PDA

Επιστροφή στο Forum : my.... third corolla!!!


MARMEL
30-09-09, 19:57
το νεο κορολακι ειναι γεγονος και μου εδωσε αρκετη χαρα γιατι η ενοικιαση στο λανσερ που νοικιασα παρολο που ηταν φτηνη 25 ευρω την ημερα αντιστοιχουσε ομως περι τα 600 ευρω τις μερες που θα καθομουν κυπρο. ξεκινησα το ψαξιμο...
εκανα βολτα 2-3 glanza τα οποια πηγαιναν του σκοτωμου. το ενα ηταν πανω απο 150αλογα και η τιμη 2000ευρω..
βρηκα και αλλα αμαξι οπως opel corsa 700 ευρω κτλ κτλ
τελικα βρηκα στο δρομο μια 101 ασπρη 4πορτη σε καλη κατασταση με 177000 κμ ηλεκτρικα παραθυρα κλιματισμος υδραυλικο τιμονι και γενικα μια αριστη κατασταση.
το πηρα 900 ευρω και τ αμαξι ειναι τελειο για εδω που δεν τρεχουν ειδικα. θελει μονο αμορτισερ και λαστιχα.
το καλο ειναι οτι θα το εχει η γυναικα οποτε ερχεται κυπρο γιατι συνηθως δεν εχει αμαξι και φυσικα οποτε ερχομαι εγω δεν θα ξανανοικιασω διοτι αυτο τ αμαξι θα αντεξει πολλα χρονια ακομα αφου δεν θα κανει πολλα πολλα χιλιομετρα.
η μεταβιβαση στοιχιζει 5 ευρω και τελειωνεις ΣΕ ΠΕΝΤΕ ΛΕΠΤΑ!!!!!

τις ζαντες και τα μαμα πατακια levin τα πηρα απο μια μαντρα που ειχε τρακαρισμενο levin με 68000 κμ εξαρι σασμαν με μπλοκε απο μαμα. προοριζοντε για την 101 την ελληνικη :) και οι ζαντες και τα πατακια. εχουν λαστιχα 205.
η ποιοτητα κατασκευης στα πατακια ειναι τελεια...
οι ζαντες εχουν οφσετ 38 οτι πρεπει δλδ για 101.

τα εχω στειλει ηδη ελλαδα με το καραβι

και δυο φωτο του λεβιν του μαυρου... αριστη η κατασταση του μοτερ... ΑΡΙΣΤΗ...

στη φωτο με το κλαρκ το παει για να μου βγαλει τις ζαντες

nikos carina
30-09-09, 21:41
με ποσα λεφτα βρισκεις μαυροκαπακο εκει και ποσα ειναι τα μεταφορικα?

ranger
30-09-09, 22:40
...σε καλη κατασταση με 177000 κμ
...αυτο τ αμαξι θα αντεξει πολλα χρονια ακομα αφου δεν θα κανει πολλα πολλα χιλιομετρα.
χαχαχαχαχα!!!! πραγματικά για toyota δεν είναι πολλά!!!

είσαι απλά Θεός!!!!! και το Levin πολυ όμορφο, μακάρι να μπορούσε να επισκευαστει!!!! αααα ρε Πάνο, είσαι γεννημένος corollakias!

TOLIS EE80
30-09-09, 23:09
Θα μας φερεις και εμας κανα μαυροκαπο?

mpesikos
01-10-09, 03:20
ρε συ marmel που βρισκεται αυτο το levin γιατι εχω εναν φιλο στην κυπρο κ θελει να βρει σποιλερ..
αυτο απο οτι ψηλο φενεται πρεπει να εχει ενα σποιλερ μπροστα,ειναι καλο η σπασμενο?

diafanh-psyxh
01-10-09, 07:00
καλοριζικο Παναγιώτη με πολλά πολλά πολλά ασφαλή χιλιομετρα

Fanis
01-10-09, 10:21
ρε πανο αυτο εχει σε λαθος μερια το τιμονι !!!!!!!!!!!!!;):confused::(:rolleyes::)

θα γυρισεις εδω και θα σκοτωσεις κανεναν!!!!

madvinegar
01-10-09, 10:34
Η Έλενα μονο απο δεξιά ξέρει να οδηγεί όμως !!!!:D

Fanis
01-10-09, 10:47
Μπα αν θυμαμαι καλα εδω ειχε βγαλει το διπλωμα !

wastegate
01-10-09, 20:07
Αντε με το καλο φιλε!
Μεταξυ μας επρεπε να κρατησεις καποιο glanza!!!!

Japanese
01-10-09, 21:43
Μεγιά!!! Πολύ ωραίες οι ζάντες! :)

Χρηστος
02-10-09, 17:14
ρε πανο αφου δεν σε αρεσει το εξαρι ειναι κοντο δωστο σε καποιον να ανακατευει την σουπα,χα,χα....τωρα που θα αλλαξεις σασμαν πιστευω να βαλεις και βολαν ελαφρυτερο,αντε σιγα-σιγα να αναιρεις αυτα που ελεγες για κοντα σαμαν και βολαν εκει να δεις γελια δεν θα σε πιανει κανενα ατμοσφαιρικο μεχρι τα 2000cc οπως λεει και ο 2579......το μοτερ το αφησες στην κυπρο?
παντως το levin ακομα και τρακαρισμενο ειναι πανεμορφο το γα...

MARMEL
03-10-09, 17:12
αστα να πανε χρηστο.... ωραιο αμαξι ε?
ρε μπας και καταλαβες οτι αγορασα το λεβιν? οχι ρε τι να το κανω... μονο τις ζαντες του πηρα. και του εκλεψα τα πατακια τα μαμα για την 101 μου στην ελλαδα.:hehe
παντως που να τα δεις παρκαρισμενα σε χωραφια σε αριστη κατασταση. πουλιουντε απο 3000 εως 4500 το πολυ. ολα με bz-g κινητηρα που σημαινει το γρηγορο με 165 και εξαρι σασμαν...

το τρακαρισμενο λεβιν ειναι σπασμενα τα σποιλερ. μονο τα πισω εχουν μεινει και το δεξι πλαινο. μου ζητουσε 150 για ολα ο βλακας...

κινητηρα τον πουλαει 1000ευρω. σασμαν το πουλαει 900 ευρω. ελεος

ολο τ αμαξι το δινει 2500. καλη τιμη αν σκεφτει κανεις οτι ΟΛΑ ειναι αθικτα δλδ φρενα αναρτησεις γονατα ψαλιδια καθισματα ηλεκτρικα κινητηρας κτλ κτλ κτλ. αλλα συμφερει για μετατροπη στην κυπρο.

οποτε? πας και παιρνεις ενα ετοιμο λεβιν με 3-4 χιλιαρικα και το κανεις οτι θες. αμα θες το φερνεις ελλαδα και το κοβεις εν λειτουργεια ρελαντι... χεχεχε

πιστευω δεν συμφερει για ελλαδα το τρακαρισμενο....

με το καραβι ενα αμαξι για να ερθει ελλαδα κοστιζει 465ευρω.
και εχει δικαιωμα κυκλοφοριας στην ελλαδα 6 μηνες.
ενα αμαξι που δεν λειτουργει και θελει μεταφορικες κτλ θα παει παραπανω...

η ελενα εχει το διπλωμα απο κυπρο.

βασιλη αμα τυχει και κατσω μπολικο καιρο εδω κατω σιγουρα θα εχω και ενα glanza μετα το supra η το skyline.
παντως απο evo και impreza εδω κατω γινεται ο χαμος....
πολλα πολλα βλεπεις καθε μερα.
καθε μερα βλεπω 2-3 φεραρι ρε σεις...
αναρωτιεμαι τι τα κανουν. που τα ανοιγουν. κανεις δεν τρεχει εδω... και με το που τεξεις τελειωσε η εθνικη. αρα ειναι θεμα μουρης και prestige...
σαν τον ranger δλδ.

ηρακλη ουτε ενα τρακαρισμενο caldina δε βρηκα. ιχνος. μονο 5-6 που κυκλοφορουσαν στο δρομο

MARMEL
03-10-09, 17:21
με ποσα λεφτα βρισκεις μαυροκαπακο εκει και ποσα ειναι τα μεταφορικα?
βρηκα καμια 10αρια μαντραδες. δεν εχουν. ειναι σπεσιαλ μηχανη λενε. που να την εβρουμε?
αμα τυχει κανα τρακαρισμενο τοπικο στην βγαζουν και στην δινουν κανα 1000ρικο αν ειναι αυτη με τα 165 και manual.
αν ειναι απο αυτοματο πιστευω πιο φτηνα.
εδω προτιμουν αυτοματα παντως στο συνολο.
μεταφορικα πιστευω θα στοιχησει 300-400 ευρω αμα βγαλουν ολοι.
τελωνειο στην ελλαδα δεν ξερω τι γινεται.

τις ζαντες τις εβαζα στη ζουλα στο βαπορι γιατι ολο το πληρωμα το ηξερα... :hehe

toyota mania
03-10-09, 17:30
ηρακλη ουτε ενα τρακαρισμενο caldina δε βρηκα. ιχνος. μονο 5-6 που κυκλοφορουσαν στο δρομοΑσε Πανο.Εχει ο Κωστας στο μαγαζι ενα τροπετακι σκετη κ@υλ@.Αν δεν ηταν αυτα τα μπ@υρδελ@ τα τελη + το προστιμο+ κατι αλλα θα ηταν ειδη επανω καθως η τιμη ειναι αρκετα καλη.Ολα τα αλλα ειναι σε δουλεια να βρισκομαστε.Ασχολουνται οι πιτσιρικαδες ασχολουνται και οι συνομιλικοι:lol: να αναστησουν τον παθαμενο.
Μεχρι το καλοκαιρι εαν δεν αλλαξω αυτοκινητο(πρωτα ο Θεος) θα το φτιαξω ετσι για να γουσταρω, καθως ειναι αρκετα καλη βαση και το γουσταρω σαν αμαξι.Ομορφο, sedan-μικρο μεγεθος σε σχεση με τα σημερινα καραβια, ανεξαρτητη αναρτηση.Αντε να οδηγησω ημιακαμπτο.Οταν παιρνω το yaris, ειναι γ@μω την π@υτ@να μου.

ranger
03-10-09, 18:15
αρα ειναι θεμα μουρης και prestige...
σαν τον ranger δλδ. :hehe :hehe :hehe ότι κάνεις, καλά είναι να το κάνεις με στιλ!!!

Roy-D
04-10-09, 16:44
ωραια πραγματα!! μπραβο ρε Πανο!

MARMEL
04-10-09, 19:21
χρηστο δεν μπορουν να αποδειξουν και πολλα οι φωτο. εχω μερικες ακομα...
τα ωραια πραγματα ειναι να τα δεις ζωντανα...

ηρα ποσο παει το τροπετακι? και ποιος κωστας ειναι αυτος?

MARMEL
08-10-09, 22:09
μερικες φωτο απο κει κατω...

το μαγαζι στην φωτο ειναι το αντιστοιχο hondos center για εμας!!!
το καντραν ειναι του τρακαρισμενου λεβιν
ηρα θα μου πεις ποσο?

JL_e10
08-10-09, 23:05
Ρε Πανο δεν μου φερνεις το 20ν οπως ειναι?? Αχ τι να κανω που δεν εχω λεφτα, πυραυλο θα το χα κανει το 101!!

diafanh-psyxh
08-10-09, 23:38
Mπραβο ρε Παναγιώτη με πρίζωσες τώρα με τις δυο foto από το caldina.αχχ και να φοραγα ένα τέτοιο μοτερ χεχε θα είχα γίνει ράφτης:p

MARMEL
08-10-09, 23:46
μπορει και να μην συμφερει... να ερθει το μοτερ αυτο εδω. αμα συμφερε λες να μη το χα παρει?
και με 800ευρω μου το δινε....

μπορει να εχει πολυ λιγα χιλιομετρα αλλα κανεις δεν ειναι μεσα στον κινητηρα. και αν το παρεις και με το που το βαλεις πανω καρφωσει? η αν βγαλει καποιο προβλημα ποιος θα σε καλυψει?
εμπλεξες.... και θα χεις κανει και Χ εξοδα μεταφορας και μετατροπης.
ενω αν το παρεις απο ελληνα μαντρα οτι και να γινει η συμφωνια σε αυτα ειναι να σε καλυψει σε τετοιες περιπτωσεις οι οποιες λιγο πολυ εχουν συμβει και φυσικα εχουν καλυφτει...

πλεον ηρθα ελλαδα και οτι εφερα εφερα... :) :hehe

ranger
09-10-09, 01:33
μπορει να εχει πολυ λιγα χιλιομετρα αλλα κανεις δεν ειναι μεσα στον κινητηρα. και αν το παρεις και με το που το βαλεις πανω καρφωσει? η αν βγαλει καποιο προβλημα ποιος θα σε καλυψει?
εμπλεξες....
ίσως φίλε να μην έχει πειραχτεί το μοτέρ (συνήθως με τη στούκα σβήνει και δεν παθαίνει τίποτα). και ίσως αξίζει το ρίσκο (αν τα μεταφορικά δεν είναι τραγικά) γιατί έχει επιβεβαιωμένα λίγα χιλιόμετρα, και ίσως μπορεί να έρθει σαν ανταλλακτικό και η εξάτμιση (γιατί κανένας δεν ξέρει με σιγουριά ποια είναι η σωστή διάσταση...


πλεον ηρθα ελλαδα και οτι εφερα εφερα... :) :hehe ωχ ωχ ωχ.... σίγουρα έφερε πολλά!!!!!!!!!

MARMEL
09-10-09, 13:09
ειδες ρε? λαλακια που δε τη μετρησα γμτ...
θα ξεραμε σιγουρα επιτελους τι και πως.
δεν ειπα οτι δεν ειναι καλη περιπτωση...
για μενα δεν ειναι η σουπερ ευκαιρια. την σουπερ ευκαιρια δε την αφησα ποτε μου και σε τιποτα....

wastegate
09-10-09, 14:19
πανο κανα αγραφο για μενα θα παιξει ρε?

MARMEL
09-10-09, 17:28
και τι με περασες ρε? εμπορα η ηλεκτρολογο?
στο λεβιν σηκωσα τις μοκετες μπας και ειχε κανα καλουδι κει κατω απο ηταν ολο μαμα και μαμα εγκεφαλος...

wastegate
09-10-09, 18:02
Κ@ργιολοδιμοιρια εισαι!Θελω αγραφο σε λογικη τιμη ξερεις εσυ!

MARMEL
09-10-09, 19:37
το glanza που πηγα να αγορασω 2000ευρω ειχε greedy αγραφο πανω

wastegate
09-10-09, 20:30
greddy και αγραφος χλωμο!
Οταν ξανα πας ρε κοιτα τπτ μτχ καναν link g4 storm,aem,apexi power fc ξερεις εσυ!

MARMEL
09-10-09, 21:14
την επομενη που θα παω θα ψαχνω για σπιτι ρε...
εγκεφαλους θα κοιταω?

wastegate
09-10-09, 21:43
Μετακομιζεις μονιμα κατω??
Ενδιαμεσα απο τα σπιτια κοιτα και για κανα εγκαφαλο!

MARMEL
09-10-09, 22:14
μονιμα ξεμονιμα πρεπει να παρω σπιτι εκει κατω για να μη χασω την επιδοτηση που εχουμε εκει

by the way εκει κατω ετυχε και βρηκα τον.... μοτη πολυ γνωστος ως φτιαξιματακιας πολλων αλογων.
για τον 20v προτεινε ανεπιφυλακτα αγραφο motec. τον βαζει με 2000ευρω και αποδιδει λιγο πιο πανω απο 185 αλογα δυναμομετρημενα

JL_e10
10-10-09, 00:26
Αντε τι περιμενεις? Τσιμπα τον!!

wastegate
10-10-09, 00:28
Ειναι πολλλλα τα λεφτα!

MARMEL
10-10-09, 00:29
Αντε τι περιμενεις? Τσιμπα τον!!τωωωρααα?????????????????

MARMEL
10-10-09, 00:30
Ειναι πολλλλα τα λεφτα!εγγυημενη αποδοση αξιοπιστια ομως απο ανθρωπο που ασχολειται με minimum 300hp

αλλα ναι ειναι πολλα. αλλα και ο εγκεφαλος ειναι ακριβος

wastegate
10-10-09, 09:21
Σαν πρωτη φαση θελω να αγορασω εναν αγραφο και αν ειναι μτχ ακομα καλυτερα!

Χρηστος
10-10-09, 11:58
Σαν πρωτη φαση θελω να αγορασω εναν αγραφο και αν ειναι μτχ ακομα καλυτερα!

ο power fc μπαινει σε 20v μπιλ?παντως σε σταρλετ εχει σιγουρα ανταπτορα

wastegate
10-10-09, 16:52
Αυτοι οι εγκεφαλοι ειναι για συγκεκριμενα μοτερ δλδ δεν μπορεις να παρεις εναν οποιοδηποτε και με εναν ανταπτορα να τον βαλεις σε 20ν...
Ειναι για συγκεκριμενου τυπου μοτερ και δεν μπαινει αλλου!