειδα και γω τον φιλο μου.Ειχε παει για μπανιο και με εγραψε στα.... του

kosmas
05-07-05, 10:05
Οι φωτογραφίες δεν μπορούν να σας δείξουν ούτε το 1/10 από τον πανικό που επικράτησε. Ήταν πραγματικά μια γιορτή αυτοκινήτου. ¨αντε και του χρόνου περισσότεροι!!!!


Υ.Γ.: Stathi στείλε και εσύ καμια φωτό

Stathis
05-07-05, 10:25
Ειχε χαβαλε! οποιος δεν ηρθε μονο χαμενος βγηκε.

Φοτο μολις βρω λιγο χρονο θα τις ανεβασω.

Παντως χαρικα που ειδα τα παιδια απο κοντα.

Slobo
05-07-05, 10:39
Μπράβο σε όλους όσους συμμετείχαν. Άντε και του χρόνου ακόμα περισσότεροι και με μεγαλύτερη παρουσία του club.

leon74
05-07-05, 14:28
Παιδιά συγχαρητήρια και βασικά στο Δημήτρη (JIMS192), ο οποίος κινητοποίησε το όλο θέμα και κατάφερε να φτιάξει μια ομάδα εκπροσώπησης!!!

Εγώ βρίσκομαι στο άλλο άκρο, ενώ υποσχέθηκα ότι θα πάω τελικά δεν... :oops:

Συγγνώμη για την αισχάτη προδοσία αλλά είχαμε μαζευτεί με κάτι φίλους στο Ωραιόκαστρο από το πρωί για barbecue και μπύρες και για να δούμε F1 και...

Jims192
05-07-05, 19:41
Παιδιά συγχαρητήρια...
Εγώ βρίσκομαι στο άλλο άκρο, ενώ υποσχέθηκα ότι θα πάω τελικά δεν... :oops:

Ασε τα συγχαρίκια...δεν σε σώζει τιποτα!!!Παίζεις με κίτρινη και με την πλάτη στον τοίχο!
Πιστεύω μια καλή ιδέεα για να μας ξεπληρώσεις το στήσιμο είναι να μαζευτούμε την παραάλλη κυριακή σε κανενα εξοχικό,να πιούμε μπύρες ,να κάνουμε brbq και να δούμε
F1...Και όλα αυτά ξέρεις ποιος θα τα κεράσει ε?(Ετσι...με το ίδιο νόμισμα) :hehe :hehe :hehe

leon74
06-07-05, 10:04
Μέσα! Αυτή την Κυριακή (και όλη την επόμενη εβδομάδα) θα λείπω (πάω για sun )αλλά στις 17 κάνουμε ό,τι γουστάρετε!

Πάντως διαμαρτύρομαι έντονα για την κίτρινη! Στο bbq δεν είχαμε κρασιά αλλά μπύρες... :lol: :lol:

Υ.Γ. Ρε γμτ, βλέπω τις φωτογραφίες και καταλαβαίνω πόσο πολύ θα ταίριαζε μια μπλε TS εκεί....

Stathis
06-07-05, 12:07
Μερικες φοτο......

GEORGIOS_XYNOS
06-07-05, 15:48
ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΕΧΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΜΟΝΟ 4 ΑΠΟ ΤΟ CLUB ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΣΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ? ΕΓΩ ΤΡΟΜΑΞΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ CLUB. ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ "ΕΣΥ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ?" ΠΕΡΑΣΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΤΗ ΚΕ30 ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΒΑΡΙΟΤΑΝΕ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΚΑΜΜΙΑ ΞΑΔΕΛΦΟΥΛΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΦΥΓΑΜΕ.............. ¨:-(

GEORGIOS_XYNOS
06-07-05, 15:49
Sorry για τα Κεφαλαία (απο συνηθεια)!

Basilis
06-07-05, 17:33
μια ασπρη φιλε μου??? μαλλον σε ειδα... και εγω εχω μια ιδια αλλα δεν βρηκα ατομο να την οδηγησει να την φερω και αυτην στην συναντηση...!!! :lol: :lol: :lol:

GEORGIOS_XYNOS
07-07-05, 10:01
Κριμα, ετσι θα ηταν ησυχη και θα με αφηνε να κανω παρεα μαζι σας :-(

Jims192
09-08-05, 19:41
Το faster αυγούστου έχει ένα δισέλιδο άρθρο για την συνάντηση.Εχει μια πανοραμική φωτό και κάπου εκει κάτω στην πρώτη σελίδα φένονται και οι αφεντομουτσουνάρες μας,ενώ μας γράφει και στο πινακάκι με τις επίσημες συμμετοχες...Για μια ακόμη φορα...και του χρόνου.

Jims192
13-09-05, 15:45
Ειδοποιήθηκα απο την υπευθυνη ΒΕ του vwclub οτι την πέμπτη 15/9/05 θα γίνει συνάντηση όλων των υπευθύνων των clubs για να συζητηθούν πράγματα για την διοργάνωση του επόμενου meeting ΒΕ και θα πρέπει να παρευρεθεί και κάποιος απο εμάς.Ετσι θα μπορέσουμε και μεις να συμμετάσχουμε όσο μπορούμε στα οργανωτικά του επόμενου meeting που φαντάζομαι θα θέλετε να δόσουμε το παρών.
Κατά πάσα πιθανότητα δεν θα μπορέσω να παρευρεθώ,αν και θα το ήθελα,επειδή είμαι Λάρισα.Μπορεί καποιός σας να δόσει το παρών στην συνάντηση?Θα ποραγματοποιηθεί στις 10 σε καφετέρια της Περαίας.Πρίν πάει θα του δώσω το τηλ της υπευθύνου του vwclub ενώ θα την ενημερώσω για το ποίος θα είναι εκεί να μας εκπροσωπήσει.

GEORGIOS_XYNOS
13-09-05, 15:58
Φιλε λαμα (που πηγε το λαμα???) μας βαζεις ευκολα θεματα προς συζητηση.
Ξερεις ποιανου σειρα ειναι να παει και να συνεννοηθει?

ΤΟΥ ROADRUNNERRRRRRR!!!!!!!!!!!!

Αντε Mπραβο ολο εμεις παμε, αντε αντε κανα ψυχικο, αντε για το καλο της παρεας!!!!

Jims192
13-09-05, 16:54
Ξερεις ποιανου σειρα ειναι να παει και να συνεννοηθει?
ΤΟΥ ROADRUNNERRRRRRR!!!!!!!!!!!!
Αντε Mπραβο ολο εμεις παμε, αντε αντε κανα ψυχικο, αντε για το καλο της παρεας!!!!
question question question Που πήγαμε ρε συ?Δεν είναι θέμα σειράς και συννενόησης.Καποιος να είναι εκεί να δείξουμε οτι ενδιαφερόμαστε και όχι να τρέχουμε σαν την άλλη φορά τελευταία στιγμή.Αυτό βεβαια την επόμενη φορά δεν θα γίνει.Θα πάει κάποιος θα δώσει το όμορφο παρών του θα μας πει τη συζητήσανε όλοι τους και ότι ιδέες έχουμε για μια καλύτερη διοργάνωση,μπορούμε να τις πούμε,και στις συναντήσεις που θα γίνονται μεταξύ των υπευθύνων να λέγονται για μια καλύτερη επόμενη διοργάνωση.

Jims192
14-09-05, 13:42
Τι έγινε ρε παιδιά?Κανείς δεν μπορεί να πάει μια βόλτα και να πιεί εναν καφέ με 10 ανθρώπους?Μετά πως περιμένουμε να συμμετέχουμε σε εκδηλώσεις αμα είμαστε τόσο αδιάφοροι...?Κρίμα...

GEORGIOS_XYNOS
14-09-05, 14:26
Τι έγινε ρε παιδιά?Κανείς δεν μπορεί να πάει μια βόλτα και να πιεί εναν καφέ με 10 ανθρώπους?Μετά πως περιμένουμε να συμμετέχουμε σε εκδηλώσεις αμα είμαστε τόσο αδιάφοροι...?Κρίμα...

Ρε Λαμα PLS βγαλε αυτρη τη φατσαρα δεν αντεχω αλλο, ΘΑ ΜΕ ΔΙΩΞΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!! (εχω πεθανει στα γελια)

Ειλικρινα δεν μπορω να παω με τιποτα, τρεχω για τις ετοιμασιες του γαμου μεχρι τις 23:00 το βραδυ καθε μερα, ελπιζω να βρεθει κανα καλο παιδακι...

GEORGIOS_XYNOS
15-09-05, 11:59
Τελικά πηγε κανείς?

leon74
15-09-05, 14:31
Όχι, γιατί δεν είναι ακόμα 10!!!!! :lol: :lol:

Θα πάω εγώ!

Jims192
15-09-05, 15:38
Όχι, γιατί δεν είναι ακόμα 10!!!!! :lol: :lol:

Θα πάω εγώ!
H μ@λ@κι@ μου που έγραφα 10.Φυσικά εννοούσα το βράδυ...Λέων την ενημέρωσα την Λουίζα οτι θα πάς.Της είπα τα καλύτερα...Καλά να περάσετε.

toyota mania
15-09-05, 16:26
τρεχω για τις ετοιμασιες του γαμου μεχρι τις 23:00 το βραδυ καθε μεραΚατι μου θυμιζει αυτο.

leon74
15-09-05, 16:54
Όχι, γιατί δεν είναι ακόμα 10!!!!! :lol: :lol:

Θα πάω εγώ!
H μ@λ@κι@ μου που έγραφα 10.Φυσικά εννοούσα το βράδυ...Λέων την ενημέρωσα την Λουίζα οτι θα πάς.Της είπα τα καλύτερα...Καλά να περάσετε.

Με την ευχή σου Δέσποτα!

kosmas
16-09-05, 09:41
Leon τι έγινε? Πως πήγε η συνάντηση?
Καλά ή τους τρέλανες και φύγαν τρέχοντας? :lol:

leon74
16-09-05, 10:08
Ευπειθώς αναφέρω:

Μαζευτήκαμε στο etoiles, στο δρόμο για Περαία, αρκετά clubs, Corolla, Punto, Stilo, MX5, BMW, VW, Subaru και 3-4 ακόμα με τα οποία δε γνωρίστηκα (μακρύ τραπέζι!!!).

Ο σκοπός της συνάντησης ήταν βασικά να συζητηθούν σκέψεις για την καλύτερη προβολή των clubs στη Βόρεια Ελλάδα. Έγιναν οι ακόλουθες σκέψεις:

1. Να διερευνυθούν οι προθέσεις για τη διοργάνωση ενός track day στην πίστα των Σερρών. Δηλαδή να κλείσουμε (όλα τα clubs) την πίστα μια Κυριακή και να μαζευτούμε εκεί και να κάνουμε χρονομετρημένους γύρους.

2. Να οργανωθεί ένα κυνήγι "χαμένου θησαυρού" στη Θεσσαλονίκη.

3. Να οργανωθεί ημέρα "ασφαλούς οδήγησης" στην παραλία της Θεσσαλονίκης.

Τώρα βέβαια καταλαβαίνετε ότι με τόσα clubs και τόσες ιδέες, στο τέλος η μπάλα άρχισε να χάνεται λίγο. Οπότε θα σταθώ μόνο στο πρώτο (track day).

Το κόστος κλεισίματος της πίστας είναι 2000 Ευρώ/ημέρα για Οκτώβριο και 1500 Ευρώ το Νοέμβριο. Ο Οκτώβριος είναι μάλλον κλειστός από Porsche και Ferrari clubs, οπότε πάμε για Νοέμβριο. Ο γύρος πίστας είναι περίπου 2.5 λεπτά και θα υπάρχει χρόνος περίπου για τρεις γύρους ανά όχημα. Από το κάθε club θέλουν τα ακόλουθα:

α. Πόσοι προβλέπουμε να συμμετέχουν (να μπαίνουν στην πίστα).
β. Υπάρχει δυνατότητα να ενημερώσουμε και κάποια αντιπροσωπεία αν θέλει να συμμετάσχει (για διαφημιστικούς λόγους) ως χορηγός της εκδήλωσης, ή προμοτάροντας κάποιο καινούριο της μοντέλο.
γ. Αν γνωρίζουμε καταστήματα (λαστιχάδες, αξεσουάρ) που θα ήθελαν να στήσουν κάποιο stand για δαφημιστικούς λόγους κτλ.

Λοιπόν, θέτω λοιπόν το θέμα και περιμένω απαντήσεις. Επίσης να διευκρινίσω ότι τα άλλα clubs είναι πιο οργανωμένα από εμάς (υπάρχει σύλλογος και προεδρείο), ενώ εγώ πήγα αυτόκλητα ως εκπρόσωπος του club, χωρίς βέβαια να έχω εξουσιοδότηση.
Τέλος πάντων, αυτό είναι κάτι που θα πρέπει να δούμε στη συνέχεια.

Περιμένω σκέψεις και οδηγίες για τις επόμενες κινήσεις μας.

Jims192
16-09-05, 10:48
Λοιπόν, θέτω λοιπόν το θέμα και περιμένω απαντήσεις. Επίσης να διευκρινίσω ότι τα άλλα clubs είναι πιο οργανωμένα από εμάς (υπάρχει σύλλογος και προεδρείο), ενώ εγώ πήγα αυτόκλητα ως εκπρόσωπος του club, χωρίς βέβαια να έχω εξουσιοδότηση.
Τέλος πάντων, αυτό είναι κάτι που θα πρέπει να δούμε στη συνέχεια.

Περιμένω σκέψεις και οδηγίες για τις επόμενες κινήσεις μας.

Ωραία η η ιδέα για το track day...Αρκεί φυσικά όλα αυτά να γίνουν σαββατο.Τι να κάνουμε εμείς δεν έχουμε εκπρόσωπο Β.Ελλάδος,όπως έχουν σχεδόν όλα τα club.Βέβαια πολλά απο τα club-Λεσχες που προανέφερες είναι επίσημα με καταστατικά κλπ,οπότε μπορούν και έχουν "επίσημους" Αντιπροεδρους κλπ,σαν εκπροσώπους ανα την ελλάδα.Leon μήπως ήρθε η ώρα να γίνεις επιτιμος αντιπρόεδρος,για να μας εκπροσωπείς?

GEORGIOS_XYNOS
16-09-05, 12:51
Leon μήπως ήρθε η ώρα να γίνεις επιτιμος αντιπρόεδρος,για να μας εκπροσωπείς?

Παρακαλω να καταχωρηθει και η δικη μου ψηφος εμπιστοσυνης στον (ελπιζω) μελλλοντικο αντιπροεδρό μας Leon.

SavvasKE35
16-09-05, 12:56
μπραβο σας, φανταζομαι οτι και εσεις υπο νορμαλ συνθηκες δεν εχεται περιθωρια χρονου, παρολα αυτα το κανατε και συννενοηθηκατε με αλλα club ειναι το σωστο. Ειδικα το Track-days , γιατι θα μας αναζωγονησει το ενδιαφερον μας να βελτιωνουμε τα οχηματα μας, επισης οπως και με τα SAAB, οταν ετρεξα στην πιστα σερρων, μετα για 1 μηνα πηγαινα "κοτα" στο δρομο. Δηλ. αν εχουμε καπου να ξεδωσουμε, οχι σε πολυσυχναστους δρομους, οπου και προβληματα δημιουργουμε αθελα μας στους αλλους οδηγους, αλλα και δεν μπορουμε να κανουμε αυτα που θελουμε. Αν μπορω να βοηθησω καπου , ναι, στην πιστα σερρων μπορουσα μεχρι πριν 2 ετη να βαζω την μοτο μου με 50 Ε ολη την ημερα, σχεδον 1 ντεποζιτο.

leon74
22-09-05, 16:34
Παίδες θα ήθελα να σας θυμίσω ότι ακόμα δεν έχουμε άποψη για το αν θέλουμε track day και αν θα συμμετάσχει κάποιος από εμάς.

Την επόμενη Τετάρτη 28/9 έχει κανονιστεί το επόμενο Meeting των clubs Βορείου Ελλάδας (22:00 στο ίδιο μέρος - Etoiles στην Περαία). Θα ήθελαν από εμάς να τους πούμε αν ενδιαφέρονται 5-10 αυτοκίνητα να μπουνε στις Σέρρες για χρονομέτρηση.

Αυτό που εκλαμβάνω βέβαια μετά από μια εβδομάδα δημοσίευσης του post είναι ότι δεν υπάρχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

Υ.Γ. Επίσης δε θέλω να θεωρηθεί ότι έχω αναλάβει αυτόκλητος εκπρόσωπος του corolla club. Ειλικρινά δεν έχω τη διάθεση ούτε το χρόνο για κάτι τέτοιο. Θα ήμουν ωστόσο ιδιαίτερα ευχαριστημένος ως απλό μέλος ενός τέτοιου συλλόγου. Επομένως επαναλαμβάνω το ερώτημα προς τους Moderators του site: Υπάρχει καμιά σκέψη, διάθεση, στόχος να μετεξελιχθούμε σε σύλλογο με κάποιους ανθρώπους να μας εκπροσωπούν ή κάτι τέτοιο είναι μικρής προτεραιότητας.

wastegate
22-09-05, 17:40
Αχχχχ ρε παιδια αυτο πρεπει να τα βγαζετε τουλαχιστον 1 μηνα πριν να ξερουμε να κανουμε τα κουμαντα μας.Δεν ειναι ετσι ειδικα στις Σερρες που εχει καλο οδοστρωμα τρωγονται τα λαστιχα για πλακα

leon74
22-09-05, 18:45
Αχχχχ ρε παιδια αυτο πρεπει να τα βγαζετε τουλαχιστον 1 μηνα πριν να ξερουμε να κανουμε τα κουμαντα μας.Δεν ειναι ετσι ειδικα στις Σερρες που εχει καλο οδοστρωμα τρωγονται τα λαστιχα για πλακα

Προσοχή! Δεν είναι για την επόμενη τετάρτη το track day! Την επόμενη Τετάρτη θα μιλήσουμε για να οργανωθεί το trackday αρχές Νοεμβρίου! Παρακαλώ όσοι ενδιαφέρεστε διαβάστε το Post μου της πρηγούμενης εβδομάδας στο ίδιο topic.

Jims192
22-09-05, 20:05
Παίδες θα ήθελα να σας θυμίσω ότι ακόμα δεν έχουμε άποψη για το αν θέλουμε track day και αν θα συμμετάσχει κάποιος από εμάς.
Λοιπόν.Απο την ημέρα δημοσίευσης θεώρησα ωραία ιδέα το track day.Η πίστα είναι για μένα μια πρωτόγνωρη εμπειρία που θα θελα να ζήσω.Αν και έχω σχετικά καινούργια λάστιχα,ΝΑΙ είμαι ΜΕΣΑ.Είμαι μέσα όχι για να μπώ και να τσακίσω το αμαξάκι μου που θα πληρώνω καιρό ακόμη κυνηγόντας τον απόλυτο χρόνο,αλλά έτσι για την εμπειρία την παρέα και το χαβαλέ.Εσύ leon τι λές?Αντε έλα να μπούμε να χουμε να κοροιδευόμαστε μεταξύ μας(μπάς και περάσω και κανέναν) γιατί αμα μαζευτούν ολοι οι scoobyδες εκεί...άσε!Αντέ παίδες τι λέτε,ευκαιρία για εκδρομούλα.Δεν θα μας πιέσει κανένας να τα πιούμε,ούτε κανένας θα κυνηγάει.Μια εμπειρία θα ναι και αυτή...

Υ.Γ. Επίσης δε θέλω να θεωρηθεί ότι έχω αναλάβει αυτόκλητος εκπρόσωπος του corolla club. Ειλικρινά δεν έχω τη διάθεση ούτε το χρόνο για κάτι τέτοιο. Θα ήμουν ωστόσο ιδιαίτερα ευχαριστημένος ως απλό μέλος ενός τέτοιου συλλόγου. Επομένως επαναλαμβάνω το ερώτημα προς τους Moderators του site: Υπάρχει καμιά σκέψη, διάθεση, στόχος να μετεξελιχθούμε σε σύλλογο με κάποιους ανθρώπους να μας εκπροσωπούν ή κάτι τέτοιο είναι μικρής προτεραιότητας.
Τι να κάνουμε ρε συ...Τουλάχιστον ασχολούμαστε λιγάκι να δείξουμε οτι έστω υπάρχει μιά ομάδα.Μπράβο που πήγες μια φορά,μπράβο που θα ξαναπάς...Βέβαια μπορεί η γνώμη των admin να ναι άλλη...οπότε στέλνω ένα pm στον fanis και τον spiros(που μπορεί να μην είδαν τις δημοσιευσεις)να μας πουν την γνώμη τους,αν και θεωρώ οτί αφού είχαμε την συμπαράσταση τους στο πρώτο meeting θα την έχουμε και πάλι!

Χρηστος
24-09-05, 14:47
δημητρακη βλεπω οτι δεν αλλαξες καθολου απο την βρεφιακη σου ηλικια :lol: :lol: φτυστος εισαι ρε....

Nikos
24-09-05, 14:58
Απο τη βρεφικη σου ηλικια φαινονταν οτι θα συνεχισεις με αυτους τους ρυθμους.................αναπτυξης! :olala jedi