PDA

Επιστροφή στο Forum : βασουλα.....


Dimitris_Sparti
19-08-10, 01:45
καλησπερα παιδεσ....εκοψα βαση μηχανησ μηποσ μπορει να με βοηθησει καποιοσ που να βρο κ τι να βαλς γνησια η ιμιτασιον...ευχαριστο!:uthere:banana

keichi
19-08-10, 02:52
Καταρχην φιλε μου τι μοντελο και τι κινητηρα εχεις? Ποια βαση εσπασε?Εγω θα εβαζα γνησια στην αντιπροσωπεια...

zzt231gr
19-08-10, 08:52
Γεμισε την με παρμπριζοκολλα και εισαι ΟΚ!Απλα θα ειναι λιγο πιο σκληρη.

Fanis
19-08-10, 09:14
παμπριζοκολλα με κλειστα ματια , αλλά αν ειναι αρκετα κατεστραμεν που δυσκολο το βλεπω πηγαινε σε καμια ιαπωνικη και παρε μια της 3five η αλιως 555 ετσι για αναβαθμιση και τα μισα λεφτα της γνησιας.

Dimitris_Sparti
23-08-10, 01:03
20v blacktop κ κορολλα 101 κ εκοψε αθτη που ειναι στη γεφυρα πισς απο το σασμαν...κανα τηλ εχουμε;;δεν εχει καταστραφει απλα εχει κοπει κ ακους ενα φοριβο κοθμιεται λιγο το μοτερ οταν κσεκιναο....με μπαμπριζοκολα να κανει δουλεια;;να βαλς κ πραιμερ προτα για να ποιασει η οχι..;εθχαριστο για το χρονο σασ :fierydevil:fierydevil!


20v blacktop exw k κορολλα 101 κ εχει κοπσει αυτη που ειναι στη γεφυρα πισο απο το σασμαν...δεν εχει καταστραφει απλα εχει κοπει ακουο ενα φορυβο οταν κσεκιναο κ κουνιετε λιγο το μοτερ..με μπαμπριζοκολα θα κανο δουλεια;;να βαλο κ πραιμερ προτα για να πιασει η δεν χρειαζεται;;ευχαριστο για το χρονο σασ...



:uthere:uthere:uthere

Fanis
23-08-10, 09:24
λογω της βρωμιας που θα εχει πιασει εκει απο λαδια και σκονες καλυτερα να το καθαρισεις με διαλυτικο νιτρου που δεν θα χαλασει και το λαστιχο.

GEORGE N.
23-08-10, 15:29
Καλησπερα σε ολους. Φιλε μου πριν απο 3μηνες ειχα και εγω αλλαξει βαση μηχανης στο 101 και εμενα ηταν κομμενη η πισω βαση στη γεφυρα. Την αντικατεστησα με καινουρια γνησια περιπου 89ευρο και αλλαξα και την μπροστα παλι στην γεφυρα με βαση απο st205 celica (μου την εδωσε ο Μακατο) και τωρα ειμαι οκ. Αποψη μου επιδη εψαχνα κατι σε aftermarket δεν μπορεσα να βρω και ειναι αμεσως επομενη καλη λυση η γνησια.