PDA

Επιστροφή στο Forum : Αμορτισέρ σε AE92


Νικόλαος
28-01-14, 02:05
Καλημέρα σας, έχω ένα ΑΕ92 1.6 GLI. Έχω βάλει ελατήρια χαμηλώματος eibach 3cm από το επόμενο μοντέλο, τα αμορτισέρ που φοράει αυτή τη στιγμή είναι τα kyb excell-g, έψαξα για χαμηλώματος αλλά μου είπαν ότι δεν βγαίνουν για αυτό μοντέλο (παράξενο), εκτός από έναν που μου μίλησε για κάποια altus στα 250 € περασμένα (χωρίς topmount) τα έχει δοκιμάσει κανείς γιατί δεν μπόρεσα να βρω πληροφορίες! Αν έχετε κάποια λύση μέχρι να προτείνετε, σε αυτό το κόστος περίπου είναι ευπρόσδεκτη...
Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!

Fanis
28-01-14, 09:41
δεν τα εχω ξανακουσει .. δεν πιστευω παντως οτι χρειαζεσαι για τα eibach αμορτισερ χαμηλωματος ...

Νικόλαος
28-01-14, 12:27
Σε ευχαριστώ πολύ Φάνη για την γρήγορη απάντηση σου, μάλλον θα βάλω τα ίδια αμορτισέρ και ας τελειώσουν λίγο νωρίτερα.....:roll:

Manaraki
29-01-14, 18:18
Γεια σου Νικολαε,...ωραιο εργαλειο το ΑΕ92,η γνωμη μου σχετικα με τα αμορτισερ ειναι οτι ολα εχουν να κανουν με το ποσα χρηματα σκεφτεσαι να διαθεσεις...θα μπορουσες να κανεις πολλα πραγματα,αν ομως κοιτας για κατι οικονομικο,ναι,συμφωνω μαζι σου,βαλε τα ΚΥΒακια που τα ξερεις κιολας...σιγουρα θα βγαλουν λιγοτερα χλμ απο οτι αν τα δουλευες με στανταρ υψος,αλλα οκ,δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα...
Αυτα,
φιλικα,
Σταυρος.

Νικόλαος
30-01-14, 08:42
Manaraki σε ευχαριστώ και σένα για τον χρόνο σου! Όπως πολύ σωστά είπες όλα είναι ανάλογα των χρημάτων που δίνουμε. Μια τελευταία ερώτηση, για το θέμα, με πολλά υποερωτήματα :ANGEL!
Μπαίνουν τα αμορτισέρ από carina και αν ναι.....
Απο ποιο carina;
Θα κερδίσω σε διάρκεια ζωης; (με τα ελατήρια χαμηλώματος)
Αν το έχει δοκιμάσει κάποιος ποια θα είναι ή αλλαγή στην συμπεριφορά του αυτοκινήτου; (Από λακκούβες μέχρι δρόμο κλειστές στροφές)

Manaraki
30-01-14, 23:42
Γεια σου Νικολα,...χμμ,αν θα ταιριαζε κατι σκεφτομαι οτι θα ηταν απο Carina 2,νομιζω ομως οτι τα πισω ειναι πολυ διαφορετικα απο της ΑΕ92...θα μαθω ακριβως και θα σου πω,η γνωμη μου παντως ειναι οτι δεν θα κερδιζες και πολλα να μπεις σε αυτην την διαδικασια(..του ταιριαγματος)απο το να βαλεις τα δικα του...