PDA

Επιστροφή στο Forum : Σχολιαστε το βιντεο........


COROLLAKIAS MIXALHS
11-05-10, 23:28
Βρηκα στο you tube παρακατω βιντεο. Δν ξερω αλλα δεν με πειθει. Προσεξτε το 0-40 και το 60-80. Μετρημενο το video ειναι 9 sec για να πιασει τα 100.

http://m.youtube.com/index?desktop_uri=/&gl=US#/watch?client=mv-google&tspv=v1&v=AWTDzxdr12o

panagiotisfx
11-05-10, 23:33
Το link που εβαλες δεν παραπεμπει σε καποιο βιντεο.Για κοιταξε το.

COROLLAKIAS MIXALHS
11-05-10, 23:48
Εχεις δικιο αλλα ενω κανω αντιγραφη το link του βιντεο με βγαζει εκει. Γραψτε στην αναζητηση Toyota Auris - 1.6 Dual vvti 0-100km in 9sec

Ζήσης
12-05-10, 00:34
Το βίντεο είναι αυτό!
http://www.youtube.com/watch?v=AWTDzxdr12o

pilotos7
12-05-10, 00:44
Έχει σχολιαστεί και σε κάπιοο άλλο site νομίζω..Εγώ νομίζω ότι είναι μούφα..Πολύ σταθερή η εικόνα...

COROLLAKIAS MIXALHS
12-05-10, 01:53
1,4sec απο την πραγματικοτητα ειναι μεγαλη διαφορα. Δν ξερω τι να πω!Αρα εγω πρεπει να ειμαι καπου στα 6,5sec τωρα περιπου!Χαχαχαχα. Ακουω αποψεις παιδια. Κυριως απο τους κατοχους 1.600cc.

vaggosss1
12-05-10, 03:19
πσεφτικο φενετε παντος...στα 40χλμ τι κανει? παταει λιγο γκαζι
αφηνει, παταει αφηνει...ελεος...η ο οδιγος ειναι ασχετος,
η ειναι πσεφτικο το βιντεο...δεν γινετε να ανοιγει το αμακσι ετσι...
απιθανο να ανοιγει το αουρις ετσι...εκτος αν ειναι πειραγμενο...

harbov
12-05-10, 03:34
To βιντεο ειναι σιγουρα η κακοτραβηγμενο η πετσοκωμενο δεν υπαρχει αλλη εξηγηση μην το ψαχνετε.....
Αν μετσησεις απο την στιγμη που ακους να σπινιαρει μεχρι τα 100κλμ/ω ειναι 11 δευτερολεπτα. Ο δεικτης αργει πολυ να ανεβει απο την ωρα που ακουγεται το σπινιαρισμα.

nipponpower
12-05-10, 03:56
To βιντεο ειναι σιγουρα η κακοτραβηγμενο η πετσοκωμενο δεν υπαρχει αλλη εξηγηση μην το ψαχνετε.....
Αν μετσησεις απο την στιγμη που ακους να σπινιαρει μεχρι τα 100κλμ/ω ειναι 11 δευτερολεπτα. Ο δεικτης αργει πολυ να ανεβει απο την ωρα που ακουγεται το σπινιαρισμα.

+1 μουφα τρελη το βιντεο. Με τοσο χαλια εκινηση και 0-100 σε 9 δεν παιζει. Σκηνοθετης μεγας αυτος που το εκανε !

Ζήσης
12-05-10, 10:38
Πολύ σταθερή η εικόνα...
Παρατηρήστε όλο το βίντεο.........
σε ΚΑΝΕΝΑ σημείο δεν φαίνεται να κουνάει την εικόνα......
πως γίνεται αυτό........
ούτε στην εκίνηση ούτε στο τέλος........
κ είναι σε δρόμο πάνο απ'όλα!

madvinegar
12-05-10, 10:48
Η μουσική που παίζει στο background (η άρια)... που κολλάει...????? :hehe

PANOS SPEED
12-05-10, 11:43
για δειτε και το οδομετρο..δεν αλλαζει ουτε ενα μετρο απο την στιγμη που ξεκιναει..καραψευτικο ειναι!!!

nikos carina
12-05-10, 11:55
το αμαξι ειναι σηκωμενο στον αερα δειτε το κοντερ τι σκαμπανεβασματα κανει στις αλλαγες

toyota mania
12-05-10, 13:07
Απολυτως φυσιολογικο αποτελεσμα.Το αυτοκινητο ειναι ανοιγμενο(εχει 15.000) και ειχε 7c βαθμους και χονδρικα ειχε λιγο πανω απο 9sec.Μπορει να ειναι 9.3 η 9.4.Μπορει να ειχε ενα ατομο μεσα κ.α.Η corolla με αυτο το μοτερ μετρηθηκε αστρωτη και με 2 ατομα στα 9.8.Και τελος, εαν ηταν στον αερα η ροδες, θα εκανε 0-100 σε 1.5sec

trelokomio
12-05-10, 15:40
Μπορει να μην ειναι fake το βιντεο , να εχει δεχθει επεξεργασια κτλ. ρε παιδια...Απλα αμα το βαλεις σε κατηφορα λογικο το αποτελεσμα:mrgreen:

COROLLAKIAS MIXALHS
12-05-10, 16:12
Δν φαινεται κατηφορα ο δρομος στην αρχη. Toyota mania το auris το εδιναν στην αρχη σε 10,6sec με 124hp. Μετα απο δυναμομετρηση βγηκε 132hp και 0-100 σε 10,4 sec. Και να μην ειναι 1,4 η διαφορα,ειναι σιγουρα 1, αρα μεγαλη διαφορα. Τι να πω. Πρεπει να τρελαθηκε τοτε ο δεικτης 0-40 και 60-80.

Ζήσης
12-05-10, 16:22
Όσα βίντεο κ να δείτε τέτοια σταθερή εικόνα κ τέτοιο ασταθές δίκτη χλμ κ ο δρόμος να είναι ίσιος δεν έχω ξαναδεί παιδιά συγνώμη! Ούτε το AURIS ενος φίλου μου δεν πάει έτσι που είναι υπερκυβισμένο:hehe:hehe:hehe

centaurus
12-05-10, 16:33
εγώ όπως το είδα, ξεκινάει στο 0.24 και φτάνει τα 107 (πραγματικά 100) στο 0.34 , οπότε φυσιολογικό δεν είναι?

εκτός και εάν το έχει σηκωμένο με γρύλους!! http://www.cheesebuerger.de/images/midi/tiere/d074.gif

harbov
12-05-10, 20:17
Ρε παιδια αφου ο ηχος ξεκιναει στα 0,21 κ τα 100 τα πιανει μετα τα 0,32 τι συζητατε? ηχος και εικονα δεν συμφωνουν εχει κολλησει η εικονα στην αρχη κ ξεκολλαει ξαφνικα γι αυτο το σκαμπιλι στα 0-40. Αν ηταν σηκωμενο θα κατεβαζε 200 σε τοση ωρα (δοκιμασμενο)...

kpagonaris
12-05-10, 22:19
Ωραία μουσική απόκρουση! Σαν ταινία του Μπρους Λι. Συμφωνώ και γω με τα παιδιά που αναφέρονται στην σταθερότητα της εικόνας. Ψεύτικο!:shoothim

centaurus
12-05-10, 22:40
Ρε παιδια αφου ο ηχος ξεκιναει στα 0,21 κ τα 100 τα πιανει μετα τα 0,32 τι συζητατε? ηχος και εικονα δεν συμφωνουν εχει κολλησει η εικονα στην αρχη κ ξεκολλαει ξαφνικα γι αυτο το σκαμπιλι στα 0-40. Αν ηταν σηκωμενο θα κατεβαζε 200 σε τοση ωρα (δοκιμασμενο)...

αν βέβαια το πατήσεις τέρμα το γκάζι, αλλιώς πατάς όσο χρειάζετε για να έχεις την επιθυμητή επιτάχυνση! http://www.cheesebuerger.de/images/smilie/tiere/g014.gif

COROLLAKIAS MIXALHS
13-05-10, 00:49
Μπορει βεβαια ο δρομος κατω να ειναι βρεγμενος. Και να ανεβαζει τα 100 σε 9 sec σπινιαριστος. Αυτο γινεται.

Black Pearl
14-05-10, 03:28
για δειτε και το οδομετρο..δεν αλλαζει ουτε ενα μετρο απο την στιγμη που ξεκιναει..καραψευτικο ειναι!!!
To οδομετρο μετραει χιλιομετρα! Δε νομιζω να εκανε χιλιομετρο!
Παιδια εγω το ψηλοπιστευω, εκτος απο κει που ειπε και ενας φιλος, "στα 40km/h τι κανει? πως παιζει ετσι η βελονα?"
Δεν ξερω...
Παντως εμενα το 0-100 μου ειναι στα 9,5s (μαμα τελειως)
Πιο κατω δεν....!!! (ισως να μαι και γω κουλος)
Παντως το 10.4 που εδινε η Toyota ηταν η πληρης αδικια!

trelokomio
14-05-10, 11:08
Παντως εμενα το 0-100 μου ειναι στα 9,5s (μαμα τελειως)


Με πιο τροπο το μετρησες και ειδες οτι κανει 9,5sec ?

Black Pearl
14-05-10, 16:04
Με προγραμματακι σε GPS φιλου...

COROLLAKIAS MIXALHS
15-05-10, 21:47
Παιδια το 1sec απο αυτο που δινουν στην πραγματικοτητα ειναι μεγαλη διαφορα. Δν ξερω. Εγω πιστευω το 10,4 σκεφτομενος οτι το auris ειναι απο το 2007 στην αγορα και αν υπηρχαν αλλοι χρονοι θα ειχε ειπωθει σε περιοδικα(οπως οταν απο 124hp το εδωσαν 132hp και το 10,6 sec εγινε 10,4sec).

Ζήσης
15-05-10, 22:45
Η ερώτηση τώρα είναι...........αν όντως το AURIS 1.600 έχει ο-100 σε 9.5sec το αμάξι του Μιχάλη πόσο έχει??????? Γιατί αν υποθέσουμε οτι το AURIS 1.600 132 έχει 0-100 απο το εργοστάσιο 10.4 κ στο δρόμο βγαίνει 9.5 τότε του Μιχάλη πρέπει να είναι 8.6 που δείνει το Celica-MR2 το εργοστάσιο(μιας κ απο αυτά φοράει)......τότε στο δρόμο τι θα βγάλει??????? θα βγάζει 7.7 ή 8sec κ θα πηγαίνει μαζί με τα SaxoRalla κ το Scirocco Tsi 160hp

Black Pearl
15-05-10, 23:20
Η ερώτηση τώρα είναι...........αν όντως το AURIS 1.600 έχει ο-100 σε 9.5sec το αμάξι του Μιχάλη πόσο έχει??????? Γιατί αν υποθέσουμε οτι το AURIS 1.600 132 έχει 0-100 απο το εργοστάσιο 10.4 κ στο δρόμο βγαίνει 9.5 τότε του Μιχάλη πρέπει να είναι 8.6 που δείνει το Celica-MR2 το εργοστάσιο(μιας κ απο αυτά φοράει)......τότε στο δρόμο τι θα βγάλει??????? θα βγάζει 7.7 ή 8sec κ θα πηγαίνει μαζί με τα SaxoRalla κ το Scirocco Tsi 160hp
Τα ιδια κιλα εχει ενα MR2 και ενα Auris?:uthere
Επισης να σας υπενθιμισω οτι η τελικη που εδινε στα χαρτια η Toyota για το Auris 1.6 124Ηp ηταν πολυ μικρη σε σχεση με αυτη που μπορει να πιασει πραγματικα!
Τελος με θλιβει το γεγονος της δυσπιστιας! Η δημοσιευση μου παραπανω λεει ξεκαθαρα οτι ειμαι μπερδεμενος με το 9αρι...9,5 εκανα εγω με καλο οδοστρομα σχετικα, εννοειτε ισωμα, με καλα λαστιχα και οσο το δυνατον καλες αλλαγες! (πανω απο 4 μετρησεις εκανα)
Δε μπορω να καταλαβω ομως γιατι τοση δυσπιστια?
Ο φιλος Μιχαλης μιας και εχει Auris και απ οτι καταλαβα υπερκυβισμενο, μπορει καλιστα να κανει ενα 0-100! Στανταρ θα βγαλει κατω απο 9,5 και στανταρ η διαφορα με το 9,5 δε θα ειναι μεγαλη! (140ιππους δεν ειναι χοντρικα τωρα? + οτι ειναι ντιζατο)

Ζήσης
15-05-10, 23:32
Μην το παίρνεις προσωπικά φίλε "Black Pearl" η ερώτηση δεν αφορά το μήνυμα σου αλλά όλο το θέμα με τις επιδόσεις του αυτοκινήτου στο βίντεο! Δεν είναι λογικό να υπάρχει κάποια δυσπιστία σε όλο αυτό το θέμα?
Τί τελική δίνει για το AURIS? Νομίζω 190 με 195 λέει.......

Black Pearl
15-05-10, 23:39
190km/h νομιζω εδινε για το δικο μου, το 124αρι.
Ε παει 190??? Εγω το εχω παει 200+, 205...καπου εκει!
Οκ, εχει πολυυυυ κοντο σαζμαν, δεν εχει τελικες, αλλα εχει εξαιρετικη επιταχυνση παιδια!
Κανεις ταξιδι και στα 120km/h (γαμωτο δε θυμαμαι στροφες) εχεις βουητο γιατι το μοτερ δουλευει ηδη ψηλα!
Οδηγηστε πρωτα ενα Auris 1.6 βρε παιδακια και μετα αμφισβητιστε το και βγαλτε το και μπρικι.
Πολυ φιλικα τα λεω, δε θελω να δημιουργω εντυπωσεις ουτε να παρουσιαζω το Auris υπερπυραυλο και "κοντραμαξο", απλα οι μετρησεις της Toyota, το αδικουν + οτι τα περιοδικα δεν μπαινουν στον κοπο να κανουν πολλες φορες μετρησεις και παιρνουν τα στοιχεια των εταιριων! Ενα καρο pdf εχω της Toyota που εχει μετρησεις και ακριβως τις ιδιες ειχα δει τοτε και στα περιοδικα! Ειναι τυχαιο τωρα αυτο! :hi

trelokomio
16-05-10, 01:51
..........

190km/h νομιζω εδινε για το δικο μου, το 124αρι.
Ε παει 190??? Εγω το εχω παει 200+, 205...καπου εκει!
Οκ, εχει πολυυυυ κοντο σαζμαν, δεν εχει τελικες, αλλα εχει εξαιρετικη επιταχυνση παιδια!
Κανεις ταξιδι και στα 120km/h (γαμωτο δε θυμαμαι στροφες) εχεις βουητο γιατι το μοτερ δουλευει ηδη ψηλα!
Οδηγηστε πρωτα ενα Auris 1.6 βρε παιδακια και μετα αμφισβητιστε το και βγαλτε το και μπρικι.
Πολυ φιλικα τα λεω, δε θελω να δημιουργω εντυπωσεις ουτε να παρουσιαζω το Auris υπερπυραυλο και "κοντραμαξο", απλα οι μετρησεις της Toyota, το αδικουν + οτι τα περιοδικα δεν μπαινουν στον κοπο να κανουν πολλες φορες μετρησεις και παιρνουν τα στοιχεια των εταιριων! Ενα καρο pdf εχω της Toyota που εχει μετρησεις και ακριβως τις ιδιες ειχα δει τοτε και στα περιοδικα! Ειναι τυχαιο τωρα αυτο! :hi

Καταρχας να πω οτι δεν ειδα κανενα να γραφει οτι ειναι μπρικι το auris, που το ειδες αυτο?....Επειδη λεμε οτι δεν κανει 0-100 9sec αυτοματως γινεται μπρικι??Τεσπα...

Βλεπεις 200 και κατι ψιλα στο κοντερ λοιπον... Αρα? Υπολογισε οτι και σε αυτα τα χιλιομετρα θα εχει σιγουρα γυρω στα 10 km αποκλιση το κοντερ, μια χαρα λοιπον τα λεει η toyota, η πραγματικη του τελικη γυρω στα 190 ειναι...Αντε βαρια βαρια 195 km...

Τωρα για το αν εχουμε οδηγησει auris...προσωπικα το 1,6 124hp το εκανα ενα test drive και πηρα μια γευση αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο...
Απο τον περασμενο Δεκεμβρη ο κολλητος μου ειναι κατοχος ενος corolla 1,6 132 Hp (που υποτιθεται οτι ειναι πιο δυνατο απο auris 1,6 με 124hp αν δεν απατωμαι) το οποιο εχω οδηγησει απειρες φορες και εχουμε κανει ανοιγματα και ανοιγματα....Oποτε μπορω να σχηματισω αποψη..(και για να μην παρεξηγηθω δεν λεω οτι ειναι αργο, μια χαρα ικανοποιητικο ειναι το αμαξι, απλα αυτα τα 9sec δεν παιζουν με καμια δυναμη..)

COROLLAKIAS MIXALHS
16-05-10, 07:19
Black pearl κι εγω auris εχω. Οπως κι η κουκουβαγια με το παιδι της ετσι κι εμενα μαρεσει το αμαξι μου και θα ηθελα να πηγαινει οσο πιο γρηγορα γινεται. Δεν κατακρινουμε εσενα αλλα το θεμα ανοιχτηκε για το video. Και λογικο ειναι ο καθενας να εκφερει τη γνωμη του εδω μεσα. Αν εσυ το πιστευεις δικαιωμα σου. Εξεθεσες τις αποψεις σου. Εγω και μερικοι αλλοι ομως δεν το πιστευουμε,οχι λογω δυσπιστιας αλλα λογω λογικης. Και επειδη εχω auris μπορω να σχηματισω μια Α αποψη για το αμαξι.

Black Pearl
16-05-10, 14:29
Το 0-100 σου φιλε Μιχαλη :question

COROLLAKIAS MIXALHS
16-05-10, 16:46
Δν το εχω μετρησει αλλα ειμαι αρκετα πιο γρηγορος απο auris 1.6!

Ζήσης
16-05-10, 21:05
Δεν είναι τίποτα Μιχάλη το κανονίζουμε ρε φίλε να το μετρήσουμε:hehe:hehe:hehe

giorgisrog
16-05-10, 21:17
ρε παιδια το θεμα μας ειναι το συγκεκριμενο video,εγω επειδη εχω 1,4 δε μπορω να ξερω τις επιδωσεις του συγκεκριμενου μοντελου στην πραξη, ομως το video αυτο καθεαυτο φενεται πολυ ψευτικο. ας προσπαθησει ο οποιοσδηποτε να το τραβηξει ετσι και αν βγει ακινητο χωρις καθολου κραδασμους και ετσι οπως ειναι τραβηγμενο, ισως πειστω και εγω οτι ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα! και στο κατω κατω ισως το αμαξι να φοραει και καποια εξτρα πραγματακια πανω, που να του δινουν την επιταχυνση αυτη...αλλα και παλι αυτη η σταθεροτητα της καμερας μου τα χαλα ολα!!

Black Pearl
16-05-10, 21:59
Δν το εχω μετρησει αλλα ειμαι αρκετα πιο γρηγορος απο auris 1.6!
Μετρα το πρωτα (δεν ειναι και τιποτα), πες μας ενα χρονο και επανερχομαστε εδω!
(αν τραβηξεις και βιντεο, ακομααα καλυτερα) :ANGEL

COROLLAKIAS MIXALHS
17-05-10, 03:41
Εννοειται με βιντεο.

corollapatra
17-05-10, 11:19
Συγγνώμη, χωρίς να θέλω να σας τη χαλάσω, τόσο καιρό μιλάτε για ένα βίντεο το οποίο έχει δημοσιεύσει και δηλώσει ως 0-100 του δικού του Auris ο "γνωστός" στους περισσότερους από εμάς bouritos13 (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=11810) ή Cobrasprytan (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=9406) ή nicecar10 (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=11289) ή nikosauris (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=9314) ή 1600AURIS (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=9099) ή και εγώ δεν ξέρω με πόσα Nicknames είχε κάνει εγγραφή στο club... Οπότε, το θέμα της αξιοπιστίας του συγκεκριμενου βίντεο νομίζω θα πρέπει να συζητηθεί στον "Κόσμο του Ανεξήγητου" με τον Κώστα Χαρδαβέλα...

COROLLAKIAS MIXALHS
18-05-10, 03:58
Corollapatra μας ανοιξες τα ματια. Τωρα εξηγειται. Αλλα δν μπορεις να πεις. Σε ολα τα παλαβα, εμπλεκεται ο π%¥$της.

Black Pearl
18-05-10, 04:55
:crazylol

Ας προσπαθησουμε ολοι τοτε να φτασουμε το ανεξηγητο των 9s χαχαχα:banana
Παρολαυτα φιλε Μιχαλη, κανε αν μπορεις ενα 0-100!
Μου εχεις "αναψει φωτιες" με το υπερκιβυσμενο μοτερ σου.
Η περιεργεια μου εχει χτυπησει κοκκινο...:twisted:

corollapatra
18-05-10, 08:41
Corollapatra μας ανοιξες τα ματια. Τωρα εξηγειται. Αλλα δν μπορεις να πεις. Σε ολα τα παλαβα, εμπλεκεται ο π%¥$της.
Αυτό που συμβαίνει με αυτόν τον τύπο είναι απίστευτο!!! Σε όποιο αυτ/κό forum και εάν μπεις (είτε γιαπωνεζόφιλο, είτε γερμανόφιλο), θα είναι γραμμένος και θα τα έχει κάνει όλα άνω-κάτω με το super-ντούπερ Auris, που έχει το απίστευτο 0-100 σε 9'' (και 8,9'' σε αρκετές περιπτώσεις) και "κερνάει" ό,τι σταθεί δίπλα του...

vnb
18-05-10, 11:32
Παρολαυτα φιλε Μιχαλη, κανε αν μπορεις ενα 0-100!
Μου εχεις "αναψει φωτιες" με το υπερκιβυσμενο μοτερ σου.
Η περιεργεια μου εχει χτυπησει κοκκινο...:twisted:

Που να το ακουσεις κιολας ..... Μιχαλη εχεις περασει αρκετες φορες εξω απο την εργασια μου και ο ηχος ειναι πααααρα πολυ ωραιος....

{{Συγγνωμη για το off topic}}

COROLLAKIAS MIXALHS
19-05-10, 16:59
vnb που ρε φιλαρακι. Να εισαι καλα. Φιλε black το εχω κι εγω απορια. Δν εχω ενα υπεραμαξο ουτε ειναι πυραυλος σε σχεση με αυτα που κυκλοφορουν. Αλλα απλα δν υπαρχουν πολλα του ειδους του. Θα το μετρησω ομως το 0-100. Δεν θα πετυχω αυτο το τυπο με το 1.600cc;Και αυτο το τσαι δν θα ειναι καθολου φιλικο.

vnb
19-05-10, 17:30
Πλακα πλακα κανε μια προσπαθεια και εσυ 0-100 ποσα sec.... σε ελεγχομενο δρομο!!!

centaurus
19-05-10, 18:19
το πιο γρήγορο κορόλα πάντως πρέπει να είναι αυτό!:crazylol

http://www.youtube.com/watch?v=ucuaAPiyuLQ&feature=related

Ζήσης
19-05-10, 18:48
Xαχαχαχαχαχα ωραίο βίντεο κοίτα κ αυτά
http://www.youtube.com/watch?v=A6apQ60Mayw
http://www.youtube.com/watch?v=YAUhaLdeHdk

Black Pearl
19-05-10, 18:59
Να εισαι καλα. Φιλε black το εχω κι εγω απορια. Δν εχω ενα υπεραμαξο ουτε ειναι πυραυλος σε σχεση με αυτα που κυκλοφορουν. Αλλα απλα δν υπαρχουν πολλα του ειδους του. Θα το μετρησω ομως το 0-100. Δεν θα πετυχω αυτο το τυπο με το 1.600cc;Και αυτο το τσαι δν θα ειναι καθολου φιλικο.

:crazylol
Και καλα θα του κανεις εδω που τα λεμε!
Οσο για το δικο σου κουκλι, ναι οκ γνωριζω οτι δεν ειναι υπεραμαξο (οπως ουτε και το δικο μου) αλλα εχει αυτο το παραπανω σε δυναμη, που εδω που τα λεμε το ενισχυει και σε ενεργητικη ασφαλεια!
Να το χαιρεσαι παρολαυτα και να του κανεις πολλα και ασφαλη χιλιομετρα!
Ισως να ναι και απο τα τελευταια Toyota (τα Auris μας), μιας και την "οικολογικη" Toyota δε την πηγα ποτε και ουτε θα την παω!

Οικολογικη μπορει να ναι και με τον 1.33...αλλα anyway! :roll:

Sorry για την μικρη παρενθεση οφ τοπικου!

COROLLAKIAS MIXALHS
20-05-10, 01:43
Να εισαι καλα και σε ευχαριστω. Οσο για την οικολογικη toyota μια μερα καλοπροεραιτα ειπα οτι ειναι για ατομα εξω απο αυτο το club και παρεξηγηθηκα. Οποτε no comment. (Μαζι σου παντως)

Black Pearl
20-05-10, 06:42
Εγω φιλε Μιχαλη γι αυτο που ειπες δε σε παρεξηγησα, απλα ακουστηκε καπως!
Ισως να υπαρχουν και ατομα εδω μεσα που δεν ειναι σαν και μας του ερωτευμενους με το γλυκο γκαζι των Toyota! Ισως να φανταζονται μια Corolla "πρασινη" και ενα Auris κινουμενο με βιοκαυσιμο...λεμε τωρα.
Παρεξηγηση παντως δεν υπαρχει απο μερους μου, να σαι σιγουρος!

Υ.Γ: Προσοχη στον τυπα με το γρηγορο Auris, μπορει να "φορα" μηχανη απο αεροπλανο τελικα! LOL

COROLLAKIAS MIXALHS
20-05-10, 15:43
Μηχανη απο αεροπλανο δν σκεφτομαι αλλα μολις το βαρεθω το σαλιγγαρι θα μπει σιγουρα.

Ζήσης
20-05-10, 16:03
Μηχανη απο αεροπλανο δν σκεφτομαι αλλα μολις το βαρεθω το σαλιγγαρι θα μπει σιγουρα.
Φίλε διάλεξες λάθος εποχή πρέπει να περιμένεις μέχρι τον χειμώνα που θα ρείξει βροχή για να βγούν τα σαλιγγάρια κ να βρείς ένα μεγάλο κ καλό..........πάμε μαζί:hehe:hehe:hehe:crazylol:hi

COROLLAKIAS MIXALHS
20-05-10, 16:42
Το θεμα δν ειναι αν θα βρεχει αλλα το τι θα πινει. Οποτε σιγουρα ειναι λαθος εποχη!

cool13
09-07-10, 15:46
Χαχα..Παιδια γελασα πολύ με τα σχολια σας γιατι το αυτοκινητο στο βιντεο ειναι δικο μου και ειχε γυριστει πριν 2 χρονια ηταν ακομα καινουργιο..Πλεον το τρακαρα πριν ενα μηνα:mad: ..Καταστραφηκε και παραγγελνω το νεο auris παλι 1.6..Οσο αφορά το βιντεο ειναι αληθινο και μαλιστα το ανοιγμα εγινε σε βρεγμενο δρομο και γι αυτο σπινιαρει πρωτη δευτερα..Ειχε 0-100 9 sec και εχω ανοιξει και με swift sport και ειμασταν μαζι 0-200 αρα επιβεβαιωνεται οτι ειναι πραγματικο το 9..Επισης να σας πω οτι το αμαξι ηταν το 1.6 124..Ετσι για να σας λυθουν οι αποριες και να φυγουν οι αμφιβολιες..Α και για το οτι ειναι ακινητη η καμερα απλως ειναι κινητο το οποιο σφήνωσα αναμεσα στα πλαστικα του κοντερ οποτε δεν κουνιοταν..Ρωτηστε με οτι θελετε..Εχω και βιντεο με 0-200 αν θελετε..Παντως το λατρευω το αμαξι γι αυτο αλλωστε θα παρω ιδιο..

pilotos7
09-07-10, 17:03
Ότι να 'ναι...!!!

cool13
09-07-10, 17:21
Οντως οτι ναναι και εγω επεσα απο τα συννεφα γιατι μπηκα στο forum σας για να μαθω πληροφοριες για το νεο auris που παραγγελνω και επεσα πανω στο τοπικ αυτο που ειχε το βιντεο μου!..Η αληθεια ειναι οτι μου φανηκαν πολυ αστεια τα σχολια καποιων που ελεγαν οτι ειναι ψευτικο η οτι ειναι το αμαξι πανω σε ραμπα και αλλα τρελα..Πολυ πυλες του ανεξηγητου βλεπετε παιδια σιγα μην εφερα και συνεργειο απο το χολυγουντ να το σκηνοθετησω..Και δεν καταλαβα που ειναι η απορια σας για ενα αυτοκινητυο που εβγαζε 135 δυναμομετρημενα αλογα να εχει 0-100 9 sec οπως και το corolla ts που το εδιναν 0-100 8.5 και ειχε 7 στην πραγματικοτητα!

corollapatra
09-07-10, 23:05
Χαχα..Παιδια γελασα πολύ με τα σχολια σας γιατι το αυτοκινητο στο βιντεο ειναι δικο μου και ειχε γυριστει πριν 2 χρονια ηταν ακομα καινουργιο..Πλεον το τρακαρα πριν ενα μηνα:mad: ..Καταστραφηκε και παραγγελνω το νεο auris παλι 1.6..Οσο αφορά το βιντεο ειναι αληθινο και μαλιστα το ανοιγμα εγινε σε βρεγμενο δρομο και γι αυτο σπινιαρει πρωτη δευτερα..Ειχε 0-100 9 sec και εχω ανοιξει και με swift sport και ειμασταν μαζι 0-200 αρα επιβεβαιωνεται οτι ειναι πραγματικο το 9..Επισης να σας πω οτι το αμαξι ηταν το 1.6 124..Ετσι για να σας λυθουν οι αποριες και να φυγουν οι αμφιβολιες..Α και για το οτι ειναι ακινητη η καμερα απλως ειναι κινητο το οποιο σφήνωσα αναμεσα στα πλαστικα του κοντερ οποτε δεν κουνιοταν..Ρωτηστε με οτι θελετε..Εχω και βιντεο με 0-200 αν θελετε..Παντως το λατρευω το αμαξι γι αυτο αλλωστε θα παρω ιδιο..

Οντως οτι ναναι και εγω επεσα απο τα συννεφα γιατι μπηκα στο forum σας για να μαθω πληροφοριες για το νεο auris που παραγγελνω και επεσα πανω στο τοπικ αυτο που ειχε το βιντεο μου!..Η αληθεια ειναι οτι μου φανηκαν πολυ αστεια τα σχολια καποιων που ελεγαν οτι ειναι ψευτικο η οτι ειναι το αμαξι πανω σε ραμπα και αλλα τρελα..Πολυ πυλες του ανεξηγητου βλεπετε παιδια σιγα μην εφερα και συνεργειο απο το χολυγουντ να το σκηνοθετησω..Και δεν καταλαβα που ειναι η απορια σας για ενα αυτοκινητυο που εβγαζε 135 δυναμομετρημενα αλογα να εχει 0-100 9 sec οπως και το corolla ts που το εδιναν 0-100 8.5 και ειχε 7 στην πραγματικοτητα!
Άντε πάλι... Καλώς τον και πάλι στη παρέα μας... Που χάθηκες βρε;

endurasKE-30
09-07-10, 23:12
Vilcomen ξανα
7 το TS???

cool13
09-07-10, 23:43
Αφου δεν μπορουσε να το περασει το type r 7 δεν ειχε? Πες μου και εσυ..Το auris παντως εριξε σε panda 100 που εχει 9.7 1 αυτοκινητο μεχρι τα 140..Παει καλα αυτο γι αυτο και το περασα μετα τα 100 ηταν δικαβαλος εγω μονος..Τελος ομως στα ανοιγματα πλεον τωρα θα περιμενω 2 μιση μηνες να ερθει το καινουργιο το 132..Φιλακια..Απο οτι εχω καταλαβει τα αμξαξια αυτα κρυβουν μια εκπληξη παντα που αφορα τον κινητηρα και τις επιδοσεις..Περιμενω λιγοτερα και δινουν περισσοτερα εκπλησοντας με..Επισης ανοιγουν με τον χρονο..

Για πειτε μου τι μου προτεινετε να παρω εναλλακτικα γιατι απο βδομαδα θα το κλεισω..

Ζήσης
10-07-10, 00:04
Συγγνώμη, χωρίς να θέλω να σας τη χαλάσω, τόσο καιρό μιλάτε για ένα βίντεο το οποίο έχει δημοσιεύσει και δηλώσει ως 0-100 του δικού του Auris ο "γνωστός" στους περισσότερους από εμάς bouritos13 (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=11810) ή Cobrasprytan (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=9406) ή nicecar10 (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=11289) ή nikosauris (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=9314) ή 1600AURIS (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=9099) ή και εγώ δεν ξέρω με πόσα Nicknames είχε κάνει εγγραφή στο club... Οπότε, το θέμα της αξιοπιστίας του συγκεκριμενου βίντεο νομίζω θα πρέπει να συζητηθεί στον "Κόσμο του Ανεξήγητου" με τον Κώστα Χαρδαβέλα...
Αυτό τα λέει όλα!
Γειάσου ρε Αντρίκο!:mrgreen:

corollapatra
10-07-10, 00:18
Τι να πω ρε Ζήση (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=11593)...

cool13
10-07-10, 00:26
Να εχω εγω τον αρουραιο με τα 132 ατμοσφαιρικα και τιποτα αλλο..Αφηνω τα αλλα να σπανε και να σβηνουν απο την πρωτη μερα ξερουν αυτοι οι γερμανοι..Χαχαχαχαχαχα..Και γκαζι καλυτερο και αξιοπιστια μαγκες..Εσεις καθιστε με τα καρουλια σας τα απαρχαιωμενα και γυαλιζετε τα μπας και φανουν καλυτερα..Χαχαχαχαχαχαχα:fierydevilΓια γελια πραγματικα..

panagiotisfx
10-07-10, 00:31
Αφου εσυ περνας καλα και γελας με αυτα που λες δεν μας πεφτει λογος...Αστον τρελο στην τρελα του!

corollapatra
10-07-10, 00:31
Δε νομίζω να στεναχωρήθηκε κανείς σας που τον έκανα ban για άλλη μία φορά...

Ζήσης
10-07-10, 00:32
Δε νομίζω να στεναχωρήθηκε κανείς σας που τον έκανα ban για άλλη μία φορά...
Όχι ρε γαμώτω:fierydevil:fierydevil:fierydevil
Κρήμα!:crazylol

corollapatra
10-07-10, 00:34
Όχι ρε γαμώτω:fierydevil:fierydevil:fierydevil
Κρήμα!:crazylol

Καλά μη κλαις, θα ξανακάνει εγγραφή, δεν υπάρχει περίπτωση...

panagiotisfx
10-07-10, 00:37
Εδω σου ειπε οτι πατας μαμα το Type R κι εσυ του εκανες ban;Εισαι τρελος;:p
Administator επρεπε να τον κανετε!

vnb
10-07-10, 07:28
Δε νομίζω να στεναχωρήθηκε κανείς σας που τον έκανα ban για άλλη μία φορά...

Δεν μπορεις να τον περιορισεις να γραφει μονο σε αυτο το θεμε και τελικα να δουμε αν εχει κατι αλλο να πει????

Μαλλον δεν αξιζει εεε????
Μετα απο τοσα ban και ξανα εδω...μπραβο επιμονη...:jumpers

COROLLAKIAS MIXALHS
12-07-10, 01:37
Ειχα κανα δυο μερες να μπω και εχασα τα καλυτερα γαμωτο!!! Τον παω με χιλια αυτο το τυπο. Σας παρακαλω μν τον κανετε ban. Ειναι ο μονος που ανεβαζει το auris club! Αν ξαναμπεις φιλε πες τι χρωμα θα το παραγκειλεις και την πινακιδα σου οταν το παρεις να ξερω οταν θα σε πετυχω να μου δειξεις με τι μετρο μετρας τα δευτερολεπτα και να δω κι εγω αν πλησιαζω το type-r!Χαχαχα ειναι γελοιος πραγματικα!!!!!Φιλαρακο παω να πλυνω το καρουλι μου τωρα. Αντε γειααααα.......

LIAKOYRAS
12-07-10, 17:02
εχω κανει και εγω τετοιο 0'100 με AUSTIN MONTEGO, απλα ηταν τακαρισμενο εμπρος, δοκιμαστετο και θα καταλαβετε.....

NikiforosGT
13-07-10, 20:55
οχι ρε γμτ! τα καλύτερα χάνω!!! γιατί τον κανατε ban? δεν πρόλαβα να γελάσω!!! επειδή δεν είμαστε άσχετοι και έχουμε γυρίσει videos μέσα σε αμάξια με κινητά, σταθερά, κάμερες με τρίποδες και ότι άλλο φανταστείτε είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ αδύνατον να μην κουνάει η εικόνα! ειδικά αν όπως λέει το σβήνωσε το κοντερ! που δλδ? και το έβλεπε έτσι? και ακόμα και να μην κούναγε το ίδιο, θα είχε κραδασμούς το αμάξι στον δρόμο και θα τράνταζε η εικόνα! μάλλον όντως είναι σκηνοθέτης του Hollywood και γυρίζει videos επιστημονικής φαντασίας! ΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧ γελάσαμε πάλι! για τις επιδόσεις του Auris δεν ξέρω και δεν μπορώ να πω αλλά αν ήταν έτσι..... δλδ ο 4E-FTE μου τι θα έκανε? 0-100 σε 5 secs? τυχαίο? ΔΕΝ νομίζω! :P

Y.Γ βάζω στοίχημα το αμάξι ήταν σηκωμένο στον αέρα και γιαυτό άλλαζε και έτσι και δεν κούναγε και το βίντεο! too simple!

vnb
14-07-10, 14:15
Δε νομίζω να στεναχωρήθηκε κανείς σας που τον έκανα ban για άλλη μία φορά...

Ελα τωρα ... εχουμε μαζευτει αρκετη για να μας κανεις τη χαρη να τον αφησεις λιγο ακομα....!!!:crazylol

corollapatra
14-07-10, 14:36
Εντάξει, την επόμενη σας υπόσχομαι ότι θα τον αφήσω λίγο παραπάνω να παίξετε...

madvinegar
15-07-10, 19:55
Βρηκα αλλο ενα βιντεακι για σύγκριση.

Λιγο πανω απο 10" εχει αν μετραω καλά (πχ 10.5")

http://www.youtube.com/watch?v=pBiA6zwpHqY&feature=related

panagiotisfx
15-07-10, 22:36
Επειδη το αμαξι το εχουν οι γονεις μου κι επειδη το οδηγαω συχνα καπου στα 10,5 ειναι το 0-100 του που το εχω μετρησει.Η δυναμη του ειναι στα ψηλα,στα χαμηλα ειναι ψοφιο.Ομως με ενα speed booster ολα διορθωνονται!Τον πατερα μου δεν μπορω να πεισω να το βαλει ομως...

TmNemesis
15-07-10, 23:25
Επειδη το αμαξι το εχουν οι γονεις μου κι επειδη το οδηγαω συχνα καπου στα 10,5 ειναι το 0-100 του που το εχω μετρησει.Η δυναμη του ειναι στα ψηλα,στα χαμηλα ειναι ψοφιο.Ομως με ενα speed booster ολα διορθωνονται!Τον πατερα μου δεν μπορω να πεισω να το βαλει ομως...

Βάλτο εσύ από μόνος σου.
Δεν είναι τίποτα 5 λεπτά υπόθεση.
Ένας φίλος μου είχε βάλει τούρμπο στο αμάξι του πατέρα του...:mrgreen:,ένα passat.

nipponpower
16-07-10, 04:29
Βρηκα αλλο ενα βιντεακι για σύγκριση.

Λιγο πανω απο 10" εχει αν μετραω καλά (πχ 10.5")

http://www.youtube.com/watch?v=pBiA6zwpHqY&feature=related


Απο τις χειροτερες προσπαθεις για 0-100 που εχω δει...
Οι ταχυτητες δεν πανε καν στο κοφτη και οι αλλαγες ειναι πιο αργες και απο replay...

Ζήσης
16-07-10, 13:44
Ειχε 0-100 9 sec και εχω ανοιξει και με swift sport και ειμασταν μαζι 0-200 αρα επιβεβαιωνεται οτι ειναι πραγματικο το 9..Επισης να σας πω οτι το αμαξι ηταν το 1.6 124..Ετσι για να σας λυθουν οι αποριες και να φυγουν οι αμφιβολιες..Α και για το οτι ειναι ακινητη η καμερα απλως ειναι κινητο το οποιο σφήνωσα αναμεσα στα πλαστικα του κοντερ οποτε δεν κουνιοταν..
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το περίεργω με το Swift!!!! Επειδή το Swift είναι 1060κιλά κ φοράει 195/45/17 σιγά:mrgreen:!!! Το Auris μπορεί να είναι 1240 κιλά κ να φοράει 205/55/16 (μπορεί να κάνω λάθος για την διάσταση του Auris! Αν ξέρει κάποιος ας με διορθώση!) αλλά είναι μπροστά το έλεγε κ ο φίλος μας γιατί να μην τον πιστέψουμε:crazylol! Ααααα κ η κάμερα είχε τρίποδο κ την σφήνωσε στο πατάρη κ δεν κουνάει με τπτ μπορεί κ να έβαλε κ μπετό που είναι το περίεργο!:hehe:hehe:hehe
Η αληθεια ειναι οτι μου φανηκαν πολυ αστεια τα σχολια καποιων που ελεγαν οτι ειναι ψευτικο η οτι ειναι το αμαξι πανω σε ραμπα και αλλα τρελα..Πολυ πυλες του ανεξηγητου βλεπετε παιδια σιγα μην εφερα και συνεργειο απο το χολυγουντ να το σκηνοθετησω..Και το corolla ts που το εδιναν 0-100 8.5 και ειχε 7 στην πραγματικοτητα!
Δεν ξέρω για εσάς αλλά η πύλες του ανεξήγητου είναι η αγαπημένη μου εκπομπή άρα μάλλον ο φίλος μας είναι σταρ του χολυγουντ:hehe!
Το Ts 7 τα 0-100..............εεε......ναι.......γιατί οχι! Ας είναι μπροστά το Type-R απο το Ts δεν έχει καμία απολύτος σημασία εμείς θα λέμε το αμάξι μου έχει τα 0-100 σε 7 το λέει ο φίλος μας!
Αφου δεν μπορουσε να το περασει το type r 7 δεν ειχε? Το auris παντως εριξε σε panda 100 που εχει 9.7 1 αυτοκινητο μεχρι τα 140..Παει καλα αυτο γι αυτο και το περασα μετα τα 100 ηταν δικαβαλος εγω μονος...
Το Type-R έχει 0-100 σε 6.6 το καινούριο κ το προΪγούμενο 6.8!
Χώρίς να θέλω να σε στεναχωρίσω το Panda είναι το πιο γρήγορο 14αρι μαμά ατμοσφαιρικό που υπάρχει αυτήν την στιγμή στον πλανήτη κ έχει 0-100 σε 9.5 κ νομίζω οτι η απόσταση που λές μέχρι τα 100 δεν παίζει να πηγαίνατε μαζί μετά μπορεί κ να το έφτασες ή κ να το πέρασες!

Αυτά! Ο λόγος που τα γράφω είναι οτι μιας κ θα ξαναμπεί θα τα διαβάσει κ θα μας λύσει τις απορίες ο φίλος!

Φιλικά Ζήσης!

toyota mania
16-07-10, 16:26
Φιλε μου, μην περνεις και πολυ σοβαρα τις μετρησεις των περιοδικων.Υπαρχουν αρκετα αυτοκινητα, που ψαχνω να βρω πως βγαλανε χρονους στα περιοδικα.Δεν μπορει οσοι τα οδηγανε να ειναι κουλοχεριδες και ο δημοσιογραφος να ειναι ο μεγας @ρχιδ@τος οδηγος.Κατι γινεται.Η καποιες εταιρειες δινουν λιγο γαργαλημενα αυτοκινητα για δοκιμες, η σπρωχνονται καποιες εταιρειες- μοντελα λιγο παραπανω.Και τα δυο παντως γινονταν, γινονται και θα γινονται.

COROLLAKIAS MIXALHS
18-07-10, 01:02
Ναι μεν οι μετρησεις παντα δν ειναι σωστες!Οπως για το auris που παλια εδιναν 10.6 sec και 124hp και τωρα δινουν 10.4 sec και 132 hp. Αλλα οι συγκρισεις που σχολιασε ο ζησης καθως επισης και τα αμαξια που ανεφερε ειναι περαν της αμφιβολιας. Και επειδη ειμαι κατοχος auris και πριν ηταν 1.400cc ξετω τι πηρα και πως παει σε σε σχεση με τα αλλα. Και με τιποτα δν γινονται αυτα που σχολιαζει ο τυπας με το 1600. Κι αν θελει να του λυθουν οι αποριες ας μιλησει μαζι μου...

cool13auris
22-07-10, 23:34
Παιδιά πραγματικά είναι απογοητευτικό το φορουμ..Απορώ υπάρχει καποιο σοβαρό ατομο να μου αντιπαραθέσει επιχειρήματα γιατί μόνο ανωριμα ειρωνικά σχόλια απο ατομα που πασχουν απο κομπλεξ κατωτεροτητας γιατι εχουν υποδεεστερα αυτοκινητα..Ενταξει παιδακια δεν θα πεσω στο επιπεδο σας να καθομαι να απανταω σε τετοιου ειδους σχολια που προσπαθουν να με θιξουν..Για αυτοκινητα μιλαμε και εχω και καλυτερα πραγματα να ασχοληθω..Αυτο ως μια μικρη παρενθεση.
Επι του θεματος:
1ον. Ειμαι πανευτυχης κατοχος του καινουργιου auris 132 εδω και λιγες μερες γιατι το αλλο το εδωσα. Για το συγκεκριμενο αμαξι δεν μπορω να εχω γνωμη ακομα γι αυτο μιλαω μονο για το 124.
2ον. Για το βίντεο..Εχω και αλλα βιντεο οπου το οδοστρωμα δεν ειναι βρεγμενο και δεν σπινιαρει η πρωτη οπως φαινεται σε αυτο. Εκει το 0-100 ειναι κατω απο 9 sec κοντερισια..Οσο για το οτι ειναι fake ρε παιδια γι αυτο δειχνω τον δρομο στην αρχη για να μην πει καποιος οτι ειναι κατηφορα. Οπως ειπα δεν κουνιεται η καμερα γιατι προκειτε για κινητο που το ειχα σφηνωσει στα πλαστικα. Δεν μπορω να το αποδειξω καπως.
3ον. Στην δυναμομετρηση που νομιζω την εχω βαλει εβγαλε 135 αλογα..
4ον. Για το σπορτ που με ειρωνευτικε καποιος να σου απο την εμπειρια μου πρωταρχικο ρολο παιζει ο κινητηρας και το πως βγαζει την δυναμη και μετα το βαρος..Δεν ανοιξα απο σταση με αυτο αλλα εν κινησει απο 100-200..Εκει το περασα προφανως λογο κινητηρα αντισταθμιζοντας την διαφορα βαρους..Απο σταση λογικα θα με περνουσε μεχρι τα 100 λογο βαρους..
5ον. http://www.youtube.com/watch?v=8SPF8cIoMGw Ενα ακομα βιντεο παλιο και αυτο για να μην λετε οτι ειναι fake σε αυτο ακουγονται στην αρχη και διερχομενα αυτοκινητα..
6ον. Ισως να παιζει ρολο το οτι αλλαζω και γρηγορα τις ταχυτητες γιατι σε αλλο βιντεο που παρεθεσε καποιος ο οδηγος αλλαζει πολυ λανθασμενα τις ταχυτητες χωρις να εκμεταλλευεται ολο το φασμα στροφων και κανει 10 sec..
7ον. Οσο αφορα ρεπριζ τουρμπο αυτοκινητων ειναι δυνατον καποιος νοημων ανθρωπος να συγκρινει ρεπριζ ατμοσφαιρικου με τουρμπο στην ιδια ταχυτητα?..Γιατι το auris με μια ταχυτητα κατω ειναι πιο γρηγορο απο τουρμπο αντιστοιχων αλογων τουλαχιστον αυτο διαπιστωσα εγω..Τελος το 124 το εδιναν στο εξωτερικο 0-100 10.2 και σε περιοδικο που το τεσταραν εκανε 9 κατι..Το καινουργιο το δινουν 10 sec και οχι 10.6 και 10.4 που αναφερθηκε..


Ναι μεν οι μετρησεις παντα δν ειναι σωστες!Οπως για το auris που παλια εδιναν 10.6 sec και 124hp και τωρα δινουν 10.4 sec και 132 hp. Αλλα οι συγκρισεις που σχολιασε ο ζησης καθως επισης και τα αμαξια που ανεφερε ειναι περαν της αμφιβολιας. Και επειδη ειμαι κατοχος auris και πριν ηταν 1.400cc ξετω τι πηρα και πως παει σε σε σχεση με τα αλλα. Και με τιποτα δν γινονται αυτα που σχολιαζει ο τυπας με το 1600. Κι αν θελει να του λυθουν οι αποριες ας μιλησει μαζι μου...
Να σε ρωτησω εχεις βαλει ποτε κοντρα με καποιον μιλαμε για 0-140 η 0-160..Αν ναι πες μου με τι αμαξι..Γιατι εγω απειρες φορες καιμπορω να σου πω απο ποια εφαγα φολλα και ποια νικησα..Μιλαμε για κοντρες σε ευθεια χωρις στροφες και χωρις κινηση που να εμποδιζει ωστε να βγαζεις συμπερασμα πως παει το αμαξι και που βγαζει την δυναμη..Τις αλλαγες τις εκανα πανω απο 6000 στροφες..

panagiotisfx
23-07-10, 00:48
Ρε admins αληθεια για ποιο λογο τρωει ban αυτο το παιδι;Εχει πολυ γελιο ο τυπος ρε σεις.

ΥΓ>Εν το μεταξυ στις 9/7/2010 δεν το ειχε κλεισει ακομα το Auris με τα 132 αλογα και στις 22/7/2010 το ειχε και το οδηγαγε.:crazylol

Σας παρακαλω μην τον ξανακανετε ban...Ειναι τρελη συμπαθεια ο τυπος!

pilotos7
23-07-10, 12:53
AURIS..Όλα τα άλλα απλά οδοντόκρεμες!!!:shoothim
OK είναι ένα από τα καλύτερα αυτοκίνητα της κατηγορίας του αλλά εσύ μας το παρουσιάζεις το πιο γ@μ@το από όλα τα άλλα.χαλάρωσε λίγο..τι σόι cool..είσαι..είσαι και βάζελος..:gnaser

COROLLAKIAS MIXALHS
23-07-10, 15:58
Συγγνωμη αλλα δεν ειπατε οτι θα τον αφησετε να παιξουμε?Γιατι ρε παιδια τον στειλατε παλι? Φιλαρακο μου απαντας σε κατι μολις ξαναμπεις? Εμενα που εχουμε ιδια αμαξια ,με πατας με το 1600?????????

agapiou
23-07-10, 17:59
Λοιπόν για να ξεκαθαρίσουμε το λόγο του ban.
Ο συγκεκριμένος έχει φάει αρκετές φορές ban, με διαφορετικό nickname, για τον λόγο ότι το μόνο που έχει να πει, είναι πως κατατρόπωσε κάποιο tsi, ή κάποιο άλλο αμάξι διπλασίων αλόγων από το δικό του. Όπως επίσης και να έρχεται σε κόντρα με όποιον έχει αντίθετη άποψη από τη δική του.

firebone
23-07-10, 18:16
Συγγνωμη αλλα δεν ειπατε οτι θα τον αφησετε να παιξουμε?Γιατι ρε παιδια τον στειλατε παλι? Φιλαρακο μου απαντας σε κατι μολις ξαναμπεις? Εμενα που εχουμε ιδια αμαξια ,με πατας με το 1600?????????
ελα αστον και συ, μη κλεβεις εκκλησιες..

Ζήσης
23-07-10, 20:05
Πλεον το τρακαρα πριν ενα μηνα:mad: ..Καταστραφηκε και παραγγελνω το νεο auris παλι 1.6..
Ειχε 0-100 9 sec και εχω ανοιξει και με swift sport και ειμασταν μαζι 0-200 αρα επιβεβαιωνεται οτι ειναι πραγματικο το 9..Επισης να σας πω οτι το αμαξι ηταν το 1.6 124..
Εδώ ρε φίλε μας λές οτι το τράκαρες κ οτι θα έκανες παραγγελία το 1.6 ένα το ψέμα αυτό κ ένα δεύτερο ψέμα είναι οτι λές πως άνοιξες με Swift 0-200 κ μετά μας λες οτι άνοιξες απο 100-200........αποφάσησε φίλε τί έχεις κάνει κ τα ψέματα που λες να τα διασταυρόνης πρώτα σε παρακαλώ!:hehe

Τελος ομως στα ανοιγματα πλεον τωρα θα περιμενω 2 μιση μηνες να ερθει το καινουργιο το 132..
Αυτή η παράθεση τα λέει πιστεύω όλα.......! Θα έπαιρνες το αυτοκίνητο τον Σεπτέμβρη με Οκτώβριο θεωριτηκά αλλά επειδή είσαι καλός στια αλλαγές κ τις κάνεις γρήγορα μάλλων είπαν να σου δώσουν πιο γρήγορα το αυτοκίνητο!

Παιδιά πραγματικά είναι απογοητευτικό το φορουμ..Απορώ υπάρχει καποιο σοβαρό ατομο να μου αντιπαραθέσει επιχειρήματα γιατί μόνο ανωριμα ειρωνικά σχόλια απο ατομα που πασχουν απο κομπλεξ κατωτεροτητας γιατι εχουν υποδεεστερα αυτοκινητα..Ενταξει παιδακια δεν θα πεσω στο επιπεδο σας να καθομαι να απανταω σε τετοιου ειδους σχολια που προσπαθουν να με θιξουν..Για αυτοκινητα μιλαμε και εχω και καλυτερα πραγματα να ασχοληθω..Αυτο ως μια μικρη παρενθεση.
Επι του θεματος:
1ον. Ειμαι πανευτυχης κατοχος του καινουργιου auris 132 εδω και λιγες μερες γιατι το αλλο το εδωσα. Για το συγκεκριμενο αμαξι δεν μπορω να εχω γνωμη ακομα γι αυτο μιλαω μονο για το 124.
4ον. Για το σπορτ που με ειρωνευτικε καποιος να σου απο την εμπειρια μου πρωταρχικο ρολο παιζει ο κινητηρας και το πως βγαζει την δυναμη και μετα το βαρος..Δεν ανοιξα απο σταση με αυτο αλλα εν κινησει απο 100-200..Εκει το περασα προφανως λογο κινητηρα αντισταθμιζοντας την διαφορα βαρους..Απο σταση λογικα θα με περνουσε μεχρι τα 100 λογο βαρους..
6ον. Ισως να παιζει ρολο το οτι αλλαζω και γρηγορα τις ταχυτητες γιατι σε αλλο βιντεο που παρεθεσε καποιος ο οδηγος αλλαζει πολυ λανθασμενα τις ταχυτητες χωρις να εκμεταλλευεται ολο το φασμα στροφων και κανει 10 sec..


Να σε ρωτησω εχεις βαλει ποτε κοντρα με καποιον μιλαμε για 0-140 η 0-160..Αν ναι πες μου με τι αμαξι..Γιατι εγω απειρες φορες καιμπορω να σου πω απο ποια εφαγα φολλα και ποια νικησα..Μιλαμε για κοντρες σε ευθεια χωρις στροφες και χωρις κινηση που να εμποδιζει ωστε να βγαζεις συμπερασμα πως παει το αμαξι και που βγαζει την δυναμη..Τις αλλαγες τις εκανα πανω απο 6000 στροφες..
Στο Νο 1 λές οτι πήρες το Auris κ καλα κ πολλά ασφαλή χλμ να έχεις ρε φίλε πραγματικά αλλά πρόσεχε τί γράφεις γιατί μπερδεύεις τα ψέματα! Στην απο κάτω γραμμή λές οτι το άλλο το έδωσες..........
Για το Νο 4 ο κάποιος είμαι εγώ αλλά δεν με πειράζει να είσαι καλά! Η ερώτηση μου είναι η εξής.........έχεις μπεί ποτέ σε Swift sport να δεις πως πάει? Μάλλων δεν θα έκανε καλά τις αλλαγές το παλικάρι στο Sport!
Το Νο 6 δεν το σχολιάζω καν.............:hehe
Στο τέλος θα μας πείς οτι περνάς κ υπερκυβισμένο Auris ρε φίλε έλεος!:fierydevil
Μιχάλη τρέμε!!!

panagiotisfx
23-07-10, 20:20
Στο τέλος θα μας πείς οτι περνάς κ υπερκυβισμένο Auris ρε φίλε έλεος!:fierydevil
Μιχάλη τρέμε!!!


Τον Μιχαλη τον κερναει ανετα τσαγακι οπως λεει!Οποτε τρεμε Νικο να λες γιατι οταν ξαναρθει θα λεει οτι παταει και evo αυτος γιατι τελικα θα παραγγειλε το Auris 1.8 αφου τρακαρε και πουλησε το Auris με τα 124 αλογα και ξαναπηρε και ξαναστουκαρε και αυτο με τα 132 αλογα!!!:jumpers
Εγω παντως τον παραδεχομαι!Ειναι τιτανομεγιστοτεραστιογιγαντας!!!!Εκει που ολοι οι αλλοι οι παραμυθαδες μπερδευουνε τα ψεματα που εχουν πει αυτος μπερδευει κι αυτα που εχει γραψει!!!Ειναι πολυ μπροστα το παλικαρι μιλαμε και παιζει χωρις αντιπαλο!!!

Black Pearl
31-07-10, 13:18
Νομιζω οτι το θεμα ολοκληρο θελει λουκετο...και για τον λογο οτι δεν εχει καμια ουσια σαν θεμα, οκ το σχολιασαμε το βιντεο, ειπε ο καθενας την αποψη του...αλλα απ οτι βλεπω φερνει γκρινιες και διχασμους, οποτε δεν υπαρχει λογος να υπαρχει κατα τη γνωμη μου!
Μπαινει ο καθε ανεγκεφαλος, λεει οτι το Auris εχει μετατραπει σε πυραυλο εδαφους εδαφους και μετα τρωει ban, ουσια? Καμια μαλλον!
Κακο στο φορουμ κανουν τετοια θεματα και κακο στο προφιλ του φορουμ νομιζω, το διαβαζουν τοσα ατομα, γιατι να υποτιμαμε τη νοημοσυνη μας/τους?

Εχουμε πολλα θεματα να σχολιασουμε σαν μελη αυτου του φορουμ, δεν πρεπει να μας αγγιζουν θεματα απο βιντεακια του καθε ανεγκεφαλου που τα ανεβαζει στο youtube και νομιζει οτι ανακαλυψε τον τροχο αν το αυτοκινητο του ειναι πιο γρηγορο τελικα απ οσο υπολογιζε η μαμα Toyota!

Φιλακια πολλα στο καθε καγκουρο που νομιζει οτι μετετρεψε ενα αυτοκινητο των 20.000€ σε dragster, σε WRC κτλ κτλ:shoothim

COROLLAKIAS MIXALHS
01-08-10, 02:13
το θεμα αυτο το ανοιξα εγω μονο για να σχολιασουμε και να πει ο καθενας την αποψη του!Τωρα φιλε μου μπορουμε να ξεφευγουμε λιγο και απο τη σοβαροτητα του forum λογω καλοκαιριου και να κανουμε διακοπες διασκεδαζοντας με τον τυπα που μας λεει τα ιδια και τα ιδια. Καλες διακοπες λοιπον και υπομονη μεχρι το επομενο ταξιδι.

XAROS
02-08-10, 14:55
Ασχολιαστο το βιντεακι.......:blowup