PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ 2016


giannis gt
05-01-16, 15:08
Με την ελευση της νεας χρονιας ανοιγω αυτο το θεμα για να ορισουμε την καθιερωμενη κοπη πιτας για το παραρτημα Θεσσαλιας οπως καθε χρονο!!!

Αναλογως των συμμετοχων και απο που ,θα ορισουμε και το μερος ,αν και φετος θεωρω οτι πρεπει να γινει στον Βολο ,αφου περυσι εγινε Λαρισα!!!

Πιθανες ημερομηνιες ειναι οι επομενες 2 Κυριακες δηλαδη:
1.17 Ιανουαριου
2.24 Ιανουαριου!

Εγω δεν εχω θεμα με καμια απο τις ημερομηνιες!!!
Αν υπαρξει κωλυμμα θα δουμε και σαν ενναλακτικη την31 Ιανουαριου!!!

Αυτα απο εμενα και την πιτα οπως τα τελευταια 3 χρονια ,αναλογως συμμετοχης(μεγεθος) θα την παραγγειλω στον φουρνο που εργαζεται η πεθερα μου που απο οσο θυμαμαι ΟΛΟΙ ,μας ειχε αρεσει!!!:hehe

Οσο αφορα το δωρο ,κατι θα κανουμε και φετος!!!:uthere

GEORGE N.
05-01-16, 21:17
Καλή Χρονιά σε όλους μας. Γιάννη εγώ θα είμαι Λάρισα στις 25. Αν αλλάξει κάτι ενημερώστε με αλλιώς θα κανονίσουμε για ένα εξτραδακι με φουλ τσίπουρα.

tsaftsouf20V
06-01-16, 17:35
Mεσα κ εγω για οποια Κυριακη προκυψει. Δεν εχω προβλημα!

MITSOS
06-01-16, 17:51
Καλή χρονιά! Μαζευόμαστε όποτε μπορεί και ο GEORGE N.
Αν είναι εδώ στις 31, τότε 31.
Κι εγώ δεν έχω θέμα με τα ΣΚ, παίδες.
Όποτε θέλουμε.

giannis gt
06-01-16, 23:14
Ωραια!
Δηλαδη Γιωργο αν πουμε την Κυριακη στις 31 θα μπορεις?

GEORGE N.
08-01-16, 16:09
Οπότε θέλετε παιδιά δεν υπάρχει θέμα.

giannis gt
08-01-16, 16:45
Ναι Γιωργο για Βολο λεμε λοιπον στις 31 Κυριακη!!!
Εχω μιλησει και με χρηστο και Λεωνιδα και ειναι μεσα για Βολο!!!

Οποτε αν ειμαστε ολοι οκ να πουμε για τις 31?


Μακατος ακουει???

Αυτος ο Ηρακλαρας απο Καρδιτσα ακουει????ΠΟΥ εισαι ρε Ηρακλαρα χαμενος???

giannis gt
17-01-16, 18:42
Παμε ενα up να πουμε για την ημερομηνια και τις συμμετοχες που θα ειμαστε για την Κυριακη 31 Ιανουαριου 2016!

Ειπαμε για Βολο και ωρα 11:30-12:00!!!

Παμε λοιπον να δουμε ποιοι στα σιγουρα για να κανονισω και για την πιτα!

1.giannis gt!
2.............

Χρηστος
17-01-16, 23:13
βαλε και μενα μεσα

tsaftsouf20V
18-01-16, 16:29
+1 δλδ εμενα...

giannis gt
19-01-16, 21:03
Αρα ειμαστε :
1.giannis gt
2.tsaftsouf
3.χρηστος
4..........

Ελα παιδια παμε.........

KOLNIK ακους???

KOLNIK
20-01-16, 21:55
Μεσα...εννοειται,οπως παντα!!!Απλα ειχα θεμα,και δεν με εβαζε στο φορουμ,δεν ξερω γιατι,δεν μου εμφανιζε την σελιδα καθολου...τελος καλο,ολα καλα!!!:hangry

MITSOS
20-01-16, 22:33
1.giannis gt
2.tsaftsouf
3.χρηστος
4.KOLNIK
5.MITSOS

GEORGE N.
21-01-16, 11:00
Γιάννη και εγώ μέσα για 31. Μην ξεχνιόμαστε. .......χαχαχαχα

giannis gt
21-01-16, 16:12
1.giannis gt
2.tsaftsouf
3.χρηστος
4.KOLNIK
5.MITSOS
6.GEORGE N.

Μας μενουν απο τους γνωστους Λεωνιδας ,Μακατος και ο Ηρακλαρας που εχουμε καιρο να μαθουμε νεα του.....


ΦΥΣΙΚΑ εννοειται οτι οποιος αλλος επιθυμει ,ή τυχανει να εινα Βολο εκεινη την Κυριακη ειναι ευπροσδεκτος με ή χωρις παρεα!!!!

Αρα μια Πιτα για 10 ατομα θα ειναι Υπεραρκετη για να αρχιζω να κανονιζω!

tsaftsouf20V
21-01-16, 16:31
Εγω τρωω για 2 :hangry

Γιαννης20v
21-01-16, 17:55
με βαζετε σε μπριζες ρε σεις....

tsaftsouf20V
22-01-16, 16:34
με βαζετε σε μπριζες ρε σεις....

ελα ελα ελα... σιγα ρε! 3 τσουφ κ 2 στρρρρρρρρρρ εισαι μακρυα πια!

giannis gt
22-01-16, 20:27
Αν δεν μας το χαλασουν οι αγροτες οντως εισαι δυο αστττρα πατα και τρια μπαμ μπουμ δρομος απο Αθηνα Γιαννη............

Tsaf κανενα προβλημα και περυσι ειχε περισεψει κιολας..........

Ελα περιμενουμε και τους λοιπους........

Χρηστος
22-01-16, 23:48
little-jonh 20v χρωστας βολτα και ασε τα μα και τα μου,λαμογιο!!!!

KOLNIK
23-01-16, 11:21
Να κανονισουμε και σε ποιο μαγαζι θα παμε....να κανουμε προτασεις?:did

giannis gt
23-01-16, 15:42
Νικο εγω δεν εχω θεμα.....

Για παραλια ελεγα αλλα αν υπαρχει συγκεκριμενη ιδεα στο τραπεζι ,ριξτην!

ltsantar
23-01-16, 17:58
Υπάρχουν σοβαρά θέματα υγείας στην οικογένεια.Η απόφαση θα είναι της τελευταίας στιγμής και αν.... Ελπίζω να τα καταφέρω να σας δω από κοντά.

makatos3sgte
23-01-16, 22:43
Καλησπερα κατα πασα πιθανοτητα και εγω με τον φιλο μου βαγγελη θα ειμαστε παρων να πουμε κανα ψεμα για αλογα και μουλαρια :uthere

KOLNIK
23-01-16, 23:37
Μια χαρα ειναι παραλια...θα προτεινα μαλιστα το Sugar,νομιζω ειναι αρκετα ανετο μαγαζι και μεγαλο,γωνια Ιωλκου με Αργοναυτων...μετα για πιο αποκεντρο,καλο ειναι το Plus,Μαιανδρου με Μ.Μερκουρη...ας προτεινουν και οι υπολοιποι ομως,να μαζευτουν προτασεις...

tsaftsouf20V
24-01-16, 09:28
Καλησπερα κατα πασα πιθανοτητα και εγω με τον φιλο μου βαγγελη θα ειμαστε παρων να πουμε κανα ψεμα για αλογα και μουλαρια :uthere

Eλα γιατι σε θελω. Ειχα περασει απο το μαγαζι καποια στιγμη καθημερινη αλλα ησουν Αθηνα...

MITSOS
24-01-16, 20:02
Προτείνω να μαζευτούμε σε κάποιο από τα καινούρια μαγαζιά
επί της Δημητριάδος όπου γίνεται πανικός ή και στην παραλία.
Να έχει και ''χουζούρι''......
Όποιος γνωρίζει περισσότερα ας ενημερώσει.

giannis gt
25-01-16, 19:05
Λεωνιδα οκ εμεις θα σε υπολογιζουμε παντως!!!

Μακατος ελατε σας περιμενουμε,εχουμε πολλα να πουμε!!!

Μητσο Δημητριαδος οταν λες που αναφερεσαι?

Νικο αυτο το Sugar που λες δεν το ξερω ,αλλα δεν υπαρχει θεμα......

10ατομα θα ειμαστε ,ητοι 2 μεγαλα τραπεζια οποτε καπου θα βολευτουμε.....

Εγω ελεγα στα μεγαλα της παραλιας ,πχ.Pleasures ,Jam,Reef αλλα γενικα δεν εχω θεμα.........

Εγω αυριο δινω παραγγελια την πιτα..........

Τα λεμε!

MITSOS
25-01-16, 23:35
και στην παραλία, όπως αναφέρω.
Αρκεί Γιάννη να έχει μπόλικη ζεστούλα γιατί
κυκλοφορεί άρκετό κρύο αυτές τις ημέρες.

tsaftsouf20V
26-01-16, 16:41
Κρυωνουν ωρε τα παλικαρια; :-P

KOLNIK
26-01-16, 21:56
Ας δωσουμε,τελος παντων,ενα σημειο ραντεβου,και απο εκει και περα συννενοουμαστε επι τοπου.Γιαννη,δωσε κοστολογιο για την πιτα,κατ'ατομο,να μπορεσουμε να ξωφλησουμε μαζι με τα περσινα που χρωσταμε....:lol

giannis gt
27-01-16, 20:57
Νικο ελα εσυ και θα τα βρουμε..........
Αλλος ενας καφες ανα ατομο αν θα βγει το κοστος το πολυ...........


Ναι θα συναντηθουμε παραλια και θα δουμε που θα παμε..........
Αναλογως και τον καιρο ,αν ειναι ηλιολουστη ημερα οπως η σημερινη θα ηταν κριμα να μην απολαυσουμε το ωραιο μας λιμανι..........

Εξαλλου τα ατομα που θα ειμαστε ΜΑΧ 10-12 μας επιτρεπει να παμε οπου θελουμε ......χωρις αυτο να σημαινει βεβαια οτι δεν ειμαστε και οργανωμενοι ,βεβαιως βεβαιως..........!!!!!!!!!!

Τα λεμε!

tsaftsouf20V
29-01-16, 16:18
Παιδια συγνωμη αλλα δεν θα παρεβρεθω λογο δουλειας. ΑΛΛΑ το κοματι μου θα μου το κοψετε-κρατησετε κ θα πληρωσω κανονηκα την συμμετοχη μου στην κοπη τη πιτα!

giannis gt
30-01-16, 10:57
Οκ John δεν πειραζει..........

Λοιπον εγω λεω αυριο κατα της 11:30 να μαζευτουμε προς παραλια μερια ,να παμε στην καφετερια!!!
Μπροστα απο το Parking του λιμανιου μιας και ο καιρος προβλεπεται εξαιρετικος και ηλιολουστος!!!

Γιαννης20v
30-01-16, 12:00
ημουν κ γω νανεβω να μν ανεβω κ ευτυχως ειδα ειδησεις χτες βραδυ κ το πανικο που γινετε στις εθνικες κ λεω ααααστο καλυτερα μη φαω κανα 8ωρο στο δρομο..

GEORGE N.
30-01-16, 13:01
Καλημέρα σε όλους. Γιάννη 11.30 θα είμαι λιμάνι. Όταν φτάσω σε περνω τηλ.

MITSOS
30-01-16, 18:52
ok. Τα λέμε αύριο στις 11:30

MITSOS
31-01-16, 19:30
Όλα καλά, Καλή Χρονιά.
Για μια ακόμη χρονιά καταφέραμε να κόψουμε την πίτα μας
και να περάσουμε μερικές ευχάριστες στιγμές συζητώντας για
μηχανοκίνητα και μη, μιας και πέρα από συμφορουμίτες όλη η Θεσσαλική
παρέα είμαστε και πολύ καλοί φίλοι.
Ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ και στον GEORGE N. που αψήφησε
τα μπλόκα και έδωσε το παρόν.
Για τους τύπους, το φλουρί έπεσε 50-50 στους χρήστος και ltsantar.
Υπ' όψην ότι κόπηκαν κομμάτια για τους παρευρισκόμενους αλλά και για
όσους τόσα χρόνια δίνουν το παρόν και απλώς σήμερα δε μπόρεσαν
να έρθουν (Λεωνίδα, Κώστα και Γιάννη δε σας ξεχάσαμε).
Φωτό δε βγάλαμε πολλές για να μη μας ματιάσετε:lol:lol:lol

Υ.Γ.
Όσον αφορά την αμφιλεγόμενη εμφάνιση της πίτας.....υποπτεύομαι
ότι ο giannisgt έχει βάλει τα νίτρα στο σκουτεράκι με το οποίο την
έφερε. Γιάννη, περιμένω φωτό για να δούμε τί έχεις κάτω από τη σέλα....
χα χα χα!!!!!!!!:D:D:D

giannis gt
01-02-16, 08:21
Να πω και εγω με την σειρα μου καλη χρονια να εχουμε με υγιεια σωματικη και ψυχικη και απο βελτιωσεις οτι μπορει να κανει ο καθενας ,οσο να γουσταρει και να περνα καλα!!!

Τα της πιτας σας τα ειπε ο Μητσος!!!
Ολα καλα και φετος ,αν και ολο λιγοστευουμε ωστοσο με KOLNIK ,MITSOS ,GEORGE N. και τον γραφοντα ειμασταν μια ωραια τετραδα!!!

Οπως τα ειπε και ο φιλτατος Μητσος ,το φλουρι επεσε 50-50 ακριβως στον Λεωνιδα και Χρηστο!Αποδειξη η 2η ΦΩΤΟ!!!
Κοψαμε κομματια και για τον Μακατο αλλα και τον Γιαννη τον tsaftsouf!
Τα κομματια σας του χρονου διπλα...........


Οσο αφορα την τρεμομενη πιτα ,οντως το scooter ως γνησιο Ιταλιανικο μοτερ ,που δεν χρειαζεται ΝΙΤΡΑ απαραιτητα,σκοτωνει στο δρομο και η πιτα δεν αντεξε και συγκινηθηκε απο τα ριχτερ δυναμης και επιταχυνσης!!!

Βεβαια συνεισφορα των ριχτερ και οι αθανατοι ελληνικοι δρομοι με λακουβες καθε 5 μετρα........!!!

ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ!!!

Ενα special Thanks στον Γιωργο,aka GEORGE N., που μας τιμησε απο την Λαρισα που ηρθε με αδεια λιγων ημερων απο την Κω οπου εργαζεται και αψηφισε τα μπλοκα και ηρθε!!!

Χρηστος
01-02-16, 14:07
μπραβο σας παιδια που μαζευτηκατε θα ηθελα πολυ να ειμουνα εκει αλλα αυτες οι ιοσεις δεν μας αφηνουν να σηκωσουμε κεφαλι,να ειμαστε καλα και του χρονου με περισσοτερα μελη στην κοπη,επισης ευχαριστω για το κομματι και το φλουρι

Fanis
01-02-16, 18:26
ΜΠΡΑΒΟ σε ολα τα παιδια που συμετειχαν ..και φυσικα και σε αυτους που το διοργανωσαν !!!!

corollapatra
01-02-16, 23:14
Μπράβο παιδιά, και του χρόνου να είστε όλοι καλά.

GEORGE N.
03-02-16, 18:37
Καλή Χρονιά και από εμένα σε όλους με υγεία πάνω από όλα.
Ήταν μια πολύ όμορφη συνάντηση καθώς είχα πολύ καιρό να δω τα παιδιά. Δυστυχώς δεν ήρθαν όλοι όσοι είχαν δηλώσει. Ελπίζω να είχαν σοβαρούς λόγους. Το κακο είναι ότι κάθε χρόνο είμαστε και λιγότεροι και αυτό είναι που με λυπεί περισσότερο. Εν πάση περιπτώσει όλα καλά εύχομαι τα καλύτερα σε όλους και του χρόνου ακόμη περισσότεροι.



Υ.γ Ένα μεγαλο ευχαριστώ στον Γιάννη(giannis gt) που για ακόμη μια φορά μας οργάνωσε και μας έφερε αυτήν την πολύ γευστική βασιλόπιτα. Σε ευχαριστούμε Γιανναρα.

giannis gt
04-02-16, 00:44
Χρηστο ,Φανη,Αντρεα και Γιωργο να ειστε καλα και του χρονου ευχομαι ακομα καλυτερα!!!!

KOLNIK
04-02-16, 15:03
Να μας εχει ο Θεος καλα,και του χρονου να αξιωθουμε να κοψουμε την πιτα μας,αν και οντως καθε χρονο πλεον ειμαστε οι "μονιμοι" λιγοι,τουλαχιστον δεν χανεται το εθιμο!Και αυτο γιατι ο Γιαννης GT,οπως παντα,φερνει αυτην την πεντανοστιμη Βασιλοπιτα,που ακομα και την αχνη λυπασαι να πεταξεις!!
Να ευχαριστησω και εγω με την σειρα μου τον,Μητσο,τον Γιαννη(και για τη πιτα) και τον,εκ Δωδεκανησου αφιχθεντα,George N.,για την καλη παρεα και την πολυ καλη-ενδιαφερουσα κουβεντα που καναμε...Οσο για τους υπολοιπους απωντες,να ευχηθω συντομα να τα πουμε απο κοντα με εναν καφε η' τσιπουρακι...Καλη ανταμωση λοιπον,και ευχομαι,συχνοτερα!!

giannis gt
05-02-16, 10:12
Νικο κανονιζουμε ακομα μια συναντηση με την πρωτη ευκαιρια και για τσιπουρα,γιατι οχι.......

Οσο αφορα την πιτα ας ειναι καλα το αρτοποιειο του Παναγιώτη Τοπούζογλου,Κασσαβέτη με Ανθίμου Γαζή, για αυτη την πραγματικη γευστικη βασιλοπιτα ,οπως καθε χρονο!!!
Τα ωραια πρεπει να λεγονται.......