PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπαινει ο 20v blacktop σε εγκεφαλο για ελενχο?


mazdakias
13-10-09, 13:50
Ρε παιδια πειρα σημερα σε μια αντιπροσωπια να κλεισω ραντεβου για να δουν το corolla που θελω να παρω καιμεσω γνωστου κιολας και μου ειπε οτι το αυτοκινητο δεν μπενει εγκεφαλο για τεστ δεν υπαρχει η φυσα μου λεει μετα μου λεει δεν υπαρχει το testmode gia ayto to moter giati einai japan και τελικα καταλιγει να μου πει οτι δεν μπορει να κανει και πολλα πραγματα μονο για φαναρτζοδουλειες γιατι δεν το ξερει καλα το μοτερ και δεν τους αφηνουν να να εξεταζουν αυτα τα μοτερ γιατι ειναι μετατροπη και θεωρειται ψιλοπαρανομο!!Τι να κανω ρε μαγκες να το παω σε ενα δικο μου μηχανικο να το δει?

Γιαννης20v
13-10-09, 15:11
καλα αν βρεις ακρη σε αντιπροσωπια με μετατροπη πεστο μου κ μενα.φιλε μου υπαρχουν καποια γνωστα ονοματα που γνωριζουν πολυ καλα αυτο το μοτερ κ δε λενε μ@λ@κιες.παντως δεν ειναι κ πολλα αυτα που πρεπει να τσεκαρεις.το πιο βασικο ειναι το θεμα ΛΑΔΙΑ απολες τις αποψεις.

PANOS COROLLA E11
13-10-09, 18:33
οταν εβαλα το μοτερ επανω ηθελα να το παω και εγω αντιπροσωπια και συγγεκριμενα σε αντιπροσωπια της τουοτα με εκθεση και σερβισ πολυ γνωστη που εδρευει στην καβαλας. πριν βαλω το μοτερ επανω ρωτησα αν κανουν σερβισ για το μοτερ αυτο μου ειπαν πως δεν μπορουν να το βαλουν σε εγγεφαλο αλλα μπορουν να αλλαζουν τα λαδια φιλτρα κλπ που μπορει να τ'αλλαξει και η γιαγια μου και πιστευαν πως αμα ειχε κατι το μοτερ θα ακουγωταν δεν βασιστηκα σε αυτουσ γιατι αμα ηταν να παθενε οτι παθενε το μοτερ και μετα να το 'περναν χαμπααρι λεω αστο.........για εμενα σε αυτον που θα στο περασει αυτος να αναλαβει και τα σερβισ και οτι αλλο πρεπει αυτοσ ξερει καλυτερα εφ'οσον ειναι γατα αν το βαλεις και πεταει μαυριλες μην ανχοθεις ειναι ακαυτες βενζυνες (ολλα πετανε λιγο πολυ) αμα θες το ρυθμιζεις και δεν πεταει πολλες ακαυτες

mazdakias
13-10-09, 21:44
οταν εβαλα το μοτερ επανω ηθελα να το παω και εγω αντιπροσωπια και συγγεκριμενα σε αντιπροσωπια της τουοτα με εκθεση και σερβισ πολυ γνωστη που εδρευει στην καβαλας. πριν βαλω το μοτερ επανω ρωτησα αν κανουν σερβισ για το μοτερ αυτο μου ειπαν πως δεν μπορουν να το βαλουν σε εγγεφαλο αλλα μπορουν να αλλαζουν τα λαδια φιλτρα κλπ που μπορει να τ'αλλαξει και η γιαγια μου και πιστευαν πως αμα ειχε κατι το μοτερ θα ακουγωταν δεν βασιστηκα σε αυτουσ γιατι αμα ηταν να παθενε οτι παθενε το μοτερ και μετα να το 'περναν χαμπααρι λεω αστο.........για εμενα σε αυτον που θα στο περασει αυτος να αναλαβει και τα σερβισ και οτι αλλο πρεπει αυτοσ ξερει καλυτερα εφ'οσον ειναι γατα αν το βαλεις και πεταει μαυριλες μην ανχοθεις ειναι ακαυτες βενζυνες (ολλα πετανε λιγο πολυ) αμα θες το ρυθμιζεις και δεν πεταει πολλες ακαυτες
Φιλε πανω εισαι και συνονοματος,Κια σε δευτερη αντιπρωσοπια που ειχα γνωστο και εκανα κινησεις για να παω να το τσεκαρω μου ειπαν ακριβως τα ιδια με σενα ''δεν τα βλεπουμε δεν τους κανουμε σερβις τιποτα δεν μπενουν τετοια αυτοκινητα στην αντιπροσοπιά''αυτα μου ειπαν και δεν ξερω τι να κανω που να παω να το ελενξουν?μεγαλο προβλημα ρε παιδια ,μου φενεται θα το αφησω
:question :question :question

nikcarina
13-10-09, 21:59
Οπως ολα ετσι και ο 20ν... Εγω ετυχε να κανω ελεγχο σε αντιπροσωπια (ΤΟΥΟΤΑ Βεροιας) και το συνδεσανε στη θυρα ελεγχου που εχει μπροστα στη μηχανη...

mpesikos
14-10-09, 01:01
καλα ρε παιδια αφου δεν εχει αναμενο check engine η κατι αλλο τελος παντων,τι μπορει να δειξει το μηχανημα?
μπορει να ειναι χαζο αυτο που λεω αλλα αφου δεν εχει καποιο λαμπακι αναμμενο..

MARMEL
14-10-09, 01:05
και αν εχουν βγαλει το λαμπακι απο μεσα? λεμε τωρα...
απλα μη βασιζεσαι σε ενα λαμπακι....

για αυτο τα λαμπακια πρεπει να αναβουν ΟΛΑ οταν ανοιγεις τον διακοπτη. για να ξερεις οτι κανενα δεν ειναι καμενο.

καμια φορα στις μετατροπες ομως μπορει και να να μην αναβει το check οταν βαζεις το κλειδι.

mpesikos
14-10-09, 02:22
και αν εχουν βγαλει το λαμπακι απο μεσα? λεμε τωρα...
απλα μη βασιζεσαι σε ενα λαμπακι....

για αυτο τα λαμπακια πρεπει να αναβουν ΟΛΑ οταν ανοιγεις τον διακοπτη. για να ξερεις οτι κανενα δεν ειναι καμενο.

καμια φορα στις μετατροπες ομως μπορει και να να μην αναβει το check οταν βαζεις το κλειδι.
σωστα..εχεις απολυτο δικιο!
ειπα να το παιξω κ εγω λιο εξυπνος:ANGEL:hehe