PDA

Επιστροφή στο Forum : Ολοσωμη εξατμιση στο auris


COROLLAKIAS MIXALHS
03-03-10, 20:58
Παιδια πηγα πριν απο 2 μερες στον ''παπαδοπουλο'' και εβαλα ολοσωμη εξατμιση στο auris!Ενα θα σας πω...Ο τυπος ειναι εγγυηση...Μαζι με τον Κωστα ,ο οποιος ανελαβε το αμαξι μου προσωπικα,εκαναν παρα πολυ καλη δουλεια η οποια ειχε εκπληκτικο αποτελεσμα και σε ηχο και σε αποδοση.Εβαλα χταποδι,καταλυτη euro 4 μεταλικο,μεσαιο,και 2 τελικα νομιζω 52αρια με μπουκες 100αρες.Ο σωληνας ειναι 50αρις(λογω του υπερκυβισμου) και μικραινει στα τελικα που γινεται η διακλαδωση αν δεν κανω λαθος σε 42αρι!Τοποθετησε και τους δυο αισθητηρες λαμδα χωρις να αναψει κανενα check!Eιδα πολλες διαφορες στο δρομο και ο θορυβος ειναι σκετη κ@υλ@!Για ολοσωμη εξατμιση με 2 τελικα η τιμη ειναι 1300Ε και με ενα τελικο ειναι 1150Ε!Για μενα αξιζε τον κοπο,το εκανα και το συστηνω ανεπιφυλαχτα!Το αμαξι πυροβολαει απο πισω !Παραθετω και photos ωστε να δειτε τι εκανα ακριβως!

Ζήσης
03-03-10, 21:14
Μιχάλη στα είπα κ απο κοντά εγώ αλλά θα τα ξαναπώ!!! Καλοφόρετα κ καλοδούλεφτα να είναι!!! Το αυτοκίνητο κάνει θόρυβο σαν να φοράει GROUP N κ μέσα στο αυτοκίνητο απο 3.000στροφές κ πάνω δεν μπορείς να μιλήσεις αλλά είναι σκέτη κ@ύλ@!!! Μιχάλη πες κ τί έβαλες ακόμα κ πηγέναμαι σχετικά αργά!!! Ο Πάπ είναι ΘΕΟΣ όλοι το ξέρουνε!!! Άντε τώρα τί έμεινε...............ένα πρόγραμμα!!!:hehe:hehe:hehe:hehe:hehe

Υ.Γ. Η πρώτη φώτο είναι η παλιά πολλαπλή κ καταλύτης!!!
Υ.Γ.2 Κ τα μετά είναι τα καινούρια!!!

COROLLAKIAS MIXALHS
03-03-10, 21:21
Ε ναι εβαλα και λαστιχακια καινουρια!Toyo T1R!Ζηση διορθωσε με αν κανω λαθος. Κανει σκασιματα οπως η group n μονο που ακουγεται 4 φορες περισσοτερο!

Πρεπει να τραβηξω καμμια καινουρια photo να ανανεωσω το γκαραζ!Εχουν αλλαξει πολλα απο τοτε!

Ζήσης
03-03-10, 21:30
Ε ναι εβαλα και λαστιχακια καινουρια!Toyo T1R!Ζηση διορθωσε με αν κανω λαθος. Κανει σκασιματα οπως η group n μονο που ακουγεται 4 φορες περισσοτερο! Πολύ σωστός για τα λάστιχα!!! Είναι TOYO PROXES T1R με το ίδιο πέλμα με το δικό μου!!! Όλα Made in Japan ρε συ Μιχάλη γ@μώτο!!!!!!!! χαχαχαχαχα:crazylol Όσο για την εξάτμιση...........
κάνει απλά ΠΑΑΑΑΑΑΑΡΑ πολύ θόρυβο παιδιά είναι στο όριο του "πονοκέφαλου:hehe:hehe:hehe" ειδικά στις 3.000στροφές με σταθερό γκάζι δεν μπορούσαμε να σταυρόσουμε λέξει αλλά την ώρα που ανοίγει το μοτόρι......................έρχόταν η Νιρβάνα!!! Μπράβο ρε Μιχάλη για την επιλογή!!!:mrgreen:

COROLLAKIAS MIXALHS
03-03-10, 21:33
Λεω καλυτερα στα ορια του πονοκεφαλου για τους αλλους και στα ορια της κ@υλ@σ για εμας!Ειλικρινα δν με ενοχλει καθολου ομως!

Ζήσης
03-03-10, 21:44
Λεω καλυτερα στα ορια του πονοκεφαλου για τους αλλους και στα ορια της κ@υλ@σ για εμας!Ειλικρινα δν με ενοχλει καθολου ομως! Πίστεψε με Μιχάλη ούτε εμένα καθόλου!!! Κοίτα να στρώσεις τα λάστιχα όπως είπαμε κ να κάνουμε καμια βόλτα να δούμε πως πάει πραγματικά τώρα!!!:band :headbang
:drive

COROLLAKIAS MIXALHS
03-03-10, 21:47
Ζηση ειχε επικρατησει μια φιλοσοφια να μν πειραχθει η εξατμιση γτ θα αναβουν αισθητηρες και τετοια. Τελικα αν υπαρχει ο σωστος γιατρος δν παρουσιαζεται κανενα προβλημα υγειας!!!

Ζήσης
03-03-10, 21:54
Πολύ πολύ μεγάλη αλήθεια αυτή γιατί ο καθένας (εξατμισας) μπορεί να κάνει αυτήν την δουλειά αλλά το θέμα είναι το πόσο πολύ θα αποδόση η επέμβαση στο αυτοκίνητο κ τί προβλήματα θα παρουσιάση το αυτοκίνητο μετά!!! Γι'αυτό κ εσύ πήγες σε έναν πολύ καλό "γιατρό" που ξέρει να κάνει σωστά την δουλειά του!!! Αρκετές φορές πάντος το θέμα με τα λαμπάκια είναι αυτό που σου είπα! Το τί καταλύτη θα βάλεις κ τί γενιάς είναι!!! Δεν ξέρω αν υπάρχουν κ άλλοι λόγοι αλλά αυτός νομίζω είναι ο σημαντικότερος!!!

Αν κάνω κάποιο λάθος διορθώστεμε!!!:mrgreen:

COROLLAKIAS MIXALHS
03-03-10, 21:58
Καλα σιγουρα αν εβαζα αγωνιστικο καταλυτη πανω θα αναβε σιγουρα λαμπακι αλλα γιαυτο ειναι και οι ανταπτορες!

Ζήσης
03-03-10, 22:04
Καλα σιγουρα αν εβαζα αγωνιστικο καταλυτη πανω θα αναβε σιγουρα λαμπακι αλλα γιαυτο ειναι και οι ανταπτορες!
Ναι αλλά γι'αυτό είναι κ οι μάστορες κ μόλις το έλεγες θα σου έδεινε την κατάλληλη απάντηση για να μην έχεις κανένα πρόβλημα!!!Ο Μιχάλης μέσα σε 2 μέρες έδωσε πάνω απο 1.500euro άρε θηρίο!!!!!:mrgreen:

COROLLAKIAS MIXALHS
03-03-10, 22:06
Για την ακριβεια 1300 για την εξατμιση!Τα αλλα τα ειχα δωσει πιο πριν για τα λαστιχα!

Ζήσης
03-03-10, 23:04
Πάντος μετά απο αυτήν την κίνηση που έκανες φίλε Μιχάλη πιστεύω οτι είσαι λιιιιιιιιιιιγο πριν το "τέλος" του μακριού δρόμου που λέγετε υπερκυβισμός!!! Μετά κ απο το πρόγραμμα θα είσαι έτοιμος κ δεν θα λείπει τίποτα!!! Η κάνω λάθος??????:hehe:hehe:hehe

pilotos7
03-03-10, 23:25
Νομίζω ότι 1300 ευρώ είναι πολλά.Εγώ έφτιαξα στον power-up πολλαπλή-d.pipe-καταλύτη-σωλήνα 63,5mm-καζάνια-intercooler-σωληνώσεις-κολάρα-επιστροφές λαδιού στην τουρμπίνα συνολικά 1650 ευρώ...Όσο για τον Παπαδόπουλο...πολλά ακούγονται..Τεσπα..Καλοφόρετα να είναι από την πίσω μεριά το αυτοκίνητο έγινε Γ@Μ@ΤΟ:wink:...Καλά ραψίματα!!!:banana

agapiou
03-03-10, 23:44
Αλήτες φυτιλάκιδες!!!

_nicolas_
03-03-10, 23:51
Το να κάνει πολύ θόρυβο το αμάξι από την εξάτμιση δεν με αρέσει, τα σκασίδια πάλι πολύ τα γουστάρω, πέρα από αυτά το αμάξι είναι κ@υλ@ από πισώ με τις διπλές εξατμίσεις.

antonios7
03-03-10, 23:57
δε φοβάστε μη ρουφήξετε καμιά κλήση με το θόρυβο;

πέρα απ' αυτό ο θόρυβος απ' την εξάτμιση είναι πλέον ντεμοντέ και ενοχλητικός...
ένας ελαφρώς μπάσος ήχος είναι αποδεκτός και παράλληλα ψαρωτικός.
τα γκαπ γκαπ βρουμμ βρουμμμ και μπαμ και μπουμ μου θυμίζουν καλύτερα να μην πω.

κατ' τα άλλα ωραίος ο πισινός!

Ζήσης
03-03-10, 23:59
Νομίζω ότι 1300 ευρώ είναι πολλά.Εγώ έφτιαξα στον power-up πολλαπλή-d.pipe-καταλύτη-σωλήνα 63,5mm-καζάνια-intercooler-σωληνώσεις-κολάρα-επιστροφές λαδιού στην τουρμπίνα συνολικά 1650 ευρώ...Όσο για τον Παπαδόπουλο...πολλά ακούγονται..Τεσπα..Καλοφόρετα να είναι από την πίσω μεριά το αυτοκίνητο έγινε Γ@Μ@ΤΟ:wink:...Καλά ραψίματα!!!:banana
Για την τιμή δεν μπορώ να πω γιατί δεν ξέρω πολλά πράγματα αλλά για τον Παπαδόπουλος τί εννοείς "...πολλά ακούγονται.."??????:question

Αλήτες φυτιλάκιδες!!!
Ωραία πράγματα έβαλε ο Μιχάλης!!! Τί λες πάμε κ εμείς??????:hehe:hehe:hehe

Το να κάνει πολύ θόρυβο το αμάξι από την εξάτμιση δεν με αρέσει, τα σκασίδια πάλι πολύ τα γουστάρω, πέρα από αυτά το αμάξι είναι κ@υλ@ από πισώ με τις διπλές εξατμίσεις.
Κάνει αρκετό ήχο το αυτοκίνητο κ δεν ξέρω τί γίνεται σε κάποιο ταξίδι??????:question Αλλά κ πάλι αν μπείς μέσα είναι.............άλλη φάση!!!!!!!

δε φοβάστε μη ρουφήξετε καμιά κλήση με το θόρυβο;
πέρα απ' αυτό ο θόρυβος απ' την εξάτμιση είναι πλέον ντεμοντέ και ενοχλητικός...
ένας ελαφρώς μπάσος ήχος είναι αποδεκτός και παράλληλα ψαρωτικός.
τα γκαπ γκαπ βρουμμ βρουμμμ και μπαμ και μπουμ μου θυμίζουν καλύτερα να μην πω.
κατ' τα άλλα ωραίος ο πισινός!
Φίλε Αντώνη αυτό είναι υποκειμενικό που λες για τον θόρυβο γιατί είναι καθαρά επιλογή του καθενός το τί θα βάλει κ φυσικά ο θόρυβος πληρόνετε αδρά αν σε σταματήση η αστυνομία αλλά είναι αποτέλεσμα επιλογής!!!

Φιλικά Πάντα Ζήσης!!!

COROLLAKIAS MIXALHS
04-03-10, 04:51
Antonie7 δν με απασχολει η αστυνομια. Για σενα ο θορυβος μπορει να ειναι καγκουρια,Μ@λ@κι@,η οπως αλλιως θες να το πεις. Εμενα μου αρεσει και το εκανα εις γνωση μου. Δλδ δεν θα επαιρνες ενα evo η ενα impreza γτ κανουν θορυβο;Ζηση μου για ταξιδι ηδη ετοιμαζω τους σιγαστηρες. Ενταξει δν θα ταξιδευω με τοσο θορυβο. Και να το θες δν γινεται. Pilotou και nicola σας ευχαριστω!Agapiou εμεις θα τα πουμε πανω!

Ζήσης
04-03-10, 11:27
Εγώ θα έπαιρνα άνετα ένα EVO 9 ή ένα IMPREZA 330!!! Όσο για τους σιγαστήρες το είπαμε κ στην καφετέρια οτι θα μπούν για της ανάγκες του ταξιδιού γιατί μέσα στην πόλη είναι κ@υλ@ ο ήχος δεν το συζητώ (προσωπική άποψη) αλλά στην εθνική παίζουν άλλες στροφές κ πιο σταθερές οπότε έχεις αρκετό κ συνεχόμενω ήχο κ θέλεις λιιιιιιγο πιο χαλαρό............ήχο!!!:headbang

antonios7
04-03-10, 21:30
Antonie7 δν με απασχολει η αστυνομια. Για σενα ο θορυβος μπορει να ειναι καγκουρια,Μ@λ@κι@,η οπως αλλιως θες να το πεις. Εμενα μου αρεσει και το εκανα εις γνωση μου. Δλδ δεν θα επαιρνες ενα evo η ενα impreza γτ κανουν θορυβο;Ζηση μου για ταξιδι ηδη ετοιμαζω τους σιγαστηρες. Ενταξει δν θα ταξιδευω με τοσο θορυβο. Και να το θες δν γινεται. Pilotou και nicola σας ευχαριστω!Agapiou εμεις θα τα πουμε πανω!

Άσχετα με το τι θεωρώ εγώ καγουριά και οτιδήποτε σχετικό, οι διπλανοί σου δε σε απασχολούν;
θα έπαιρνα evo και impreza εργοστασιακά. Και αν έπαιρνα μτχ θα έβαζα σιγαστήρα. Δεν χρειάζεται να ενοχλώ τους διπλανούς μου απλά και μόνο επειδή μου αρέσει κάτι. Πρέπει να ξέρεις που είναι τα όρια του αποδεκτού.
μόνος σου το λες οτι σε ταξίδι ενοχλεί ακόμα και σένα...
πόσο μάλλον τους περισσότερους μέσα σε πόλη.

η αστυνομία δεν σε απασχολεί πιθανόν επειδή δεν σε σταμάτησε μέχρι τώρα.

COROLLAKIAS MIXALHS
04-03-10, 21:39
Άσχετα με το τι θεωρώ εγώ καγουριά και οτιδήποτε σχετικό, οι διπλανοί σου δε σε απασχολούν;
θα έπαιρνα evo και impreza εργοστασιακά. Και αν έπαιρνα μτχ θα έβαζα σιγαστήρα. Δεν χρειάζεται να ενοχλώ τους διπλανούς μου απλά και μόνο επειδή μου αρέσει κάτι. Πρέπει να ξέρεις που είναι τα όρια του αποδεκτού.
μόνος σου το λες οτι σε ταξίδι ενοχλεί ακόμα και σένα...
πόσο μάλλον τους περισσότερους μέσα σε πόλη.

η αστυνομία δεν σε απασχολεί πιθανόν επειδή δεν σε σταμάτησε μέχρι τώρα.

Ενταξει μν κανουμε το προβλημα τοσο τραγικο οταν η μιση ελλαδα ειναι γεματη απο σαξοραλλα και εξατμισεις. Πιστευω οτι πλεον οι γυρω μου εχουν σοβαροτερα πραγματα να ασχοληθουν οπως τα νεα οικονομικα μετρα παραμε τον ηχο της δικης μου εξατμισης. Τεσπα καλως η κακως αυτος ειναι ο θορυβος και τον γουσταρω. Παντα φιλικα...

Ζήσης
04-03-10, 22:12
Ενταξει μν κανουμε το προβλημα τοσο τραγικο οταν η μιση ελλαδα ειναι γεματη απο σαξοραλλα και εξατμισεις. Πιστευω οτι πλεον οι γυρω μου εχουν σοβαροτερα πραγματα να ασχοληθουν οπως τα νεα οικονομικα μετρα παραμε τον ηχο της δικης μου εξατμισης. Τεσπα καλως η κακως αυτος ειναι ο θορυβος και τον γουσταρω. Παντα φιλικα...
Εγώ πιστεύω οτι τώρα πια δεν θα ασχολείτε κανένας με το τί θόρυβο θα κάνει το αυτοκίνητο του Μιχάλη κ του κάθε Μιχάλη κ θα ασχοληθούν πραγματικά με το πρόβλημα το οικονομικό κ τα νέα μέτρα που κάνει όχι την γειτονιά αλλά την Ελλάδα να είναι στο πόδι απο τον θόρυβο!!! Πάντος αρκετά αν όχι όλα τα αυτοκίνητα που είναι φτιαγμένα ακόμα κ απο το εργοστάσιο κάνουνε θόρυβο ίσως όχι τόσο πολύ αλλά όλα κάνουνε βλέπε CORSA OPC PEUGEOT 207RALLYE κ.α.!!!

Φιλικά Πάντα Ζήσης!!!:lol:

antonios7
04-03-10, 22:59
Ενταξει μν κανουμε το προβλημα τοσο τραγικο οταν η μιση ελλαδα ειναι γεματη απο σαξοραλλα και εξατμισεις.

κανονικά και αν υπήρχε κράτος έπρεπε να παίρνουν κλήσεις όλοι αυτοί...


Πιστευω οτι πλεον οι γυρω μου εχουν σοβαροτερα πραγματα να ασχοληθουν οπως τα νεα οικονομικα μετρα παρα με τον ηχο της δικης μου εξατμισης.

Ωραίο επιχείρημα!


Εγώ πιστεύω οτι τώρα πια δεν θα ασχολείτε κανένας με το τί θόρυβο θα κάνει το αυτοκίνητο του Μιχάλη κ του κάθε Μιχάλη κ θα ασχοληθούν πραγματικά με το πρόβλημα το οικονομικό κ τα νέα μέτρα που κάνει όχι την γειτονιά αλλά την Ελλάδα να είναι στο πόδι απο τον θόρυβο!!!

τώρα ναι κανένας...
τώρα που όλοι ασχολούνται με την τσέπη τους, με εμένα θα ασχοληθούν που έχω όλη μέρα σπίτι το στέρεο στο τέρμα;


Πάντος αρκετά αν όχι όλα τα αυτοκίνητα που είναι φτιαγμένα ακόμα κ απο το εργοστάσιο κάνουνε θόρυβο ίσως όχι τόσο πολύ αλλά όλα κάνουνε βλέπε CORSA OPC PEUGEOT 207RALLYE κ.α.!!!



Όλα τα εργοστασιακά είναι μέσα στο όριο αλλιώς δε θα έπαιρναν έγκριση να κυκλοφορούν.


Τέλος πάντων καλά να είστε να κυκλοφορείτε, σας καταλαβαίνω λόγω ηλικίας θέλετε να ακούγετε το πράμα. Λίγη προσοχή στο θόρυβο και κάποιος ελάχιστος σεβασμός στους γύρω μας δε βλάπτει...
στην ελλάδα είμαστε ούτως η άλλως. ο καθένας κάνει οτι θέλει χωρίς συνέπειες.

Ζήσης
05-03-10, 13:39
κανονικά και αν υπήρχε κράτος έπρεπε να παίρνουν κλήσεις όλοι αυτοί...
Για πιο λόγο θα την βγάλει ή θα τον στείλει στο ΚΤΕΟ?!!! Εδώ κ περιπολικά έχουν εξάτμηση

Ωραίο επιχείρημα!
Αυτός είναι πολύ σοβαρός λόγος κ νομίζω οτι έτσι είμαστε λίγο πολύ όλοι μας!!!

τώρα ναι κανένας...
τώρα που όλοι ασχολούνται με την τσέπη τους, με εμένα θα ασχοληθούν που έχω όλη μέρα σπίτι το στέρεο στο τέρμα;
Τουλάχιστων τους προσφέρεις ψυχαγωγία!!!:hehe:hehe:hehe

Όλα τα εργοστασιακά είναι μέσα στο όριο αλλιώς δε θα έπαιρναν έγκριση να κυκλοφορούν.
Δηλαδή θες να μου πείς οτι το Corsa OPC ή (πιο πάνω σε κυβικά) το S3 το IMPREZA STi το EVO για να μήν πω Μ3 ή Μ6 δεν κάνουν θόρυβο μόλις ανοίξουν έστω μέχρι της 5.000στροφές? Δεν νομίζω! Ναι μεν περνάνε έλεγχο αλλά ακούμε τον θόρυβο πλούσιο!

Τέλος πάντων καλά να είστε να κυκλοφορείτε, σας καταλαβαίνω λόγω ηλικίας θέλετε να ακούγετε το πράμα. Λίγη προσοχή στο θόρυβο και κάποιος ελάχιστος σεβασμός στους γύρω μας δε βλάπτει...
στην ελλάδα είμαστε ούτως η άλλως. ο καθένας κάνει οτι θέλει χωρίς συνέπειες.

Φαντάζομαι οτι κ εσύ πέρασες απο την ηλικία αυτή κ ξέρεις πως είναι! Πάντος δεν νομίζω αν σαν άνθωπος θέλεις να κάνεις γιορτή στο σπίτι κ βάλεις το ράδιο τέρμα να υπάρχει κάποιο τρέλο πρόβλημα γιατί κ αυτό "θόρυβος" είναι κατα κάποιον λόγο (αν ακούς άλλο ίδος τραγουδιών ειδικά:hehe:hehe:hehe) αλλά θέλεις να περάσεις καλά! Αν βάλεις μια εξάτμιση σε ένα αυτοκίνητο κ στην γειτονια σου να είναι δεν θα το ακούσεις να δουλεύει πάνω απο 10 δεύτερα ή κ να περάσει το αυτοκίνητο πάνω απο 5 δεύτερα δεν θα το ακούσεις!!! Τώρα όσο για την Ελλάδα κ τους νόμους της άσε να ασχοληθούν με κάποια σοβαρότερα πράγματα όπως οι κλοπές κ.α.

Προσωπική μου άποψη πάντα!!!:hehe:hehe:hehe

Φιλικά Ζήσης!!!:mrgreen:

COROLLAKIAS MIXALHS
05-03-10, 17:16
Κοιτα Ζηση τα εργοστασιακα δν κανουν θορυβο εκτος απο τον χαρακτηριστικο θορυβο που βγαζει η m3. Γιαυτο και στα evo και τα impreza επειδη ειναι τελειως φιμωμενα αν τους βαλεις εξατμιση παιρνουν 20 με 30 αλογακια. Τεσπα ξερεις καλα οτι το θεμα το ανοιξα οχι για να μιλησουμε για το θορυβο και τις ενεργειες του κρατους ,αλλα μονο για να βοηθησω και να λυσω αποριες σε κατοχους auris οσον αφορα τη βελτιωση στο αμαξι τους!Θεωρω πιο ουσιωδες να μιλαμε για aftermarket πραγματα που θα δωσουν σε ροπη και σε αλογα και να υπαρχει συμμετοχη απο ατομα που πραγματικα ψαχνονται για κατι καλυτερο παρα να συζηταμε ολοι μαζι για το τι φιλτρο θα βαλουμε στο φιλτροκουτι η για το ποια χοανη θα βαλουμε που θα μας δωσει 0,1 αλογο και αν. Καλα κι αυτα αλλα θεωρω πιο ουσιαστικο να μιλαμε για πραγματικες βελτιωσεις και φυσικα για καποια προβληματα που μπορουν να παρουσιαστουν στο καθενα. Ζηση με πιανεις πιστευω...

nipponpower
05-03-10, 17:44
Μιχαλη καλοριζικη η εξατμιση σου.
Λογικα θα εχει κερδισει καποια αλογα το αμαξι. Λογω του οτι ειναι υπερκυβισμενο και σε συνδιασμο με μια πιο ελευθερη εισαγωγη και ενα προγραμμα θα δεις διαφορα. Τοσο καιρο ειχες τη μαμα εξατμιση του 1.4 ?

COROLLAKIAS MIXALHS
05-03-10, 17:54
Μιχαλη καλοριζικη η εξατμιση σου.
Λογικα θα εχει κερδισει καποια αλογα το αμαξι. Λογω του οτι ειναι υπερκυβισμενο και σε συνδιασμο με μια πιο ελευθερη εισαγωγη και ενα προγραμμα θα δεις διαφορα. Τοσο καιρο ειχες τη μαμα εξατμιση του 1.4 ?

Να σαι καλ φιλαρακι. Απο τον υπερκυβισμο και μετα το μονο που ειχα βαλει ηταν εισαγωγη!Απο εξατμιση μονο τα 2 τελικα τα οποια φαινονται στις photos toy γκαραζ!Ενταξει ναι παει καλυτερα. Τωρα μονο το προγραμμα μενει. Ανδριανακη σου ρχομαι.......

Ζήσης
05-03-10, 18:05
Κοιτα Ζηση τα εργοστασιακα δν κανουν θορυβο εκτος απο τον χαρακτηριστικο θορυβο που βγαζει η m3. Γιαυτο και στα evo και τα impreza επειδη ειναι τελειως φιμωμενα αν τους βαλεις εξατμιση παιρνουν 20 με 30 αλογακια. Τεσπα ξερεις καλα οτι το θεμα το ανοιξα οχι για να μιλησουμε για το θορυβο και τις ενεργειες του κρατους ,αλλα μονο για να βοηθησω και να λυσω αποριες σε κατοχους auris οσον αφορα τη βελτιωση στο αμαξι τους!Θεωρω πιο ουσιωδες να μιλαμε για aftermarket πραγματα που θα δωσουν σε ροπη και σε αλογα και να υπαρχει συμμετοχη απο ατομα που πραγματικα ψαχνονται για κατι καλυτερο παρα να συζηταμε ολοι μαζι για το τι φιλτρο θα βαλουμε στο φιλτροκουτι η για το ποια χοανη θα βαλουμε που θα μας δωσει 0,1 αλογο και αν. Καλα κι αυτα αλλα θεωρω πιο ουσιαστικο να μιλαμε για πραγματικες βελτιωσεις και φυσικα για καποια προβληματα που μπορουν να παρουσιαστουν στο καθενα. Ζηση με πιανεις πιστευω...
++++1.000.000.000.000 Συμφωνώ αδερφάκι σε όλα όσα είπες!!!!!!!!:headbang:headbang:headbang
Ο λόγος του θέματος είναι αυτά που έχω βάψει με Μώβ κατ'εμε πάντα!!!

Φιλικά Ζήσης!!!:mrgreen:

COROLLAKIAS MIXALHS
05-03-10, 18:09
Το αποτελεσμα ειναι οτι η ουσια του θεματος εμεινε μονο στο μωβ!!!

Ζήσης
05-03-10, 18:13
Το αποτελεσμα ειναι οτι η ουσια του θεματος εμεινε μονο στο μωβ!!!
Οχι ακριβώς!!! Το θέμα είναι οτι εσύ είσαι αυτός που τα έσκασες κ τα χαίρεσαι κ άνοιξες το θέμα για να δούνε όσοι ψάχνονται για το τί μπορούνε να κάνουνε αν θέλουνε να δούνε διαφορές!!! Αλλά η ουσία είναι οτι εσύ είσαι αυτός που........................κ@.λ.'.νι!!! Δεν ξέρω αν με ποιάνεις!!!:hehe:hehe:hehe

COROLLAKIAS MIXALHS
05-03-10, 18:19
Οχι ακριβώς!!! Το θέμα είναι οτι εσύ είσαι αυτός που τα έσκασες κ τα χαίρεσαι κ άνοιξες το θέμα για να δούνε όσοι ψάχνονται για το τί μπορούνε να κάνουνε αν θέλουνε να δούνε διαφορές!!! Αλλά η ουσία είναι οτι εσύ είσαι αυτός που........................κ@.λ.'.νι!!! Δεν ξέρω αν με ποιάνεις!!!:hehe:hehe:hehe

Εννοειται. Τα εχουμε πει!

agapiou
21-11-10, 16:05
Μετά και από αυτά που είδα, μακράν η καλύτερη μετατροπή !!!

TmNemesis
21-11-10, 16:13
Μετά και από αυτά που είδα, μακράν η καλύτερη μετατροπή !!!
Τι είδες :question

agapiou
21-11-10, 16:31
Ας το πει ο Μιχάλης, να μην του στερήσω τη χαρά!
Αντε και ψήστης Μιχάλη!

COROLLAKIAS MIXALHS
22-11-10, 16:59
Πλεον το auris χωρις κανενα καταλυτη και με τρελα φλογιδια. + το flame kit απο τον φιλο τον marmel,το αποτελεσμα ειναι extraordinaire!Thanks agapioy. Χαρηκα που αε ειδα φιλαρακι.

madvinegar
22-11-10, 17:13
Δλδ να ετοιμαζόμαστε για Barbeque στην επόμενη συνάντηση ???!!!!:D

Τραβα κανενα βιντεακι ρε συ !!!

panagiotisfx
22-11-10, 17:15
Μιχαλη θελω να το δω ρε!

COROLLAKIAS MIXALHS
22-11-10, 17:29
Ανετα παιδια. Ανετα. Αφου οταν δεν εχω αναπτηρα ειναι η καλυτερη μου για το τσιγαρο!!!

COROLLAKIAS MIXALHS
11-12-10, 01:51
Μια μικρη γευση για το τι εκανα στο auris!Θα ερθουν κι αλλα βιντεο.....Γαμω η εξατμιση!
(αναμενω τα σχολια σας)

http://www.youtube.com/watch?v=GLQm6Zu15e0

panagiotisfx
11-12-10, 09:38
Ρε τρελε...ρε τρελε...Εσυ κι ο Μπατμαν μονο οδηγατε τετοιο αμαξι σ'ολο τον κοσμο...Μου θυμισες Fast & Furious με το βιντεακι αυτο.Προσεχε μη σε ξαναπετυχω με το παπι και μου καψεις τα ποδια Μιχαλη! :jumpers

COROLLAKIAS MIXALHS
11-12-10, 09:48
Ρε τρελε...ρε τρελε...Εσυ κι ο Μπατμαν μονο οδηγατε τετοιο αμαξι σ'ολο τον κοσμο...Μου θυμισες Fast & Furious με το βιντεακι αυτο.Προσεχε μη σε ξαναπετυχω με το παπι και μου καψεις τα ποδια Μιχαλη! :jumpers

Χαχαχα. Κατσε να γινω καλα παναγιωτακη και θα βγαλω βιντεαρα!Παντως εγινε καλη δουλεια!Ειμαι ευχαριστημενος και απο χρωμα φλογας και απο μεγεθος...Αν με πετυχεις ξανα με το πΑπι παρατα το και παμε για καφεδακι...Χαχαχα

panagiotisfx
11-12-10, 10:09
Χαχαχα. Κατσε να γινω καλα παναγιωτακη και θα βγαλω βιντεαρα!Παντως εγινε καλη δουλεια!Ειμαι ευχαριστημενος και απο χρωμα φλογας και απο μεγεθος...Αν με πετυχεις ξανα με το πΑπι παρατα το και παμε για καφεδακι...Χαχαχα


Οταν γινεις καλα θα το δω απο κοντα οχι σε βιντεο Michael Knight!!!Αν σε πετυχω ξανα με το παπι καλυτερα παρατα το εσυ γιατι με την κινηση που εχει η Θηβων πιο γρηγορα θα παμε με το παπι.:mrgreen:

COROLLAKIAS MIXALHS
11-12-10, 10:12
Οταν γινεις καλα θα το δω απο κοντα οχι σε βιντεο Michael Knight!!!Αν σε πετυχω ξανα με το παπι καλυτερα παρατα το εσυ γιατι με την κινηση που εχει η Θηβων πιο γρηγορα θα παμε με το παπι.:mrgreen:

Θα πηγαινω με την οπισθεν και θα σου πω εγω πως κανουν στην ακρη μετα και αδειαζει η θηβων...
Μου αρεσε παρεπιπτοντως αυτο το michael night....Χαχαχα

Snoo
11-12-10, 23:36
ΤΟΥΜΠΑΝΟ. ΑΠΛΑ.

MARMEL
12-12-10, 01:33
χαχαχαχα μαμηστερο φαινεται και σιγουρα θα το αδικει το βιντεο...
σα να το μετανοιωσα...
μηπως να ξαναπαραγγειλω ρε?

παντως πρεπει να χει καποιο τροπο απο οτι ειχα δει στι οδηγιες ωστε να κανονιζεις εσυ τι φλογιδι θα βγαλεις...
φυσικα με τον καιρο αφου το μαθεις...

COROLLAKIAS MIXALHS
12-12-10, 01:51
Οσο πατας το γκαζι τοσο πιο μεγαλη βγαζει! Αμα σου πω πως λειτουργει θα παθεις πλακα ρε!Ξερεις ομως γιατι ηταν φθηνο;Γιατι δεν ειχε πολλαπλασιαστες!Παντως Επειδη φορας καταλυτη να ξερεις οτι θα στον g@mhσει!

MARMEL
12-12-10, 01:58
ε καποια στιγμη θα τον πετουσα...
δεν ειχε? και το κουτι μεσα τι ηταν?
και τι βαλατε? κανει και απλος πχ απο καποιο μηχανακι ας πουμε?

COROLLAKIAS MIXALHS
12-12-10, 02:21
Λοιπον ακου. Ο φωτιζομενος διακοπτης ενεργοποιει το μπουζι!Το κουτι συνδεεται στη μεση της εντολης που δινει ρευμα στα μπουζι των κυλινδρων!Πατωντας το μικρο κοκκινο απενεργοποιουνται οι πολλαπλασιαστες με αποτελεσμα να μην λειτουργουν τα μπουζι στους κυλινδρους και να μην φλεγεται η βενζινη και ετσι περναει ακαυστη οπως ειναι στην εξαγωγη και αναβει απο τα μπουζι. Κουφο ετσι; Ομως το αποτελεσμα αξιζει! και αν κανεις καλη δουλεια και δεν φαινεται οπως σε μενα αξιζει ακομα παραπανω!Τωρα ο πολλαπλασιαστης του μπουζι θα πρεπει να αναβει με καλη ταση το μπουζι!Εγω εβαλα του καινουριου τυπου που ειναι μπροστα στοθς κυλινδρους. Αλλιως βαζεις τους κλασικους παλιους κυλινδροειδεις!

kostas auris
12-12-10, 08:12
Δωστα ολα Μηχάλη!!!Κάντα υπερήφανα τα ΑURIS!!:olala

MARMEL
12-12-10, 12:06
τι λε ρε....
ακου τι σκεφτηκαν...

και τα μπουζι πως τα στηριξες πισω?
φαινοντε?

COROLLAKIAS MIXALHS
12-12-10, 12:24
τι λε ρε....
ακου τι σκεφτηκαν...

και τα μπουζι πως τα στηριξες πισω?
φαινοντε?

Τρυπησα τις μπουκες απο πανω και δεν φαινονται καθολου! Οι πολλαπλασιαστεσ στηριχτηκαν μεσα στο προφυλαχτηρα .Εγινε καλη δουλεια!Κανονισε ρε καμμια συναντηση μες στην εβδομαδα ολυμπικο να το δεις κι απο κοντα...

MARMEL
12-12-10, 12:27
τι να καΝΟΝΙΣΩ ΡΕ... ΔΟΥΛΕΥΩ εως ΝΥΧΤΑ...
για δουλεια παω σε 15 λεπτα...

Ζήσης
12-12-10, 14:04
To βιντεάκι σίγουρα είναι μέτριο κ όχι σαφές αλλά έχοντας δεί απο κοντά το θέαμα μπορώ να πώ οτι οι "φλόγες" που είδα εγώ μπροστά στα μάτια μου κ στο πλάι φυσικά του αυτοκινήτου (για να μην καώ) ήταν περίπου 25 με 30 πόντους απο το τέλος τις απόληξης κ είναι πραγματικά σαν το F&F κ τις φλόγες που έβγαζαν τα αυτοκίνητα στην κόντρα! Πολύ καλή δουλειά Μιχάλη κ τώρα το αυτοκίνητο πάει ακόμα καλύτερα χωρίς τον κα....τη!
Καλά μπάρμπεκιου ρε φίλε!

nifantis
12-12-10, 15:00
Μια μικρη γευση για το τι εκανα στο auris!Θα ερθουν κι αλλα βιντεο.....Γαμω η εξατμιση!
(αναμενω τα σχολια σας)


προσωπικα το θεωρω καγκουρια.....οσον αφορα τα φλογιδια!!!

COROLLAKIAS MIXALHS
12-12-10, 15:04
Δεν νομιζω το αμαξι μου οπως ειναι να παραπεμπει να με φωναζουν καγκουρααλλα ok thanks... καθενας με τις αποψεις του...Εμενα μ αρεσει οποτε...

Αααααα επισης μπορουμε να ανεβασουμε το βιντεακι στις καγκουριες καρακιτσαρια....Τι λετε;

panagiotisfx
12-12-10, 15:14
Οχι ρε Μιχαλη.Το αμαξι σου ειναι μια τρελα και το ομορφοτερο και γρηγοροτερο Auris στην Ελλαδα.Κι επειδη ειναι γρηγορο πρεπει να το δειχνει κιολας για να τρομαζουν οι οχτροι!Το μονο που δεν μου αρεσε με τα φλογιδια ειναι που πρωτα βγαινουν φλογιδια στην μια εξατμιση και μετα στην αλλη.Δεν μπορεις να το καταφερεις να συγχρονιστει λιγο να αναβουν ταυτοχρονα;

COROLLAKIAS MIXALHS
12-12-10, 15:19
Δεν γινεται παντα αυτο φιλε πανο!Αν δεις και στο you tube σε πολλα αμαξια με διπλες αποληξεις δεν ειναι απαραιτητο να αναψουν και οι δυο μαζι ταυτοχρονα διοτι ακριβως λειτουργουν και οι δυο εξατμισεις! Δεν ξερω αν ειναι το ομορφοτερο και γρηγοροτερο ,εμενα με τρελαινει και καθε τι που εκανα το εκανα με αγαπη και μερακι!Δεκτο ειναι σε καποιους να μν αρεσει!Δεκτο και σεβαστο αρκει ακομη και αυτη η δυσαρεσκεια να δειχνεται με τροπο σεβαστο και οχι προσβλητικο!

Ζήσης
12-12-10, 15:26
Το γρήγορο ή όμορφο ή άσχημο είναι τελείος σχετικό κ υποκειμενικό....!
Σε εμένα αρέσει στον Μιχάλη δεν του αρέσει πχ!
Είναι δικαίομα του καθενός να λέει κ να υποστηρήζει την 'αποψη του με τον δικό του τρόπο αλλά πρέπει επειδή είναι γραπτός ο λόγος να μιλάμε πιο ευγενικά γιατί μπορεί να υπάρξουν παρεξηγήσεις κ αυτό χαλάει την διάθεσει το θέμα κ το Club γενικά!

Φιλικά Ζήσης!

nifantis
12-12-10, 15:27
Δεν νομιζω το αμαξι μου οπως ειναι να παραπεμπει να με φωναζουν καγκουρααλλα ok thanks... καθενας με τις αποψεις του...Εμενα μ αρεσει οποτε...

Δε μιλησα για το αμαξι αλλα συγκεκριμενα για τα φλογιδια!!! κ ναι συμφωνω,αποψη μου ειναι(οχι κακοπροαιρετη) κ στην τελικη δικο σου ειναι το οχημα..εσυ το οδηγας!!!

panagiotisfx
12-12-10, 15:27
Σωστα!Αλλωστε δικα σου λεφτα ειναι.Δεν γινεται ολοι να εχουμε τα ιδια γουστα..Κι οι κακες κριτικες καλοδεχουμενες ειναι και χρησιμες αρκει οπως ειπες να ειναι καλοπροαιρετες κι οχι προσβλητικες.Προσεχε στην κινηση μονο μην μαρσαρεις και περναει απο πισω καμια γιαγιουλα και την κανεις κεμπαπ!:jumpers

COROLLAKIAS MIXALHS
12-12-10, 15:29
Ζηση παρα την απουσια εισαι σε φορμα ρε μπαγασα!Ετσι γιατι μου ρθε τωρα θα ανεβασω κι αλλα βιντεο προσεχως!Και τσιγαρο θα αναψω αμς λαχει να δειξω και ποσο χρηστικο ειναι αμα χαλασει ο αναπτηρας!

Παντως πανο μπορω να πω οτι οσοι κολλησαν πισω το δοκιμασα και δεν ξαναανοιξαν!Ειναι ψαρωτικο!

COROLLAKIAS MIXALHS
08-01-11, 17:09
Μετα απο 2 ωρες ταξιδιου και χιλιομετρων στην εθνικη, το auris πηρε φωτια....

http://www.youtube.com/watch?v=Iqn2PX5nqIo

kostas auris
08-01-11, 18:00
Μηχάκη ο θόρυβος είναι σκέτη κ@..@........
Και το δικό μου ετσι θα το κάνουμε???????:jumpers

COROLLAKIAS MIXALHS
08-01-11, 18:05
Ανετααααααααααα.....Μονο για θορυβο μην ανησυχεις.......

kostas auris
08-01-11, 18:12
Μηχάκη inox είναι όλλη η εξέτμιση??

COROLLAKIAS MIXALHS
08-01-11, 18:28
Τα καζανια σιγουρα...Τωρα για το υπολοιπο δεν ρωτησα....

kostas auris
08-01-11, 18:31
Πάντως :shoothim απο πίσω!!!

kpagonaris
08-01-11, 19:22
Ρε παιδιά, τι πατέντα είναι αυτή? Ζηλεύω απίστευτα!! Με τα corolla μπορούμε να κάνουμε τίποτα??:question :shoothim :shoothim

COROLLAKIAS MIXALHS
08-01-11, 20:36
Ναι ρε γινεται...Γ@m@eι το βιντεακι ε;Ζητησα εχθες απο τον κολλητο μου να αναψει τσιγαρο εκει αλλα αρνηθηκε! Προσφερεται κανεις;

agapiou
08-01-11, 21:00
Να κάπνιζα να άναβα εγώ ρε!
Να μην έχει την ένδειξη like να πατήσω!
Θα σε πάρω και τηλ. να πούμε κάτι που θέλω!

MARMEL
08-01-11, 21:00
χεχεχεχε πανεμορφο πλανο....

ρε τι πουλαω ωρες ωρες ο ατιμος...

τελεια μοντα μιχαλη.... το χρωμα της φλογας φαινεται τελειο στο βιντεο. ουτε νιτρο στα βιντεοπαιχνιδια να ταν...

μηπως να ξαναφερω και να το βαλω τελικα? γιατι μερικοι μερικοι πρεπει να παρουν φωτια...
αλλα θα χρειαστω κανα δυο κολωνες φλογοβολο γμτ...

neoklis
08-01-11, 21:08
χεχεχεχε πανεμορφο πλανο....

ρε τι πουλαω ωρες ωρες ο ατιμος...

τελεια μοντα μιχαλη....

μηπως να ξαναφερω και να το βαλω τελικα? γιατι μερικοι μερικοι πρεπει να παρουν φωτια...
αλλα θα χρειαστω κανα δυο κολωνες φλογοβολο γμτ...
τέτοια φέρνεις και θα τους κάψεις όλους:jumpers :jumpers :jumpers :jumpers :jumpers :jumpers

COROLLAKIAS MIXALHS
08-01-11, 21:09
Καλα εσυ μαρμελαδα εχεις απο πισω να βγαλεις..... Batmobil θα γινει! Θα βγαλω ενα εν κινησει να δειτε... Μητσακο οποτε θες ρε...

COROLLAKIAS MIXALHS
09-01-11, 11:51
Μπειτε στο link που ανεβασα το βιντεακι στο you tube! Υπαρχει ενα σχολιο που θα καταλαβετε οι περισσοτεροι οτι ο γνωστος αγνωστος με τα πολλα nicknames auris1600, cobra , κτλ εμφανιστηκε! Απολαυστε το σχολιο του........

Roy-D
09-01-11, 20:39
δεν υπαρχει ρε Μιχαλη σχολιο! μηπως το εσβησε?τι ελεγε?

COROLLAKIAS MIXALHS
09-01-11, 20:44
Υπαρχει ρε. Ενα δικο του και ενα δικο μου! Το παραθετω εδω το δικο του σχολιο:

nicecar29
Pos ginetai ayto? Exo to auris 1.6. 0-100 8.8. Eriksa se swift sport.

Χαχαχαχα

MARMEL
09-01-11, 20:45
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
χαχαχαχαχαχα
χαχαχαχαχα

giannis gt
10-01-11, 00:00
Auris 1.6 και 0-100 σε 8.8?Τι εχει κανει ρε παιδια ο τυπος?Ειναι πανω απο 145 αλογα δηλαδη?:D

JL_e10
10-01-11, 00:07
Φιλε Γιαννη δεν ξερω αν τον προλαβες, αλλα μιλαμε για ειδικη περιπτωση. Δεν ανεχοταν αντιρρηση για τα πατηματα που χε κανει -και που εννοειται τους τσαγιαζε ολους- οπως και για το υπεραυτοκινητο που οδηγουσε. Και μαλιστα ολα αυτα, με το αμαξι μαμα.

giannis gt
10-01-11, 00:09
Φιλε Γιαννη δεν ξερω αν τον προλαβες, αλλα μιλαμε για ειδικη περιπτωση. Δεν ανεχοταν αντιρρηση για τα πατηματα που χε κανει -και που εννοειται τους τσαγιαζε ολους- οπως και για το υπεραυτοκινητο που οδηγουσε. Και μαλιστα ολα αυτα, με το αμαξι μαμα.
Τι δεν ειναι μελος τωρα?
Καλα τετοιος ειναι ? καταλαβα!:hehe

JL_e10
10-01-11, 00:11
Δεν καταλαβες. Ειχε μπει με 5-6 διαφορετικα ονοματα, και η καταληξη ηταν παντα η ιδια. Δεν ειναι μονο το οτι δεν ακουγε καμια αλλη γνωμη -δικαιωμα του στο κατω κατω- αλλα γενικα με τον τροπο του προκαλουσε ταραχες στο forum. Και μονιμως γινοταν ban.

giannis gt
10-01-11, 00:18
Δεν καταλαβες. Ειχε μπει με 5-6 διαφορετικα ονοματα, και η καταληξη ηταν παντα η ιδια. Δεν ειναι μονο το οτι δεν ακουγε καμια αλλη γνωμη -δικαιωμα του στο κατω κατω- αλλα γενικα με τον τροπο του προκαλουσε ταραχες στο forum. Και μονιμως γινοταν ban.
Α!ΜΑΛΙΣΤΑ!:wink:
Καταλαβα!:ouch
Μπορει και παλι ομως να ειναι αναμεσα μας με αλλο ονομα!:hehe

Roy-D
10-01-11, 02:38
αποκορυφωμα ηταν οταν εκανε κουβεντα με τον εαυτο του για να υποστηριξει τα οσα ελεγε... ειχε δυο λογαριασμους συγχρόνως!! χαχαχαχαχαχαχα

giannis gt
10-01-11, 21:41
αποκορυφωμα ηταν οταν εκανε κουβεντα με τον εαυτο του για να υποστηριξει τα οσα ελεγε... ειχε δυο λογαριασμους συγχρόνως!! χαχαχαχαχαχαχα
:jumpers:jumpers:jumpers:crazylol:crazylol:crazylo l:crazylol:crazylol:crazylol:crazylol:crazylol:cra zylol:crazylol:crazylol
Οπως λεει και το τραγουδι ΕΙΣΑΙ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!
Ωραιος ο ΤΥΠΟΣ!:hehe:hehe:hehe

elpis
10-01-11, 21:44
Ναι ρε γινεται...Γ@m@eι το βιντεακι ε;Ζητησα εχθες απο τον κολλητο μου να αναψει τσιγαρο εκει αλλα αρνηθηκε! Προσφερεται κανεις;απιστευτο το αμαξι σου φιλε ,αν το βλεπω καλα πρεπει να το παρκαρεις στην Καλλιθεα στην Παντειο το εχω χαζεψει πολλες φορες !!!(Αν ειναι το δικο σου )

COROLLAKIAS MIXALHS
11-01-11, 00:04
Να εισαι καλα φιλαρακο! Απο πετρουπολη ειμαι αλλα επειδη ειμαι και φοιτητης στη παντειο γιαυτο θα το εχεις πετυχει...