PDA

Επιστροφή στο Forum : Auris f/l διαφορα πραγματα


Paris!
14-08-11, 23:13
Καλησπερα σε ολους .. Ειναι το πρωτο μηνυμα μου στο φορουμ .. Ας γνωριστω κιολας. Με λενε Παρασκευα και σε μερικες μερες κλεινω τα 17 , οδηγαω περιπου 2.5 χρονια και τωρα ψαχνομαι για μερικα πραγματα για Auris 1.6 facelift .. Εδω και μερικες μερες ψαχνω σε διαφορα site για να βρω xenon για φωτα πορειας , προβολεις , μικρα, προβολακια γενικα τα παντα αλλα δεν ξερω ακριβος τι τυπο λαμπας ειναι το καθε ενα.. Αμα καποιος ξερει να μου προτεινει καμια καλη μαρκα για xenon , κανα μαγαζι στην αθηνα και να μου πει και εντυπωσεις .. Ψαχνω περιπου σε 6000 Κ που πιστευω οτι θα ειναι λευκο και οχι κιτρινο ...

Και το δευτερο πραγμα που ψαχνω ειναι ενα sprint booster που να εχει τα 3 προγραμματα . Εχω βρει μερικα αλλα ειναι μακρυα ( γιατι μενω αθηνα στο ιλιον οποιος ξερει.) Αν εχετε να μου προτεινετε κανενα μαγαζι θα το εκτιμουσα ...


Ευχαριστω παρα πολυ εκ των προτερων ..
:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

agapiou
14-08-11, 23:25
Καλώς ήρθες!
Για xenon μπορεί να σε εξυπηρετήσει ο Fanis (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=4302). Θα σε κατατοπίσει και για το booster που θέλεις να βάλεις...

Paris!
14-08-11, 23:31
οκ.. Ευχαριστω παρα πολυ για την ανταποκριση .. Αμα ειναι θα επικοινωνησω με τον κ.Φανη....

Edessaios
14-08-11, 23:54
Οταν το πάρεις μην ξεχάσεις να τον πεις κυρ Φάνη.......:hehe:hehe:hehe:hehe:hehe

(@)WizZk1d(@)
15-08-11, 02:51
Οταν το πάρεις μην ξεχάσεις να τον πεις κυρ Φάνη.......:hehe:hehe:hehe:hehe:hehe

Χαχαχαχα !!!

Σωστά ... χαχαχχαχχαχα !!!

:twisted:

Paris!
15-08-11, 12:46
Οταν το πάρεις μην ξεχάσεις να τον πεις κυρ Φάνη.......:hehe:hehe:hehe:hehe:hehe



:mrgreen::hehe ok ok .....

Paris!
17-08-11, 21:58
Καλησπερα σας.. θα χρειαστω παλι την βοηθεια σας.. προσπαθω να καταλαβω τον τυπο καθε λαμπας .. εχω βρει τι λαμπες φοραει στα προβολακια , στους προβολεις και στα φωτα θεσης αλλα δεν μπορω να καταλαβω στα μεσα . θα σας γραψω τι λεει μεσα το βιβλιο μπας και μπορει καποιος να βοηθησει...

προβολεις -- τυπος--
μεγαλη σκαλα προβολεων -- Α--
μεσαια σκαλα(λαμπτηρες εκφορτισης) -- Β--
μεσαια σκαλα ( λαμπτηρες αλογονου- --C--
halogen )


A: λαμπτηρες αλογονου HB3
B: λαμπτηρες εκφορτισης D4S
C : λαμπτηρες αλογονου H11

σας υπενθυμιζω οτι το αμαξι ειναι το auris 1.6 facelift ..
αν καποιος εχει auris η μπορει να βοηθησει θα το εκτιμουσα...

ευχαριστω προκαταβολικα...

sotoskap
17-08-11, 22:07
Καλησπερα σας.. θα χρειαστω παλι την βοηθεια σας.. προσπαθω να καταλαβω τον τυπο καθε λαμπας .. εχω βρει τι λαμπες φοραει στα προβολακια , στους προβολεις και στα φωτα θεσης αλλα δεν μπορω να καταλαβω στα μεσα . θα σας γραψω τι λεει μεσα το βιβλιο μπας και μπορει καποιος να βοηθησει...

προβολεις -- τυπος--
μεγαλη σκαλα προβολεων -- Α--
μεσαια σκαλα(λαμπτηρες εκφορτισης) -- Β--
μεσαια σκαλα ( λαμπτηρες αλογονου- --C--
halogen )


A: λαμπτηρες αλογονου HB3
B: λαμπτηρες εκφορτισης D4S
C : λαμπτηρες αλογονου H11

σας υπενθυμιζω οτι το αμαξι ειναι το auris 1.6 facelift ..
αν καποιος εχει auris η μπορει να βοηθησει θα το εκτιμουσα...

ευχαριστω προκαταβολικα...

Τα παραπάνω σημαίνουν οτι :

για την μεγάλη σκάλα έχεις το Α δλδ λαμπτηρα αλογονου HB3

για την μεσαία σκάλα
-έχεις το Β αν έχει εργοστασιακά xenon (τύπος λαμπτηρα εκφορτισης D4S)
-αν έχεις απλά φώτα (που είναι το πιο πιθανο) τότε έχεις το C δλδ λαμπτηρες αλογονου H11

Paris!
17-08-11, 22:12
ευχαριστω πολυ για την βοηθεια αλλα μηπως οι δυο διαφορετικοι τυποι στις λαμπες για τα μεσαια ειναι ο ενας για το pro facelift και ο αλλος για το facelift????:question:question:question

sotoskap
17-08-11, 22:57
ευχαριστω πολυ για την βοηθεια αλλα μηπως οι δυο διαφορετικοι τυποι στις λαμπες για τα μεσαια ειναι ο ενας για το pro facelift και ο αλλος για το facelift????:question:question:question

Οχι..έτσι οπως σου τα έγραψα είναι. Ο λαμπτήρας εκφορτισης D4S είναι για τα xenon τα εργοστασιακά.