PDA

Επιστροφή στο Forum : Παραλαβή Καινούριου AURIS


NikiforosGT
28-06-09, 17:28
Καλησπέρα! κάνω αυτό το topic, γιατί ο αδερφός μου έτυχε να πάρει ένα RS octavia χρέπι και το έδωσε φτηνότερα από όσο το πήρε με το ζόρι μέσα σε μια week και τώρα το σκέφτεται να ξαναπάρει μεταχειρισμένο και θέλει καινούριο. Του αρέσει λοιπόν το νέο Auris στην έκδοση 1300cc και ρώτησε για να το πάρει. Δυστυχώς η απάντηση ήταν ότι δεν υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ εδώ καινούριο και θα έχουν τέλη Σεπτεμβρίου με τέλη Οκτωβρίου και αυτά όχι σίγουρα! λένε ότι λόγω της οικονομικής κρίσης δεν κρατάνε στοκ και έτσι πρέπει να παραλάβουν από έξω! ενώ για το suzuki swift του είπαν 12 μέρες! μίλησε και με τα κεντρικά της toyota και του είπαν τα ίδια! τους είπε ότι δεν έχει αμάξι και χρειάζεται άμεσα και γρήγορα όσο γίνεται και είπαν ότι δεν είναι εφικτό κάτι τέτοιο! και τους είπε ότι έτσι θα χάνουν πελάτες όμως! αν είναι δυνατόν δλδ τώρα δεν υπάρχει κάπου να το πάρει σύντομα? ξέρει κανείς τίποτα? όχι για μεταχειρισμένο έστω και λίγο, μόνο καινούριο θέλει.

GMASTER6
28-06-09, 17:39
Οντως και αλλες εταιριες δεν εχουν στοκ αυτον τον καιρο δεν ειναι μονο η toyota,και ο λογος ειναι αυτος ακριβως που ειπες...αν και τωρα με τη μειωση τιμων,που αυξηθηκαν λιγο οι πωλησεις θα επρεπε να φροντισουν να υπαρχουν περισσοτερα κομματια διαθεσιμα.Μηπως ο αδερφος σου το ζηταει σε συγκεκριμμενο χρωμα και δεν υπαρχει διαθεσιμο η δεν θα εχουν καθολου auris μεχρι τελη σεπτεμβρη?!?!?!Μου φαινεται λιγο τραβηγμενο αυτο να μην εχουν κανενα διαθεσιμο αμαξι εστω και σε διαστημα μερων-εβδομαδων...

NikiforosGT
28-06-09, 17:47
Το μόνο που ζητάει ειναι το 1300cc, και δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ!!! και του είπαν ότι ίσως να τα έχουν τότε και αυτό όχι 100% σίγουρο! πάντως έχουν σε 1600 αλλά τα χρήματα είναι πολλά παραπάνω και δεν θέλει με τίποτα 1600. Εκτός αν το αφήσουν στην άλλη τιμή :Pppp Πάντως με κάποιον γνωστό μου που μίλαγα μου είπε ότι πριν 1 week πήρε το Auris 1600cc και με full extra του πήγε 18.000 ευρώ.

mpesikos
28-06-09, 18:07
πεστου να παρει το swift sport με τα ρεκαρο κ να τους γραψει στα τετοια του..
εγω παντος εννοειται οτι αυτο θα επερνα!!

NikiforosGT
28-06-09, 18:16
ωραίο είναι, αλλά αν τα δεις και τα 2 απο κοντά καμία σχέση! και επειδή θέλει και χώρους το auris είναι άλλη κλάση δεν έχει σχέση με το swift, δες και στα 2 τα πορτ μπαγκαζ και θα καταλάβεις, αλλά θέλει και γιαπωνέζικο, οπότε μάλλον για swift θα πάει που θα το έχει σε 12 εργάσιμες μέρες από την παραγγελία. Αυτό με την Toyota είναι άκρως απαράδεχτο για μένα πάντως!

toyota mania
28-06-09, 18:39
Τα καλα τα πραγματα θελουν θυσιες.Παντος καμια σχεση τα αυτοκινητα.
Δηλαδη ποια ειναι η χρηματικη διαφορα αναμεσα σε 13αρι, 16αρι auris και swift

NikiforosGT
28-06-09, 18:48
δεν ξέρω το swift είναι ποιο φτηνό, αλλά τώρα δεν είναι το θέμα τα χρήματα με το swift και το Auris 1.33 αλλά ο χρόνος παράδοσης, το 1ο λένε 12 μερες και οι άλλοι μήνες!!! και το χειρότερο ότι δεν θα το έχει τώρα το Καλοκαίρι!!! ε δεν λέει!!! τα 1600 πάνε πολλά παραπάνω. Aν το swft πχ έχει 13000 ευρώ (κάπου εκεί) και το auris 1600 έχει 18000, είναι αρκετά παραπάνω, βάλε μετά και παραπάνω βενζίνες, ασφάλειες και τέλη, γιαυτό δεν το θέλει.

nikcarina
28-06-09, 20:48
Πριν απο δυο εβδομαδες παραγγειλαμε για τον αδερφο της κοπελας μου το Auris 1.6 και μας ειπαν οτι κανει περιπου 40 μερες η παραδοση του με τελικη τιμη 17.250...

NikiforosGT
28-06-09, 21:19
όπως είπα παραπάνω το 1600 το έχουν, το 1300 δεν έχουν καθόλου!

Fanis
29-06-09, 11:10
μιλησα τωρα με πασπαλιαρη και 17 σεπτεβριου θα εχουν το AURIS 1.3 UNIQUE και το φτηνο 21/09

επισης 21 οκτωβριου θα εχουν το Αvensis ετοιμοποαραδοτο.

αλλα λογω πολλων παραγγελιων μαλλον θα τελειωσει το stock που θα ερθει αν δεν γινει γρηγορα η παραγγελια.

ενα τελευταιο ειναι οτι θα υπαρχει συνεχεις ενημερωση απο εμας για οποιαδηποτε διαθεσιμοτητα σε κομματια - εκδοσεις -και χρωματα.

sotoskap
29-06-09, 12:33
Εμεις έχουμε στο μαγαζί ενα τελευταίο (προαγορά) AURIS 1.33 UNIQUE σε μαυρο χρώμα.


Υ.Γ : Και τα AVENSIS (προαγορά 4-5 κομματια μαυρα) ερχονται τέλη Ιουλίου.

NikiforosGT
29-06-09, 19:15
Πριν από λίγο πήγα με τον αδερφό μου και παράγγειλε το Auris αυτό το Unique πως λέγεται και όντως εκεί μέσα Σεπτεμβρίου με τέλη ίσως και νωρίτερα θα το έχουν. :)))))))) Τουλάχιστον θα έχουμε κάτι να χαρούμε για την στεναχώρια που θα φάμε όταν τελειώσουν οι διακοπές!

Janakas
29-06-09, 20:10
Πριν από λίγο πήγα με τον αδερφό μου και παράγγειλε το Auris αυτό το Unique πως λέγεται και όντως εκεί μέσα Σεπτεμβρίου με τέλη ίσως και νωρίτερα θα το έχουν. :)))))))) Τουλάχιστον θα έχουμε κάτι να χαρούμε για την στεναχώρια που θα φάμε όταν τελειώσουν οι διακοπές!

Με το καλο να το παρετε Νικηφορε!!! Μεγαλη κουβεντα αυτ που ειπες.. για να δουμε τι θα γινει...

ManOSs
29-06-09, 23:44
Πριν απο δυο εβδομαδες παραγγειλαμε για τον αδερφο της κοπελας μου το Auris 1.6 και μας ειπαν οτι κανει περιπου 40 μερες η παραδοση του με τελικη τιμη 17.250...


Για ποια έκδοση μιλάς;

Στις αρχές του Ιουνίου για την έκδοση 1,6 5d Unique 132ps, η αντιπροσωπεία στην Πάτρα μου είπε σε μαύρο και γκρι θα το είχα τελη Ιουνίου, σε ασημί αρχές Ιουλίου, ενώ εγώ είπα να περιμένω λίγο για το ασημί της πλατίνας γύρω στις 24/7 ίσως και νωρίτερα.