PDA

Επιστροφή στο Forum : Ταπετσαριες


wastegate
01-02-05, 14:45
Ξερετε ποσο κοστιζει να φτιαξετε το αμαξι σε εναν ταπετσιερη στην αθηνα ή οπου αλλου μενετε?Πειτε μου ποσο κοστιζει και αν θελετε να κανονισω με το παιδι που δουλευα μαζι να σας κανουμε μια πολλη καλυτερη τιμη σε οσους ενδιαφερονται. Ενδεικτικα σκεφτηκαμε καποιες τιμες.
Ολο το σαλονι μαζι με τις πορτες με υφασμα 300Ε
---//--- ---//-- με δερματινη 450Ε
και οποιος θελει δερμα 800Ε.
Υ.Γ.
Το παιδι δεν εχει ακομα χαρτια δεν ανοιξε ακομα δικο του μαγαζι οποτε αποδειξη δεν εχει να σας κοψει

Ultramar
01-02-05, 15:49
Φίλε wastegate έθιξες πολύ ωραίο θέμα: Δερμάτινο σαλόνι... :lol: :lol:
Για 800€ θα είμαι ο πρώτος σου πελάτης γιατί έξω ζητάνε 1000€+. Αλλά
1. Τι γραπτή εγγύηση δίνεις; (Έξω δίνουν 5ετία)
2. Μπορείς να αναλάβεις τροποποίηση σε bucket;
3. Τι διακανονισμούς δέχεσαι;
Αυτά....

MARMEL
01-02-05, 17:22
θελω και εγω δερματινο . καλη τιμη ειναι. θελω οπωσδηποτε αποδειξη η τιμιλογιο ομως :oops: . φιλικα πανος

wastegate
01-02-05, 19:39
MARMEL λυπαμαι δεν μπορω να σε βοηθησω αν θες αποδειξη πηγαινε σε αλλον μαστορα αλλα θα του πω οτι θες κατι για την εφορια.Αυτο το κανουμε για σας κερδος μεγαλο δεν εχουμε και ουτε σκοπευουμε σε κατι αλλο.
Ultramar φιλε μου θα ρωτησω αυριο και θα απαντησω στα ερωτημα σου για το μπακετ.Την ιδια εγγυηση εχουμε και μεις γιατι το δερμα απο την αθηνα το παραγγελνουμε οσο για τον διακανονισμο δεν ειμαι αρμοδιος να σου απαντησω γιατι απλουστατα δεν εχω κερδος απο αυτη την κινηση.Οποις ενδιαφερετε το τηλεφωνο του παιδιου ειναι 6977288807(Χρηστο τον λενε)και κανονιστε τα αμεσως με τον μαστορα.Μεχρι την αλλη βδομαδα θα ανεβασω φωτο απο Ζ3 δερματινο και πορτες,οκταβια παλι με δερμα,και 2 μπακετ ρεκαρο με υφασμα και δερματινη

wastegate
01-02-05, 20:24
xenos οι τιμες πως ειναι?πως σου φανηκαν?δεν κανω πλακα

MARMEL
01-02-05, 20:29
καλα ρε ετσι ευκολα μασας? αλλα γιατι ρωτας τον xenos για τις τιμες? θα τις μειωσει? ειναι καλες παντως οι τιμες φιλε. φιλικα πανος :hehe

wastegate
01-02-05, 20:41
Τι να μασισω ρε πανο στα τετοια μου κερδος δεν εχω αλλα θελω να γινει σωστη δουλεια(απο μερος μας)&σωστη συννενοηση απο τις δυο πλευρες.Για να τις μειωσει δεν νομιζω αλλα αν θα πει οτι του αρεσαν σημαινει πως καταφεραμε αυτο που θελαμε(φτηνες τιμες).Αλλο οταν κανονιζουμε δουλειες αλλο και αλλο ο χαβαλες.Τι φιλικα βρε ταγαρα δεν ειπες κατι κακο την αποψη σου ειπες.Φιλικα βασιλης

Anonymous
01-02-05, 22:40
xenos οι τιμες πως ειναι?πως σου φανηκαν?δεν κανω πλακα

Που να ξερω εγω ρε σεις? Αμα πω φθηνα θα ερθει κανενας παραπανω? :-?



αλλα γιατι ρωτας τον xenos για τις τιμες? θα τις μειωσει?

Στο κοστος!!!! :lol:

nicknas
01-02-05, 23:09
Παιδια οντως η τιμη ειναι αρκετα καλη

NyO
01-02-05, 23:12
wastegate εγώ θέλω να σε ρωτήσω το εξής. Αν αφου βάλεις την ταπετσαρία κάποια στιγμή θέλεις να την ξηλώσεις γινεται? εννοω θα επιστρέψεις στην εργοστασιακή μορφή η θα θέλεις πάλι μπαλωματα και τέτοια.
(για τιμή δεν μίλησα γιατι θεωρώ πως είναι δεδομένο οτι ειναι χαμηλή! :lol: )

billlllll
02-02-05, 01:40
Πατριώτη wastegate και μένα μου φαίνονται πάρα πολύ καλές οι τιμές σας και με βάλατε σε σκέψεις!...

Δε μου λες ξέρεις τι παίζει με τους αερόσακους στα καθίσματα όμως....? Άν το ντύσεις με δερματίνη-δέρμα τι γίνεται? Τα μαμά δεν έχουν κάποιο 'ειδικό ράψιμο'? εσύ θα ξέρεις καλύτερα προφανώς....

Βάλε καμιά photo όταν μπορέσεις....

PS. Καλά πόσα OCTAVIA turbo κυκλοφορούν στα Γιάννενα...?????????? :lol:

wastegate
02-02-05, 09:20
NyO μπαλωματα δεν κανουμε δεν μου αρεσουν οι προχειροδουλειες.Ξηλωνουμε το καθισμα σε οσα κομματια βγαινουν κοβουμε το υλικο(δερμα,δερματινη)με βαση τα κομματια και μετα το ραβουμε πανω στο κομματι το μαμα και στη συνεχεια φτιαχνουμε το καθισμα ολοκληρωμενο.Οποτε οπως καταλαβαινεις ξαναφτιαχνετε παλι μαμα αλλα οι πορτες πρεπει να βρεις την ταπετσαρια που ειχε απο την ΤΟΥΟΤΑ και να τις ξαναφτιαξεις γιατι εχουν κολλα και πρεπει να τις ξεκολλησουμε.
billlllll με τους αεροσακους δεν εχεις προβλημα καθως ανοιγουν(το δοκιμασε ενας πελατης με ιμπιζα)οποτε το ξερω 1000%.Ειδικο ραψιμο δεν εχουν μην σας παραμυθιαζουν ετσι.Οι αεροσακοι ανοιγουν με τετοια πιεση που κοβει τις ραφες αμεσως μετα αφου ανοιξουν(μακρυα απο μας) το ξαναραβουμε και ειναι παλι καινουργιο.Σε περιπτωση που σκιστει καποιο κομματι το αλλαζουμε.Μολις τοποθετησουμε τα καθισματα μεσα θα μπουν σιγουρα φωτογραφιες.
Υ.Γ.
οκταβια κυκλοφορουν αρκετα το μαγαζι μας ηδη εχει ντυσει 3 και εφτιαξα βασεις για μπακετ καθισματα και τα περισσοτερα δεν ειναι μαμα πανε σβαρα.Κυκλοφορει και VR6 γκολφ 3 με κοκκινα σπαρκο καθισματα φτιαγμενα απο εμας

DjBac
02-02-05, 09:26
Τι δέρμα χρησιμοποιείτε? Γιατί η τιμή είναι πολύ δελεαστική!!

Jerky21
02-02-05, 12:51
φιλε wastegate μια ερωτηση. εχω ενα bucket της sparco αγωνων και θελω να το ντυσω. ποσο θα κοστισει? αν μπορεις πες τιμη και για δερματινη και για καστορι-υφασμα.

wastegate
02-02-05, 13:39
DjBac το δερμα ειναι απο μπουφαλο μπιλ ειναι απο τις καλυτερες ποιοτητες αν οχι η καλυτερη για μας ειναι το καλυτερο.Το δερμα απο την αθηνα το φερνουμε.

Jerky21 90Ε για δερματινη και 70 για υφασμα πιστευω πως ειναι καλη τιμη καθωε περνουμε σε αλλους 120Ε και 100Ε.

Ultramarαναλαμβανουμε να τα κανουμε μπακετ αλλα θα χρειαστουμε καποιο μεγαλυτερο χρονικο διαστημα για να τα φτιαξουμε.Με τους αεροσακους τι θα κανεις?Θα τους κοψεις?Αν οχι μπορουμε να τους κανουμε να ανοιξουν σε περιπτωση ατυχηματος(μακρυα απο μας) αλλα θα αναιβει το κοστος.
Υ.Γ.
Μηπως μπορει καποιος να τραβηξει μια φωτογραφια τα μπροστινα καθισματα μιας Ε12 για να πω τιμη της μετατροπης σε μπακετ?
Υ.Γ.2
Οι τιμες αυτες δεν ισχυουν για τον MARMEL
Πλακα κανω φιλικα βασιλης

wastegate
02-02-05, 13:55
Θα ανεβει το κοστος απο την μετατροπη σε μπακετ οχι απο τους αεροσακους δεν το διατυπωσα καλα.Αυριο εχει φωτογραφιες απο βιταρα με υφασμα και την ιδια μερα θα ξεκινησουμε και ενα Ζ3 με μπορντο δερμα(ολο μπορντο θα γινει)

wastegate
02-02-05, 14:43
καθως να σας υπενθυμισω οτι βρισκομαστε στα ΓΙΑΝΝΕΝΑ και οτι το κοστος αποστολης(πηγαινε-ελα)ειναι 50Ε(αν και μου φαινετε οτι ειναι και πιο λιγο)το οποιο θα το πληρωσετε εσεις και ζηταμε συγνωμη γιατι δεν το σκεφτηκαμε νωριτερα.Στην τιμη του δερματος 800Ε συμπεριλαμβανονται και οι πορτες.Οποιος θελει συνδυασμο δερματος με υφασμα να περιμενει λιγο να δει το οκταβια που ετοιμαζουμε

Ultramar
02-02-05, 14:56
Φίλε Βασίλη παγουρά..!!!! :lol: με ψιλομπέρδεψες....Τι κόστος αποστολής 50€ ? Πόσο χρόνο θέλει η μετατροπή σε μπάκετ και πόσο επιπλέον twocents ;;

MARMEL
02-02-05, 16:45
NyO μπαλωματα δεν κανουμε δεν μου αρεσουν οι προχειροδουλειες.Ξηλωνουμε το καθισμα σε οσα κομματια βγαινουν κοβουμε το υλικο(δερμα,δερματινη)με βαση τα κομματια και μετα το ραβουμε πανω στο κομματι το μαμα και στη συνεχεια φτιαχνουμε το καθισμα ολοκληρωμενο.Οποτε οπως καταλαβαινεις ξαναφτιαχνετε παλι μαμα αλλα οι πορτες πρεπει να βρεις την ταπετσαρια που ειχε απο την ΤΟΥΟΤΑ και να τις ξαναφτιαξεις γιατι εχουν κολλα και πρεπει να τις ξεκολλησουμε.
billlllllπελατης με ιμπ με τους αεροσακους δεν εχεις προβλημα καθως ανοιγουν(το δοκιμασε ενας ιζα)οποτε το ξερω 1000%.Ειδικο ραψιμο δεν εχουν μην σας παραμυθιαζουν ετσι.Οι αεροσακοι ανοιγουν με τετοια πιεση που κοβει τις ραφες αμεσως μετα αφου ανοιξουν(μακρυα απο μας) το ξαναραβουμε και ειναι παλι καινουργιο.Σε περιπτωση που σκιστει καποιο κομματι το αλλαζουμε.Μολις τοποθετησουμε τα καθισματα μεσα θα μπουν σιγουρα φωτογραφιες.
Υ.Γ.
οκταβια κυκλοφορουν αρκετα το μαγαζι μας ηδη εχει ντυσει 3 και εφτιαξα βασεις για μπακετ καθισματα και τα περισσοτερα δεν ειναι μαμα πανε σβαρα.Κυκλοφορει και VR6 γκολφ 3 με κοκκινα σπαρκο καθισματα φτιαγμενα απο εμας φιλε wastegate πως δοκιμασε αυτος με το ιμπιζα οτι ανοιγουν οι αεροσακοι? τι τιμες ισχυουν για μενα? :oops: θα σου φτιαξω θολομπαρα εγω!!! :hehe φιλικα πανος :hehe

wastegate
02-02-05, 18:21
Με τον κλασικο τροπο MARMEL το κοπανησε.Πλακα εκανα για τις τιμες για ολους ιδιες ειναι.Κοιτα μην ερθεις στα γιαννενα με θωλομπαρα και φυγεις χωρις μετα δεν θα φταιω να ξερεις!!Μην φτιαξεις καμια παρταλη και τσακιστει στο δρομο

Ultramar με καποιο τροπο πρεπει να ερθουν τα καθισματα στα γιαννενα και ενας απο αυτους ειναι μεταφορικη εταιρια.Αυτη κοστιζει 50Ενα πανε και να ερθουν καθισματα και πορτες.Ενα αμαξι θελουμε σχεδον 2 μερες να το φτιαξουμε και να το παρεις και να φυγεις οποτε υπολογισε 3 με 4 μερες εσυ για σιγουρια.Δεν ειναι και οτι πιο ευκολο η μετατροπη.Για τα χρηματα θα σου πω λιγο αργοτερα γιατι πρεπει να μετρησουμε ενα καθισμα πρωτα.
Υ.Γ.
Βαλτε λιγο καμια φωτογραφια απο μπροστα καθισματα της Ε12

wastegate
03-02-05, 14:14
Η μετατροπη σε μπακετ κοστιζει 150(μαζι με το ντυσιμο).

Ultramar οποτε με δερμα και μετατροπη κοστιζει 950Ε

DjBacτο δερμα καλης ποιοητητας δε ειναι?

Ενα δειγμα απο καθισμα δερματινο με υφασμα απο οκταβια.Οταν ετοιμαστουν ολα θα τα δειτε μεσα στο αμαξι

DjBac
03-02-05, 14:44
το δέρμα είναι "καλή ποιότητα" σε σχέση με το ύφασμα!! Οι ποιότητες όμως του δέρματος ποικίλουν, γι' αυτό και ρωτάω.... Ακούω π.χ. Άλκαντάρα κτλ.. Του πατέρα μου για παράδειγμα είναι εντελώς διαφορετικό από της μητέρας μου.. Έχουν άλλη υφή.. Της μητέρας μου μετά από 3 χρόνια που έχει το αμάξι έχει χαλάσει το δέρμα!!! Και το είχε από τη μάνα του..

wastegate
03-02-05, 19:17
Μην συγκρινεις το εργοστασιακο και τα ιδια αμαξια αν δεις παλι διαφερουν.Εμεις απο αυτο το δερμα ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι γιαυτο και δινουμε 5 χρονια εγγυηση.Αν χαλασε στα 3 χρονια ηταν δερματινη.Δεν ειστε και κοντα να δειτε απο μονοι σας.Τελος παντων δεν θελω να σας επηρρεασω ουτε προς το "καλο" ουτε προς το "κακο"

MARMEL
03-02-05, 22:01
Μην συγκρινεις το εργοστασιακο και τα ιδια αμαξια αν δεις παλι διαφερουν.Εμεις απο αυτο το δερμα ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι γιαυτο και δινουμε 5 χρονια εγγυηση.Αν χαλασε στα 3 χρονια ηταν δερματινη.Δεν ειστε και κοντα να δειτε απο μονοι σας.Τελος παντων δεν θελω να σας επηρρεασω ουτε προς το "καλο" ουτε προς το "κακο" βασιλη 5 χρονια εγγραφη εγγυηση? σοβαρα πανος :hehe

Anonymous
04-02-05, 12:50
βασιλη 5 χρονια εγγραφη εγγυηση? σοβαρα πανος :hehe

γραπτη... :P

Ultramar
04-02-05, 14:15
Βασίλη όλα ωραία και καλά, αλλά θα πρέπει να ξηλώσω τα καθίσματα και να τα βάλω σε φορτηγό να τα στείλω Γιάννενα; Πολύ ταλαιπωρία....Μάλλον με βλέπω να έρχομαι εκεί.... 8)

wastegate
04-02-05, 16:26
Ultramar δεν ειναι τιποτα μωρε.8βιδες εχουν τα μπροστα αντε να εχουν και 4 τα πισω(ο κωλος νομιζω πως ειναι τραβηχτος τον σηκωνεις και βγαινει αν κανω λαθος πειτε το μου).Μπορεις να τα στειλεις και με το κτελ.Οτι και να αποφασισεις θα πρεπει να μας ενημερωσεις 3 μερες πριν για να φερουμε το δερμα και να κανονισουμε τις δουλειες για να μην ερθεις και δεν σου φτιαξουμε τιποτα.Αν εχεις TS θελουμε βολτα να ξερεις.

Πανο ο λογος μας ειναι συμβολαιο αν θες σου υπογραφουμε κιολας.Δεν περιμενουμε να ζησουμε απο 10 ή 20 ή 30 ατομα που θα στειλουν καθισματα γιαυτο και κατεβασαμε κατω τις τιμες.Αυτο ειναι το σκεπτικο μας

wastegate
04-02-05, 16:31
Παιδια οποιος θελει να μιλησει απευθειας με το μαστορα 6977288807 το τηλεφωνο του.

MARMEL
04-02-05, 16:35
Παιδια οποιος θελει να μιλησει απευθειας με το μαστορα 6977288807 το τηλεφωνο του. μαστορα? εχει και βοηθο η υποθεση? μια ζωη δευτερος εισαι ρε φιλε βασιλη? φιλικα πανος :hehe

wastegate
04-02-05, 19:03
Τι λε ρε?Μετα τον Μαρτιο που θα φυγω ποιος θα τα φτιαξει αν θελησει καποιος?Για πε μ?Δες μερικα κωλαρακια απο βιταρα.Αυριο θα τα δειτε τοποθετημενα(βαρεθηκα να τα βαλω σημερα)

MARMEL
04-02-05, 19:08
ωχ τα καημενα!!!

wastegate
04-02-05, 19:14
γιατι ρε πανο τι εχουν?

MARMEL
04-02-05, 19:17
ειναι πολυ ομορφα προς στιγμην. πλακα κανω ρε

wastegate
04-02-05, 19:21
Εμενα με ενδιαφερει στην παραδοση να ειναι τελεια μετα ας τα καψει δεν με νοιαζει.Ξερει που βρισκομαι ας ερθει να τα ξαναφτιαξει.Εγιναν ωραια καθισματακια

wastegate
05-02-05, 19:21
να τα

KARXARIAS G6
11-03-05, 19:24
ΕΜΕΝΑ παντως κατι μου βρωμαει με τις τιμες.Σορρυ κι ολας φιλε αλλα.....(εχω καποια μικρη εως πολυ μεγαλη εμπειρια στο θεμα!)οσο πιο φθηνη ποιοτητα του δερματος (για να πεσουν τα κοστολογια) τοσο πιο γρηγορα θα αρχισεις να βριζεις!! το καλο δερμα το πληρωνεις και καλα.κι οταν λεω εχω εμπειρια δεν εννοω σαν πελατης.εχω δουλεψει σε μεγαλο μαγαζι για πολλα χρονια.πολλοι απο τους πελατεςπου πηγαινανε και κανανε σαλονια σε αυτα τα λεφτα,μας τα φερνανε για ολικη αλλαγη!!!!!!σαλονια 2μηνων για πεταμα,και φτιαχναμε καινουργια εμεις!!! και ειχα παρε δωσε με ολους τους εμπορους δερματων στην ελλαδα.Μεχρι και μονοι τους εισαγωγη απο εξωτερικο κανανε και ολα τα τιμολογια περνγαν απο τα χερια μου.
Προσεχετε μαγκες!μη τη πατησετε και εσεις.ξερω οτι ο φιλος πιο πανω θα μου κατεβαζει καντηλια τωρα αλλα μιλαμε για τα αυτοκινητα μας τωρα!Ενα απο τα πιο σημαντικα αποκτηματα μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

alimonos
11-03-05, 20:32
Όπως είπες και μόνος σου φίλε !!!"ξερω οτι ο φιλος πιο πανω θα μου κατεβαζει καντηλια τωρα" ...
Εδώ είναι Ήπειρος και όχι Αθήνα φίλε...
Εδώ αν κάτι δεν γίνει καλά δεν πάμε σε άλλον...
Δέρνουμε τον μάστορα μέχρι να το κάνει καλό φίλεεεεεεεε...................
Γι'αυτό και τα μαστόρια συμπεριφέρονται Ηπειρώτικα και όχι Αθηναίϊκα...
Με όλο το θάρρος μαστόριααααααααααααα......... μην κρυφτείτε κιόλας...

alimonos
11-03-05, 20:34
Ο μεγαλύτερος εχθρός ενος καλού "μάστορα" :-?
είναι ένας καύτερος μάστορας... :lol:

alimonos
11-03-05, 20:37
sorry "καλύτερος" ήθελα να πω ...

wastegate
11-03-05, 20:45
Ρε συ KARXARIAS G6 γιατι να κατεβασω καντηλια?Και γω για αμαξι σας μιλαω.Αφου εισαι της δουλειας ξερεις οτι μιλαω για δερμα απο μπουφαλο μπιλ που ειναι απο τα καλυτερα απο κει και περα τι να πω?5 χρονια εγγυηση δεν σου φτανει?Τα σχολια δικα σου.Για να μιλησουμε ανοιχτα δεν περιμενω να ζησω απο τα παιδια δοξα το θεο εχουμε αρκετη δουλιτσα και παμε σβαρα για να προλαβαινουμε ουτε περιμενω να βγαλω λεφτα απο το κλαμπ και φορουμ ουτε ζηταω οσα πρεπει ή οσα μου λειπονται απλα λεω τοσα για μην μπαινουμε και μεσα.Κανονικα 1200Ε παιρνουμε αλλα ειπαμε να το κανουμε αυτο για λιγους.Δυστηχως εδω δεν ειναι αθηνα για να κανουμε απατες και πανω απο ολα σε σας που οι περισσοτεροι εδω μεσα με ξερουν με το ονομα μου και μπορουν καλιστα να με παρουν στο κινητο και να αρχισουν βρυσιδια.

wastegate
12-03-05, 17:47
Φιλε Γιωργο σε ευχαριστημουμε για την υποστηριξη αλλα δεν αξιζει ρε φιλε.Αστο εσυ ειδες αν κανουμε καλη δουλεια και αν ειμαστε ψευτες ή απατεωνες.Απο κει και περα αστο μην το ψαχνεις,δεν αξιζει.Στην αθηνα εχουν αλλου ειδους σχεσεις καθαρα επαγγελματικες εδω εμεις ειμαστε βρισκομαστε εξω και τα λεμε

Anonymous
16-03-05, 14:28
Δλδ, στην Αθηνα ειναι πολλοι οι απατεωνες, ενω στην επαρχια κανενας??? :-?

alimonos
16-03-05, 14:31
κανένας "ατιμώρητος" είναι η σωστή έκφραση xenos...

wastegate
02-04-05, 13:53
Δεν ειπα κατι τετοιο xenos.Στην επαρχια δεν ξερουν ακομα απο κομπινες οπως στην αθηνα μονο κουτοπονηριες μπορουν να κανουν οι οποιες φαινονται.Μην μου πεις τωρα μολις πας σε ενα μαστορα για να σου φτιαξει κατι και τον βρισκεις μετα απο κανα δυο μηνες εξω οτι θα σου μιλησει.Τα Γιαννενα "μεγαλο χωριο"ειναι λιγο πολυ ο ενας ξερει τον αλλον

diafanh-psyxh
03-04-05, 00:36
Δεν ειπα κατι τετοιο xenos.Στην επαρχια δεν ξερουν ακομα απο κομπινες οπως στην αθηνα μονο κουτοπονηριες μπορουν να κανουν οι οποιες φαινονται.Μην μου πεις τωρα μολις πας σε ενα μαστορα για να σου φτιαξει κατι και τον βρισκεις μετα απο κανα δυο μηνες εξω οτι θα σου μιλησει.Τα Γιαννενα "μεγαλο χωριο"ειναι λιγο πολυ ο ενας ξερει τον αλλον

λοιπόν εγώ θα σου πω πως παντού είναι 50-50.ή θα πέσεις σε άνθρωπο που αγαπάει την δουλειά του και θέλει να σε κάνει πελάτη του ή θα πέσεις σε μ@....κ@ που θα κοιτάξει να σου πάρει μόνο λεφτά!!!!λογικό είναι να μην ξαναπατήσεις στον ίδιο!
εγώ όταν θέλω να κάνω κάτι πάντα ρωτάω τι και πως.από την έρευνα αγοράς εκτός από το ότι βρίσκεις τι και που σε συμφέρει μπορείς κάλιστα να κόψεις στο περίπου με τι άτομο συζητάς!

wastegate
03-04-05, 10:10
Ρε συ διαφανε επειδη πραγματικα εχω βαρεθει να λεω τα ιδια θα πω ενα τελευταιο πραγμα.Εχω ανακοινωσει κατι τιμες(μονο για σας)οποιος θελει στελνει οποιος δεν θελει δεν στελνει δεν εχω βαλει σε κανεναν το μαχαιρι στο λαιμο και να πω στειλτε με το ζορι.Θα μπορουσα να μπω ανετα στα συνεργαζομενα καταστηματα αλλα επειδη δεν εχω λογο να καποιο κερδος(γιατι δεν περιμενω να ζησω απο σας)μπηκα σαν ξεκαρφωτος στα γενικα θεματα και οποιος θελει στελνει.

diafanh-psyxh
03-04-05, 15:26
φίλε wastegate δεν νομίζω να είπα κάτο αρνητικό.απλά είπα πως είναι τα πραγματα.ούτε είπα ότι ψάχνεις πελάτες.ίσα ίσα σου δίνω και μπράβο που προσφέρεσαι.αυτό που ήθελα να σου περάσω απο το προηγούμενο ποστ είναι ότι με τις φώτο δεν μπορεί κανένας να καταλάβει το τι δουλειά κάνεις και πιστεύω πως και εσύ είσαι σύμφωνος σε αυτό.είναι κ η απόσταση φίλε και άμα δεν έχεις προσωπική επαφή με το μάστορα όλοι ξέρουμε ότι είναι κάπως!
μη παρεξηγέσαι και μην αρπάζεσαι δεν σε κατηγόρησε κανένας!

wastegate
04-04-05, 09:12
Ρε συ κωστα τι να παρεξηγηθω πλακα κανεις τωρα?Απλα εχω βαρεθει να λεω τα ιδια.Ξεκινησα μια καλη πραξη και πατε να μου το βγαλετε απο την μυτη.Δηλαδη αν εμπαινε στα συνεργαζομενα καταστηματα και ζητουσα τα ιδια θα ηταν καλυτερα?Στα περισσοτερα ποστ υπερασπιζομαι για την δουλεια που προσφερουμαι παρα να λυνω αποριες πανω σε καποια θεματα.Ο alimonos που μας γνωριζει προσωπικα ξερει(μου φαινετε πως εστειλε και πορτες).Το παιδι που ξεκινησαμε αυτην την κινηση(γιατι εγω φοιτητης ειμαι και τα καλοκαιρια πηγαινω για δουλεια)εχει 10χρονια στη δουλεια και θεωρειται απο τους καλυτερους στα γιαννενα.

alimonos
04-04-05, 13:10
Μάγκες όποιος κατηγορήσει ή αμφισβητήσει τον wastegate και τον κολλητό του θα έχει να κάνει μαζί μου...χαχαχαχα
Τα παιδιά κάνουν και γ.μ. τις δουλειές με γ.μ. τις τιμές! Σκάστε Αθηναίοι από τη ζήλεια σας...
Οι πόρτες μου θα φτιαχτούν εκεί στις επόμενες μέρες, αφού τελειώσω το γενικότερο "συμμάζεμα" του εργαλείου...
Βασίλη μην ακούς κανέναν!

wastegate
04-04-05, 18:53
Γιωργο ετσι ειμαστε οι Ελληνες(θα ελεγα φραση του Γεωργιου αλλα αστο).Αμαν ρε Γιωργο παραπανω απο 1 μηνα το εχεις μεσα το εργαλειο "συμμάζεμα"το λες αυτο?Ποτε θα πας στο μαγαζι?Βγαλε και φωτο τις πορτες

alimonos
05-04-05, 15:31
Ρε Βασίλη δεν το είδες το εργαλείο τελειωμένο?
Κοίτα ρε στο ΑΕ86 φόρουμ...
Ο μάστορας τις είδε τις πόρτες και συννενοηθήκαμε ρε να τις φτιάξει!
Απλά περιμένω τον Αχιλλέα να λασκάρει για να ρίξουμε πάνω και την υδραυλική κρεμαγιέρα. Τότε θα τις πάρει και ο "δικός" σου για φτιάξιμο...

alimonos
05-04-05, 15:32
Να μην ανεβοκατεβαίνω συνέχεια Γιάννενα...να γίνουν όλα μαζί τα "μερεμέτια" μια και καλή!

wastegate
05-04-05, 20:44
Ποτε υπολογιζεις να εισαι κατω?Πες για να κατεβω και γω.Απο τιμη ποσο σου ειπε?

alimonos
05-04-05, 23:25
Με κούφανε ο δικός σου ρε Βασίλη... γύρω στα 60Ευρώ μου είπε... αλήθεια λέει ή με δουλεύει ρε?
Μπας και είναι μόνο η εργασία χωρίς τα υλικά? Τα ακούτε ρε Αθηναίοι μαστόροιιιιιιιιιιι.............
Για το πότε θα είμαι Γιάννενα εξαρτάται από το ΒΕΡΓΟΣ ΤΕΑΜ! Έχει πήξει λέει στην δουλειά και περιμένω να με πάρει ο 'Λέας για να ανέβω... θα σε ενημερώσω πάντως...

wastegate
06-04-05, 20:46
Απο την στιγμη που ειπε τοσα παει τελειωσε αυτη ειναι η συμφωνια.Για ποσες πορτες ειναι?2 ή 4?

alimonos
07-04-05, 00:14
Για τις 2 πόρτες μπροστά και τα δύο εσωτερικά πίσω ...

FOKION
07-04-05, 13:44
ξερει κανεις κανεναν ταπετσερη στην αθηνα?

MIXANIKOS
09-02-15, 21:01
θέλω και εγώ ταπετσέρη στην Αθήνα . λογικές τιμές και καλή δουλειά