PDA

Επιστροφή στο Forum : ts 2005+


neoklis
17-05-11, 16:25
Παρακαλώ θα ήθελα την βοήθεια σας
για εμένα τα άσχημα χτυπήματα είναι πολλά και μεγάλα...................................
δεν θα ήθελα να το σχολιάσω.........................
το μικρότερο χτύπημα σε σχέσει με το προσωπικο μου είναι και στην ts μου
ψάχνω απελπισμένα ts
model: από 2005 4-5 μήνα είναι ανάγκη..............
ευχαριστώ
Νεοκλής

αν μπορεί κάνείς να κάνει ένα καλό μέσα στην ατυχία μου

endurasKE-30
17-05-11, 16:33
Τι εγινε ρε Νεοκλη?

neoklis
17-05-11, 16:50
Τι εγινε ρε Νεοκλη?
:( :( :( :(
:beg :beg :beg

mpesikos
17-05-11, 16:53
οτι και να εγινε,μην στεναχωριεσαι για τιποτα αρκει να εισαι καλα εσυ..

mlt184
17-05-11, 16:59
φιλε μου υπηρχε μια Ts σε πολυ καλη τιμη η οποια εχει κλειδωθει προς το παρων, αλλα δεν ξερω αν πωλειται ακομη...ισχυε μεχρι και εναν μηνα πριν...

http://www.corollaclub.com/forums/showthread.php?t=21123

περαστικα σε οτι και να εγινε....

panagiotisfx
17-05-11, 17:00
Τι εγινε ρε Νεοκλη;Στην ματιασανε ρε φιλε;

mpesikos
17-05-11, 17:01
αυτη ειναι 2004 και ο Νεοκλης ψαχνει 2005

mlt184
17-05-11, 17:04
sorry...παραληψη... :fight αν θελεις σβησε το post για να μην γεμιζει τζαμπα με ασχετα και μπερδευεται και το παιδι...

neoklis
17-05-11, 17:07
να το ξαναπώ γιατί δέν το είπα καλά
ΔΕΝ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ
απλά θέλω κάτοχο ts up 4-5/2005
΄δέν μπορώ να πω άλλα

neoklis
17-05-11, 17:18
την έχει κανείς αυτήν???????????????????
http://www.olx.gr/toyota-corolla-ts-iid-70178461#pics

pilotos7
17-05-11, 17:33
Δεν ξέρω τι ψάχνεις ακριβώς και ελπίζω να μην έχει γίνει τπτ άσχημο αλλά και του 2004 μοντέλο δηλ. facelift δεν πρέπει να έχει κάποια διαφορά με το δικό σου.Απλά το αγόρασες ένα χρόνο αργότερα.Sorry αν είπα μλκία απλά να βοηθήσω ήθελα.

neoklis
17-05-11, 17:35
Δεν ξέρω τι ψάχνεις ακριβώς και ελπίζω να μην έχει γίνει τπτ άσχημο αλλά και του 2004 μοντέλο δηλ. facelift δεν πρέπει να έχει κάποια διαφορά με το δικό σου.Απλά το αγόρασες ένα χρόνο αργότερα.Sorry αν είπα μλκία απλά να βοηθήσω ήθελα.
αν διαβάσεις ήρεμα θα καταλάβεις τι θέλω

pilotos7
17-05-11, 17:36
Διάβασα τι θέλεις..Τεσπα..Περαστικά ότι και αν έγινε.

madvinegar
17-05-11, 17:58
O corollapatra εχει TS του 2005 αν θυμαμαι καλα.

mpesikos
17-05-11, 18:02
O corollapatra εχει TS του 2005 αν θυμαμαι καλα.
δεν θυμασαι καλα:lol:
του TmNemesis (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=6298) ειναι 2005

madvinegar
17-05-11, 18:06
Τι ειναι του Αντρεα? 2006?

mpesikos
17-05-11, 18:09
Τι ειναι του Αντρεα? 2006?
δεν μπορω να πω:mrgreen:
υπαρχει ts 2006?2004 ειναι του αντρεα!

neoklis
17-05-11, 18:18
παιδία σας ευχαριστώ μέσα απο την καρδιά μου για το ενδιαφέρον σας
του ανδρέα πρέπει να είναι του 2004
ποιό κοντά μέχρι στιγμής είναι ο ΦΙΛΟΣ ΤΕΟ TmNemesis (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=6298) 9/3/05
Που μου έδωσε το πράσινο φώς αν και δύσκολα...............
ΤΕΟ ΣΕ ΕΥΧΑΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ
ακόμα ψάχνω

kosmas
17-05-11, 18:23
Η δικια μου ειναι 6/05

neoklis
17-05-11, 19:05
ακόμα ψάχνω..................................

corollapatra
17-05-11, 19:46
Η δική μου είναι 8ος/2004...

neoklis
17-05-11, 22:11
Η δική μου είναι 8ος/2004...
καλά κατάλαβες........................
Μέχρι στιγμής είναι του ΤΕΟ ΑΝ ΚΑΙ ΕΊΝΑΙ ΕΚΤΟΣ θα πάρω αύριο να μάθω αν ναι και πώς
ΑΠΛΆ ΑΝ ΒΡΕΙΤΕ ΚΑΤΙ
6936931781

SolidSnake
17-05-11, 23:18
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1456072/

wastegate
17-05-11, 23:19
Νεοκλη ψιλο στα αχυρα ζητας!!!Ειναι που ειναι ελαχιστα τα TS θελεις και απο 2005+!!

mpesikos
18-05-11, 01:32
απλο corolla δεν σου κανει?

neoklis
18-05-11, 09:49
έχουμε και λέμε ..........................
σύμφωνα με τις άκρες μου σήμερα 18/5/2011
ΔΕΝ υπάρχοι ούτε μια corolla ts (ελλάδα)
που να έχει εγύηση εργοστασίου
άρα τα 1250 για άξονα τιμονιού θα τα :crazylol :crazylol :crazylol :crazylol

απλο corolla δεν σου κανει?
πρέπει να είναι ts
αν έκανε απο απλό θα το είχα βάλει ......................τσαμπα

corollapatra
18-05-11, 10:03
άρα τα 1250 για άξονα τιμονιού θα τα :crazylol :crazylol :crazylol :crazylol
Μτχ δεν υπάρχει; Έψαξες;

neoklis
18-05-11, 10:10
Μτχ δεν υπάρχει; Έψαξες;
ρε αντρίκο δεν έχω βρεί αλλά και πάλι΄
πόσο θα το βρώ ?
Αν θα το βρώ
Σε τι κατάσταση θα το βρώ?
δεν θέλω να <<παίξω>> με τέτοια πράγματα

madvinegar
18-05-11, 10:26
1250 φανταζομαι ειναι το κοστος με εργασια απο ΤΟΥΟΤΑ μεσα.

Μπορεις να παρεις το ανταλλακτικο απο ΤΟΥΟΤΑ (που εχεις και εκπτωση) και να πας σε καποιο μαστορα εξω να στο αλλαξει.

Ειμαι σιγουρος πως η εργασια θα ειναι το μεγαλυτερο κομματι του κοστους.
Και μη μου πεις οτι εμπιστευεσαι μονο τους μηχανικους της ΤΟΥΟΤΑ...

corollapatra
18-05-11, 11:09
ρε αντρίκο δεν έχω βρεί αλλά και πάλι΄
πόσο θα το βρώ ?
Αν θα το βρώ
Σε τι κατάσταση θα το βρώ?
δεν θέλω να <<παίξω>> με τέτοια πράγματα
Δε θα παίξεις ρε Νεοκλή. Εάν βρεις, θα το τσεκάρει πρώτα ο μηχανικός σου και μόνο εφόσον είναι ok θα το βάλεις. Θα γλιτώσεις πολλά λεφτά έτσι...

neoklis
18-05-11, 11:35
1250 φανταζομαι ειναι το κοστος με εργασια απο ΤΟΥΟΤΑ μεσα.

Μπορεις να παρεις το ανταλλακτικο απο ΤΟΥΟΤΑ (που εχεις και εκπτωση) και να πας σε καποιο μαστορα εξω να στο αλλαξει.

Ειμαι σιγουρος πως η εργασια θα ειναι το μεγαλυτερο κομματι του κοστους.
Και μη μου πεις οτι εμπιστευεσαι μονο τους μηχανικους της ΤΟΥΟΤΑ...
στο σύνολο μου είπε θα μου πάει όλα μαζί 1200 για μένα
τώρα κάνει δέν κάνει καλή τιμή .................:question

abstavros
18-05-11, 12:19
Αν δεν κάνω λάθος, η κρεμαγιέρα επισκευάζεται (στο δικό μου τουλάχιστον γίνεται).
Τσέκαρε το. Αν γίνεται σίγουρα θα βγει φθηνότερα από καινούρια.

corollapatra
18-05-11, 12:38
Αν δεν κάνω λάθος, η κρεμαγιέρα επισκευάζεται (στο δικό μου τουλάχιστον γίνεται).
Τσέκαρε το. Αν γίνεται σίγουρα θα βγει φθηνότερα από καινούρια.
Δεν είπε για κρεμαγιέρα, για άξονα τιμονιού είπε, το ίδιο είναι; Πάντως στα δικά μας, η κρεμαγιέρες δεν παίρνουν επισκευή, έτσι τουλάχιστον μου έχουν πει οι μηχανικοί της ΤΟΥΟΤΑ...

abstavros
18-05-11, 13:11
Αν δεν κάνω λάθος, η κρεμαγιέρα επισκευάζεται (στο δικό μου τουλάχιστον γίνεται).
Τσέκαρε το. Αν γίνεται σίγουρα θα βγει φθηνότερα από καινούρια.

Δεν είπε για κρεμαγιέρα, για άξονα τιμονιού είπε, το ίδιο είναι; Πάντως στα δικά μας, η κρεμαγιέρες δεν παίρνουν επισκευή, έτσι τουλάχιστον μου έχουν πει οι μηχανικοί της ΤΟΥΟΤΑ...

ΩΠ!!!!
Συγνώμη ρε παιδιά, είμαι με λίγες ώρες ύπνο.............
Όταν λέμε άξονα τιμονιού, εννοούμε την κώλωνα?????

corollapatra
18-05-11, 13:14
ΩΠ!!!!
Συγνώμη ρε παιδιά, είμαι με λίγες ώρες ύπνο.............
Όταν λέμε άξονα τιμονιού, εννοούμε την κώλωνα?????
Και εγώ αυτό καταλαβαίνω...

akis308
18-05-11, 15:16
Πάντως στα δικά μας, η κρεμαγιέρες δεν παίρνουν επισκευή, έτσι τουλάχιστον μου έχουν πει οι μηχανικοί της ΤΟΥΟΤΑ...

Τα πάντα επισκευάζονται....
Νεοκλή ρώτησε εδω.
http://www.bimors.gr/

Υπαρχει υποκ/μα στην Αθήνα.
Δεν χανεις τπτ.

corollapatra
18-05-11, 16:00
Τα πάντα επισκευάζονται....
Έχεις κάτι στα υπ' όψιν; Με ενδιαφέρει γιατί έχω ένα θεματάκι με την κρεμαγιέρα... Δυστυχώς...

wastegate
18-05-11, 16:01
Μου φαινεται χλωμο να μην ειναι το ιδιο με το απλο μοντελο παντως..

neoklis
18-05-11, 16:03
ΩΠ!!!!
Συγνώμη ρε παιδιά, είμαι με λίγες ώρες ύπνο.............
Όταν λέμε άξονα τιμονιού, εννοούμε την κώλωνα?????
AΚΡΙΒΩΣ...............................

akis308
18-05-11, 17:37
Έχεις κάτι στα υπ' όψιν; Με ενδιαφέρει γιατί έχω ένα θεματάκι με την κρεμαγιέρα... Δυστυχώς...


Τσέκαρε το link πιο πάνω.

neoklis
18-05-11, 19:48
Aν ξέρει κανείς οτι γίνεται επισκευή και αξίζει ας το πεί
δευτέρα θα το πάω μέσα για αλλαγή αν δεν γίνει κάτι

Μου φαινεται χλωμο να μην ειναι το ιδιο με το απλο μοντελο παντως..
δεν είναι ίδιο

http://i2.photos.scar.gr/1334/1334049_0_n.jpg

tsport192
18-05-11, 22:08
Τι προβλημα σου παρουσίασε;

neoklis
18-05-11, 22:56
Τι προβλημα σου παρουσίασε;
σε μικρές ανωμάλίες του δρόμου χτυπαει λες και κάτι έχει σπάσει
κυρίος γραμμές τρένου
και αν στρίψεις τιμόνι αριστερα δεξια ακούς ενα τακ

corollapatra
19-05-11, 08:09
Νεοκλή, πήγες στο συνεργείο και σου είπαν ότι θέλει αλλαγή η κολόνα του τιμονιού; Σε ρωτάω γιατί: Όταν πήρα εγώ την TS, μου έκανε έναν τέτοιο θόρυβο που λες. Πήγα αντιπροσωπεία και απλά μου έσφιξαν κάτι βίδες στο εσωτερικό του αυτ/του κάτω από το τιμόνι και σταμάτησε. Είχα φοβηθεί και εγώ μην ήταν καμία κολόνα τιμονιού αλλά ήταν πολύ απλό τελικά. Υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι τέτοιο; Δε το τσεκάρεις;

neoklis
19-05-11, 08:13
Νεοκλή, πήγες στο συνεργείο και σου είπαν ότι θέλει αλλαγή η κολόνα του τιμονιού; Σε ρωτάω γιατί: Όταν πήρα εγώ την TS, μου έκανε έναν τέτοιο θόρυβο που λες. Πήγα αντιπροσωπεία και απλά μου έσφιξαν κάτι βίδες στο εσωτερικό του αυτ/του κάτω από το τιμόνι και σταμάτησε. Είχα φοβηθεί και εγώ μην ήταν καμία κολόνα τιμονιού αλλά ήταν πολύ απλό τελικά. Υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι τέτοιο; Δε το τσεκάρεις;

το έκαναν μου έσφιξαν απο κάτω και κάτω απο το τιμόνι και πάλι το κάνει....

neoklis
19-05-11, 08:21
για το λόγο του αληθες λέω να πάω και σε μία άλλη τουοτα
ΓΙΑΤΙ δεν νομίζω αν είδα καλά δέν έβγαλε κανα πλαστικό
ένω πήρε κατσαβίδια κ.τ.λ μέσα στην καμπίνα δέν πρόσεξα αν και τι έβγαλε

corollapatra
19-05-11, 08:34
Σε εμένα είχε βγάλει τα πλαστικά καπάκια κάτω από το τιμόνι...

madvinegar
19-05-11, 08:42
Ρωτα και αλλου γιατι ψαχνονται να βγαζουν ζημιες στα αμαξια. Πας το αμαξι πλεον στην αντιπροσωπια και στο βγαζουν αχρηστο ενω δεν εχει τιποτα...

neoklis
19-05-11, 09:51
θα πάω και αλλού να δώ τι θα μου πούνε..........................................
ευχαριστω ρε παιδιά και πάλι

abstavros
19-05-11, 14:50
σε μικρές ανωμάλίες του δρόμου χτυπαει λες και κάτι έχει σπάσει
κυρίος γραμμές τρένου
και αν στρίψεις τιμόνι αριστερα δεξια ακούς ενα τακ

Φίλε μου στο Rav4 που έχω είχα παρόμοιο πρόβλημα και μου αντικατέστησαν κάποιο σύνδεσμο (μάλλον τον σταυρό) της κολόνας και όχι όλο τον άξονα, και το πρόβλημα λύθηκε.
Για κοίταξε το.

makiscorolla
19-05-11, 17:27
σε μικρές ανωμάλίες του δρόμου χτυπαει λες και κάτι έχει σπάσει
κυρίος γραμμές τρένου
και αν στρίψεις τιμόνι αριστερα δεξια ακούς ενα τακ
Νεοκλη ακριβως οπως τα περιγραφεις ειναι,το ειχα παθει και εγω οταν ειχα μολις 30000 χιλιομετρα,στην αρχη ειχα σφιξει οτι υπηρχε και απο μεσα και απο τον χωρο της μηχανης αλλα τιποτα,εκανε ακομα πιο εντονα οταν περνουσε πρωτα η μια ροδα και μετα η αλλη απο μια ανωμαλια,ευτυχως ειχα εγγυηση τοτε και μου το εφτιαξαν,στην αρχη δεν εβγαζαν και αυτοι ακρη τι ειχε χαλασει και μου το κρατησαν μια μερα μονο για να το κοιταξουν και μετα μου ειπαν οτι ειναι η κολωνα,η αντιπροσωπεια που το πηγα ηταν η TOYOTA πολις αξιος απο την οποια ειχα κανει και την αγορα.

neoklis
19-05-11, 18:06
΄μέχρι την τρίτη θα πάω και αλλού να δώ τι θα μου πουν

neoklis
20-05-11, 16:16
Νεοκλή, πήγες στο συνεργείο και σου είπαν ότι θέλει αλλαγή η κολόνα του τιμονιού; Σε ρωτάω γιατί: Όταν πήρα εγώ την TS, μου έκανε έναν τέτοιο θόρυβο που λες. Πήγα αντιπροσωπεία και απλά μου έσφιξαν κάτι βίδες στο εσωτερικό του αυτ/του κάτω από το τιμόνι και σταμάτησε. Είχα φοβηθεί και εγώ μην ήταν καμία κολόνα τιμονιού αλλά ήταν πολύ απλό τελικά. Υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι τέτοιο; Δε το τσεκάρεις;
τελικά πήγα στην ΤΟΥΟΤΑ ΠΑΣΠΑΛΙΑΡΗΣ για να το δουν
με την πρωτη βόλτα ο μηχανηκός μου είπε κολώνα τιμονιού
αλλά μου είπε πρώτα να δώ κάτι............
πήγαμε μέσα και αφού στέκαρε το κάτω μέρος μπήκε στην καμπίνα΄
έλυσε
έσφυξε
έδεσε
έκανε δοκιμή
κάναμε μαζί δοκιμή
ουδέν πρόβλημα
λές και άλλαξα τιμόνι
ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΚΑΙ ΤΗΛ/ΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ
ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΗΝ ΤΟΥΟΤΑ ΠΑΣΠΑΛΙΑΡΗΣ

ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΕΤΣΙ.............................................. ......

ΝΕΟΚΛΗΣ

tsport192
20-05-11, 16:34
Νεοκλή σου είπε ποιο ήταν το πρόβλημα τελικά?

corollapatra
20-05-11, 17:06
τελικά πήγα στην ΤΟΥΟΤΑ ΠΑΣΠΑΛΙΑΡΗΣ για να το δουν
με την πρωτη βόλτα ο μηχανηκός μου είπε κολώνα τιμονιού
αλλά μου είπε πρώτα να δώ κάτι............
πήγαμε μέσα και αφού στέκαρε το κάτω μέρος μπήκε στην καμπίνα΄
έλυσε
έσφυξε
έδεσε
έκανε δοκιμή
κάναμε μαζί δοκιμή
ουδέν πρόβλημα
λές και άλλαξα τιμόνι
ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΚΑΙ ΤΗΛ/ΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ
ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΗΝ ΤΟΥΟΤΑ ΠΑΣΠΑΛΙΑΡΗΣ

ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΕΤΣΙ.............................................. ......

ΝΕΟΚΛΗΣ
Πάλι καλά... Τέλος καλό λοιπόν...

neoklis
20-05-11, 20:26
κανένα πρόβλημα έσφυξε τις βίδες μόνο

CTS03
21-05-11, 13:29
το έκαναν μου έσφιξαν απο κάτω και κάτω απο το τιμόνι και πάλι το κάνει....

Τελικά τι έσφιξε ο καθένας τους ρε παιδιά ?

Υπάρχουν τόσο ανίκανοι ή απατεώνες μηχανικοί που για να βγάλουν 2-3 κατοστάρικα δεν διστάζουν να σου φορτώσουν 1250 Ευρώ, να αλλάζεις τα γερά?
Φανταστείτε τι μλκιες χρεώνονται όσο υπάρχει εγγύηση! Και μετα σου αλλάζουν τη πίστη για να καλύψουν κάτι πραγματικό!

neoklis
21-05-11, 14:05
οπως είπα δεν θα το αφήσω έτσι ..............................
απλά μήν σας φανεί περίεργο αν ζητούσατε την καρτέλα με το αυτοκινητό σας για τα 6 χρόνια που πέρασαν να βλέπατε πολλά που δεν έχουν κάνει κυρίως ts που δέν είναι και πολλά
καμιά φορά αν παραγνωρίζεσαι με κάποιους ................................

pavlosTS
23-05-11, 12:24
Παλί καλά που δεν ήταν κάτι σοβαρό. Έχω όμως μία ερώτηση. Για να χτυπαεί κάτι και να σταμάτησε μετά από σφίξιμο πάει να πει ότι κάτι ήταν λυμμένο. Ήταν κάτι που αν δε το πρόσεχες στο μέλλον θα μπορούσε να γίνει επικίνδυνο?
Ρωτάω γιατί αν άλλαξε κάποιο εξάρτημα, πχ κάποιο σύνδεσμο οκ. Αλλά αν απλά έσφιξε μήπως πρέπει να αρχίσουμε να ψαχνόμαστε γενικά μη λυθεί κάτι και σε εμάς

wastegate
23-05-11, 14:37
Δεν λυνεται απο την μια στιγμη στην αλλη!Στην αρχη θα ακους καποιο θορυβο ελαφρυ μετα δυνατοτερο που πρεπει να ανυσηχεις!
Αλλα γενικα ειναι θεμα τυχης/ατυχιας δεν λυνεται ετσι μια βιδα!

neoklis
28-05-11, 19:27
Παλί καλά που δεν ήταν κάτι σοβαρό. Έχω όμως μία ερώτηση. Για να χτυπαεί κάτι και να σταμάτησε μετά από σφίξιμο πάει να πει ότι κάτι ήταν λυμμένο. Ήταν κάτι που αν δε το πρόσεχες στο μέλλον θα μπορούσε να γίνει επικίνδυνο?
Ρωτάω γιατί αν άλλαξε κάποιο εξάρτημα, πχ κάποιο σύνδεσμο οκ. Αλλά αν απλά έσφιξε μήπως πρέπει να αρχίσουμε να ψαχνόμαστε γενικά μη λυθεί κάτι και σε εμάς
απλά έσφιξέ.......... με το καιρό λασκάρουν έχω και 17αρια πολλοί κραδασμοί σε σχέση με τα μαμά

neoklis
30-05-11, 19:04
ήρθε και η απάντηση σήμερα που πήγα
δέν πήγα να ζητήσω κάτι αλλά να ρωτήσω γιατί η να μου πούν έστω και ένα συγνώμη μαλακία μας
βασικά το είπα σε μεγάλα κεφάλια εκεί οχι αφεντικά αλλά με αυτους που είχα πολλοί μεγάλη οικιότητα......................αν και απο τα αφεντικα το ένα έχω πολλά πάρε δώσε

1η αντίδραση είναι είναι σοβαρό μόλις είδε τα χαρτιά πές το στο δικό σου μου είπε

2η αντίδραση αυτή που μου είδαν το ts δεν μίλησαν απλά μου είπαν εμείς σφίξαμε τις βίδες

3η αντίδραση και χειρότερη απο το δικό μου άνθρωπο:
ε και το έφιαξές μπράβο αυτό δεν θέλαμε ένα λάθος κάναμε και μας σταυρώνεις και έφυγε

4η αντίδραση φευγόντας με είδε και με ρώτησε πάλι μεγάλο κεφάλι εκεί τι έγινε ρε πώς πάς τι έφερες από τα 4 αμάξια που έχουμε του είπα επι λέξη σε ευχαριστώ για όλα και χάρηκα που σε γνώρισα ο ανθρωπος τρελάθηκε με ρώτησε επίμονα τί εχω
του άφησα τα χαρτιά και έφυγα ...............:uthere

wastegate
30-05-11, 19:49
Στον δικο σου ανθρωπο επρεπε να πεις εσυ μου ζητησες 1200Ε εγω σε σταυρωσα?

tsport192
31-05-11, 00:34
ήρθε και η απάντηση σήμερα που πήγα
δέν πήγα να ζητήσω κάτι αλλά να ρωτήσω γιατί η να μου πούν έστω και ένα συγνώμη μαλακία μας
βασικά το είπα σε μεγάλα κεφάλια εκεί οχι αφεντικά αλλά με αυτους που είχα πολλοί μεγάλη οικιότητα......................αν και απο τα αφεντικα το ένα έχω πολλά πάρε δώσε

1η αντίδραση είναι είναι σοβαρό μόλις είδε τα χαρτιά πές το στο δικό σου μου είπε

2η αντίδραση αυτή που μου είδαν το ts δεν μίλησαν απλά μου είπαν εμείς σφίξαμε τις βίδες

3η αντίδραση και χειρότερη απο το δικό μου άνθρωπο:
ε και το έφιαξές μπράβο αυτό δεν θέλαμε ένα λάθος κάναμε και μας σταυρώνεις και έφυγε

4η αντίδραση φευγόντας με είδε και με ρώτησε πάλι μεγάλο κεφάλι εκεί τι έγινε ρε πώς πάς τι έφερες από τα 4 αμάξια που έχουμε του είπα επι λέξη σε ευχαριστώ για όλα και χάρηκα που σε γνώρισα ο ανθρωπος τρελάθηκε με ρώτησε επίμονα τί εχω
του άφησα τα χαρτιά και έφυγα ...............:uthere

Θες να μας πεις σε ποια αντιπροσωπεία έγιναν όλα αυτά? Δεν το έχεις κάνει μέχρι τώρα και καταλαβαίνω πως ίσως δεν θέλεις, απλά σκέψου πως το ίδιο μπορεί να γίνει σε όλους και σε σένα π.χ αν το κόστος επισκευής δεν ήταν 1200 ευρώ αλλά 200 μπορεί να τα είχες ήδη δώσει...

neoklis
31-05-11, 05:47
αν ψάξεις θα δείς πού.......................

CTS03
03-06-11, 18:12
Λέτε να έχουν αλλαχτεί πολλές κρεμαγιέρες για αυτό ?

Ανάκληση 8 Prius 1ης γενιάς στην Ελλάδα από την Toyota
http://auto.in.gr/news/greece/article/?aid=1231111381

...... πρόβλημα στο σύστημα διεύθυνσης που εντοπίζεται σε ένα παξιμάδι το οποίο ενδέχεται να χαλαρώσει αν το τιμόνι στρίψει πολλές φορές και με δύναμη εντελώς δεξιά.

skour
03-06-11, 19:22
Καλησπερα στην παρεα!Το προβλημα με τις βιδες, που εσφηξαν στην ts του Νεοκλη,ισχυει και για τις ε11?Το λεω διοτι εδω και καιρο,οταν περναω πανω απο σαμαρακια και λακκουβες ακουω εναν ηχο που μαλλον ειναι απ'την κολωνα του τιμονιου...

neoklis
04-06-11, 07:25
σας έβαλα στην μπρίζα?
σφίξτε και ξανα σφίξτε γιατί δεν πληρωνουμέ ορεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε:jumpers

Ma-corolla
22-07-11, 17:59
Εχω μια Ερωτηση επιδει δεν θελω να ανοιγω ξεχωριστώ θέμα και να γεμιζω και αλλο το Forum θα σας ρωτήσω οσοι έχεται Ε12 εχεται καποιο πρόβλημα με τιμονια???? Απλο μαμα Ε12 εχω και εχω τριγμους οταν το οδόστρομα ειναι ανώμαλο και στο παρκαρισμα σαν να είναι κατι ξεβιδωμενο κανει μεσα. στο ανωμαλο εδαφος κουδουνίζει απο μεσα το έχει κάποιος αυτο? φοβαμε οτι καποια στιγμή δεν θα υπακουσει στο στρίψημο δινει μια εντύπωση οτι κατι δεν πάει καλά αισθημα τριξιμο οχι ομως στην αφη αλλά το ακους να κοδουνίζει "τουκ τουκ τουκ" σε ισια θεση οταν πάλι στρίβει κάνει σαν να έχει ελευθερο διαστημα λιγο πριν στρίψη στιν πραγματικοτητα στριβει αμέσως αλλα δεν ξέρω τι να πώ εχω τρωμάξει λιγο και Βοήθεια το έχει καποιος? Αυτο?
Θελω να πάω σημερα ταξιδι και δεν ξερω να πάω να μην πάω?
Ευχαριστώ πολύ για της απαντησεις σας.

Nikos_Tsport
22-07-11, 20:05
Καλησπερα,Εγω εχω ενα Ε12 1.4 το οποιο ψιλοχτυπαει το τιμονι,το εχω αφησει ομως ετσι καθως δεν εχω κανενα προβλημα στη κατευθυνση του αυτοκινητου η οταν αφηνω τελειως το τιμονι,παει ευθεια,ειτε σε οτιδηποτε αλλο,εχω δει οτι πολλα απο αυτα βγαζουν κρεμαργιερα και ατομα τα οποια το ειχαν στην εγγυηση την αλλαξαν.

Εχω επισης ενα Ts το οποιο οταν κανω νευρικα αριστερα-δεξια το τιμονι κανει "ντουκ ντουκ" ενω το αυτοκινητο ειναι σταματημενο,σε πορεια ολα καλα παλι δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα.πηγα στον μηχανικο,στην αρχη εσφιξε κατι εκει κατω απο το τιμονι που λετε και εσεις και προσωρινα ειχε σταματησει.Μετα απο λιγο καιρο ξανααρχισε και οταν πηγα μου ειπε "δε σφηγκει αλλο!" οποτε μενει ετσι.

Και ρωταω,μηπως φοραμε πολυ σκληρες αναρτησεις και απο το κοπανημα την ακουνε? :) παιζει κατι τετοιο?

Ma-corolla
22-07-11, 23:43
Επειδη ΣΤΟ Corolla club δεν είναι όλα πειραγμένα σου απαντώ πως έχω νορμάλ (οχι καγκουρε) Corolla E12 δεν έχω αλλάξει τίποτα διοτι δεν χρειάστηκε να αλλάξω.

neoklis
23-07-11, 07:28
Καλό είναι να το πάτε να το δούν σε μία και δύο ΤΟΥΟΤΑ
συνήθως δέν βγάζουν τέτοια προβλήματα
καλό είναι να δείτε τα πλαστικά σας μήπως είναι απο εκεί η κάπου αλλού γιατί το λέω αυτό
την κυριακή πήγα για μπάνιο στην λίμνη λουτράκι και έβγαλα απο το αριστερό συρταράκι το τηλεχ/ριο τις tv και μετά το ξαναέβαλα πάλι μέσα και στο δρόμο μου έκανε ίδιο θόρυβο με αυτο που έκανε το τιμόνι......................
΄καλά που ένας φίλος που είμασταν μαζί μου είπε ρε σύ δέν μπορεί μήπως φταίει το τηλεχ/ριο και όντος ...............:jumpers