PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΝΑΒΑΣΗ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ 17/18-10-2009


MITSOS
16-10-09, 12:41
ΑΝΑΒΑΣΗ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ 17/18-10-2009

Αυτό το ΣΚ, καιρού θέλοντος, θα διεξαχθεί η Ανάβαση Πορταριάς.
Ο δρόμος κλείνει αύριο στις 11.30 για να γίνουν τα επίσημα χρονομετρημένα δοκιμαστικά και την Κυριακή στις 9.00 για τον αγώνα.

'Οποιος σκέφτεται να έρθει κατά 'δω και θέ

alimonos
16-10-09, 19:38
κατά τις 7-7:30 το πρωί την Κυριακή θα αρχίσω να ανηφορίζω Πορταριά στρώνοντας μέχρι 4500 στροφές ... ελπίζω να μην σας ξυπνήσω όλους εκεί !!! χαχαχα

MITSOS
17-10-09, 11:15
κατά τις 7-7:30 το πρωί την Κυριακή θα αρχίσω να ανηφορίζω Πορταριά στρώνοντας μέχρι 4500 στροφές ... ελπίζω να μην σας ξυπνήσω όλους εκεί !!! χαχαχα

άρα φίλτατε ευκαιρία να τα πούμε από κοντά
σου στέλνω με ΠΜ το κινητό μου.
περιμένω τηλέφωνο αύριο το πρωΐ, κατά τις 9 για να συννενοηθούμε πού θα βρεθούμε, μετά το τέλος του αγώνα, ΟΚ?

alimonos
17-10-09, 11:25
Μήνυμα ελήφθη Μητσάρα!
Θα είμαι μάλλον επάνω στην τελευταία στροφή πριν τον τερματισμό ή στο πρατήριο το Shell στο μπαλκόνι... θα τα πούμε

MITSOS
17-10-09, 11:30
Μήνυμα ελήφθη Μητσάρα!
Θα είμαι μάλλον επάνω στην τελευταία στροφή πριν τον τερματισμό ή στο πρατήριο το Shell στο μπαλκόνι... θα τα πούμε

OK. Κι εγώ ως συνήθως στη στροφή με τα Πλατάνια κάτω από το SHELL τη ''στήνω''

GEORGE N.
17-10-09, 12:32
Φιλτατε μαλλον αυριο πρωτα ο θεος αν κανει καλο καιρο θα ερθω και εγω με παρεα για να θαυμασω τα τερατα. Μιτσο σαν ατομο τις περιοχης σε ποιο σημειο αξιζει να σταθεις να δεις τον αγωνα. Για προσανατολισεμαι.!!!!!

MITSOS
17-10-09, 23:30
Φιλτατε μαλλον αυριο πρωτα ο θεος αν κανει καλο καιρο θα ερθω και εγω με παρεα για να θαυμασω τα τερατα. Μιτσο σαν ατομο τις περιοχης σε ποιο σημειο αξιζει να σταθεις να δεις τον αγωνα. Για προσανατολισεμαι.!!!!!

Κάλλιο να τα πω αργά, παρά ποτέ.
Λοιπόν Γιώργο κοίτα το χάρτη εδώ κι εγώ σου λέω.
http://www.lavolos.gr/index.asp

Λοιπόν το πρώτο σημείο που αξίζει είναι η Κ3-4-5 όπου βλέπεις πέρασμα από ανοιχτη στροφή με τα "όσα" και στο βάθος η Κ6Α είναι ένα εσάκι με πολλά (όσοι το πάνε ίσια βγαίνουν off).
Το άλλο ιστορικό σημείο είναι η Κ9 (εγώ όλο εκεί πάω)
Η μεγάλη ανηφορική ευθεία που προηγείται βοηθάει να φορτώσουν τσίτα όλες τις ταχύτητες και μετά...φρένα για την Κ9 η οποία βρίσκεται μέσα στα πλατάνια και λόγω και πρωϊνού καραδοκεί και η υγρασία, οπότε....(καημένα πλατάνια).
Από parking το μόνο που μπορώ να εγγυηθώ (για να είναι και 100%προστατευμένο το αυτοκίνητο) είναι για την Κ9. Στρίβεις στην Κ8 δεξιά (ταμπέλα για Άνω Κατηχώρι) και το αφήνεις εκεί λίγο παραμέσα. Από εκεί η Κ9 είναι 2 λεπτά με τα πόδια.

GEORGE N.
19-10-09, 12:52
Τελικα αξιζε τον κοπο να παει κανεις να δει την Αναβαση Πρταριας. Πολυς κοσμος, ηλιοφανεια,οδηγοι που εκαναν τα παντα να προσφαιρουν θεαμα, ομορφες παρουσιες και παει λεγοντας. Με αλλα λογια μια επιτυχημενη διοργανωση με 102 σημετοχες μαλιστα. Μπορειται να καταλαβαιτε τι γινοταν πανικος..

υγ θελω τα φωτα να αναιβασω βιντεο απο το κινητο πως.

alimonos
20-10-09, 08:41
και που ήσουνα Γιωργάκη εσύ ?
εγώ στην Κ12 πριν τον τερματισμό ...

Nick-K
20-10-09, 12:11
Αλίμονε στο δεύτερο σκέλος καθόμασταν στην ίδια στροφή!! Μάλιστα είδα το αυτοκίνητο σου και κάτι μου θύμισε. Τελικά το είχα ξαναδεί εδώ στο forum! Κουκλί το έχεις! :) Στο πρώτο ήμουν στην Κ9.

Μπορεί να έχω και φωτογραφία τον κώλο του :lol: μιας και φωτογράφιζα όλα τα περάσματα από τα αγωνιστικά. Εγώ δεν ήμουν με την Corolla, ήμουν με ένα κόκκινο Audi TT-S :twisted:, μπορεί να το είδες όταν ανεβαίναμε πριν τον αγώνα.

GEORGE N.
20-10-09, 12:59
Φιλε μου στο πρωτο περασμα καθομουν στην Κ3-4 και στο δευτερο περασμα στην εκινηση.

alimonos
21-10-09, 11:06
Ναι Νικολάκη το ΤΤ το "έκοψα" ...
καλα΄ρε που καθόσουνα ? εγώ δίπλα στο αμάξι ήμουνα ... κοίτα να δεις πράματα... για δε φώναζες ??? ρίξε καμιά φωτό

Nick-K
21-10-09, 13:26
Δεν πήγε το μυαλό μου ρε γαμώτο.. βλακεία μου. Πάντως και στο πρώτο σκέλος που ήμουν στην Κ9, ήμουν δίπλα από ένα παιδί που τον ξέρω εδώ και 3 χρόνια από άλλο forum, μιλάμε msn κλπ και δεν το πήραμε χαμπάρι! Δεν γίνονται αυτά!! χαχαχα!

Φωτό έχω 1800 περίπου με όλα τα αυτοκίνητα, θέλει πολύ ώρα για να ξεδιαλέξω, αν βρω χρόνο θα βάλω σύντομα!

GMASTER6
21-10-09, 13:59
Ναι ανεβασε φωτο να θαυμασουμε και μεις που δεν ηρθαμε:wink:

Nick-K
21-10-09, 16:16
http://www.r40.gr/gallery2/main.php?g2_itemId=65326

Εδώ μπορείτε να τα δείτε όλα.:wink: