PDA

Επιστροφή στο Forum : ΡΑΛΛΥ "ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ"-2010


KOLNIK
17-05-10, 21:46
Αγαπητοι μου φιλοι!!Το φετινο ραλλυ Κενταυρος ειναι προ των πυλων και ειναι μια ευκαιρια να το παρακολουθησουμε παρεα και οργανωμενα σαν CLUB!!Προτεινω λοιπον με την σειρα μου,να ειμαστε παροντες,να μας γνωρισουν οσοι δεν μας ξερουν και να απολαυσουμε θεαμα!Ελπιζω να μαζευτουμε και να δωσουμε δυναμικο παρων...:jumpers

GEORGE N.
17-05-10, 23:31
Φιλε ποτε ειναι ο αγωνας...... Απλα να ξερουμε να κανονισουμε.

Fanis
18-05-10, 08:21
για πες μας περισσοτερα να το δουμε καλυτερα

MITSOS
18-05-10, 15:54
Tο επόμενο Σαββατοκύριακο 29 και 30 Μαΐου είναι το Κένταυρος.
Θα μάθουμε περισσότερα και θα ενημερώσουμε.
Αν φτιάξει πάντως και ο καιρός θα είναι ότι πρέπει και για βολτούλα στις πανέμορφες ακτές του Πηλίου (Χορευτό κτλ)

MITSOS
18-05-10, 16:32
Από τη σελίδα του διοργανωτή (και το link γι' αυτή):
http://voloscarclub.lavolos.gr/Public/index.html

KOLNIK
19-05-10, 16:19
Εκκινηση ειναι στις 30-5 απο το ξενοδοχειο Valis στην Αγρια....περισσοτερα στο προγραμμα που ηδη εχει αναρτηθει απο τον Mitso!!!


Στις 09.30 το πρωι...μην ξεχνιομαστε!

KOLNIK
21-05-10, 20:19
Μετα απο συζητηση που ειχα με τον προεδρο της Λ.Α.Βολου,σημερα το μεσημερι,μας προτεινει να μαζευτουμε στην διασταυρωση για Λαμπινου οπου μπορουμε να βολεψουμε τα "εργαλεια" μας και να απολαυσουμε αφθονο αγωνα!!(ολη την διαδρομη απο την εκκινηση γιατι ειναι στυλ μοντε καρλο και φενεται ακριβως απεναντι απο την ωρα που ξεκιναει το αγωνιστικο)Περιμενω και αλλες προτασεις να δουμε τι θα κανουμε τελικα....

Χρηστος
21-05-10, 23:22
Μετα απο συζητηση που ειχα με τον προεδρο της Λ.Α.Βολου,σημερα το μεσημερι,μας προτεινει να μαζευτουμε στην διασταυρωση για Λαμπινου οπου μπορουμε να βολεψουμε τα "εργαλεια" μας και να απολαυσουμε αφθονο αγωνα!!(ολη την διαδρομη απο την εκκινηση γιατι ειναι στυλ μοντε καρλο και φενεται ακριβως απεναντι απο την ωρα που ξεκιναει το αγωνιστικο)Περιμενω και αλλες προτασεις να δουμε τι θα κανουμε τελικα....

νικο δυστυχως εγω δεν θα ειμαι,τα ειπαμε και απο το τηλεφωνο,συννενοησου με τον μιτσο και τα αλλα παιδια απο θεσσαλια....καλα ακουγεται αυτο το σημειο που σου ειπε ο προεδρος!!!!

MITSOS
22-05-10, 12:21
Μετα απο συζητηση που ειχα με τον προεδρο της Λ.Α.Βολου,σημερα το μεσημερι,μας προτεινει να μαζευτουμε στην διασταυρωση για Λαμπινου οπου μπορουμε να βολεψουμε τα "εργαλεια" μας και να απολαυσουμε αφθονο αγωνα!!(ολη την διαδρομη απο την εκκινηση γιατι ειναι στυλ μοντε καρλο και φενεται ακριβως απεναντι απο την ωρα που ξεκιναει το αγωνιστικο)Περιμενω και αλλες προτασεις να δουμε τι θα κανουμε τελικα....

Νίκο θα πρέπει να μάθουμε έγκαιρα ποιες θα είναι οι διαδρομές και ποιες ώρες θα είναι κλειστοί οι δρόμοι, ώστε να ξέρουμε πώς θα κινηθούμε (ειδικά αν υπάρξουν και άτομα τα οποία θα έρθουν από πιο μακρυά.
Θα προσπαθήσω να μάθω κι εγώ και μέχρι Τετάρτη ή Πέμπτη το πολύ να έχω νέα.
Προς το παρόν βάζω προσωρινά μια φωτογραφία από googlemaps του σημείου που έχεις προτείνει για να έχουμε μια πρώτη ιδέα.


κι ένα βιντεάκι από την περιοχή που αναφέρει ο Νίκος.
οι βράχοι είναι ένα τεράστιο ηχείο...
το μόνο θέμα είναι επειδή ουσιαστικά ο δρόμος είναι "κομμένος" πάνω στο βράχο (είπαμε σαν Μόντε Κάρλο) κατά πόσο θα μπορέσουμε να βρούμε κάποιο ασφαλές σημείο για να παρακολουθήσουμε.
προσωπικά σε αγώνες δεν μου αρέσει να κάθομαι ποτέ σε σημεία σαν και αυτό που κάθεται αυτός που τραβάει το βίντεο. Δεν έχω δίκιο?

http://www.youtube.com/watch?v=5u3fbnecfec&feature=related

GEORGE N.
22-05-10, 13:12
Καλησπερα σε ολους παιδες. Μητσο ψυνομαι να ερθω και εγω την Κυριακη στο Κενταυρος αν ειναι κανονιστε ποσοι θα ειμαστε που θα βρεθουμε να κανονισουμε να μαζευτουμε να κανουμε κερκιδα.

wastegate
22-05-10, 14:03
Μια χαρα σημειο ειναι αυτο Μητσο δεν υπαρχει κινδυνος για αυτους μετα την στροφη το κουβεντιαζουμε!

MITSOS
22-05-10, 16:21
Μια χαρα σημειο ειναι αυτο Μητσο δεν υπαρχει κινδυνος για αυτους μετα την στροφη το κουβεντιαζουμε!

ναι αλλά νομίζω ότι είναι ακόμη καλύτερα να κάθεσαι σε ένα σημείο που να είναι κανά δυο μέτρα πιο ψηλά από το οδόστρωμα και να έχει και τρόπο διαφυγής.
γιατί αν κάθεσαι στο χείλος ενός γκρεμού, όπως πχ στο βίντεο και χτύπα ξύλο κάτα δεν πάει καλά προς τα πού θα πηδήξεις για να σωθείς?

KOLNIK
22-05-10, 20:28
Παιδες το προγραμμα με τα ωραρια,τις διαδρομες και το ποτε κλεινουν οι ειδικες διαδρομες θα διανεμεται απο την Πεμπτη στην Λ.Α.Βολου,οποτε νωριτερα δεν θα μπορεσω να εχω κατι στα χερια μου.Πρεπει ομως απο την Πεμπτη το βραδυ να ειμαστε συντονισμενοι εδω οσοι ειναι να παμε να δουμε τον αγωνα για να γινουν και οι απαραιτητες συννενοησεις!!

MITSOS
23-05-10, 17:28
http://img697.imageshack.us/img697/1464/xartis2010.jpg

μέχρι να έρθει η Πέμπτη και τα επίσημα νέα, ανέβασα τον χάρτη του περσινού μάλλον αγώνα ,ο οποίος απ' ότι φαίνεται σύμφωνα με το δελτίο τύπου της λέσχης είναι ίδιος με τον φετινό (3 επαναλαμβανόμενες ειδικές).
ανάλογα με το που θέλετε να πάτε έχουμε και λέμε:
1. από την εθνική Αθηνών-Θεσσαλονίκης βγαίνετε στον κόμβο Βελεστίνου και με κατεύθυνση προς Βόλο
2. κατεβαίνοντας προς Βόλο, αφού περάσετε την αντιπροσωπεία HYUNADAI-KIA που βρίσκεται στο δεξί σας χέρι ακολουθείτε το λοξό δρόμο στα δεξιά και ανεβαίνεται πάνω στη γέφυρα, δηλαδή στον περιφερειακό του Βόλου.
3. Αν θέλετε να δείτε την ειδική ΚΑΡΑΒΩΜΑ, στο τέταρτο φανάρι του περιφερειακού που θα συναντήσετε στρίβετε αριστερά (για Πήλιο-Πορταρία) και ανεβαίνετε στο Πήλιο με τελικό σας προορισμό τα Χάνια.
4. Αν θέλετε να δείτε την ειδική ΔΡΑΚΕΙΑ ή την ειδική ΜΗΛΙΕΣ θα συνεχίσετε ευθεία στον περιφερειακό μετά το τέταρτο φανάρι. Στο τέλος του δρόμου στρίβετε δεξιά και ακολουθείτε τις ταμπέλες για ΑΓΡΙΑ.

KOLNIK
23-05-10, 20:14
Tελικα για να καταλαβω....μετα και το μηνυμα του Μητσου,θα παμε καπου ολοι μαζι οργανωμενα η' ο καθενας οπου θελει?Γιατι εγω αλλιως το ξεκινησα το θεμα και βλεπω οτι αλλιως εξελισεται!Να μην εχω και εγω αγχος...οχι τιποτα αλλο!

KOLNIK
27-05-10, 22:54
Καλησπερα παιδες!!!Εχουμε το προγραμμα του αγωνα και εχει ως εξης-Ε.Δ.Δρακεια 1η ε.δ.Ωραριο κλεισιματος 08.40-4η ε.δ.Ωραριο κλεισιματος 12.09
Ε.Δ.Καραβωμα 2ηε.δ.Ωρ.κλεισιματος 09.13-5η ε.δ.Ωρ.κλεισιματος 12.42
Ε.Δ.Μηλιες 3η ε.δ.Ωρ.κλεισιματος 10.16-6η ε.δ.Ωρ.κλεισιματος 13.45
Service Park στην Αγρια,απεναντι απο το ξενοδοχειο Valis,ωραριο 1ου αυτοκινητου 12.14.Αυτα απο εμενα οσο αφορα τον αγωνα,οσοι πιστοι προσελθετε και καλο θεαμα!!!