PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΥΞΗΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ ΣΕ AURIS 1.33


MANOSTOYOTA
09-11-11, 11:19
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΩ ΤΟ AURIS ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΑΥΤΟ http://www.streetbeatcustoms.com/Surge-Engineering/Performance-Chips/Surge-Performance-Chip/17558/ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

agapiou
09-11-11, 11:39
Αν δεν επέμβεις δραστικά στο κινητήρα, δε θα δεις μεγάλες αλλαγές. Κακά τα ψέμματα. Αλλά δε μας είπες για τι αναβάθμιση σκέφτεσει να κάνεις.
Επίσης, θα σε παρακαλέσω να κάνεις edit στο post σου, και να γραφτεί με μικρά ελληνικά, σύμφωνα με τους κανόνες του forum.
Ευχαριστώ.

Black Pearl
25-11-11, 10:17
Γιατι δεν επαιρνες εξαρχης το 1.6 να εχεις το κεφαλι σου ησυχο ή ενα 1.4 μεταχ. να το υπερκυβισεις τουλαχιστον.
Ο 1.3 ειναι ιδιαιτερος κινητηρας για οικονομια πανω απ'ολα. Τι να αλλαξεις? Εκκεντροφορους? Δεν το νομιζω, εχει ολοκληρο συστημα dual vvt-i, ποιος τα σκαλιζει αυτα τα πραγματα?
Απο θεμα προγραμματος? Παλι σχεδον καμια επιλογη.

Σου μενει λοιπον να ασχοληθεις με φιλτρα αερος και μια σειρα απο σπορ εξατμισεις, με ηχο και αποδοση. (μιλωντας για ατμοσφαιρικα επιπεδα)

kostas auris
25-11-11, 20:21
Το 1.3 το μοτέρ το καινούργιο φίλε μου βγάζει 105 αν θυμάμαι καλά αλογάκια..Ενώ το 1.4 94 ή 97..Οπότε καλά έκανε για μένα και πήρε το 1.3..

giannis gt
25-11-11, 22:06
Ναι αλλα υπολειπεται σε ροπη απο το 1.4 και η ροπη ειναι πιο σημαντικη απο οτι τα 4-5 αλογα παραπανω και σε ποιες στροφες!
Οπως και να εχει φιλε μου ενα κλασικο ΦΠΕ ,οτι ισχυει σε ολα τα αμαξια για συνολικη αυξηση max 10% δηλαδη αν εχεις πραγματικα 100 αλογα να φτασεις 110!
Τωρα αν αξιζει να δωσεις κανα 1000ρικο για αυτα ,ειναι καθαρο προσωπικο θεμα!
Ειναι μικρος ο κινητηρας και δεν αξιζει να επενδυσεις τιποτα σε αυτον για να δεις μια καλη διαφορα!Εξαλλου οπως σου ειπαν εχει στοχο την οικονομια και οχι τα αλογα και τις επιδοσεις!