PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΓΩΝΑΣ ΣΕΡΡΕΣ 4-5 ΣΕΠΤΕΜΡΙΟΥ 2010


giannis gt
01-09-10, 01:39
παιδια κατι αλλο ακομα αλλα αν ειμαι εκτος θεματος ας μεταφερθω αλλου! το σαββατοκυριακο εχει στις σερρες dragster!θα παει κανεις? μητσο εγω θα ξεκινησω την κυριακη το πρωι με εναν φιλο!λεωνιδα ηρακλη θα ανεβειτε?ο χρηστος δεν θα μπορεσει!


Μεταφορά ποστ (κατόπιν αιτήσεως) από άλλο θέμα!

MITSOS
01-09-10, 10:27
παιδια κατι αλλο ακομα αλλα αν ειμαι εκτος θεματος ας μεταφερθω αλλου! το σαββατοκυριακο εχει στις σερρες dragster!θα παει κανεις? μητσο εγω θα ξεκινησω την κυριακη το πρωι με εναν φιλο!λεωνιδα ηρακλη θα ανεβειτε?ο χρηστος δεν θα μπορεσει!

Γιάννη ούτε εγώ νομίζω ότι θα μπορέσω την Κυριακή.
Μίλησε αν θες με Ηρακλή και Λεωνίδα (αν δεν έχεις τηλέφωνα ζήτησέ τα από το Χρήστο ή εμένα).
Επίσης μπορεί να τρέχει και ο Μακατός???
Παρακαλώ τα δυο αυτά ποστ να μεταφερθούν στο αντίστοιχο θέμα που ανοίχθηκε στην ενότητα ΕΔΩ ΘΕΣΣΑΛΙΑ.

MITSOS
01-09-10, 10:32
Το σαββατοκύριακο που έρχεται θα πραγματοποιηθεί αγώνας dragster στην πίστα των Σερρών.
Όσοι από τη Θεσσαλία σκοπεύουν να ανέβουν ας το γράψουν μήπως και ανέβουν παρέα με κάποιους άλλους.
Και please σε κάποιον admin, προσθέστε και ένα DRAGSTER στον τίτλο του θέματος μιας και μου διέφυγε.

giannis gt
06-09-10, 21:55
μπραβο κωστα για την ωραια εμφανιση στις Σερρες!αν και ολοι ξενερωσαμε για τις πολυ λιγες συμμετοχες!κριμα που εχασε και την πρωτια στο τελος!σου αξιζε το κυπελλο!

MARMEL
06-09-10, 23:07
εμαθα οτι εκανε 12.04 και βγηκε πρωτος...
και η 101 που μολις ετοιμασε με st205 μεσα βγηκε τριτη...

makatos3sgte
07-09-10, 09:47
μπραβο κωστα για την ωραια εμφανιση στις Σερρες!αν και ολοι ξενερωσαμε για τις πολυ λιγες συμμετοχες!κριμα που εχασε και την πρωτια στο τελος!σου αξιζε το κυπελλο!
Πρωτος βγηκα γιατι το φαναρη αναψε κοκινο αλλα το χρονομετρο διαβασε μηδενηκο χρονο αντιδρασης


Η 101 με μοτερ 205 εκανε 13 ξερο με εξοδο 190χλμ ολη η 1-2 κατω Τελικα βγηκε τριτο στην κατηγωρια ΒΤ-1

MARMEL
09-09-10, 22:57
τι σασμαν ειχε κωστα? ηταν μπλοκε?

αν ειχε εξοδο 190 σημαινει εριχνε σε μαμα εβο το οποιο εχει εξοδο 185? η παιζει πολυ ρολο η εκκινηση? γιατι το εβο δε σπιναρει καθολου...

giannis gt
09-09-10, 23:26
φυσικα και παιζει ρολο η τετρακινηση!οτι κερδιζεις σε χρονο στα 400 μετρα χανεις σε ταχυτητα εξοδου λογω απωλειων τετρακινησης!στη ΒΤ1 οπου ειναι πολυ δυνατα τουρμπατα μπροστοκινητα βλεπεις χρονους 11-11.5 αλλα με εξοδο 215+ ενω στην ΒΤ2 με τουρμπατα τετρακινητα οπως του Κωστα (αλλα με λιγοτερα αλογα) κανουν τους ιδιους χρονους αλλα με ταχυτητα που μπορει να μην φτανει καν τα 200!

MITSOS
09-09-10, 23:45
φυσικα και παιζει ρολο η τετρακινηση!οτι κερδιζεις σε χρονο στα 400 μετρα χανεις σε ταχυτητα εξοδου λογω απωλειων τετρακινησης!στη ΒΤ1 οπου ειναι πολυ δυνατα τουρμπατα μπροστοκινητα βλεπεις χρονους 11-11.5 αλλα με εξοδο 215+ ενω στην ΒΤ2 με τουρμπατα τετρακινητα οπως του Κωστα (αλλα με λιγοτερα αλογα) κανουν τους ιδιους χρονους αλλα με ταχυτητα που μπορει να μην φτανει καν τα 200!

αχ τί μου θύμισες τώρα ρε Γιάννη...!!!!!!!
εν έτει 2000-2001 η κίτρινη INTEGRALE (που αργότερα την είχε ο docmar)
κατατρόπωνε στο 400άρι πολύ δυνατότερα αυτοκίνητα λόγω καλών εκκινήσεων.
και αυτά δίχως να έχει ανοιχτεί το μοτέρ και με ταχύτητα εξόδου που συνήθως ήταν γύρω στα 175χιλιόμετρα.
να ήσουν μπροστά όταν την έκανε δοκιμή ο Δημητριάδης (ACE MOTORSPORT) στη λαρίσης....από στάση σήκωσε στροφές και αμόλησε συμπλέκτη. το θηρίο έκατσε σούζα πίσω και στη συνέχεια εκσφενδονίστηκε. και αυτά με μαμά λάστιχα (και στα dragster πάντα με λαστιχα δρόμου έτρεξε εκείνες τις χρονιές).
αλλά τί να τα λέμε. αφού κι εσύ έχεις δει εκκινήσεις και από τον Παπουτσή και από την άλλη τη βυσσινή που είχαμε δει παρέα στο Πολύκαστρο.

MITSOS
10-09-10, 00:06
και σε αυτό το βιντεάκι φαίνεται ξεκάθαρα πόσο ρίχνει ένα τετρακίνητο σε ένα δικίνητο στην εκκίνηση:

http://www.youtube.com/watch?v=Aye3u4UX93Q&feature=related

giannis gt
10-09-10, 22:53
μπραβο ρε μητσο!αυτα τα βιντεακια τα λενε ολα!αν και επρεπε να βαλεις την κοντρα με τον μπαρμπαρη vs δεττορακη!ξερεις εσυ!χα!χα!:D

skour
11-09-10, 00:26
και σε αυτό το βιντεάκι φαίνεται ξεκάθαρα πόσο ρίχνει ένα τετρακίνητο σε ένα δικίνητο στην εκκίνηση:

http://www.youtube.com/watch?v=Aye3u4UX93Q&feature=related

Το celica ριχνει τετοιες κανονιές?Αυτο κανει πασχα μονο του...Δεν χρειαζονται βαρελοτα και αλλα συναφη...:lol:

giannis gt
11-09-10, 21:29
Αυτος ο κοφτης εκκινησης ειναι ολα τα λεφτα!Νομιζω οτι το Nissan δεν ειχε γι' αυτο και δεν ακουγεται!Εξαλλου το αμαξι του Μπαρμπαρη ειναι αλλου σε θεμα φτιαξιματος!

MITSOS
12-09-10, 11:51
Αυτος ο κοφτης εκκινησης ειναι ολα τα λεφτα!Νομιζω οτι το Nissan δεν ειχε γι' αυτο και δεν ακουγεται!Εξαλλου το αμαξι του Μπαρμπαρη ειναι αλλου σε θεμα φτιαξιματος!

με το "αλλού" σε ποιον όροφο να έχει φτάσει το χτίσιμο της οικοδομής?
δηλαδή πόσο "μαρούλι" να έχει πέσει?

giannis gt
12-09-10, 20:43
ξερουμε οτι αυτοι οι ανθρωποι στο χωρο παιρνουν πολλα πραματα τζαμπα η για διαφημιση!Για εναν κοινο θνητο ειναι δυσκολα!παντως κοστος με 50000 Ευρω μην σας φανει παραξενο!Ο φυκατας για να φτιαξει το οπλο του ακουσα οτι ξοδεψε πανω απο 100.000 - 120.000 Ευρω και αν κρινουμε απο αποτελεσματα χρονους και αξιοπιστια ισως να ειναι και λιγα!