PDA

Επιστροφή στο Forum : Καινουριος ιδιοκτητης Auris


nikosfp
20-06-18, 12:02
Κοι καλημερα σας.Ειμαι ο Νικος απο Πατρα.Χαιρομαι που βρηκα το forum και θα ειμαι ενημερωμενος απο εσας σε οτι προβλημα αντιμετωπιζω με το αυτοκινητο μου.Ναστε παντα ολοι καλα.Πριν 2 εβδομαδες εγινα κατοχος ενος μτχ Auris 14 D, μοντελο 07/2010.Το αυτοκινητο ειναι απο Ισπανια και οπως καταλαβαινετε δεν την παλευω με τα Ισπανικα.Θαθελα την βοηθεια σας αν εχετε καποιο βοηθημα στα Ελληνικα θα σας ημουν υποχρεως.Επισης θελω μια βοηθεια ακομα.Θελω να συνδεσω το bleutooth του αυτοκινητου με το κινητο μου.Πως γινεται αυτο?Ειπαμε τα βοηθηματα μου ειναι στα Ισπανικα!Υπαρχει καποιος συμφορουμητης απο Πατρα να μου δωσει να βγαλω φωτοτυπια το GR manual?Αυτα προς το παρων.Ευχαριστω για την αποδοχη.

papgeo1965
20-06-18, 15:59
Ρίξε καμιά ματιά στο youtube εκεί ανεβαζουν ότι δεν μπορείς να φανταστείς. Το δικό μου δεν έχει τέτοια δυνατότητα για να σε βοηθήσω.

dimitris81
20-06-18, 18:02
Καλησπέρα. Μπες εδω https://www.toyota.gr/tme#/my-toyota/eManual και με τον αριθμο πλαισιου σου θα κατεβασεις τα διαθεσιμα manual που έχει για το αυτοκινητο σου. Αν δεν μπορέσεις να εξυπηρετηθεις πήγαινε σε μια αντιπροσωπεια και παραγγειλετο με με ενα μικρο αντιτιμο. Ελπιζω να βοήθησα.
Καλο απογευμα.:hi

papgeo1965
21-06-18, 00:46
Δεν ξέρω τι κάνουν στην ΤΟΥΟΤΑ ,το δικό μου που ειναι 2009 μοντέλο δεν υπάρχει στο site το βιβλίο του αυτοκινήτου. Ευτυχώς τα έχω.
Άσχετο, όταν βγάζουν τεχνική οδηγία για ανάκληση σε κάποιο μοντέλο αυτό έχει ημερομηνία λήξης ή θα πρέπει να ελεγχθούν όλα τα οχήματα στα οποία αφορά?

nikosfp
21-06-18, 11:55
Ευχαριστω πολυ ολους σας.Δεν υπαρχει στα Ελληνικα user manual,στο site της Toyota.Δεν πειραζει.Ναστε ολοι καλα.Θα τα λεμε εδω μεσα.