PDA

Επιστροφή στο Forum : Σημάδι από πλαστικό κώνο


decadance
24-05-10, 22:57
Γειά σας παίδες!
Χθες ακούμπησα έναν πλαστικό πορτοκαλί κώνο
στο κάτω μέρος του μαρσπιε
έχει αφήσει μια θολή άσπρη γραμμή 50cm
δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου
ξέρει κανείς πως φεύγει?
Θέλει φαναρτζή???

agapiou
24-05-10, 23:02
Καταρχάς, σε διόρθωσα το post σου. Δεν γράφουμε με greeklish. Μόνο με μικρά ελληνικά.
Τώρα, νομίζω πως υπάρχουν κάποιες κρέμες στο εμπόριο για αυτή τη δουλειά. Μπορεί να βρεις και σε κανένα πλυντήριο αυτοκινήτων, και να στο κάνει εκείνη την ώρα.

COROLLAKIAS MIXALHS
24-05-10, 23:31
Γειά σας παίδες!
Χθες ακούμπησα έναν πλαστικό πορτοκαλί κώνο
στο κάτω μέρος του μαρσπιε
έχει αφήσει μια θολή άσπρη γραμμή 50cm
δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου
ξέρει κανείς πως φεύγει?
Θέλει φαναρτζή???
Μεχρι και με καλο τρυψιμο φευγει.Σε βενζιναδικα εχουν και αλοιφεσ και θα φυγει!Ζηση μην με μπριζωνεις.......Ενα γιατρο γρηγορα.............:doctor:beg

Ζήσης
24-05-10, 23:31
Μπορείς να ανεβάσεις φώτο να δούμε?

(Off Topic Ευχαριστώ Δημήτρη κ Μιχάλη:hehe:hehe:hehe:hehe
by agapiou ε!)

COROLLAKIAS MIXALHS
24-05-10, 23:33
Τι να ανεβασει ρε ζηση....Λες και θα φαινεται?Μην μιλασ εσυ γιατι .......παντοφλα......Κυλοτα ε κυλοτα.....

MARMEL
25-05-10, 00:47
1000% βγαινει με υγρα φρενων...
μην τρομαξετε βγαινει με αυτα. απλα ριχνεις λιγο η ελαχιστα να μουσκεψει ενα πανι βγαζεις τη μουτζουρα και αμεσως πλυσιμο με ενα σφουγγαρι...
απειρες εχω βγαλει ετσι και το κανε και ο πατερας μου 45 χρονια που οδηγουσε ταξι. υγρα φρενων...

COROLLAKIAS MIXALHS
25-05-10, 01:53
Δεν το ειχα ακουσει ποτε. Πολυ καλο...

mpriskot
25-05-10, 10:49
Τα υγρά φρένων όμως δεν χαλάνε τη βαφή;

σε όλες τις συσκευασίες, νομίζω έχει οδηγίες να μην έρθει σε επαφή με τη μπογιά του αυτοκινήτου.

Nikos
25-05-10, 11:21
Πήγαινε φίλε μου σε ένα χρωματοπολείο,πάρε ένα white spirit,βρέξε ένα πανάκι και στρίψε το.
Μετά ρίξε λίγο νερό και είσαι έτοιμος.Δεν καταστρέφει το χρώμα είτε είναι απλό είτε διαλύτου είτε νερού.