PDA

Επιστροφή στο Forum : Κοπή πίτας 2020


ltsantar
03-02-20, 21:50
Ας το ξεκινήσω εγώ μετά από τη σπόντα του Γιάννη σε άλλο post.
Πότε θα κόψουμε την δική μας πίτα, έστω κι αν είμαστε λίγοι;
Γιάννη, Χρήστο, Νίκο, Μήτσε και λοιποί Θεσσαλοί για γράψτε τις σκέψεις σας. Ήδη έχετε αργήσει.
Πολύ ωραίο παράδειγμα οι φίλοι από τη Θεσσαλονίκη.

giannis gt
05-02-20, 15:16
Λεωνίδα εγώ δηλώνω παρών.....

Χρηστος
05-02-20, 16:51
και εγω μεσα απλα πειτε τοπο και χρονο

ltsantar
05-02-20, 19:33
Εκτός του Σαββατοκύριακου 22-23 Φλεβάρη, για όλα τα άλλα δηλώνω παρόν.
Λόγω απόστασης η Λάρισα είναι ιδανική, αλλά, αν δεν δώσουν παρόν άτομα από άλλες πόλεις τότε θα έρθω στο Βόλο.

MITSOS
05-02-20, 22:47
Εννοείται πως είμαι μέσα κι εγώ.
Όπως το βλέπω ή 15-16 ή 1 Μαρτίου μπορούμε να βρεθούμε.
Προσωπικά προτείνω 15-16.
Μπορουμε να πάμε Λάρισα, για φαγητό στο φρούριο (για κάρβουνα και σούβλες) και μετά πλατεία ταχυδρομείου για καφέ μετά δημοσίων θεαμάτων...

giannis gt
07-02-20, 16:16
Και εγώ είμαι μέσα και για τις 2ημερομηνιες....
Αν έχουμε κάποιον από Λάρισσα να βρεθούμε εκεί ,αλλιώς αν θες Λεωνίδα Βόλο ,αν είμαστε οι πλειοψηφία. Αν και εγώ δεν έχω πρόβλημα ούτε με το μέρος....

ltsantar
07-02-20, 17:11
Συμφωνώ για 15 ή 16 Φεβρουαρίου.

Επειδή σίγουρα θα είμαστε μετρημένοι, ας αφήσουμε την πόλη και το μέρος να το επιλέξουμε πλησιάζοντας στην ημέρα της συνάντησης, μήπως γράψουν και κάποιοι άλλοι.
Γιάννη, εσύ κανόνισε την πίτα (μεγάλη, κι ας συγκεντρωθούμε λίγοι).

KOLNIK
07-02-20, 19:50
Εγω μεσα παιδες...εννοειται να δουμε ποσοι θα ειμαστε και απο που,οποτε να επιλεχθει και το μερος!!!Δεν υπαρχει θεμα και για Λαρισα παντως..ασχετως πλειοψηφιας!Να ποσταρω και στο fb μια ανακοινωση να δουμε ποιος θα δωσει το παρον και απο εκει...Ειδωμεν!!

giannis gt
07-02-20, 20:44
Εντάξει Λεωνίδα.....η πίτα όπως πάντα θα είναι αρκετή για όλους.....
Νίκο δεν έχω πρόβλημα και για Λάρισα .....!!!!!

KOLNIK
08-02-20, 10:14
Μεχρι στιγμης μονο ο Χρηστος απο Κρανια Λαρισας εχει εκδηλωσει ενδιαφερον στο fb...αναμενουμε!!

giannis gt
08-02-20, 10:59
Εντάξει ας γίνει Λάρισα να έρθει και ο Λεωνίδας να μοιράσουμε την απόσταση.....λέτε για Κυριακή 16 το απόγευμα;κατά τις 17:00 ας πούμε;
Για να βάζουμε και ρεαλιστικά την μέρα και την ώρα.....

KOLNIK
08-02-20, 12:35
Λοιπον παιδες!!Εχουμε με τον Χρηστο απο Κρανια,αλλα 4-5 ατομα μαζι του,ειναι τα παιδια που ειχαν ερθει και στην συναντηση για καφε που ειχαμε κανει στο Fashion City Outlet καποια στιγμη...Εχουμε νεο μελος στην ομαδα του Βολου,τον Κωστα Σταυρου,θελει να συμμετεχει και αυτος στην κοπη πιτας του club,τον καλωσοριζουμε και θα τον γνωρισουμε απο κοντα συντομα!!
Ημερομηνια να κλεισουμε ωστε να ενημερωθουν οσοι πρεπει...Εμεις Γιαννη θα παμε παρεα?

giannis gt
08-02-20, 12:53
Ναι Νίκο θα πάμε παρέα ,λογικα θα έρθει και ο ΜITSOS με τον Χρήστο.......όπως έχουν ήδη πει....
Άρα πόσοι θα είμαστε σύνολο;να ξερω για την πίτα.....

KOLNIK
08-02-20, 14:49
Ακομα ενα νεο μελος στην ομαδα μας,ο Νικος Βαρθολομαιος,με ενημερωσε οτι θα μας ερθει στην κοπη πιτας με την μαυρη 11αρα του,και ενα ατομο ακομα οπως και ο Κωστας Σταυρου με την βυσσινι 11αρα του!Μαζευομαστε τα εργαλεια απο Βολο,θα κανουμε καλη εκδρομουλα!Απλα τα παιδια δεν μπορουν να κανουν εγγραφη εδω,οποτε πρεπει να τους ενημερωσω εγω για μερα,ωρα,μερος!

KOLNIK
08-02-20, 18:13
Nikos Vartholomaios:Count me in! Από Βόλο
Χρήστος Γκουντούρας:Nick Kltss, 4-5 λογικά θα έρθουν μαζί μ
Κωστας Σταυρου:Γεια σου Νίκο είμαι σχετικά καινούργιος στην ομάδα έχω μόνο λίγες βδομάδες.Θα ήθελα να ενταχθω και εγώ στο club και στο φορουμ..Είμαι από Βόλο και θα ήθελα να συμμετάσχω κ γω στην κοπή πίτας ..Σ στέλνω εδώ γιατί δεν έχω λογαριασμό στο φόρουμ!

GEORGE N.
08-02-20, 18:32
Καλησπέρα σε όλους!!! Προγραμματίζεται κάτι χωρίς εμένα???? Ντροπή!!! Χαχχαχχα....(πλάκα κάνω εννοείται). Μόλις πληροφορήθηκα από τον Νίκο για το θέμα συζήτησης. Εγώ τυγχάνει να ανέβω Λάρισα στις 23 Φεβρουαρίου και θα είμαι εκεί πρώτα ο Θεός μέχρι 6 Μαρτίου. Οργανωθείτε και αν πέσει η κοπή σε αυτές τις μέρες θα έρθω αλλιώς θα έρθω Βόλο για καφεδάκι....

giannis gt
09-02-20, 13:04
Γεια σου ρε Γιωργαρα....
Δηλαδή αν το κάνουμε Κυριακή 23 θα μπορέσεις να έρθεις;
Επειδή είπαμε για την άλλη Κυριακή στις 16.....
Ωστόσο εγώ δεν έχω πρόβλημα.....
Λεωνίδα,Χρήστο και Μητσο εσείς είστε οκ;

Χρηστος
09-02-20, 17:23
μεσα εγω εκτος απο 27

MITSOS
09-02-20, 20:49
OK και από εμένα.

ltsantar
10-02-20, 13:06
Το έχω γράψει, το Σαββατοκύριακο 22-23 Φεβρουαρίου δεν μπορώ.

giannis gt
10-02-20, 13:41
Ναι Λεωνίδα έχεις δίκιο....
Αν λοιπόν και οι υπόλοιποι είναι οκ με της 16Φεβρουαριου,δηλαδή ΑΥΤΗ την Κυριακή ,τότε προχωράμε και περιμένουμε τον Γιώργο οποιο άλλο ΣΚ θέλει να έρθει να μας δεί.......

KOLNIK
10-02-20, 18:19
Ας ορισουμε τοτε την ημερομηνια στανταρ που ειναι για 16/2 και να προχωρησουμε σε μερος και ωρα αναχωρησης απο Βολο,οσοι ειμαστε να φυγουμε απο Βολο,και ωρα ραντεβου για την συναντηση με τα υπολοιπα παιδια,ωστε να μπορεσω μεχρι την Τεταρτη να ενημερωσω την σελιδα στο fb...
Η Λαρισα παραμενει μονη επιλογη ακομα η' οχι?Και αν ναι,ας ορισουμε και μερος συναντησης!

giannis gt
10-02-20, 20:29
Ναι Νίκο νομίζω ότι Λάρισα πρέπει να πάμε.για να έρθουν όλοι εκεί και να μοιράσουμε την απόσταση....
Να πούμε 17:00-17:30 στην Λάρισα;
Αν είναι 16:00-16:30 να αναχωρούμε το team από Βόλο.....
Θεωρώ ότι στον Σκλαβενίτη στην Λαρισης συνάντηση αναμονή για 10 λεπτά και ξεκινάμε για Λάρισα.
Που έχει και parking .....

Fanis
11-02-20, 14:55
αυτα ειναι τα ωραια !! γιαννη στειλε μου μια διευθηνση να σου στειλω ενα δωρακι για την πιτα ..

giannis gt
11-02-20, 17:07
Ωραία Φανη.Σου στέλνω ΠΜ.
Ευχαριστούμε προκαταβολικά.....!!!!

KOLNIK
12-02-20, 18:26
Λοιπον παιδες!!Να κανουμε μια καταμετρηση τελικη,αφου εφτασε Τεταρτη,να δουμε τι γινεται και ποσοι ειμαστε?Να κανονισει και ο Γιαννης το μεγεθος της πιτας!Να ορισουμε και που θα παμε στην Λαρισα ομως για να μην ψαχνομαστε....Επισης,οσα περισσοτερ ΤΟΥΟΤΑ,τοσο το καλυτερο...ηδη με το δικο μου ειμαστε τρια Corolla!

giannis gt
13-02-20, 11:34
Νίκο από Βόλο είμαστε εσύ,εγώ,ο Χρήστος και ο Μήτσος....
Από Τρίκαλα ο Λεωνίδας....
Και να δουμε με πόσους μιλάς εσύ Νίκο στο fb.....
Εγώ θα έχω πίτα για 14-15 άτομα.....
Ώρα από Βόλο αναχώρηση κατά της 16:00-16:15 και να είμαστε Λάρισα κατά της 17:00-17:15.....
Για μέρος στη Λάρισα δεν έχω κάτι συγκεκριμένο στο μυαλο μου....ότι μας πουν και τα παιδιά από εκεί...
Εχουμε πάει 2-3 φορές στο καφέ εκεί που είναι τα mediamarkt....

KOLNIK
13-02-20, 13:10
Γιαννη απο fb μεχρι στιγμης εχω 2 ατομα,τον Νικο και τον Κωστα,νεα μελη απο εδω και στο εξης,ο Νικος με 11αρα G6 και ο Κωστας με 11αρα τετραπορτη,τα παιδια θα ερθουν με τα Corolla τους και ο Νικος ισως εχει εναν φιλο μαζι του,ο Κωστας απο οτι μου ειπε μονος του θα ειναι...Ο Αριστοτελης με την 12αρα την ασπρη που ηταν περυσι στην πιτα πρωτη φορα,δουλευει μεχρι τις 5 το απογευμα στην ταβερνα στην Αλλη Μερια απο οτι μου ειπε,αν μπορεσει να φυγει νωριτερα θα επικοινωνησει.Ο Γιωργος με την 11αρα την πενταπορτη που πηρε περυσι η κοπελα του το φλουρι,δεν σηκωνει τηλεφωνο ουτε απανταει σε μηνυματα,οποτε εγκατελειψα καθε επικοινωνια,καλη του ωρα οτι κανει,να ειναι καλα ευχομαι και παντα με υγεια!!

ltsantar
13-02-20, 15:00
Την Κυριακή στις 17.00 περίπου θα τα πούμε από κοντά.
Γράψτε για τον τόπο συνάντησης οριστικά.

KOLNIK
14-02-20, 19:18
Να το κανουμε το ραντεβου στον Σκλαβενιτη στην Λαρισης,απο 16.30-17.00 τελικη ωρα αναχωρησης,μηπως προλαβει και ο Αριστοτελης να μας πιασει στον δρομο?Να δωσω και εγω στα παιδια στο fb αν ειναι το τελικο για Κυριακη,ωρα και σημειο,γιατι βαρανε μηνυματα αν θα γινει τελικα η' οχι....
Καποια δωρακια που ετοιμαζα να δωσω στην κοπη,τελικα δεν μπορουν να ειναι ετοιμα,ελπιζω στην πρωτη συναντηση-βολτα του παραρτηματος για το 2020,να τα δωσω τοτε!!
Μιλησα με τον Χρηστο απο Λαρισα,θα ειναι 3-4 ατομα με 2 αυτοκινητα...

giannis gt
15-02-20, 09:18
Ωραία Νίκο....
Όσοι πιστοί ας προσέλθουν....
Εγώ λέω να είμαστε την Κυριακή 16 Φεβρουαριου 16:30 στον Σκλαβενίτη,να επικοινωνήσουμε με τον Αριστοτέλη,αν έχεις το κινητό του Νίκο,και αν μας πει ότι έρχεται θα τον περιμενουμε.....ειδάλλως θα ξεκινήσουμε.....
Άρα 17:30 περίπου θα είμαστε Λάρισα ....
Νίκο εγώ λέω στο καφέ εκεί στα mediamarkt ,που έχει πολύ χώρο για parking, μιας που αν έρθουν τόσες corolles ,να εχουμε χώρο για ΦΩΤΟ.....
Νίκο μην ανησυχείς για δώρο ,ήδη από χθες ο Φάνης μου έστειλε ένα δώρο για τον νικητή του φλουριου και από ένα μπρελόκ αναμνηστικό για ΟΛΟΥΣ...
Φανη ευχαριστούμε...!!!

Λεωνίδα είσαι οκ με το μέρος και την ώρα;
Αν θες φέρε και το φίλο σου τον μηχανικό μαζί σου....δεν υπάρχει πρόβλημα....

Μήτσο ,Χρήστο, μιλάμε στο τηλέφωνο εμείς..... Αλλιώς 16:30 Σκλαβενίτη.....

KOLNIK
15-02-20, 11:01
Καλημερα και απο εμενα!!Το προγραμμα της Κυριακης αναρτηθηκε στο fb,ωραρια ραντεβου-σημεια-αναχωρησεις,εδωσα και το κινητο μου σε περιπτωση που υπαρχει καποια καθυστερηση ωστε να ενημερωθουμε εγκαιρως!!
Ποτε δεν μας ξεχναει ο Φανης,καθε χρονο διπλα μας στην κοπη,με οποιον τροπο μπορει...αλοιμονο αν ειχαμε παραπονω ποτε!!Ευχαριστουμε πολυ,να ειναι καλα και παντα με υγεια!!
Υ.Γ.(Γιαννη μην ξεχασεις το t-shirt του dynoday)!!

giannis gt
15-02-20, 11:21
Νικόλα....τα έχω ήδη στο αμάξι μου......
Έχω το δικό σου ,του Λεωνίδα......

ltsantar
15-02-20, 15:46
Αύριο Κυριακή στις 17.30 περίπου στο parking των mediamarkt στη Λάρισα. Σύμφωνοι.

giannis gt
15-02-20, 16:15
Τα λέμε εκεί Λεωνίδα......

giannis gt
17-02-20, 10:49
Καλημέρα σε όλους...βλέπω δεν έγραψε κάποιος κάτι ακόμα ....
Άλλη μια πετυχημένη κοπή πίτας παραρτήματος Θεσσαλίας ελαβε χώρα χθες με νικητή τον KOLNIK κατά κόσμο Νίκο....
Νικόλα πάντα καλότυχος με υγιεία να είσαι.....
Να ευχαριστήσουμε τον Φάνη για το δώρο του φλουριου και περισσότερα ας πει ο νικητής....
Επίσης όλοι οι συμμετέχοντες πήραν και από ένα μπρελόκ και αυτό προσφορά του Φάνη καθώς και σε Λεωνίδα,Νίκο και το νέο μέλος ο Νίκος με το 13αρι g6 του,πήραν και την μπλουζα του dynoday προσφορά του Φάνη και αυτή φυσικά ,που τις ειχα εγώ για να τους τις δώσω....
Εγώ με τη σειρά μου να ευχαριστήσω όλους όσους συμμετείχαν και να πω χάρηκα που ξαναείδα τους παλιούς για άλλη μια χρονιά :Χρήστο ,Μήτσο,Νίκο,Λεωνίδα και εύχομαι και τα νέα μέλη να έχουν ενεργή παρουσία ......

Φωτό βγήκαν αρκετές από τον Μήτσο και τον Νίκο ,τον κινητή του φλουριου ,οπότε και περιμένουμε και τις φωτό....
Να είμαστε όλοι καλά και του χρόνου και μια ευχή που την κάνω κάθε χρόνο ,του χρόνου ακόμα περισσότεροι με περισσότερα μέλη και να ξαναδούμε και παλιά μέλη που μας έχουν ξεχάσει λίγο....
Φανη σε ευχαριστούμε που δεν μας ξεχνάς.....και αποδεικνύεις έμπρακτα το ενδιαφέρον......

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ....!!!

ΥΓ:Λεωνίδα ξανασκεψου την προσφορά μου........

KOLNIK
17-02-20, 11:13
Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους!!
Αλλη μια κοπη πιτας του CorollaClub Θεσσαλιας περασε στην ιστορια,με επιτυχια αλλα και μπολικη...τυχη για μενα προσωπικα,αφου φετος ημουν ο τυχερος που βρηκε(παραλιγο να το φαω) το φλουρι!!
Προσωπικα να ευχαριστησω τον Φανη για το υπεροχο οσο και χρησιμο αρκετα δωρο που μας εστειλε,οσο και για τα ατομικα στον καθενα αναμνηστικα του club,που μας μοιρασε ο Γιαννης!!
Γιαννη,οπως παντα η πιτα ειχε την τιμητικη της και εχθες,πηρε τα ευσημα απο ολους,παλιους(που ξεραμε τι θα φαμε ετσι και αλλιως)αλλα και τους καινουριους φιλους που ειχαν να λενε για την νοστιμια της!!Ευχομαι ολοψυχα,ετσι νοστιμη και υπεροχη να ειναι η χρονια για σενα και την οικογενεια σου!!Ευχαριστουμε πολυ!!
Ιδιαιτερη ομως εκανε την συναντηση αυτη και η παρουσια παλιων μελων,Μητσος,Χρηστος,Λεωνιδας,που ειχαμε καιρο να τα πουμε απο κοντα,οσο και νεων φιλων,Νικος-Μανωλης-Μαριος-Χρηστος,που μας τιμησαν με το να ειναι παροντες στην φετινη κοπη πιτας!
Θελω να ευχηθω σε ολους,μια καλη και δημιουργικη χρονια,γεματη υγεια,ασφαλη χιλιομετρα και απροβληματιστα,και ελπιδα μου για φετος,να κανουμε πολλες συναντησεις,με ολα τα μελη(παλια-νεα),κατι που μεχρι στιγμης ειναι ενας καημος που εχω και θα ηθελα να πραγματοποιηθει...
Ευχομαι για του χρονου,να ειμαστε ακομα περισσοτεροι,και οσοι δεν μπορεσαν να ειναι παροντες εχθες,να τους δουμε απο κοντα σε καποια συναντηση και βεβαια,του χρονου στην κοπη της πιτας μας!!
Να ειστε ολοι καλα!!Με υγεια και του χρονου!!

Χρηστος
17-02-20, 12:38
καλημερες και απο μενα ολα πηγανε καλα στην συναντηση/κοπη πιτας θεσσαλιας ,με την σειρα μου να ευχαριστησω τον προεδρο μας για το δωρακι του φλουριου+τα παρελκομενα που εστειλε επισης χαρηκα που βρεθηκαμε παλιοι και νεοι και αναταλαξαμε αποψεις -συμβουλες για τα αγαπημενα μας αυτοκινητα ,επισης τον γιανναρα για την απιστευτη βασιλοπιτα(φανη στην επομενη να εισαι εδω να δοκιμασεις),τον τυχερο του δωρου νικο παντα τυχη και υγεια και πανω απο ολα επιστρεψαμε ασφαλης στα σπιτια μας.

ηρακλαρα μας λειπεις στις συναντησεις μας οπως και ο γιωργος νοτας ,μακατος κωστας,τσαφτσουφ γιαννης...

Γιαννης20v
17-02-20, 14:57
ηρακλαρα μας λειπεις στις συναντησεις μας οπως και ο γιωργος νοτας ,μακατος κωστας,τσαφτσουφ γιαννης...κ του χρονου με υγεια παιδες!!!!


υγ:αυτον το τελευταιο τι τν θες;;;μονο βαβουρα ειναι....

ltsantar
17-02-20, 15:02
Πολύ όμορφα περάσαμε χτες στην κοπή της πίτας. Υγεία και ευτυχία σε όλους.
Συγχαρητήρια στον Νίκο που πήρε το δώρο.

ΥΓ 1. Γιάννη θα ανεβάσω κατά πολύ την τιμή για να μην σου μπαίνουν ιδέες.
ΥΓ 2. Φίλε Νίκο πάντα τα παλιά μέλη είναι παρόντα στις εκδηλώσεις του club.

dimitrise111
17-02-20, 18:55
Να είστε όλοι γεροί και του χρόνου με υγεία, πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα και ακόμη περισσότεροι..... Συγχαρητήρια σε όλους σας παιδιά,και πάλι μπράβο σας ..

Fanis
17-02-20, 20:44
Μπραβο και παλι σε ολους σας .. συντομα θα τα πουμε και απο κοντα !!

MITSOS
18-02-20, 15:36
Να ευχαριστήσω κι εγώ όλους, δηλαδή το Φάνη για τα δώρα, το Γιάννη για τον κόπο να κανονήσει και να εκτελέσει τα της πίτας και όλους όσους είχαν την καλή διάθεση να βρεθούμε για άλλη μια φορά και να τα πούμε από κοντά. Εννοείται ότι δεν ξεχάσαμε όσους δεν ήταν παρόντες (tsaftsouf,makatos καο GeorgeN.).
Καλή χρονιά σε όλους και με το καλό να τα πουμε και πάλι από κοντά!