PDA

Επιστροφή στο Forum : Εξωτερικές Βελτιώσεις σε ΕΕ90


Ayrton
27-01-05, 13:42
Βρε παιδιά, ξέρει κανείς τι και ποιές -λογικές- εξωτερικές βελτιώσεις μπορούμε να κάνουμε και πόσο κοστίζουνε ??? :oops: (φρυδάκια,όργανα,ταμπλό,body kit,ktl........)

Geo!
27-01-05, 23:51
Λοιπόν εγώ τα μόνα φρυδάκια που βρήκα και ταίριαζαν είναι από Opel Vctra με 25e. Διαφορετικά φτιάχνεις πολυεστερικά.
Για body kit δε νομιζω να υπάρχει κάτι έτοιμο. Απλά πάλι πολυεστερικούς προφυλακτήρες στο σχήμα που θες εσύ, γύρω στα 300e ο καθένας(βαμένος και τοποθετημένος), το ίδιο και στα πλαϊνα μασπιε με λίγο χαμηλότερη τιμή!

gourtz
31-01-05, 19:46
χχχχμμμ που βρικες τα φριδακια τοσο φτυνα για πες και σε μας εχει καμια φωτο?

Ayrton
31-01-05, 19:54
Αλήθεια βρε γιώργο, αυτό το 25Ε μου έκατσε και εμένα κάπως!!! :-? :oops:

Γενικός τίποτα άλλο που να μπορούμε να βάλουμε στα δικά μας car ???

Virus
31-01-05, 20:55
Ριξε μια ματια σε αυτα εδω..

http://www.badboysbodystyling.co.uk

http://www.autostyle.co.za/index1024.htm

http://www.evoperformance.co.uk

Virus
31-01-05, 20:59
Τωρα οσον αφορα το δικο μου θα καθησω να φτιαξω λευκα αυτοκολλητα με κοντερ στα 260 και στροφομετρο στις 9000στροφες οπως το GTi μετα θα τα παω για ρυθμισμα να δουλευουν σωστα ...και τελος θα βαλω κοκκινα led φωτισμου..To μονο που δεν εχω δει ακομα(και βασικοτερο) ειναι το πως θα βγαλω το plexi απο το κοντερ για να τα κολλησω..χεχε

Geo!
01-02-05, 02:07
ΧΧΧΜΜΜΜΜΜΜ ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΙΚΕΣ ΤΑ ΦΡΙΔΑΚΙΑ 25€ ????????/ ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΜΙΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ??



Αλήθεια βρε γιώργο, αυτό το 25Ε μου έκατσε και εμένα κάπως!!! :-? :oops:

Γενικός τίποτα άλλο που να μπορούμε να βάλουμε στα δικά μας car ???


Σπουδάζω στην Λαμία και τα πήρα από ένα κατάστημα εδώ.Να και φωτό....

http://www.corollaclub.com/forum/download.php?id=1532

Ταίριαζαν και από punto αλλά ήθελαν λίγο κόψιμο :P Διαφορετικά φτιάχνετε πολυεστερικά

DjBac
01-02-05, 02:19
ΧΧΧΜΜΜΜΜΜΜ ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΙΚΕΣ ΤΑ ΦΡΙΔΑΚΙΑ 25€ ????????/ ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΜΙΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ??

Για άλλη μια φορά σε ΠΑΡΑΚΑΛΩ μη γράφεις με κεφαλαία!

gourtz
29-05-05, 00:31
http://www.corollaclub.com/forum/album_personal.php?user_id=508

εδω ειναι το corollki μου. θελει ακομα φτιαξιμο λιγο. τι λετε καλο ειναι?

gourtz
29-05-05, 15:00
καλα που χαθηκατες ολοι..... ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΔΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ?

wastegate
29-05-05, 17:45
καλα που χαθηκατες ολοι..... ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΔΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ?
Πολυ ωραιο φιλε συνεχισε την προσπαθεια!!Σημερα ειναι η εκδρομη φιλε gourtz γιαυτο δεν εχει κινηση.Λογικα να υποθεσω πως ειχε μεγαλη ανταποκριση η εκδρομη

gourtz
29-05-05, 23:11
μαλον για αυτο δεν μιλαει κανενας.

Ayrton
30-05-05, 09:41
Αισίως άλλαξα τα αμορτισέρ και έβαλα ΚΥΒ μαύρα, μπήκανε και τα φρυδάκια μας, και προχθές βάλαμε και τα φιμέ!!! :P

Επόμενα βήματα.. τα bucket τις Celica που βρήκα (τα οποία με μια μικρή μετατροπή μπορούνε να μπούνε γάντι στην δικιά μας!), καθώς επίσης και τα μασπιέ. Τέλος βρήκα και τα φρένα τις GTI, μπρός - πίσω δισκόφρενα, τα οποία θα μπούνε εν ευθέτω χρόνο!!! Κάπου εκεί θα τελειώσουμε για φέτος. (Σκεφτόμουνα και air condition, αλλά εκεί ξεφεύγουμε τελείως απο το μπάτζετ!!! :oops: )

Ουφ...... θέλει κόπο και..... money για να κάνεις κατιτίς στο car σου!!! Τα κεφάλια μέσα τώρα!!!

Sotosgl
30-05-05, 10:05
Ayrton εισαι ΘΕΟΣ!!!!
Με το που θα μπουν πανω αμεσως φωτο!!
Μασπιε απο Celica ε?Πολυ καλο μου ακουγετε 8)
Την λυπητερη καλυτερα να μην την ακουσω γιατι θα με πιασει η καρδια μου... :cry:

Ayrton
30-05-05, 10:48
Ayrton εισαι ΘΕΟΣ!!!!
Μασπιε απο Celica ε?Πολυ καλο μου ακουγετε 8)


Το έχω διατυπώσω λάθος εγώ απο ότι είδα..... τα μασπιέ εννοείται ότι δεν θα είναι τις Celica!!! :oops:

Για τα μασπιέ, είμαι ανάμεσα σε 2!!! Τις FX τα οποία δείχνουνε πολύ ωραία, αλλά είναι και απλά, και σας 2η επιλογή έχω τα μασπιέ απο το GTI, τα οποία είναι πιο φουσκωμένα και δένουνε απο πιό ψιλά στην πόρτα!!!! :lol:

gourtz
30-05-05, 12:20
http://www.corollaclub.com/forum/album_personal.php?user_id=508

εδω ειναι το corollki μου. πειτε καμια γνωμη.... :x :x :x

Ayrton
30-05-05, 12:53
Ελα βρε παραπονιάρη!!!! :P

Μια χαρά το έχεις κάνει το τουτού σου!!!! Ωραία τα φρυδάκια.... Βρήκες κατευθείαν για το δικό σου, ή είναι για άλλο αυτοκίνητο που ταιριάζουνε στο δικό σου??

gourtz
30-05-05, 16:57
πολυεστερικα μου τα εκαναν. καμια 25 αρΑ € εκαναν νομιζω.

ΚΡΙΣΤΙΑΝ
26-08-05, 17:21
ΕΙΝΑΙ ΩΡΙΑΟ ΤΑ ΦΡΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΒΑΛΕΣ?

gourtz
26-08-05, 22:52
στον αρμουτακη στο περιστερι ειναι. www.armoutakis.gr μπες να δεισ πληροφοριες η παρε τηλεφωνο αυτο μου τα εφτιαξε ο ιδιος πολιεστερικα δεν ειναι ακριβα και αλαζει ολη η φατσα του αυτοκινητο

Geo!
22-03-06, 19:04
Για τα μασπιέ, είμαι ανάμεσα σε 2!!! Τις FX τα οποία δείχνουνε πολύ ωραία, αλλά είναι και απλά, και σας 2η επιλογή έχω τα μασπιέ απο το GTI, τα οποία είναι πιο φουσκωμένα και δένουνε απο πιό ψιλά στην πόρτα!!!! :lol:

Γιάννη τι έκανες τελικά? Τοποθέτησες τα μασπιέ? Προφυλακτήρα που έψαχνες τι έβαλες? (λίγο αργά θυμήθηκα να ρωτήσω :oops: :hehe )

Ayrton
22-03-06, 20:02
Δεν τα έβαλα Γιώργο, γιατί εντωμεταξύ βάλαμε μοτέρ! LEVIN 20V! :lol: :lol: :lol:

Αλλά ακόμα και για τα μασπιέ, χλωμό το βλέπω.... 150Ε ζητάνε στις μάντρες... και προτιμώ να φτιάξω άλλα πράγματα.. άσε που πρέπει να φτιάξω τόσα που δεν ξέρω που θα τα βρώ!

Geo!
23-03-06, 19:23
Καλά πότε το αποφάσισες... πότε το τοποθέτησες... Μπράβο μπράβο!! Έτσι να δυναμώνουν τα ΕΕ90 σιγά σιγά! :wink:
Κι εγώ θέλω :oops:

gourtz
23-03-06, 19:55
ποσα ps ειναι???

gazodog
23-03-06, 21:16
Δεν τα έβαλα Γιώργο, γιατί εντωμεταξύ βάλαμε μοτέρ! LEVIN 20V! :lol: :lol: :lol:

Αλλά ακόμα και για τα μασπιέ, χλωμό το βλέπω.... 150Ε ζητάνε στις μάντρες... και προτιμώ να φτιάξω άλλα πράγματα.. άσε που πρέπει να φτιάξω τόσα που δεν ξέρω που θα τα βρώ!

gazodog
23-03-06, 21:21
Δεν τα έβαλα Γιώργο, γιατί εντωμεταξύ βάλαμε μοτέρ! LEVIN 20V! :lol: :lol: :lol:

Αλλά ακόμα και για τα μασπιέ, χλωμό το βλέπω.... 150Ε ζητάνε στις μάντρες... και προτιμώ να φτιάξω άλλα πράγματα.. άσε που πρέπει να φτιάξω τόσα που δεν ξέρω που θα τα βρώ!65Φιλε εαν ενδιαφερεσε εχω πλαινους μασπιεδες απο το gti τους δινω 80ευρω ειναι λευκου χρωματος.

gourtz
24-03-06, 14:49
καμια φωτογραφια παιζει με τα μασπιε

gazodog
24-03-06, 21:07
καμια φωτογραφια παιζει με τα μασπιεΦιλε gourtz σωρι αλλα δεν ξερω να ανεβαζω φωτο στο ποστ ειναι παντως οι μαμα μαρσπιεδες απο gti 16v .Θα προσπαθησω να βαλω φωτο στο αλμπουμ μου εαν μπορει καποιος μοντερατορας να την ανεβασει οκ

dj_neo
03-07-06, 16:40
Καλησπέρα!!
Κι εγώ άλλαξα μοτέρ στο γεράκο μου και τρέχει σαν σχολιαρόπαιδο το άτιμο. Βάλαμε και ΚΥΒ σήμερα και είναι κούκλος. Οικονομία να αλλάξουμε και ζαντολάστιχα τώρα.
Είχα ένα τρακαρισματάκι ψιλά πράγματα και θέλω να αλλάξω προφυλακτήρα εμπρός. Θα ήθελα να του βάλω και δυο προβολάκια στο κάτω μέρος. καμιά γνώμη για την τιμή σε όλο αυτό το πακέτο?

Geo!
31-07-07, 11:06
Έχει βρει κανείς στο internet-εξωτερικό, μπροστινά φανάρια για Sedan/Hatchback εκτός τα εργοστασιακά? Κάτι πιο extreme δηλαδή! Στο E-bay πάντως δεν παίζει κάτι...

Corollaxli
03-08-07, 17:50
Παιδιά μετά το τρακάρισμα που είχα μπήκαν προφυλακτήρες και αεροτομή από FX-GT.Το αμάξι έδειξε τελείως αλλιώς.Μέχρι να βάλω τις φωτό από το δικό μου σας παραθέτω φωτό από άλλα αμάξια.

Υ.Γ:Ο πίσω προφυλακτήρας μου δεν είναι έτσι.

PERLAS
13-08-07, 14:56
geo κάτι τέτοιο ψάχνεις??

Corollaxli
19-08-07, 00:55
Που'σαι ρε Γιάννη.Τι γίνεσαι καλα?Αυτά τα φανάρια που μπορούμε να τα βρούμε και σε τι τιμή?

Azriel
19-08-07, 20:18
299 E !!!!! Αουτς

Corollaxli
21-08-07, 12:41
299 E !!!!! Αουτς


Πόσο????Αουτς δεν θα πει τίποτα.Που μπορούμε να τα βρούμε όμως?

alex-g
21-08-07, 12:49
Πόσο????Αουτς δεν θα πει τίποτα.Που μπορούμε να τα βρούμε όμως?

παιζει να ειναι και ρυθμιζομενα! απο μεσα! και οχι με το κατσαβιδακι:lol

Azriel
21-08-07, 15:04
trc-tuning-corps.eu ΑΟΥΥΥΥΥ :)