PDA

Επιστροφή στο Forum : Auris 1.33 ερωτησεις?


fullv2
30-04-12, 17:26
Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα

Τον Αύγουστο απέκτησα ένα Auris 1.33 , χρόνια όμως στην ΤΟΥΟΤΑ ,και αρκετά ευχαριστημένος αν και δεν έχω τρελές απαιτήσεις γενικά , 2 -3 όμως πραγματάκια θα ήθελα να τα ρωτήσω...


1. Ηχοσύστημα , το εργοστασιακό του έχει MP3 cd / usb / aux και με καλύπτει αρκετα , η εκδοση που πηρα είναι η casual και εχει μονο 4 ηχεια μπροστα , θέσεις στις πισω πορτες εχει , καλωδίωση δεν ξερω αν είναι περασμένη, η ερωτηση είναι , σκεφτομαι να βαλω έναν μικρο ενισχυτή (μόνη θεση πιστευω το πορτ-παγκαζ?) και να συνδεσω σε αυτόν τα πισω ηχεια , δεν θελω κατι τρελο , ρωταω απλα αν το εχει κανει καποιος , και αν μπορω στην μαμα κονσόλα να τραβήξω RCA για τον ενισχυτή και μετα καπως να βγω στα ηχεία.

2. Κλιματισμός , το μοντέλο έχει air condition , ξερει κανείς κόστος για αλλαγη σε clima? (επιρεαζει σε καταναλωση?)

3. Έχει τοποθετήσει κανεις την εργοστασιακη οθόνη/ηχοσυστημα/GPS/ και αν ναι, εντυπώσεις?
http://www.ebay.com/ctg/Perfectocar-ST9105T-/113432161?_refkw=toyota+auris&_pcatid=43&_pcategid=293&_from=R40&_dmpt=GPS_Devices

Καλως σας βρηκα λοιπον ξανα , και ελπιζω-εκτιμω την οποια βοηθεια σας

Ευχαριστω πολυ,
Δημητρης

agapiou
30-04-12, 17:44
Καλώς ήρθες φίλε μου και καλή διανομή. Για το (2) που ρωτάς, έχω την εντύπωση ότι οικονομικά θα είναι ασύμφορο για τη τσέπη σου...

neoklis
30-04-12, 19:11
Καλώς ήρθες φίλε μου και καλή διανομή. Για το (2) που ρωτάς, έχω την εντύπωση ότι οικονομικά θα είναι ασύμφορο για τη τσέπη σου...
xaxaxaxa:crazylol :crazylol
σωστά η το βάζεις απο την αρχή η.....................:banana :yell :yell

iempan
30-04-12, 20:11
Κρατα το αιρκοντισιον,αν ηταν ας το επαιρνες με κλιμα απο την αρχη...

iempan
30-04-12, 20:14
1. Ηχοσύστημα , το εργοστασιακό του έχει MP3 cd / usb / aux και με καλύπτει αρκετα , η εκδοση που πηρα είναι η casual και εχει μονο 4 ηχεια μπροστα , θέσεις στις πισω πορτες εχει , καλωδίωση δεν ξερω αν είναι περασμένη, η ερωτηση είναι , σκεφτομαι να βαλω έναν μικρο ενισχυτή (μόνη θεση πιστευω το πορτ-παγκαζ?) και να συνδεσω σε αυτόν τα πισω ηχεια , δεν θελω κατι τρελο , ρωταω απλα αν το εχει κανει καποιος , και αν μπορω στην μαμα κονσόλα να τραβήξω RCA για τον ενισχυτή και μετα καπως να βγω στα ηχεία.

Τραβα καλωδια κατω απο τις πορτες στο λουκι και βαλε καλυτερα δυο ηχεια οτι θες στην ταβλα καλυτερα γνωμη μου..