PDA

Επιστροφή στο Forum : auris ipod


knapo
27-08-09, 14:56
Γεια σας παιδιά

Μήπως έχει κάποιος από εσάς εγκαταστήσει το ipod κιτ της toyota για το Auris?
Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν μπορώ να έχω πρόσβαση στα αλμπουμ μέσω των χειριστηρίων του ραδιο-cd.
Μήπως υπάρχει τρόπος να υπάρχει ο έλεγχος της συσκευής (browse φακέλων,τραγουδιών κτλ)ακόμη και όταν είναι συνδεμένη ?

1.6 PREMIUM MMT

ALIEN-3-
28-08-09, 17:22
κατι άσχετο από την ερώτηση σου. Το καλώδιο που σου βάλανε για να συνδέετε με το ipod είναι usb? μπορείς να συνδέσεις κάποιο flashaki εκεί?

knapo
31-08-09, 00:07
όχι δεν νομίζω ότι είναι usb. Είναι ειδικό καλώδιο του κιτ σε ipod connector

christos_m
01-09-09, 01:56
Καλησπέρα...
Οταν λες δεν έχεις πρόσβαση τι εννοείς; Δεν συγχρονίζει (αυτά θα το καταλάβεις γιατί η οθόνη του iPod αλλάζει και γράφει άλλα πράγματα απ'ότι συνήθως), ή συγχρονίζει αλλά δεν ακούς τίποτα.

Τρεις λοιπόν ερωτήσεις...

1) Ποιο iPod έχεις;
2) Του έχεις περάσει το τελευταίο firmware;
3) Τα τραγούδια πως τα έχεις οργανωμένα; Τα έχεις όλα χύμα ή τα έχεις βάλει σε λίστες (playlists) -ανάλογα με τον καλλιτέχνη ή το είδος της μουσικής-, μέσα από το iTunes στον υπολογιστή σου. Επίσης έχεις εγκατεστημένη την τελευταία έκδοση του iTunes;

Τέλος διάβασε το εγχειρίδιο του iPod kit

knapo
04-09-09, 15:34
Καλησπέρα...
Οταν λες δεν έχεις πρόσβαση τι εννοείς; Δεν συγχρονίζει (αυτά θα το καταλάβεις γιατί η οθόνη του iPod αλλάζει και γράφει άλλα πράγματα απ'ότι συνήθως), ή συγχρονίζει αλλά δεν ακούς τίποτα.

Τρεις λοιπόν ερωτήσεις...

1) Ποιο iPod έχεις;
2) Του έχεις περάσει το τελευταίο firmware;
3) Τα τραγούδια πως τα έχεις οργανωμένα; Τα έχεις όλα χύμα ή τα έχεις βάλει σε λίστες (playlists) -ανάλογα με τον καλλιτέχνη ή το είδος της μουσικής-, μέσα από το iTunes στον υπολογιστή σου. Επίσης έχεις εγκατεστημένη την τελευταία έκδοση του iTunes;

Τέλος διάβασε το εγχειρίδιο του iPod kit
Σε ευχαριστώ για την απάντηση

-ipod nano 4gen
-μόλις δημιούργησα playlists είχα πρόσβαση από τα χειριστήρια.Μήπως υπάρχει περιορισμός στον αριθμό που μπορώ να ελεγξω μέσω του ραδιο-cd ;
-τελευταίο firmware και έκδοση του itunes
-Τα τραγούδια είναι οργανωμένα σε άλμπουμ
-Συγχρονίζει κανονικά καθώς φαίνεται το λογότυπο της TOYOTA άλλα και ο τίτλος και το άλμπουμ του κομματιού

Και κάτι τελευταίο, υπάρχει τρόπος ώστε να μην απενεργοποιείται η δυνατότητα χειρισμού του ipod;

Σ' ευχαριστώ και πάλι

gvlisnas
11-09-09, 12:43
Φίλε,

επειδή το έχω και εγώ πρέπει να δημιουργήσεις playlists στο ipod. Μόνο αυτές αναγνωρίζει το radio-cd και παίζει. Όσες και να δημιουργήσεις θα της παίζει και μπορείς να μετακίνησε μεταξύ των playlists.

Δεν αναγνωρίζει δηλαδή albums ή αrtists από μόνο του. Λίγο σπάσιμο αυτό αλλά δουλεύει και το εξής. Παίρνεις το ipod και θέλεις να ακούσεις ένα album που δεν το έχεις σε playlist? Στο ipod πηγαινεις στο album και το βάζεις να παίζει το πρώτο κομμάτι (πατας και play) και μετά το καρφώνεις στο καλώδιο. Έτσι θα το παίξει όλο. Όταν τελειώσει 8α πάει στην πρώτη playlist που έχεις φτιάξει.