PDA

Επιστροφή στο Forum : To corolla μου


george4agelu
17-10-10, 16:09
Ήρθε η ώρα να παρουσιάσω και το δικό μου. μοτέρ από glanza 4efte,
ανάρτηση Koni κίτρινα, eibach ελατήρια, αντιστρεπτικές trd, μπάρα θόλων μπροστά trd, πίσω μπάρα θόλων cusco, μπάρα ψαλιδίων cusco, φρένα από 20v μπρος πίσω, μπλοκέ διαφορικό torsen της trd, κατώμπαρες cusco.
καταλύτης και σύστημα εξάτμισης hks, σκάστρα Hks, intercooler HDMI,
Ζάντες toms (web sport), μπροστινό σπόιλερ ΤΤΕ, πλαινά impreza, δερμάτινο σαλόνι μπος-πίσω recaro από γερμανία, δερμάτινο τιμόνι και λεβιέ trd, πεταλιέρα sparco.
ανεβάζω κάποιες φωτο και ακολουθούν και άλλες.

giannis-tour
17-10-10, 16:22
Πολυ καλο φιλε!!!να σαι καλα να το χαιρεσαι!!!

george4agelu
17-10-10, 16:26
Πολυ καλο φιλε!!!να σαι καλα να το χαιρεσαι!!!

ευχαριστώ φίλε!

nifantis
17-10-10, 17:25
ενα κοκκινο αδερφακι.....ωραιο κ περιποιημενο!!! ευγε :)



....(ανεβασε κ φωτο απο την πισω θολομπαρα αν μπορεις)

bfirfiris
17-10-10, 18:43
Πολυ καλό φιλε! Προσεγμενο σε καθε λεπτομερια, θα σου εφυγαν πολλα χρηματα, ετσι;

JL_e10
17-10-10, 19:01
Πολυ ομορφο το 11αρι σου φιλτατε.Κατι που με ξενισε ομως ειναι που αφησες τα κιτρινα φλασακια στο φτερο. Αν βαλεις τα ασπρα θα δεσει πολυ καλυτερα.

george4agelu
17-10-10, 19:15
Πολυ ομορφο το 11αρι σου φιλτατε.Κατι που με ξενισε ομως ειναι που αφησες τα κιτρινα φλασακια στο φτερο. Αν βαλεις τα ασπρα θα δεσει πολυ καλυτερα.

έχεις δίκιο. απλά μου τα χουν κλέψει 2 φορές τα λευκά και βαρέθηκα να τα αγοράζω.

JL_e10
17-10-10, 19:33
Αμ πες το ετσι. Εδω που τα λεμε δεν ειναι και καμια επιστημη να τα βγαλεις. Οπως και να χει ειναι πολυ ομορφο το 11αρι σου.

george4agelu
17-10-10, 19:36
Πολυ καλό φιλε! Προσεγμενο σε καθε λεπτομερια, θα σου εφυγαν πολλα χρηματα, ετσι;

Αρκετά, απλά όλα τα πράγματα έχουν αγοραστεί από το εξωτερικό και δεν στοίχισαν όσο θα είχαν ελλάδα. Ενδεικτικά να σου πω η σκάστρα της hks αγοράστηκε από clearance stock στο takakaira 47 ευρώ με τα μεταφορικά τη στιγμή που στοιχίζει η γνήσια (όχι μαλαισίας) πάνω από 100 ευρώ. Απλά έχει πέσει πολύ ψάξιμο μιας και ζούσα καιρό Λονδίνο.

Αμ πες το ετσι. Εδω που τα λεμε δεν ειναι και καμια επιστημη να τα βγαλεις. Οπως και να χει ειναι πολυ ομορφο το 11αρι σου.

ευχαριστώ πολύ φίλε. Την τελευταία φορά είπα δεν τα ξαναβάζω. Τα ίδια έχω πάθει με τις τάπες για τις ζάντες που έιναι trd και με τα καπάκια από τις ζάντες μέχρι που τα κόλλησα και ξεκολλάνε μόνο με γεωτρύπανο. Οσο για τις τάπες πήρα ένα σετ που έχει ειδικό σπείρωμα και ανοίγουν μόνο με ειδικό κλειδί και έχω ηρεμήσει κάνα 3μηνο τώρα.

sub_zero
17-10-10, 19:54
πανεμορφο το διαβολακι σου!!!!!!:fierydevil:fierydevil:fierydevil

george4agelu
17-10-10, 19:56
πανεμορφο το διαβολακι σου!!!!!!:fierydevil:fierydevil:fierydevil

ευχαριστώ φίλε!

kpagonaris
17-10-10, 20:33
Φίλε μου, πραγματικά μπράβο! Πολύ καλή δουλειά, προσεγμένη και με αρκετό μεράκι! Αυτό θα πει πραγματική αγάπη για την corolla μας!:beg

ranger
17-10-10, 21:18
το έβαλες το μοτέρ τελικά φίλε!!! ωραίο το αμάξι και ζηλεύω τη δουλειά που έχεις κάνει στην ανάρτηση!!!
καλά χιλιόμετρα!

MARMEL
17-10-10, 21:27
γιωργο τι εγινε ρε συ....
επιτελους φωτο...
ολα καλα? ειχες ποτε ψωνισει απο αυτο εδω? http://www.rallydesign.co.uk/
εχει πολυ καλες τιμες και δεν μπορω να βρω mail εποικοινωνιας

κουκλι κουκλι....

mpesikos
17-10-10, 22:03
αυτη η στρογγυλοφαναρη σε κοκκινο,ειναι το κατι αλλο!!ιδιαιτερα αν η μουρη της ειναι οπως κ το δικο σου,+διπλοφαναρο η bad boy καπω.εκει ειναι αστα να πανε!!!
πολυ ωραιο..πολλα και ασφαλη χιλιομετρα να εχεις!! αν και εχω μια ενσταση για τα πλαινα σποιλερ,τα tte νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο γενικα για ολα τα τουοτα..

george4agelu
17-10-10, 23:39
ευχαριστώ για τα καλά λόγια. Βαγγέλη τελικά το έβαλα το μοτέρ αφού είχα τα γνωστά προβλήματα με το 20v που έφτιαχνα. Πάνο έχω πάει στο μαγαζί από κοντά, είναι στο kent poy είναι μια ωρίτσα από Λονδίνο. Τρελλά άτομα και μάλιστα είχα πάρει από εκεί σωλήνες samco σε καλή τιμή. Για να τους βρεις sales@rallydesign.co.uk.
Εγώ έχω account και έιμαι μέλος στο club τους αν θεσ να ψωνίσεις κάτι στείλε πμ να δούμε μήπως μου κάνουν extra έκπτωση.

MARMEL
18-10-10, 00:00
thnx γιωργο...

neoklis
18-10-10, 04:52
κουκλί το έχεις........................

george4agelu
18-10-10, 08:40
κουκλί το έχεις........................

ευχαριστώ φίλε!

GMASTER6
18-10-10, 13:09
Να το χαιρεσαι φιλε!πολυ προσεγμενο και πανεμορφο!και πρεπει να ειναι πολυ στιβαρο στο δρομο με τετοια δεσιματα στο πλαισιο!!!!

george4agelu
18-10-10, 14:48
Να το χαιρεσαι φιλε!πολυ προσεγμενο και πανεμορφο!και πρεπει να ειναι πολυ στιβαρο στο δρομο με τετοια δεσιματα στο πλαισιο!!!!

στρίβει πολύ καλά. Ξέχασα να συμπληρώσω στην ανάρτηση ότι φοράει σινεμπλοκ ενισχυμένα, τετράγωνο πλαίσιο από κάτω, ρύθμιση κάμπερ πίσω, ψαλιδια ενισχυμένα cusco.

agapiou
19-10-10, 00:00
Κουκλί!!!! Καλά στριψίματα!!!

george4agelu
19-10-10, 08:21
Κουκλί!!!! Καλά στριψίματα!!!

ευχαριστώ φίλε!

MARMEL
19-10-10, 17:15
για δωσε τπτ φωτα για σινεμπλοκ γιωργο...

george4agelu
19-10-10, 22:24
για δωσε τπτ φωτα για σινεμπλοκ γιωργο...

Πάνο τα σινεμπολ αγοράστηκαν από τον alan www.fensport.co.uk κοντα στα 300 ευρώ. ανεβάζω ενδεικτικά μια φωτο αφού αγόρασα όλο το σετ καθώς και τη φωτογραφία από τη πίσω μπάρα θόλων στο αυτοκινητό μου.

JL_e10
19-10-10, 22:31
Απο κοπανημα τι λεει τωρα το αυτοκινητο με αυτα τα silent blocks? Ωραια η πισω θολομπαρα, απο χωρο? Σου χει κοψει πολυ?

george4agelu
19-10-10, 22:47
Απο κοπανημα τι λεει τωρα το αυτοκινητο με αυτα τα silent blocks? Ωραια η πισω θολομπαρα, απο χωρο? Σου χει κοψει πολυ?

γενικά δεν χτυπάει πολύ το αυτοκίνητο. Η πίσω θολόμπαρα κόβει ελάχιστο χώρο. Χρειάζεται προσοχή στην τοποθέτηση όπου κόβεται λίγο το πλαστικό. Το μόνο πρόβλημα είναι αν θες να φορτώσεις το αμάξι ρίχνοντας τα πίσω καθίσματα.

JL_e10
19-10-10, 22:52
Καλα ετσι κι αλλιως εγω εχω sedan αμαξωμα, οποτε μπορω να βαλω μπαρα που περναει απο το πισω καθισμα ψηλα. Τα silent blocks Ομως και οι συνδεσμοι των αναρτησεων με ενδιαφερουν. Μετα απο 14 χρονια στους δρομους, και 10 με κιτρινα ΚΟΝΙ σιγουρα θα θελουν αλλαγη. Η αναρτηση σε 101-111 ειναι η ιδια? Γιατι ειχε μονο 101 20ν.

george4agelu
19-10-10, 23:08
Καλα ετσι κι αλλιως εγω εχω sedan αμαξωμα, οποτε μπορω να βαλω μπαρα που περναει απο το πισω καθισμα ψηλα. Τα silent blocks Ομως και οι συνδεσμοι των αναρτησεων με ενδιαφερουν. Μετα απο 14 χρονια στους δρομους, και 10 με κιτρινα ΚΟΝΙ σιγουρα θα θελουν αλλαγη. Η αναρτηση σε 101-111 ειναι η ιδια? Γιατι ειχε μονο 101 20ν.

θα δεις μεγάλη διαφορά με τη μπάρα ιδίως αν τη ρυθμίσεις τέρμα σκληρότητα και παίξεις και με τα κάμπερ. τα σινεμπλοκ είναι τα ίδια με το 101 20v. Μπορείς όμως να ρωτήσεις τον alan στο sales@fensport.co.uk. Σίγουρα χρειάζονται αλλαγή οι σύνδεσμοι. Το αμάξι θα το αισθανθείς σκληρό μόνο όταν κάνει πολύ κρύο.

TARZAN
20-10-10, 00:43
στρίβει πολύ καλά. Ξέχασα να συμπληρώσω στην ανάρτηση ότι φοράει σινεμπλοκ ενισχυμένα, τετράγωνο πλαίσιο από κάτω, ρύθμιση κάμπερ πίσω, ψαλιδια ενισχυμένα cusco.
Τι εννοείς με τα ψαλίδια Cusco?Υπάρχουν aftermarket ψαλίδια για εμάς?ΒΤW πολύ ωραίο και προσεγμένο το αυτοκίνητο, μπράβο!Μια coilover σου λείπει μόνο

andreas_e12
20-10-10, 01:50
πάρα πολύ όμορφο και προσεγμένο φίλε!!!!καλά και πολλά ασφαλή χιλιόμετρα!!!!και άλλες φωτογραφίες σε παρακαλώ γιατί δε χορταίνω να το βλέπω!!!!:hey

george4agelu
20-10-10, 08:36
Τι εννοείς με τα ψαλίδια Cusco?Υπάρχουν aftermarket ψαλίδια για εμάς?ΒΤW πολύ ωραίο και προσεγμένο το αυτοκίνητο, μπράβο!Μια coilover σου λείπει μόνο

Υπάρχουν aftermarket για το πρώτο 20v που ταιριάζουν. Τα πήρα από takakaira. Όσο για τις coilover δεν τις συμπαθώ γιατί δεν ξέρω ποιος θα τις βάλει, ποιος θα τις ρυθμίσει, ποιος θα τις επισκευάσει.

TARZAN
20-10-10, 17:51
Υπάρχουν aftermarket για το πρώτο 20v που ταιριάζουν. Τα πήρα από takakaira. Όσο για τις coilover δεν τις συμπαθώ γιατί δεν ξέρω ποιος θα τις βάλει, ποιος θα τις ρυθμίσει, ποιος θα τις επισκευάσει.
Τα περισότερα kit coilover είναι επισκευάσιμα.Όσο για το ρύθμισμα, έχεις ένα δίκιο...εγώ ευτυχώς βρήκα τον σωστό άνθρωπο και είμαι πολύ ευχαριστημένος...
Για τα ψαλίδια τώρα...τι είναι το takakaira?Πόσο κοστίζουν περίπου και αν μπορείς να δώσεις κάστερ με αυτά

george4agelu
20-10-10, 23:53
Τα περισότερα kit coilover είναι επισκευάσιμα.Όσο για το ρύθμισμα, έχεις ένα δίκιο...εγώ ευτυχώς βρήκα τον σωστό άνθρωπο και είμαι πολύ ευχαριστημένος...
Για τα ψαλίδια τώρα...τι είναι το takakaira?Πόσο κοστίζουν περίπου και αν μπορείς να δώσεις κάστερ με αυτά

υπάρχει το site [http://takakaira.com/main.aspx το οποίο μέχρι πριν ένα διάστημα λειτουργούσε κανονικά. εκεί παραγγέλνεις από ιαπωνία ότι θέλεις και στα φέρνουν ελλάδα. με τα ψαλίδια μπορείς να πειραματιστείς αρκετά. Το σημαντικότερο πράγμα για μένα στην ανάρτηση είναι το μπλοκέ. Αν ξέρεις και έχεις και δύναμη μπροστά πας πολύ γρήγορα.

MARMEL
22-10-10, 20:47
Τα περισότερα kit coilover είναι επισκευάσιμα.Όσο για το ρύθμισμα, έχεις ένα δίκιο...εγώ ευτυχώς βρήκα τον σωστό άνθρωπο και είμαι πολύ ευχαριστημένος...

ποιος ειναι ατυος αν επιτρεπεται?

george4agelu
22-10-10, 22:21
πάρα πολύ όμορφο και προσεγμένο φίλε!!!!καλά και πολλά ασφαλή χιλιόμετρα!!!!και άλλες φωτογραφίες σε παρακαλώ γιατί δε χορταίνω να το βλέπω!!!!:hey
ευχαριστώ θα ανεβάσω και άλλες μετά το update του πίσω προφυλακτήρα.

makiscorolla
23-10-10, 11:57
φιλε μου πολυ ωραιο το corollaki σου,να το χαιρεσαι,εχει παρα παρα πολυ ωραιο χρωμα.

george4agelu
23-10-10, 12:45
φιλε μου πολυ ωραιο το corollaki σου,να το χαιρεσαι,εχει παρα παρα πολυ ωραιο χρωμα.

ευχαριστώ πολύ, έχει ξαναβαφτεί με κόκκινο αλλά όχι της toyota.

george4agelu
11-12-10, 13:33
update από τη δυναμονέτρηση, 150 ίπποι και 20 κιλα΄ροπής. είμαι πολύ ικανοποιημένος από μαμά μοτέρ.

giannis gt
12-12-10, 22:03
update από τη δυναμονέτρηση, 150 ίπποι και 20 κιλα΄ροπής. είμαι πολύ ικανοποιημένος από μαμά μοτέρ.
Χαρηκα πολυ που τα ειπαμε Γιωργο και σε γνωρισαμε και σε περιμενουμε Βολο για ΤΣΙΠΟΥΡΑ ε!:uthere
Καλα τον Χρηστο τον τρελλανες με το 20V!Να δουμε τωρα τι θα κανει!:doctor:hey
Πολυ καλα νουμερα ειχες , αντε τωρα με το καλο να δυναμωσεις με την RS και να ερθεις στο κλαμπ των 28αρων Ρουλεμανατων!:banana:shoothim

george4agelu
12-12-10, 23:55
Χαρηκα πολυ που τα ειπαμε Γιωργο και σε γνωρισαμε και σε περιμενουμε Βολο για ΤΣΙΠΟΥΡΑ ε!:uthere
Καλα τον Χρηστο τον τρελλανες με το 20V!Να δουμε τωρα τι θα κανει!:doctor:hey
Πολυ καλα νουμερα ειχες , αντε τωρα με το καλο να δυναμωσεις με την RS και να ερθεις στο κλαμπ των 28αρων Ρουλεμανατων!:banana:shoothim

ευχαριστώ γιάννη, χαίρομαι που σας γνώρισα και θα ρθω για τσίπουρα. ετοιμάζομαι για 28άρα από gti-r nissan.

giannis gt
13-12-10, 00:00
ευχαριστώ γιάννη, χαίρομαι που σας γνώρισα και θα ρθω για τσίπουρα. ετοιμάζομαι για 28άρα από gti-r nissan.
Νομιζω ομως οτι απο το NISSAN η 28αρα η μαμα δεν ειναι ρουλεμανατη!Ειμαι σχεδον σιγουρος δηλαδη!Αν ειναι Θροσατη μην τη βαλεις!Προτιμησε οπωσδηποτε Ρουλεμανατη!Εχεις και λιγα κυβικα θες γρηγορο σπουλαρισμα που μονο η ρουλεμανατη θα στο προσφερει!:fierydevil
Σε περιμενουμε!:uthere