PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπάλωμα στις πίσω πόρτες;


Geraki
25-06-14, 22:35
Καλησπέρα σας.
Γράφτηκα στο σαιτ γιατί σκέφτομαι να πάρω ένα ελαφρώς μεταχειρισμένο auris (2010-2011) και σκέφτηκα να μπω και να διαβάσω τις εμπειρίες σας πριν το αγοράσω.

Μέχρι να ολοκληρώσω τη μελέτη μου έχω μια ερώτηση που μου γεννήθηκε βλέποντας διάφορα auris από κοντά.

Στο κάτω μέρος της πίσω πόρτας υπάρχει κάτι σαν μικρό μπάλωμα.
Αυτό που χρησιμεύει;

pilotos7
25-06-14, 22:43
Ενα αυτοκολλητο λες?
Αυτο για τα πετραδακια δεν ειναι?

Geraki
26-06-14, 09:21
Βάζω μια φωτογραφία για να σας δείξω τι εννοώ.
Έχω σημειώσει που είναι αυτό το έξτρα κομμάτι που δεν είναι αυτοκόλλητο αλλά μοιάζει σαν επιπλέον κομμάτι λαμαρίνας.

http://s3.postimg.org/kz7xqzb4j/MPALOMA_AURIS.jpg

panos sardanapalos
26-06-14, 11:58
Καλημερα GERAKI .. Αυτο το κομματι που ανναφερεις δεν ειναι προσθετο κομματι λαμαρινας αλλα αυτοκολητο καλης ποιοτητας.... Σε ολα τα καινουρια αυτοκινητα το βλεπω αλλα ουδεποτε καταλαβα για πιο λογο το βαζουν.....:jumpers
Επισης καλως ηρθες στην παρεα... σιγουρα θα παρεις της γνωσεις που χρειαζεσαι απο τα παιδια ;)

Fanis
26-06-14, 12:54
ειναι γαι προστασια γιατι εκει πεταει η μπροστινη ροδα πετραδακια και σημαδευει το χρωμα ...

keichi
04-07-14, 20:12
Φανη ουτε στο πιο τρελο μου ονειρο δε θα μπορουσα να φανταστω οτι ειναι γι αυτο το λογο...
Και οντως το δικο μου 111 σε αυτο ΑΚΡΙΒΩΣ το σημειο εχει γαμηθει το χρωμα απο πετραδια και δε μπορουσα να καταλαβω πως στο διαολο το χτυπαγανε εκει οι πετρες...Οι μπροστινες ειναι οντως!!!
Πολυ χρησιμη ενημερωση!! Μπραβο!!!