PDA

Επιστροφή στο Forum : All About Ice


Fanis
31-12-04, 13:03
All About Ice
ΣΤΕΡΕΟΦΩΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ

MARMEL
02-02-05, 20:34
εχω σκεφτει να βαλω καποια λαμπα η λαμπακι μεσα στο subwoofer με σκοπο τον λιγο παραπανω φωτισμο. θα πετυχει? ελπιζω να μη σπασει η λαμπα απο την πιεση ε?

DjBac
02-02-05, 20:55
Έχει τζάμι η κούτα σου? Έχω βάλει μέσα λάμπες και μία που είναι 12" στρογγυλή.. Κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα!!! :hehe

MARMEL
02-02-05, 21:02
Έχει τζάμι η κούτα σου? Έχω βάλει μέσα λάμπες και μία που είναι 12" στρογγυλή.. Κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα!!! :hehe τζαμι δεν εχει αλλα ειχες δει το ηχειο. ειναι κιτρινος ο πηρυνας του. ελεγα μηπως φωτιζει απο μεσα να δω πως ειναι. εχω παραγγειλει και μια νεον 12¨ απο αμερικη. ερχεται το πασχα :hehe . ελπιζω να μπαινει χωρις πατεντες. να τα http://www.audio-warehouse.com/web/mdl/BZNR12BL/detail.asp

diafanh-psyxh
02-02-05, 21:16
παναγιωτη εχω ενα σωληνα οπτικης ινας μπλε που αναβοσβηνει αμα θελεις κιολας με το ρυθμο.θυμησε μου την παρασκευη να στο δειξω αν σε ενδιαφερει!

DjBac
02-02-05, 21:18
Θα είσαι τυχερός να μη φαίνεται.... :hehe
Δεν πρέπει να είναι τόσο λεπτο το υλικό!!!

Το πάσχα?? Με το αρνί μαζί?? Σαν πολύ καιρό δεν κάνει?

Έτσι πάντως όπως είναι η κούτα σου μάλλον αυτή που έχει παραγγείλει σου κάνει... Μη στεναχωρίεσε, μπαίνει χωρίς πατέντες και φαίνεται αρκετά ωραίο!!

MARMEL
02-02-05, 22:21
παναγιωτη εχω ενα σωληνα οπτικης ινας μπλε που αναβοσβηνει αμα θελεις κιολας με το ρυθμο.θυμησε μου την παρασκευη να στο δειξω αν σε ενδιαφερει! oκ .καλο ακουγεται. για φερτο να το δω!!! αντωνη το πασχα θα ερθει ο αδερφος μου απο usa και του εχω παραγγειλει κατι πραγματακια με νεον κτλ.ισως και φαναρια στρογγυλα μπροστα. οπως τα focus. ειχα παραγγειλει και dvd cd mp3 tv fm/am με οθονη 1din αλλα ειναι μπλεξιμο λιγο.(ασε που θα το κλεψουν) ισως του χρονου. αν βγαλω το ηχειο απο την κουτα θα δω αν ειναι λεπτο η οχι.

wastegate
20-02-05, 18:57
Εχει φταιξει κανενας πολυεστερικια κουτα για γουφερ?Μεσα βαζουν τιποτα(μονωση) ή το αφηνουν ετσι?Ρε συ Πανο αφου το εχεις σιγουρο οτι θα στο φανε δωστο σε μενα τουλαχιστον να το χαιρετε φιλος.

wastegate
22-02-05, 20:36
Αλλαγη σαμπ

MARMEL
22-02-05, 21:18
τι ειναι αυτο φιλε βασιλη? 10αρι? μεγαλη την βλεπω την κουτα? ενισχυτης ποσα whatt?

wastegate
23-02-05, 12:23
Ναι 10αρι ειναι.Ο ενισχυτης ειναι της XPLODE 600βατ.Καλα παιζει αλλα δεν εχει πολυ μπασο.Το πηρα γιατι τωρα που εβγαλα το αλλο να μην μεινω χωρις νταπα ντουπα

MARMEL
04-03-05, 00:08
ρε παιδια εχω λυσαξει με την οθονη στο ταμπλο. γνωριζει κανεις ποιες χωρες οι οποιες πουλιουντε αυτα αν συμβαδιζουν με τα ελληνικα δεδομενα? πχ ενα συναδελφος εφερε απο κινα μια pioneer και την πουλησε σε ενα φιλο του και επαιζε κανονικα. εχω ακουσει οτι συμβαδιζουν απο βελγιο και γερμανια? αλλες χωρες? υπαρχει καταλογος παρομοιος?(αντωνη ψαξε βρες τον) απο αμερικη παντως δεν παιζει σιγουρα ουτε tv ουτε fm. παρα μονο το dvd και το mp3

DjBac
04-03-05, 00:24
Μέχρι πόσα θες να δώσεις για οθόνη τέτοιου στυλ να σου πω....

MARMEL
04-03-05, 00:51
Μέχρι πόσα θες να δώσεις για οθόνη τέτοιου στυλ να σου πω.... θελω να ειναι 1DIN και νομιζω οτι ειναι λογικο να δωσω απο 750-1000 χωρις τοποθετηση και να εχει ΤVtuner-CD-MP3-FM-AM.και να δεχεται video in για καμερα οπισθοπορειας . πολλα ζηταω ε?σκετες εδω οι οθονες χωρις tuner κτλ εχουν καπου στο 1000ρικο και βαλε.στην αμερικη οι πιο κομπλε που υπαρχουν κοστιζουν απο 700-1500 δολλαρια και δεν θα πληρωνα μεταφορικα αλλα αν επαιζαν εδω. στην κινα απο οτι εμαθα ειναι τσαμπα. καπου τα μισα λεφτα. δεν με νοιαζει για εγγυηση και τετοια. γιατι αν την επαιρνα εδω θα με καλυπταν στο ακεραιο? :x παντως αντωνη αν γνωριζεις τιμες τι παιζουν οι πιο επωνυμες μαρκες? παντα σε 1DIN

MARMEL
04-03-05, 01:00
παναγιωτη εχω ενα σωληνα οπτικης ινας μπλε που αναβοσβηνει αμα θελεις κιολας με το ρυθμο.θυμησε μου την παρασκευη να στο δειξω αν σε ενδιαφερει! κωστα κρατησου. η οπτικη ινα που μου χαρισες και σ ευχαριστω πολυ ξερεις ποσο την ειδα στο οτομοτο ολοιδια?? για πες? αλεκο?? ποσα?? χα χα χα χα 199ευρω. εγκεφαλικο επαθα φιλε. χενος ακους? κωστα 10 ευρω την πηρες? ισως ηταν αλλη μαρκα αλλα με το ματι ηταν ολοιδιος και ο διακοπτης. αλλα οχι τοσο διαφορα ρε γμτ επειδη ισως να ηταν εντονοτερη μπλε εκεινη. αν ηταν φυσικα.δεν την αναβαν :oops: εναν σταθεροποιητη τασεως τον βρηκα στα πατησια 75 ευρω συγκεκριμενη μαρκα και την συγκεκριμενη ακριβως (και ιδιο χρωμα) την ειχε το οτομοτο 220 ευρω. γιατι ρε γαμωτο? ειναι πολυ η διαφορα ρε . αντωνη τι λες για τον σταθεροποιητη τασεως? αξιζει?

DjBac
04-03-05, 02:49
Πάνο οθόνη 1DIN πολύ καλή εικόνα DVD/MP3 τηλεόραση 1300-1500 ευρώ με τοποθέτηση νομίζω...

Σταθεροποιητής τάσεως για που? Τι? Πόσα βολτ, ampere?

MARMEL
04-03-05, 16:18
Πάνο οθόνη 1DIN πολύ καλή εικόνα DVD/MP3 τηλεόραση 1300-1500 ευρώ με τοποθέτηση νομίζω...

Σταθεροποιητής τάσεως για που? Τι? Πόσα βολτ, ampere? καλο ακουγεται αντωνη αλλα υπαρχουν και πιο φτηνες. την τοποθετηση ομως αν δεν την κανει ο φανης τοτε το βλεπω χλωμο. θελω αυτον για να ξερω ποιον θα κυνηγαω. mp3 εχει το 1 DIN? ειναι κομπλε δλδ? τι μαρκα? που να ξερω ρε αντωνη για τα βολτ και τα αμπερ. δεν τα γνωριζω καλα αυτα. αλωστε ηταν σφραγισμενο. και να μου εξηγουσε δεν θα καταλαβαινα . ενωνεται με την μπαταρια και ειναι (λεει) για τα αποτομα φορτια που τρωει ο δυναμος να μην χανεις τα αλογα και την αποκριση εκεινη την ωρα. σταθεροποιει το ρευμα. μ@λ@κιες μου λεγε ε? :oops:

DjBac
04-03-05, 16:42
Parksonik είναι η μάρκα... Τοποθέτηση εκεί που βάζω τα δικά μου!! Αν θες την παίρνεις και τη βάζει ο Φάνης!!!
Η 1DIN είναι κομπλέ!!!

Οι σταθεροποιητές δε βοηθάνε στο να μη χάνεις άλογα, αυτά είναι βλακείες!!! Απλά σου δίνουν σταθερή τάση εξόδου... Αυτό είναι μερικές φορές καλό για κάποια μηχανήματα και μερικές φορές μπορεί να μην έχεις το θόρυβο του δυναμό!!!

MARMEL
04-03-05, 18:40
:oops: χμ.... στα ηχεια εχω λιγο θορυβο. ενα ελαφρο φτσσσ.... :lol: απο το δυναμο λες ναναι? οταν σβηνω την μηχανη ακουγεται ακομα και μολις κλεισει ο ενισχυτης σταματαει. αρα δεν ειναι απο δυναμο ε?

wastegate
04-03-05, 20:32
Μαλλον απο το καλωδιο του ρευματος πρεπει να ειναι(το εχεις βαλει μαζι με τα RCA?).Εμενα τωρα τελευταια ακουω το κινητο πριν χτυπησει(τον ηχο που κανει τον κινητο οταν το βαλεις κοντα σε ραδιο)

DjBac
04-03-05, 21:29
Πάνο βγάλε τα RCA και δες αν συνεχίζει... Αν συνεχίζει δεν είναι το ρεύμα, αλλά τα καλώδια που πάνε στα ηχεία!! Αν έχεις ένα χχχσσσσσσ όπως οι παλιές κασσέτες δοκίμασε να μειώσεις το gain του ενισχυτή!!!

Μήπως το κινητο το έχεις κοντά σε ενισχυτή? π.χ. του ραδιο-cd ή σε άλλον?

MARMEL
05-03-05, 01:00
το κινητο το εχω στην τσεπη :hehe καλυτερα να μην πειραξω τα rca μηπως παρει καμια φωτια.δεν μπορω τα καλωδια δε μπορω να τα βλεπω ανακατευομαι. ισως δοκιμασω αυριο. πρεπει να το κανω. ολο ζαλιζω τον φανη. θα δω και θα σας πω. το gain του ενισχυτη? τρωγεται αυτο? εσυ αντωνη θες κασκαντερ μου φενεται. δεν τα γνωριζω αυτα φιλε.

wastegate
05-03-05, 12:07
Πανω απο το ραδιο το εχω σε μια θηκη

DjBac
05-03-05, 12:32
Δοκίμασε να το βάλεις σε άλλη θέση... Λογικό είναι να σου κάνει παράσιτα εκεί που το έχεις!!

wastegate
05-03-05, 12:46
3 χρονια ειναι σε αυτη την θεση αντωνη τωρα το θυμηθηκε?

DjBac
05-03-05, 16:52
Μήπως άλλαξες συσκευή κινητού? Μήπως τώρα άρχισες να χρησιμοποιείς τον ενισχυτή του ραδιο-cd?

wastegate
05-03-05, 20:07
Οχι αντωνη ολα οπως ηταν ετσι τα εχω.Με το ραδιο εχω τα μπροστα ηχεια και με τον ενισχυτη τα πισω με το σαμπ.Δεν ξερω τι γινετε μια το κανει και μια οχι

MARMEL
05-03-05, 21:17
με επιασε η καρδια μου σημερα παλι. το συγκεκριμενο μοντελο της pioneer στην αμερικη κοστιζει 1299δολλαρια με κομπλε εξοπλισμο και το εφερνα δωρεαν. σημερα ακουστε τιμη που μου ειπαν στον κωτσοβολο διπλα στο αεροδρομιο. 2900 ευρω. ετρεμε μετα το corolla μου. yell

wastegate
06-03-05, 19:37
Να ο ενισχυτης πανο

MARMEL
06-03-05, 21:34
βασιλη τις κατασκευες μονος σου τις κανεις?

wastegate
06-03-05, 21:39
Ναι γιατι δεν φαινονται?Προχειρα ειναι ακομα ρε συ τα ψιλομαζεψα τωρα

MARMEL
17-03-05, 00:05
τα ψιλομαζεψες? αντε ρε συ βασιλη βαλε καμια φωτο απο το καινουριο sub που φτιαχνεις!!!

MARMEL
25-03-05, 11:10
εδω λυνοντε πολλες αποριες http://caraudioforum.gr/phpbb/

wastegate
25-03-05, 19:44
Μολις τελειωσω το πρωτο χερι θα το βαλω Πανο!!Ωραια φαση ειναι παντως ε?Υπομονη το καλο πραγμα αργει να γινει

MARMEL
25-03-05, 21:17
ναι αν πετυχει λογικα θα ναι ωραια φαση φιλε. αντε δωστου μορφη μπας και κλεψουμε καμια ιδεα!!!

MARMEL
01-04-05, 18:55
μολις μπηκα σπιτι με περιμενε μια καταπληκτικη συσκευασια με την οθονουλα. οι υπολοιπες φωτο κατα την τοποθετηση. φανηηηηη ετοιμασου!!!!! ειναι κομπλε!!! η διευθυνση της οθονης ειναι εδω. http://blitzaudio.com/itemdetail.asp?model=BZDIN7

diafanh-psyxh
02-04-05, 01:41
καλορίζικα και απο εδώ παναγιώτη.λες να προλάβεις να την βάλεις μέχρι την φωτογράφιση?

UNIQUE
02-04-05, 11:51
Καλορίζικη!!!!
Είναι και ομορφούλα.....

wastegate
02-04-05, 13:57
Σε λιγο καιρο μολις βαλω μονωση μεσα θα το βγαλω φωτογραφια αλλα μια ερωτηση ρε παιδια ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΜΟΝΩΣΗ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΥΕΣΤΕΡΙΚΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ?Αμα ξερετε απαντηστε δεν δαγκωνω βοηθεια θελω

wastegate
04-04-05, 09:23
Δεν ξερει κανεις ή βαριεστε να απαντησετε?

DjBac
04-04-05, 11:18
Η κατασκευή γιατί είναι? Τι εξυπηρετεί?

wastegate
04-04-05, 18:44
Κουτα για σαμπ γουφερ ειναι αντωνη

DjBac
04-04-05, 18:50
Τότε για ποιο λόγο θες να τη μονώσεις? Απλά κοίτα η κατασκευή να έχει ΠΟΛΛΑ στρώματα πολυεστέρα για να αντέξει....

wastegate
04-04-05, 18:56
10 στρωσεις θα μπουν αντωνη.Δεν θα κανει σαν κουδουνιστρα μετα?Το γουφερ ειναι κλειστου τυπου

DjBac
04-04-05, 19:14
10 στρώσεις είναι μια χαρά!! Εννοείς συντονισμό προφανώς!! θα ντυθεί με μοκέτα? Αν ναι, τότε λογικά δε θα έχεις πρόβλημα!! Ένταση (RMS) και μέγεθος του ηχείου?

wastegate
04-04-05, 19:16
Δεν θα στρωθει με μοκετα θα βαφτει(οπως ολο το πορτ μπαγκαζ μαλλον ασημι).Το ηχειο ειναι 12Xplod(αυτο που εχω στο αβαταρ)1200W

DjBac
04-04-05, 19:41
1200W Peak Power λογικά!!
Κοίτα πριν το βάψεις δοκίμασέ το τσίτα... Δες για συντονισμούς.. Αν όντως έχεις δες μήπως συντονίζεται(τρίζει η κούτα με κάτι άλλο στο πορτ-μπαγκάζ (π.χ. με την επιφάνεια που ακουμπάει).. Αν όχι δοκίμασε πισόφυλλα εσωτερικά!! Δεν ξέρω όμως τι αποτέλεσμα ηχητικό θα έχει αυτό!

wastegate
04-04-05, 19:45
Άν το κλεισω αντωνη με 10 στρωσεις μετα δεν καθομαι να το ανοιξω για να βαλω πισοφυλλο.Με τετοια φυλλα θα περαστουν τα πισω φτερα και οι πορτες.Μαλλον θα βαλω πισοφυλλο μεσα στην κουτα 2 στρωσεις.Γιατι καποιοι μου ειπαν να βαλω υαλομβαβακα μεσα?

DjBac
04-04-05, 19:54
Ο υαλοβάμβακας δεν είναι για μόνωση, αλλά για ψευδή αύξηση λίτρων της κούτας.. Αν το ηχείο το βλέπεις (όχι τον κώνο, αλλά την ελαστική μεριά) τότε μπορείς να βάλεις!! 2 στρώσεις είναι υπερβολή!!! Μπορείς να βάλεις λίγο και όχι σε όλη την επιφάνεια, απλά για να μην συντονίζεται!

wastegate
04-04-05, 20:02
Αν τα βαλω και τα 2?Λες υπερβολη 2 φυλλα?Με λιγα λογια τι προτεινεις?

DjBac
04-04-05, 20:20
Εσωτερική μόνωση δεν έχω δει ποτέ, επομένως δεν ξέρω αν θα δουλέψει σωστά στην ακουστική!!! Αν είναι το ηχείο τοποθετημένο (όχι bass reflex δηλαδή) όπως σου είπα δοκίμασε το χωρίς τίποτα.. Αν δεις πως ο ήχος δε σου κάνει και δεν κατεβαίνει χαμηλά το sub βάλε υαλοβάμβακα.. όχι απλά στην επιφάνεια, αλλά σε όλο τον χώρο!!

MARMEL
10-04-05, 20:43
σαββατο μολις σχολασα πηγα στον φανη κ τι να δω!!! τ αμαξι ετοιμο!!!! με το νεο μωρο να με περιμενει!!! εκει που επαθα πλακα ειναι οτι στο λιμανι του πειραια ειδα καθαρα cnn ενω το tvmagic ειχε χιονια!!! :lol:

wastegate
10-04-05, 21:07
Πολυ τελεια ειναι.Μπραβο ρε φιλε πολυ ωραια ειναι και σαν σχεδιο και σαν ποιοτητα κατασκευης(ετσι φαινετε στο ματι)και πολυ καλη εικονα εχει ασε που δειχνει πολυ γαματα μεσα στο αμαξι

Geo!
11-04-05, 10:23
Καλορίζικη Πάνο!! Πολύ ωραία!!!

UNIQUE
11-04-05, 10:39
Τα σχόλια είναι περιττά.... tongue tongue tongue
Μόνο προσοχή όταν :drive

MARMEL
11-04-05, 18:37
Σας ευχαριστω παιδια!!! υπαρχει και αλλη περιπου 1500 ολα κομπλε!!! :lol:

billlllll
14-04-05, 01:38
Καλοφόρετη Πάνο!!!

vagelisteo
14-04-05, 10:27
Οντως παρα πολυ καλη Παναγιωτη.
Αλλα θα πω και γω (γιατι το ειδα απο πρωτο χερι) ειναι κολλημα και σου αποσπαει παρα πολυ ευκολα την προσοχη οταν οδηγας!!!!!!!! :lol:
Καλοφορετη αλλα με προσοχη!!!!!
Φιλικα..

diafanh-psyxh
14-04-05, 19:06
παναγιωτη πολυ ωραια αλλα ρε φιλε με κατι φωτογραφιες τετοιες να προσεχεις.χεχε.καλοριζικη!

MARMEL
15-04-05, 19:46
Σταματαω χαλαρα σε πορτοκαλι ενω περνουσα κοκκινα αβερτα :lol: . και δεν μπορω να καταλαβω οταν αναβει πρασινο γιατι κορναρουν οι απο πισω μου!!! :x δε μ αφηνουν να δω!!!

wastegate
16-04-05, 10:31
:x δε μ αφηνουν να δω!!!
Σαν δεν ντρεπονται λεω γω :oops:

GUS
26-07-05, 11:17
Ρε παιδες να κανω μια ερωτηση?στο τουτουνι μου εχω ενα δυο πραματα για ice αλλα παιζει πολυ μουφα yell ..ας αναφερω τι εχω βαλει και οποιος ξερει ας μου τι εχω κανει λαθος...λοιπον μια πηγη pioneer 4χ50,δυο pioneer 80w τριδρομα στις πορτες,δυο tweeters,δυο ηχεια πισω pioneer 300w τριδρομα,ενα sub 10' 300w και ενα ενισχυτη 1000w τετρακαναλο...ενισχυση παιρνουν τα πισω ηχεια με το sub...αυτα!λοιπον?

DjBac
30-07-05, 23:41
Πρώτο λάθος!!! Το ένα ζεύγος παίζει με τον ενισχυτή της πηγής..
Τα Watt που αναφέρεις είναι RMS?? Τι εννοείς 3-δρομα μπροστά? Με κατασκευή? Τα tweeter που είναι?

GUS
02-08-05, 13:25
Ναι rms ειναι.και που ειναι το λαθος?αυτα στις πορτες ειναι μπροστα απλα τα αλλαξα εβγαλα τα μαμα και εβαλα τριων δρομων.οχι με κατασκευη απλα ειναι.μπροστα ψηλα κοντα στον ουρανο.

DjBac
02-08-05, 20:33
Δηλαδή είναι οβάλ σωστά?? Δοκίμασε να παίξεις και τα 4 ηχείχα με τον ενισχυτή και θα δεις αισθητή διαφορά!

GUS
02-08-05, 21:59
και μετα δεν θα εχω που να βαλω το sub.μαλλον θα χρειαστω extra ενισχυτη σωστα?ναι οβαλ ειναι.

DjBac
03-08-05, 14:58
Σου λέω να βάλεις και στα 4 ηχεία τον ενισχυτή για δοκιμή, αν δεις βελτίωση τότε ναι, μάλλον χρειάζεσαι και έναν ενισχυτή για το sub!!!

GUS
04-08-05, 13:45
το κυριοτερο προβλημα μου βασικα ειναι οτι τι sub ειναι ανυπαρκτο δηλαδη..ακουγετε πολυ μουφα!

DjBac
04-08-05, 17:57
Για δες αν είναι κλειστό ο ενισχυτής από τις ρυθμίσεις του!! Επίσης, τι προενισχύσεις βγάζει η μονάδα σου?

Geo!
05-10-05, 15:44
Ρε Κωστή που χάθηκες? Για πες... τι έκανες τελικά με τον ενισχυτή και το Sub? Το γεφύρωσες τελικά που σου είπε ο Χρήστος? Ήταν αυτό τελικά?

JIMZOGAS
18-01-06, 00:15
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΡΩΣΗ Ο ΗΧΟΣ ΠΟΥ ΜΙΑ ΧΑΜΗΛΩΝΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΜΙΑ ΤΣΙΤΑ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΜΠΑΜΠΑΜΠΟΥΜΠΑ :cool:

corollashaker
28-06-06, 21:54
Παιδια ,ειμαι καινουργιος εδω και βασικα θελω την βοήθειά σας. Είμαι λίγο άσχετος περί ηχείων κτλ. Έχω μια corolla του 93 το 5πορτο το liftback. Θέλω να του βάλω διαιρούμενα ηχειάκια μπροστά αλλά δεν ξέρω τι ταιριαζει ακριβως πανω στην πόρτα(εννοω χωρις κατασκευη).Δλδ ειναι 13,5 ή 16,5????
Τα magnat καλα είναι???Καποια αλλη ψιλοκαλη μαρκα??

Ακομα σκέφτομαι να αλλάξω και την πηγή μου και να βάλω με usb. Τι γνωμη έχετε? JVC ή Kenwood????

pwpwpali
01-07-06, 18:28
χωρις ενισχυτη κ το ξαναλεω χωρις ενισχυτη δεν εχω δει καμια διαφορα απο πανακριβα διερουμενα κτλ απ οτι τα μαμα που χει μπρωστα το 111...αυτα που αναφερεις εινα cm κ οχι ιντσες οποτε παρε ενα μετρο κ κοιτα ποσο ειναι διαγωνια..

MARMEL
16-07-06, 23:20
φιλε corollashaker θα σου προτεινα JVC

παντως ψαχνομαι και γω για δυο ηχεια οβαλ πανω απο 90rms. τι παιζει?