PDA

Επιστροφή στο Forum : Auris 1.6 124 vs tsi


bouritos13
20-12-09, 15:37
Τις προαλλες εριξα σε tsi Leon εν κινησει απο τα 90 ως τα 180 τον περασα..Πιστευετε οτι το 1.8 auris θα ειναι μαζι η θα ριχνει σε tsi 160?..Εγω παντως αν κρινω απο το πως παει το 1.6 εχω την πεποιθηση οτι το 1.8 θα βγαζει αρκετα πανω απο 150 αλογα τα οποια θα τα βγαζει ψηλα και θα κοντραρει το tsi 160..Η γνωμη σας..

diafanh-psyxh
20-12-09, 15:56
δεν είναι ακατορθωτο να περασεις ένα tsi αλλά στα χαμηλα που αναφέρεσαι χωρίς να θέλω να σε αμφισβητίσω είναι κοματακι δυσκολο γιατι εκει ακομα δεν εχει ξεφουσκωσει.στα πολλα χιλιομετρα θελωντας και μη παμε καλητερα λογο ατμοσφαιρας ζωντανης και όχι ψοφιας όπως είναι η γερμανικη ατμοσφαιρα αλλα αμα σου έχει φυγει αρκετα μπροστα οτι και να κανεις απλα ακολουθεις.

bouritos13
20-12-09, 17:07
Μαλιστα..Ξερεις ρωταω για το Auris 1.8 γιατι σκεφτομαι να το παρω η αυτο η το civic..Και δεν γνωριζω κανεναν που να το εχει για να μου πει εντυπωσεις απο γκαζια..Τα υπολοιπα τα ξερω απο το δικο μου μονο τα γκαζια με ενδιαφερουν..

endurasKE-30
21-12-09, 10:03
Αν θελεις να περνας Leon 1.8 Tsi καλυτερα να παρεις Auris 2,300 cc.

GMASTER6
21-12-09, 10:18
Oντως φιλε το auris 1.8 δεν βλεπει ποτε και πουθενα το tsi 1.8 με τα 160...:roll:

corollapatra
21-12-09, 11:20
Καλά... Αρχίσαμε πάλι τα ίδια...

bouritos13
21-12-09, 16:10
Με συγχωρειτε δικια μου παραλειψη στο ποστ μου..Το tsi που περασα ηταν εννοειται το 125..Επισης για το aurs 1.8 αναφερομαι στο αν κοντραρει το golf 1.4 tsi 160 που θεωρω οτι ειναι πιο αργο απο το tsi 1.8 160..Και λογω κυβικων αναρωτιεμαι αν το auris 1.8 το κοντραρει..Η ερωτηση απευθυνεται κυριως σε κατοχους auris που γνωριζουν..

alex-g
21-12-09, 23:30
να σου απαντησω σαν οδηγος auris 1.6 και αudi tsi 125 οχι leon με σωστες αλαγες ενα tsi ειναι μπροστα για να μηνεις μεσα στην εκτονωση, στον κοφτη ειναι πισω τσεκαρισμενο η 1τη ειναι σχεδον ανοιπαρκτη στο tsi, το auris εχει αρκετη εκει γινετε το παιχνιδι ..εκει βγηκε το συμπερασμα σου οτι ισουν μπροστα, δεν ειναι απλο να καλυψεις την διαφορα μεχρι τα 180 και ας και τουμπο δεν συμενει κατι, οι ροπεσ αλαζουν απο ρεπριζ το ξεχνας ειτε με το 1.6 με το 1.8 και το 125 και το 160 ειναι αλου εκει φενετε το τurbo . μη κοιτας το 0-100 παιζουν και αλλα πραγματα ρολο

bouritos13
22-12-09, 21:32
Με την καμια δεν ειναι μπροστα tsi 122 απο auris 1.6 οταν ο οδηγος του auris ξερει να κανει αλλαγες..Στο λεω γιατι δεν ειναι η πρωτη φορα που περναω tsi τοσο απο σταση οσο και απο ρολαριστες..Το θεμα ομως δεν ειναι αυτο αλλα το ποσο γρηγορο ειναι το auris 1.8..Γιατι αν βγαζει πανω απο 150 αλογα δεν ειναι λογικο να εχει πολυ καλη επιταχυνση? Θα ειναι πιο γρηγορο απο civic 1.8 το οποιο εχω δει βιντεο να ριχνει σε audi 1.8t και σε αλλα? Παντως μαλλον προς civic 1.8 κλινω γιατι η toyota με απογοητευσε οταν εβγαλε το εξαταχυτο χωρις προηγουμενη ενημερωση ετσι ωστε να περιμενω να βγει και να το αγορασω τοτε..Εκτος αυτου δεν υπαρχουν και πολλοι κατοχοι auris 1.8 να μου πουν εντυπωσεις..

GMASTER6
22-12-09, 22:16
Kαι το civic παντως αρκετα καλα παει για τα αλογα του...Για το type s φανταζομαι θα λες που ειναι 1.8 με 140 αλογα σωστα?

endurasKE-30
22-12-09, 22:51
To type S ριχνει σε AUDI 1,8 Turbo.
Παιδια συνελθετε.

Επισης να σας πω κατι που μαλλον αγνοειτε???

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΗ ΒΑΣΙΛΗΣ....

GMASTER6
23-12-09, 00:21
To type S ριχνει σε AUDI 1,8 Turbo.
Παιδια συνελθετε.

Επισης να σας πω κατι που μαλλον αγνοειτε???

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΗ ΒΑΣΙΛΗΣ....
Καλα ναι σε αυτο συμφωνω και γω...πρεπει να υπερεβαλλε λιγο ο φιλος οταν το εγραψε

bouritos13
23-12-09, 00:24
To type S ριχνει σε AUDI 1,8 Turbo.
Παιδια συνελθετε.

Επισης να σας πω κατι που μαλλον αγνοειτε???

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΗ ΒΑΣΙΛΗΣ....
Δεν ξερω τι αμαξι οδηγας αλλα εγω με auris 1.6 ημουν μαζι με audi a3 1.8t 150 στο 0-160..Οποτε εσυ μαλλον πρεπει να συνελθεις και οριστε το video με το civic 1.8 που ριχνει στα 1.8t μετα τα 140 φυσικα..Το auris 1.6 ειναι θαυμα και παει πολυ καλα γι αυτο και ανοιξα το θεμα..Καμια σχεση με e12 5 αυτοκινητα πισω μενει στο στο 0-140 δοκιμασμενο..Το ιδιο και το g6..Αλλα πολλη αγνοια βλεπω εδω για το duall vvti τι γινεται θα μου απαντησει κανεις για το auris 1.8?..Ελπιζω να μη εισαι αλλος ενας κομπλεξικος που καθεται και την λεει σε αυτους που εχουν καινουργια δυνατοτερα αυτοκινητα ετσι απο το κομπλεξ του..Ελεος πια..Εχω βαλλει απειρες κοντρες και γνωρισω τα παντα για το auris..
http://www.youtube.com/watch?v=Aoywej8FRw0

alex-g
23-12-09, 01:57
οπα λιγο φιλε μου καταρχας μιλας σε κατοχους tfsi 1ον και auris 1.6, δεν ξερω αν το 1.6 auris βγενει και ποιο δυνατο sta 1.6cc an exei ali ekdosh. δεν την ειπε κανεις σε κανεναν ουτε ειναι κανεις κομπλεξικος . εμενα το auris δεν ειπα οτι ειναι εριπιο αλα δεν μου προσφερει τα ιδια σε σχεση το tsi, τωρα αν εσυ αν πχ ανοιγεισ με 2ερα και ο αλος με 5τη ειναι αλο θεμα. αν θες την γνωμη μου πηγαινε στο hondaki, αλιοσ κανε μια βολτα ενα tfsi/tsi και μετα βγαλε τα συμπερασμα τα σου... τα link δεν οφελουν σε tpt αμα θελει καποιος σε ανοιγει και σου λεει μαμα ειμαι...και κοιτας το lipton μετα να κρεμετε.

endurasKE-30
23-12-09, 02:07
Εγω κομπλεξικος????
Χαχαχαχαχαχα
Ετσι ακριβως οπως τα λεει ο Αλεξης ειναι φιλε μου.
Εχω και ενα Leon 1.8 tsi.
Και δε νομιζω το Auris 1,8 να ριχνει και σε TS?
Η μηπως το κανει?
Ειπαμε ειναι πολυ καλο αμαξι απλα να ξερουμε μεχρι που φτανουμε.

bouritos13
23-12-09, 02:40
Καλα συλλογη απο αμαξια κανετε?..Lol..Γιατι ειστε στο forum για auris τοτε?..Οσο για το tsi το τι ψωλιες εχω ριξει με το 1.6 δεν λεγεται..Ξερεις κανω 30000 χμ το χρονο..Μεσα σε αυτα λογικο ειναι να τυχαινουν καθημερινα ανοιγματα..Προτεινεις δηλαδη το civic απο το auris 1.8 ok..Θα το λαβω υπ' οψιν..Αποψη μου παντως απο την εμπειρια μου ειναι οτι τα tsi εχουν πολυ ψοφια αλογα..Δηλαδη αν ειναι δυνατον ενα tsi 1.8 τρωει φολλα απο civic 1.8 ατμοσφαιρικο..Γι αυτο Japan για παντα..Εχω οδηγησει tsi 1.8 160 και μονο γρηγορο δεν μου φανηκε ψωφιο μετα τις 5000..Επισης φιλαρακι μου εχει το gti με προγραμμα 240 αλογα..Εκει να δεις πετσινα αλογα αφου type r του ριχνει στα αφτια..Τεσπα εγω γουσταρω Japan γι αυτο θα παρω η το auris 1.8 η το civic ευχαριστω για τις απαντησεις..

XAROS
23-12-09, 03:39
Τις προαλλες εριξα σε tsi Leon εν κινησει απο τα 90 ως τα 180 τον περασα..Πιστευετε οτι το 1.8 auris θα ειναι μαζι η θα ριχνει σε tsi 160?..Εγω παντως αν κρινω απο το πως παει το 1.6 εχω την πεποιθηση οτι το 1.8 θα βγαζει αρκετα πανω απο 150 αλογα τα οποια θα τα βγαζει ψηλα και θα κοντραρει το tsi 160..Η γνωμη σας..

Δεν ξερω τι αμαξι οδηγας αλλα εγω με auris 1.6 ημουν μαζι με audi a3 1.8t 150 στο 0-160..Οποτε εσυ μαλλον πρεπει να συνελθεις και οριστε το video με το civic 1.8 που ριχνει στα 1.8t μετα τα 140 φυσικα..Το auris 1.6 ειναι θαυμα και παει πολυ καλα γι αυτο και ανοιξα το θεμα..Καμια σχεση με e12 5 αυτοκινητα πισω μενει στο στο 0-140 δοκιμασμενο..Το ιδιο και το g6..Αλλα πολλη αγνοια βλεπω εδω για το duall vvti τι γινεται θα μου απαντησει κανεις για το auris 1.8?..Ελπιζω να μη εισαι αλλος ενας κομπλεξικος που καθεται και την λεει σε αυτους που εχουν καινουργια δυνατοτερα αυτοκινητα ετσι απο το κομπλεξ του..Ελεος πια..Εχω βαλλει απειρες κοντρες και γνωρισω τα παντα για το auris..
http://www.youtube.com/watch?v=Aoywej8FRw0

Καλα συλλογη απο αμαξια κανετε?..Lol..Γιατι ειστε στο forum για auris τοτε?..Οσο για το tsi το τι ψωλιες εχω ριξει με το 1.6 δεν λεγεται..Ξερεις κανω 30000 χμ το χρονο..Μεσα σε αυτα λογικο ειναι να τυχαινουν καθημερινα ανοιγματα..Προτεινεις δηλαδη το civic απο το auris 1.8 ok..Θα το λαβω υπ' οψιν..Αποψη μου παντως απο την εμπειρια μου ειναι οτι τα tsi εχουν πολυ ψοφια αλογα..Δηλαδη αν ειναι δυνατον ενα tsi 1.8 τρωει φολλα απο civic 1.8 ατμοσφαιρικο..Γι αυτο Japan για παντα..Εχω οδηγησει tsi 1.8 160 και μονο γρηγορο δεν μου φανηκε ψωφιο μετα τις 5000..Επισης φιλαρακι μου εχει το gti με προγραμμα 240 αλογα..Εκει να δεις πετσινα αλογα αφου type r του ριχνει στα αφτια..Τεσπα εγω γουσταρω Japan γι αυτο θα παρω η το auris 1.8 η το civic ευχαριστω για τις απαντησεις..

Το μονο σιγουρο ειναι οτι εχεις μεγαλη φαντασια, οποτε οτι αμαξι και να παρεις θα σαι μπροστα!!!!!
ΑΚους εκει πετσινα αλογα το Gti με τα 240....μηπως εχεις πατινι???
Τι ξερεις απο κοντρες....μηπως το Type r ψεκαζε τιποτα η ηταν σωβρακο(αν ξερεις τι σημαινει αυτο)?????
1350 + το γκολφ, 1150+ το Χοντα!!!
ΚΑνε τους υπολογισμους σου........ΕΛΕΟΣ, τι αλλο θ ακουσω!!!!!

bouritos13
23-12-09, 05:38
Το μονο σιγουρο ειναι οτι εχεις μεγαλη φαντασια, οποτε οτι αμαξι και να παρεις θα σαι μπροστα!!!!!
ΑΚους εκει πετσινα αλογα το Gti με τα 240....μηπως εχεις πατινι???
Τι ξερεις απο κοντρες....μηπως το Type r ψεκαζε τιποτα η ηταν σωβρακο(αν ξερεις τι σημαινει αυτο)?????
1350 + το γκολφ, 1150+ το Χοντα!!!
ΚΑνε τους υπολογισμους σου........ΕΛΕΟΣ, τι αλλο θ ακουσω!!!!!
Καταρχην δεν απευθυνθηκα σε εσενα..Ενταξει?..Πιστεψε με δεν εχω πολλη φαντασια εχω δει με τα ματια μου να τρωει φολλα το gti με προγραμμα απο type r..Ασε φιλε τα βαρη ειναι κλασσικη δικαιολογια γι αυτους που χανουν..Αλλιως ειναι το Japan moter..Και το auris ραβει αλλα στα α** μου και αν πιστευεις κιολας lol..Αντε γεια..

corollapatra
23-12-09, 09:56
Ο φίλος bouritos13 (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=11810) έγινε banned γιατί για μία ακόμα φορά ξέφυγε... Και λέω "για μία ακόμα φορά" γιατί δεν είναι άλλος από τον γνωστό πλέον στους περισσότερους nikosauris ή AURIS1600 ή nicecar10 ή Cobrasprytan και δεν θυμάμαι με τι άλλο nickname έχει κάνει εγγραφή μόνο και μόνο για να μας πει πόσους έχει περάσει με το φοβερό και τρομερό Auris του και να επιτεθεί φραστικά σε όσους έχουν διαφορετική γνώμη από τη δική του...

Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να συνεχίσουμε αυτή την ανόητη κουβέντα... Το παρόν κλειδώνεται...

endurasKE-30
23-12-09, 16:07
Εγω παντως θα χρησιμοποιουσα αλλη λεξη αντι για μεγαλη φαντασια....
Ας εισαι καλα και ας ονειροβατεις!!!!