PDA

Επιστροφή στο Forum : Dyno day


toyota mania
06-04-10, 21:06
To Σαββατο 10/4 λεμε να κανουμε παιχνιδια στο δυναμομετρο.Ολοι οι καλοι χωρανε.Φιλικη τιμη 30e

nikcarina
06-04-10, 21:15
Ηρακλη τι ωρα λετε να πατε;;;

MARMEL
06-04-10, 21:22
ρε δεν περιμενετε κανα μηνα να ρθω?
μεχρι τοτε ο μακατος δε θα εχει 12αρα...

madvinegar
06-04-10, 22:50
Βολο τελικα θα πατε? Κριμα που ειναι μακρια αλλιως θα ερχομουν και εγω... Η τιμη ειναι μοναδικη...

toyota mania
06-04-10, 22:51
Nικο, το μεσημερακι λεμε, η και λιγο πιο μετα.
Πανο, φτιαξε εσυ το αμαξι και εδω ειμαστε.

MARMEL
06-04-10, 22:52
ετσι οπως παω με τον κωλο αγγλο....

makatos3sgte
07-04-10, 15:44
Δεν θα μπορεσω να ερθω γιατι θα παω απο παρασκευη Ορεστιαδα θα ερθει ομως το YARIS-3SGTE με χαμηλη πιεση

R0t0ras
07-04-10, 15:49
Δεν θα μπορεσω να ερθω γιατι θα παω απο παρασκευη Ορεστιαδα θα ερθει ομως το YARIS-3SGTE με χαμηλη πιεση

αυτό το τέρας θέλω να το δω!!

Χρηστος
07-04-10, 15:51
Δεν θα μπορεσω να ερθω γιατι θα παω απο παρασκευη Ορεστιαδα θα ερθει ομως το YARIS-3SGTE με χαμηλη πιεση

δεν πειραζει κωστα θα ρθεις με τον μαρμελαδα να δουμε ποιος θα βγαλει περισσοτερα.....μαμα πιεση το γιαρακι?

wastegate
07-04-10, 16:14
Ελπιζω στο επομενο να ειμαι ετοιμος και γω αλλα ετσι οπως παει η δουλεια μαμα με πιεση με κοβω να ειμαι..

Χρηστος
07-04-10, 17:09
μεχρι παρασκευη θα ηθελα να ξερω ποσα αυτοκινητα θα ανεβουν τα ραουλα...πρωτα θα μετρηθουν οσοι θελουν φυσικα και οταν με το καλο τελειωσουμε παμε για καφε ή οτι θελει η παρεα για περαιτερω συζητηση

1.yaris 3sgte(makatos project)
2.carina 20v(χρηστος)

toyota mania
07-04-10, 17:11
[quote=Χρηστος;380533]μεχρι παρασκευη θα ηθελα να ξερω ποσα αυτοκινητα θα ανεβουν τα ραουλα...πρωτα θα μετρηθουν οσοι θελουν φυσικα και οταν με το καλο τελειωσουμε παμε για καφε ή οτι θελει η παρεα για περαιτερω συζητηση

1.yaris 3sgte(makatos project)
2.carina 20v(χρηστος)
3.Toyota mania(Ηρακλης)
4.Λεωνιδας

MITSOS
07-04-10, 20:15
To Σαββατο 10/4 λεμε να κανουμε παιχνιδια στο δυναμομετρο.Ολοι οι καλοι χωρανε.Φιλικη τιμη 30e

εγώ θα είμαι εδώ για καφέ κτλ.
την ώρα που θα οριστεί θα είμαι έξω από το μαγαζί του Θοδωρή.
θα ρίξω σύρμα και στον Χρήστο1989.

GEORGE N.
07-04-10, 20:22
Παιδες ψυνομαι και εγω να ανεβω στα ραουλα θα διξει. Θελω να ρωτησω ενα ξαδερφακι με ρωτησε αν μπορει να ερθει και αυτο για δυναμομετρηση. Το θεμα ειναι οτι εχει bmv(ουστ....) για drift και θελει να το δει τι βγαζει μπορει να ερθει και αν ναι απο τιμη?

MITSOS
07-04-10, 20:33
Παιδες ψυνομαι και εγω να ανεβω στα ραουλα θα διξει. Θελω να ρωτησω ενα ξαδερφακι με ρωτησε αν μπορει να ερθει και αυτο για δυναμομετρηση. Το θεμα ειναι οτι εχει bmv(ουστ....) για drift και θελει να το δει τι βγαζει μπορει να ερθει και αν ναι απο τιμη?

έλα Γιώργο!!!!!!!!!
τώρα όσο για το ΒΜW πιστεύω ότι είναι καλύτερα να μιλήσεις με το Χρήστο που συνεννοείται με τον ιδιοκτήτη του δυναμόμετρου μιας και απ' ότι είχαμε πει μάλλον το σκηνικό είναι για το club.
sorry που το λέω αλλά καλά είναι να τα λέμε σωστά από την αρχή για να μην χαλάμε τις καρδιές μας, οκ?
αν τυχόν δεν έχεις το τηλέφωνο του Χρήστου πες μου να σου το στείλω με ΠΜ.

MITSOS
07-04-10, 20:35
Παιδες ψυνομαι και εγω να ανεβω στα ραουλα θα διξει. Θελω να ρωτησω ενα ξαδερφακι με ρωτησε αν μπορει να ερθει και αυτο για δυναμομετρηση. Το θεμα ειναι οτι εχει bmv(ουστ....) για drift και θελει να το δει τι βγαζει μπορει να ερθει και αν ναι απο τιμη?

ΑΑΑ!
και αν έρθεις να φέρεις μαζί σου και τα χωνιά αλλά και την εργοστασιακή εισαγωγή.

GEORGE N.
07-04-10, 20:42
Συμφωνω απολυτα για αυτο που λες ,μια ερωτηση εκανα να τον πω να ξερει. Και εγω σαν ιαπωνας δεν θα μου αρεσε να βλεπω ενα γερμανο μαζι μας χωρις παρεξηγησεις.... Οσω για τα χωνια τα εχω ηδη φορεμενα και οπως ειπα ψυνομαι ασχημα σου λεω....

toyota mania
07-04-10, 20:51
Εμενα προσωπικα δεν με πειραζει για το bmw.Δεν εχει προσωπικοτητα το αυτοκινητο, αλλα ο ανθρωπος.Μια παρεα θα ειμαστε, χαβαλε θα κανουμε.Εξαλλου και ο θοδωρης δεν εχει ΤΟΥΟΤΑ.

MITSOS
07-04-10, 20:52
Συμφωνω απολυτα για αυτο που λες ,μια ερωτηση εκανα να τον πω να ξερει. Και εγω σαν ιαπωνας δεν θα μου αρεσε να βλεπω ενα γερμανο μαζι μας χωρις παρεξηγησεις.... Οσω για τα χωνια τα εχω ηδη φορεμενα και οπως ειπα ψυνομαι ασχημα σου λεω....

οκ φίλε.
για την εισαγωγή στο λέω γιατί αν πχ με τα χωνιά δεν βγάλει κάτι καλό να μπορέσεις να το μετρήσεις και "μαμά" (ούτως ή άλλως ο Θοδωρής δεν τσιγκουνεύεται τα πατήματα όταν δει κάτι ύποπτο, καλό ή κακό).
σε περιμένουμε!


Εμενα προσωπικα δεν με πειραζει για το bmw.Δεν εχει προσωπικοτητα το αυτοκινητο, αλλα ο ανθρωπος.Μια παρεα θα ειμαστε, χαβαλε θα κανουμε.Εξαλλου και ο θοδωρης δεν εχει ΤΟΥΟΤΑ.

Ναι ο Θοδωρής έχει πιάσει τα δυο άκρα VW GOLF και HONDA CIVIC!
Ηρακλή θα έρθει και ο Λεωνίδας?

toyota mania
07-04-10, 23:02
Ηρακλή θα έρθει και ο Λεωνίδας?Aυτος ειναι που καιγεται :fierydevil περισσοτερο για μετρηση.

MARMEL
08-04-10, 00:09
θελουμε φωτοοοοο!!!!

και απο το yaris πληρες

MITSOS
08-04-10, 11:59
θελουμε φωτοοοοο!!!!

και απο το yaris πληρες

για το yaris είναι που ισχύει το "θα το δεις και θα πάθεις ατύχημα" μιας και είναι κομπλέ και full extra, με όλα τα κλαμπατσίμπανα δηλαδή να δουλεύουν (A/C...).
μετά πως να μη χωρέσει ο 3S στην 101, εδώ μπήκε (με λίγη καλή θέληση και προσπάθεια) στο yaris!

Χρηστος
08-04-10, 19:00
Παιδες ψυνομαι και εγω να ανεβω στα ραουλα θα διξει. Θελω να ρωτησω ενα ξαδερφακι με ρωτησε αν μπορει να ερθει και αυτο για δυναμομετρηση. Το θεμα ειναι οτι εχει bmv(ουστ....) για drift και θελει να το δει τι βγαζει μπορει να ερθει και αν ναι απο τιμη?


η τιμη ισχυει και για φιλους toyotaκηδων,οποτε αν θελετε γιωργο παρε τον φιλο σου και ελα!!!!

το ραντεβου στο θοδωρα ειναι στις 14:00 και μετα...το μετα για οσους δεν προαλαβουν να ρθουν!ΟΧΙ ΑΓΧΟΣΣΣΣΣΣΣΣ....

MARMEL
08-04-10, 22:20
για το yaris είναι που ισχύει το "θα το δεις και θα πάθεις ατύχημα" μιας και είναι κομπλέ και full extra, με όλα τα κλαμπατσίμπανα δηλαδή να δουλεύουν (A/C...).
μετά πως να μη χωρέσει ο 3S στην 101, εδώ μπήκε (με λίγη καλή θέληση και προσπάθεια) στο yaris!η 101 τουλαχιστον εβγαινε διλιτρη ρε. και με diesel 2.0 και beams 2.0
ο καθρεφτης ειναι σχεδιασμενος με τις καταλληλες λακουβες για να δεχτει τον 3s χωρις να ακουμπησει πουθενα...

ltsantar
08-04-10, 22:52
Έλειπα για σοβαρό οικογενειακό λόγο και γι' αυτό δεν έγραψα.Οπωσδήποτε θα είμαι στη δυναμομέτρηση με........πολλά άλογα!!!!!

GEORGE N.
10-04-10, 12:53
Με συνχωρειται αλλα μου ετυχε κατι πολυ συμαντικο και δεν θα μπορεσω να ερθω για δυναμομετριση... Λυπαμε!!!!

KOLNIK
10-04-10, 20:40
Πολυ καλα σημερα με την δυναμομετρηση!!Αν και δεν πηρα μερος,εμαθα μετα που συναντηθηκα με τα παιδια στον καφε,οτι το ΥΑRIS εσκισε!!!Ελπιζω οι συναντησεις να γινουν πλεον συχνοτερες,οχι μονο λογο καλοκαιρινου καιρου,αλλα και για να γνωριστουμε ακομα καλυτερα με τα παιδια απο Θεσσαλια και με τους υπολοιπους που δεν μπορεσανε να ερθουν....Ευχαριστω!!

agapiou
10-04-10, 20:54
Νούμερα θέλουμε να δούμε!!! :D

george1973
11-04-10, 17:35
Νούμερα θέλουμε να δούμε!!! :D

Με 0,5 πίεση έβγαλε 217 άλογα στο στρόφαλο...Με 0,8 πίεση έβγαλε 249,9 στρόφαλο και 220 στο τροχό.............http://www.youtube.com/watch?v=GREublDvAUA

GEORGE N.
11-04-10, 17:47
Πολυ καλο νουμερο Γιωργο αυτα ειναι.... Μπραβο σου ευχομαι και να διπλασιαστουν...

george1973
11-04-10, 18:40
Πολυ καλο νουμερο Γιωργο αυτα ειναι.... Μπραβο σου ευχομαι και να διπλασιαστουν...

Σ'ευχαριστώ Γιώργο....Σιγά σιγά θα ανέβει κ'άλλο αργότερα.....

Nikos
11-04-10, 18:42
Καλή η δυναμομέτρηση του Yaris,ακόμα καλύτερες θα είναι και κάποιες φωτογραφίες από το χώρο του......μηχανοστασίου.

Χρηστος
11-04-10, 19:03
γιωργο αψογο το yaris να το χαιρεσαι και φυσικα τα ευσημα και στον μακατο για την αψογη δουλεια!!!!!

στο επομενο dynoday να εχουμε μεγαλυτερη συμμετοχη και με περισσοτερα αλογα!

makatos3sgte
11-04-10, 22:03
Στο επομενο μετρημα το yaris θα φυσαυ 1.4 και επαιτε συνεχεια

george1973
11-04-10, 22:40
γιωργο αψογο το yaris να το χαιρεσαι και φυσικα τα ευσημα και στον μακατο για την αψογη δουλεια!!!!!

στο επομενο dynoday να εχουμε μεγαλυτερη συμμετοχη και με περισσοτερα αλογα!

Σ'ευχαριστώ Χρήστο.....Αν μπορέσεις ανέβασε το βιντεάκι το καλό που έχεις...................

wastegate
12-04-10, 00:00
Στο επομενο μετρημα το yaris θα φυσαυ 1.4 και επαιτε συνεχεια

Ρε συ Κωστα παιζει να παρω καναν power fc απο st205 και να το κανει καποιος καμια μοντιφα να παιζει στο 1,3??
Δεν εννοω στην πλεκουδα αλλα στο τσιπακι..

MITSOS
14-04-10, 23:38
μέχρι αύριο το βράδυ θα έχει μπει το βιντεάκι από το Dyno του YARIS.
αναμείνατε...
για την ποιότητα του βίντεο υπεύθυνος είναι ο Ηρακλής.
εγώ το μόνο που έκανα είναι το ανέβασμά του στο youtube καθώς και στο forum.



Μάλλον βιάστηκα να μιλήσω πριν.
Το βίντεο είναι εδώ!
Αυτό είναι το πρώτο πάτημα που έγινε στο 0.8 και γι' αυτό λένε 242.
Στο δεύτερο έβγαλε τα 249,9. Ας με διορθώσει ο Γιώργος αν έκανα κάποιο λάθος.

http://www.youtube.com/watch?v=66ckzmkdj0g (http://www.corollaclub.com/forums/ext.php?ref=http://www.youtube.com/watch?v=66ckzmkdj0g)

agapiou
15-04-10, 00:14
Μπράβο παιδιά! Τρομερός ήχος! :D

george1973
15-04-10, 00:21
μέχρι αύριο το βράδυ θα έχει μπει το βιντεάκι από το Dyno του YARIS.
αναμείνατε...
για την ποιότητα του βίντεο υπεύθυνος είναι ο Ηρακλής.
εγώ το μόνο που έκανα είναι το ανέβασμά του στο youtube καθώς και στο forum.



Μάλλον βιάστηκα να μιλήσω πριν.
Το βίντεο είναι εδώ!
Αυτό είναι το πρώτο πάτημα που έγινε στο 0.8 και γι' αυτό λένε 242.
Στο δεύτερο έβγαλε τα 249,9. Ας με διορθώσει ο Γιώργος αν έκανα κάποιο λάθος.

http://www.youtube.com/watch?v=66ckzmkdj0g (http://www.corollaclub.com/forums/ext.php?ref=http://www.youtube.com/watch?v=66ckzmkdj0g)
Ακριβώς ετσι είναι δεν κάνεις κανένα λάθος....Πιστεύω είναι καλά για αρχή...και για το σασί του YARIS

Gorillas
15-04-10, 07:59
Οι υπόλοιποι τί έκαναν; Λεωνίδα πριν μετά έχεις;

Χρηστος
15-04-10, 18:43
μέχρι αύριο το βράδυ θα έχει μπει το βιντεάκι από το Dyno του YARIS.
αναμείνατε...
για την ποιότητα του βίντεο υπεύθυνος είναι ο Ηρακλής.
εγώ το μόνο που έκανα είναι το ανέβασμά του στο youtube καθώς και στο forum.



Μάλλον βιάστηκα να μιλήσω πριν.
Το βίντεο είναι εδώ!
Αυτό είναι το πρώτο πάτημα που έγινε στο 0.8 και γι' αυτό λένε 242.
Στο δεύτερο έβγαλε τα 249,9. Ας με διορθώσει ο Γιώργος αν έκανα κάποιο λάθος.

http://www.youtube.com/watch?v=66ckzmkdj0g (http://www.corollaclub.com/forums/ext.php?ref=http://www.youtube.com/watch?v=66ckzmkdj0g)

ενταξει τελικα μιτσο το εβαλες δεν ηθελε usb!γιωργο οκ βρηκα πως το στελνουν!

kpagonaris
15-04-10, 19:18
Άλλο να το βλέπεις από βίντεο και άλλο live! Σκέτη απόλαυση!!!

ltsantar
17-04-10, 18:37
Να και η δική μου δυναμομέτρηση.Αν μπορούσα να ανεβάσω τον κόφτη με τον ultimate θα είχα λίγα ps ακόμη μιας και ο κινητήρας αποδίδει δυνατά και κοντά στον κόφτη όπως φαίνεται.