PDA

Επιστροφή στο Forum : ψαχνω την corolla μου!


tsizkeik
01-05-13, 01:08
Καλημερα

Ψαχνω την πρωτη μου κορολλα T sport. Ειδα αρκετα στο κλαμπ και νοιωθω ετοιμος να μπω και εγω σε αυτο το πολυ ξεχωριστο group των ιδιοκτητων T Sport. Αν καποιο μελος πουλαει καποιο τιμιο ΄μαμα΄ αμαξι θα χαρω να τα πουμε!

Ευχαριστω

Φιλικα

Δ

neoklis
01-05-13, 05:30
Καλημερα

Ψαχνω την πρωτη μου κορολλα T sport. Ειδα αρκετα στο κλαμπ και νοιωθω ετοιμος να μπω και εγω σε αυτο το πολυ ξεχωριστο group των ιδιοκτητων T Sport. Αν καποιο μελος πουλαει καποιο τιμιο ΄μαμα΄ αμαξι θα χαρω να τα πουμε!

Ευχαριστω

Φιλικα

Δ
καλή αναζήτηση ...................................
θέλει προσοχή και ψάξιμο σε ότι βρέις!!!
Νεοκλής

tsizkeik
01-05-13, 11:47
το ξερω Νεοκλη μου για αυτο μπηκα εδω μεσα που ειναι ολα τα σαινια, να μου ανοιξουν τα ματια!

neoklis
01-05-13, 12:22
το ξερω Νεοκλη μου για αυτο μπηκα εδω μεσα που ειναι ολα τα σαινια, να μου ανοιξουν τα ματια!
σαινη πρέπει να γίνεις εσύ γιατι εσύ θα το πάρεις και κανένας άλλος ότι σου πούμε εμείς θα είναι μια συμβουλή και τίποτα αλλό

tsizkeik
01-05-13, 12:48
ενας απο τους λογους που μπηκα ειναι μηπως καποιο μελος εχει βαλει την κορολλα του για πωληση... εχω βρει 34 στο car.gr, δεν μπορει καποιος θα ειναι μελος για να μιλησουμε πιο ανοικτα...

Edessaios
01-05-13, 14:31
Καλησπέρα.
Υπάρχει αυτό εδώ από μέλος του κλαμπ. Φυσικά δεν είναι "μαμά" όπως επίσης δεν είναι και στην τιμή που παίζουν αυτά που έχεις δει.....

COROLLA TS (http://www.corollaclub.com/forums/showthread.php?t=23654)

tsizkeik
01-05-13, 15:06
δεν ειναι αυτο το επομενο αυτοκινητο μου

giannis gt
02-05-13, 00:26
Κριμα γιατι το αμαξι με αυτα που φορα αξιζει!!!!

tsizkeik
02-05-13, 12:01
το αμαξι τα σπαει, 8800 κοφτη δεν χρειαζεται να πουμε αλλα. αν ημουν 10 χρονια πιο μικρος θα το τσιμπαγα με κλειστα τα ματια...

tsizkeik
06-06-13, 15:35
την βρηκα την corolla, την τσιμπησα και εκανα reset στον δικο μου εγκεφαλο να μαθω να μην αλλαζω τοσο χαμηλα στροφες.

kokovios
06-06-13, 16:26
Αντε καλοταξιδο!!!
βαλε και καμια φοτο να το θαυμασουμε

tsizkeik
06-06-13, 16:53
οσες θελετε, αν ηξερα πως. τα φωτα σας.

μολις πηρα το εξης

http://www.ebay.co.uk/itm/Toyota-Yaris-Carina-Corolla-Avensis-2-Button-Conversion-Remote-Flip-Key-FOB-/400479446720?pt=UK_Car_Accessories_Safety_Security&hash=item5d3e6f66c0

η ηλιοροφη ειναι αυτοματη η πρεπει να το εχω πατημενο μεχρι να ανοιξει μεχρι πισω; ειναι η ιδια 'πατεντα' με τα παραθυρα που οταν βγαλεις μπαταρια ξεχνανε οτι ειναι αυτοματα;

neoklis
06-06-13, 17:56
έχει 2 σταδια πατάς και πάει μέχρι την μέση και μετά ξαναπατάς και πάει μέχρι τέρμα
δέν είναι όπως τα παράθυρα!!!

την βρηκα την corolla, την τσιμπησα και εκανα reset στον δικο μου εγκεφαλο να μαθω να μην αλλαζω τοσο χαμηλα στροφες.
καλά ταξίδια να έχεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
η λεπίδα που αγόρασες είναι valeo????????????????

TmNemesis
06-06-13, 19:21
Αυτή από τον Κορφιάτη πήρες???

tsizkeik
06-06-13, 21:23
ναι παιδια valeo, και ναι απο τον Κορφιατη, βρηκα τον ανθρωπο που το ειχε πηγα και στις 2 αντιπροσωπειες που το ειχε παει και πηρα ιστορικο, πηγα στον ανθρωπο που του ειχε βαλει αναρτησεις, και οι 3 μου ειπαν οτι υπογραφουν για το αυτοκινητο και ειχαν δικιο.

με την ηλιοροφη ρε παιδια, ειναι αυτοματη;

kosmas
06-06-13, 21:43
Μπλε ειναι;

neoklis
06-06-13, 22:01
ναι παιδια valeo, και ναι απο τον Κορφιατη, βρηκα τον ανθρωπο που το ειχε πηγα και στις 2 αντιπροσωπειες που το ειχε παει και πηρα ιστορικο, πηγα στον ανθρωπο που του ειχε βαλει αναρτησεις, και οι 3 μου ειπαν οτι υπογραφουν για το αυτοκινητο και ειχαν δικιο.

με την ηλιοροφη ρε παιδια, ειναι αυτοματη;
οχι δεν είναι αυτόματη...............

νικος82
06-06-13, 22:41
Παρακαλω 2-3 ερωτησεις εχω για το κλειδακι σου.Ταιριαζουν ολα κουτι επανω?Δουλευει?Στην τιμη που εχει πρεπει να του πεις για την λεπιδα την βαλεο?Η στανταρ ειναι αλλη?Απλα το αλλαζω λεπιδα και το κοβει ο οποισδηποτε κλειδαρας?

TmNemesis
07-06-13, 00:16
Μπλε ειναι;

Κοσμά,όχι,είναι το χρώμα το μυστήριο που έβγαινε μόνο στην ts pro f/l.

tsizkeik
07-06-13, 00:49
ειναι γκρι ανθρακι σκουρο, δεν ειναι το ροζ-αρουρι, θα σας πω κωδικο γτ καπου επεσε το ταμπελακι της toyota. οσο για το κλειδι, μολις το παρω και δουλεψει θα σας δωσω λεπτομερειες. Επομενη κινηση ειναι οι καθρεφτες που κλεινουν μονοι τους. Σας ευχαριστω ολους.

tsizkeik
07-06-13, 11:25
παιδια αλλη μια χαζη ερωτηση, οπως σας εχω συνηθισει.
Εχασα το ταμπελακι με τον κωδικο χρωματος, ξερετε αυτο με τα χαριτωμενα γιαπωνεζικα, αυτο μπορει να γινει παλι issue; εχει τυχει σε κανενα; η ειναι ανευ σημασιας;

neoklis
07-06-13, 11:35
παιδια αλλη μια χαζη ερωτηση, οπως σας εχω συνηθισει.
Εχασα το ταμπελακι με τον κωδικο χρωματος, ξερετε αυτο με τα χαριτωμενα γιαπωνεζικα, αυτο μπορει να γινει παλι issue; εχει τυχει σε κανενα; η ειναι ανευ σημασιας;
το γράφει στην πόρτα!!!!
δεν έχει να κάνει
μήπως λές το ταμπελάκι με κωδ. απο το κλειδί?

tsizkeik
07-06-13, 11:44
οχι ενα πλαστικο μακροστενο με ωραια χρωματα λες και βγηκε απο Manga

neoklis
07-06-13, 12:55
και που το έχασες ο.κ δέν λέει και κάτι ............
όλα καλά!!!!

νικος82
09-07-13, 14:36
Εχουμε κανενα νεο οσον αφορα το κλειδακι?

tsizkeik
09-07-13, 15:05
φιλε σε ξεχασα τελειως, ειναι ετοιμη για Valeo εκτος αν εισαι ατυχος και εχει την ριγα το κλειδι σου οποτε πρεπει να αλλαξεις λαμα

μερικα παλαιοτερα κλειδια ειχαν μια επιπλεον ριγα οποτε πρεπει ναπας σε κλειδαρα να σου αλλαξει την λαμα.

Εμενα μου το εκοψε ενας φιλος στην Καλλιθεα εσυ βλεπω εισαι απο Μακεδονια ομως...

καλυτερα να δεις τις φωτο στο ebay και να δεις να ειναι ιδιο με το δικο σου

νικος82
09-07-13, 16:18
Ολα κουμπωνουν επανω αψογα?Κανενα προβλημα με τα κουμπια η αλλο γενικα?Δηλαδη βαζω απο το παλιο τα κουμπακια και παω σε κλειδαρα και μου το κοβει?Η λαμα μου ειναι βαλεο.Ε12 εχω πρεπει να εχουμε ιδια κλειδια νομιζω.Να ανεβασω καμμια φωτο το κλειδι να το δεις αν ηταν ιδιο με εσενα?

tsizkeik
09-07-13, 16:38
ναι ανεβασε, δεν ειναι ολα τα valeo ιδια
κατα τα αλλα ναι κανενα προβλημα ολα super

νικος82
09-07-13, 21:30
Η μια πλευρα
α...http://prntscr.com/1eg9mk
β...http://prntscr.com/1eg9zy

Η αλλη πλευρα
α...http://prntscr.com/1ega6o
β...http://prntscr.com/1egacd

νικος82
10-07-13, 22:12
Πως τα βλεπεις?Να προχωρησω στην παραγγελια μου?

tsizkeik
11-07-13, 12:51
ειναι το ιδιο με το δικο μου, προχωρα

neoklis
11-07-13, 12:52
ειναι το ιδιο με το δικο μου, προχωρα
ουστ..........................
παλιάθρωπε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
την γκαντεμιά μου μεσα
:jumpers :jumpers

νικος82
11-07-13, 13:04
Ευχαριστω φιλε μου.Να εισαι καλα.Προχωρω ακαθεκτος!!!