PDA

Επιστροφή στο Forum : Mazda rx8 cosmo vs Corolla T sport αγνώστων στοιχείων


Dr.Saimon
14-05-09, 19:27
http://www.youtube.com/watch?v=lXaLyjUnjYk

εδω ειναι και το βιντεακι τα πολλα λογια ειναι φτωχια...ακουω σχολια!

th@nos
14-05-09, 19:33
Και χαιρονται?Αν ειναι οντως το κοσμο τοτε σταθηκε πολυ καλα το ts.Παντως προσφατα που οδηγησα ενα rx8 το απλο με τα 192 δεν ξετρελαθηκα κιολας.Παει καλα αλλα ενταξει.

PANOS COROLLA E11
14-05-09, 20:31
Καλα θα τρελαθω δεν γινονται τα πραγματα αυτα μπορει να μου πει καποιος γιατι να ειναι τοσο ψωφια τα rx-8 ανοιξα με ενα 192 ρεπριζ ρολαριστες 2ες με 70 χλμ και εφαγε 1 αμαξι και κατι ψιλα. Τωρα αν και ενα ts ή ενα 20v ειχε 231 αλογα που εχει το cosmo...............το cosmo θα ηταν για πεταμα. Ρε ΤΟΥΤΑ λεμε..................

kosmas
14-05-09, 20:39
http://www.youtube.com/watch?v=lXaLyjUnjYk

εδω ειναι και το βιντεακι τα πολλα λογια ειναι φτωχια...ακουω σχολια!

Το συγκεκριμενο , απ'οτι λενε στο dragster.gr, ειναι cοsmo με αλλαγμενη εξατμιση το οποιο λενε πηγαινει πολυ καλα...και το corolla εχει βγαλμενο καταλυτη (το οποιο μπορω να πω οχι δεν βοηθαει αλλα κοβει κιολας) και φιλτρο

Dr.Saimon
14-05-09, 21:17
φορουσε και εγκεφαλο το ρχ8 μολις εμαθα!!!!

TOLIS EE80
14-05-09, 22:09
το ενα ειναι 1300 και το αλλο 1800....

Black Pearl
14-05-09, 22:39
Καλα θα τρελαθω δεν γινονται τα πραγματα αυτα μπορει να μου πει καποιος γιατι να ειναι τοσο ψωφια τα rx-8 ανοιξα με ενα 192 ρεπριζ ρολαριστες 2ες με 70 χλμ και εφαγε 1 αμαξι και κατι ψιλα. Τωρα αν και ενα ts ή ενα 20v ειχε 231 αλογα που εχει το cosmo...............το cosmo θα ηταν για πεταμα. Ρε ΤΟΥΤΑ λεμε..................

Απ οτι φανηκε δε χρειαστικε να εχει 231 αλογα το Corollaki. Και με τα 192 απ οτι φανηκε δικασε παλι αυτο το αμαξι!!!

Ποσο διαμαντι μπορει να ειναι αυτη η μηχανη του ts??? Μακραν η καλυτερη που εβγαλε η Toyota προσφατα.

mpesikos
14-05-09, 23:18
παιδες η ts ειναι πισω απο το cosmo ποσο μαλλον απο αυτο που απο οτι ειπαν τα παιδια φοραει κ εγκεφαλο μην πιανεστε απο ενα video λοιπον!η ts του βιντεο δεν παιζει να ειναι κ τοσο μαμα..
γνωμη μου.

ρε συ Dr.Saimon ερηξα λιγο δηαβασμα εκει μεσα k το σιμπερασμα που εβγαλα κ συγνωμη αν κανω λαθος ειναι οτι στα πατηματα που αναφεροντε ειναι η δηκια σου corolla που πλεον δεν ειναι μαμα..

kosmas
14-05-09, 23:55
παιδες η ts ειναι πισω απο το cosmo ποσο μαλλον απο αυτο που απο οτι ειπαν τα παιδια φοραει κ εγκεφαλο μην πιανεστε απο ενα video λοιπον!η ts του βιντεο δεν παιζει να ειναι κ τοσο μαμα..
γνωμη μου.

Παντος οταν ημουν μαμα...με ενα φιλτρο Κ/Ν πανελ...ενα cosmo δεν μπορουσε να μου φυγει

το ενα ειναι 1300 και το αλλο 1800....

Ναι... ενα 1300 που καιει οσο ενα 5000 βενζινη και οσο δυο ferrari λαδια

Dr.Saimon
15-05-09, 02:09
ρε συ Dr.Saimon ερηξα λιγο δηαβασμα εκει μεσα k το σιμπερασμα που εβγαλα κ συγνωμη αν κανω λαθος ειναι οτι στα πατηματα που αναφεροντε ειναι η δηκια σου corolla που πλεον δεν ειναι μαμα..

ναι βεβαια....καταλυτης μεσαιο δεν υπαρχουν και υπαρχη φιλτρο στον παπα!
αυτα......

mpesikos
15-05-09, 02:21
Εκκεντρα 2ου σταδιου...μπιελες maxi light....πιστονια με 12,3 συμπιεση....βολαν.....βαλβιδες και ελατηρια βαλβιδων και φιλτρο στον παπα.

εσυ τα εχεις γραψει..

Dr.Saimon
15-05-09, 02:37
Εκκεντρα 2ου σταδιου...μπιελες maxi light....πιστονια με 12,3 συμπιεση....βολαν.....βαλβιδες και ελατηρια βαλβιδων και φιλτρο στον παπα.

εσυ τα εχεις γραψει..

ασχετο.....αυτα οι εκτος toyota δεν τα ξερουν και δεν θα τα μαθουν......οπως και το ρχ8 που εβαλε προγραμμα για να πατηση μαζι μου και φυσικα δεν το ξερα!!!!!!!

mpesikos
15-05-09, 02:41
ασχετο.....αυτα οι εκτος toyota δεν τα ξερουν......οπως και το ρχ8 που εβαλε προγραμμα για να πατηση μαζι μου!!!!!!!
κ καλα κανεις κ δεν τους τα λες αλλα το θεμα ειναι να μην κοροιδευομαστε κ μεταξυ μας.

Dr.Saimon
15-05-09, 02:44
δεν νομιζω οτι κοροιδευομαστε μεταξυ μας.......γραμενα τα εχω ολα.....δεν κρυβω κατι.....απλα νομιζα οτι ξερατε τη φοραω μιας και το ειχα γραψει.....τες πα......λεπτομεριες.....

corollapatra
15-05-09, 10:55
δεν νομιζω οτι κοροιδευομαστε μεταξυ μας.......
Και αφού δεν κοροϊδευόμαστε, το "Corolla T sport αγνώστων στοιχείων (http://www.corollaclub.com/forums/showthread.php?p=344151#post344151)" που κολλάει τότε; Για πες μας να καταλάβουμε...

pavlosTS
15-05-09, 11:23
Γενικά εγώ είμαι υπέρ όταν ανοίγουμε με κάποιον να λέμε τι φοράμε. Έχω φάει κάτι καρότσες απο "μαμά" ibiza fr...
και δεν καταλαβαίνω τί κερδίζει κάποιος κρύβοντας το τί φοράει το αμάξι

Dr.Saimon
15-05-09, 11:36
Και αφού δεν κοροϊδευόμαστε, το "Corolla T sport αγνώστων στοιχείων (http://www.corollaclub.com/forums/showthread.php?p=344151#post344151)" που κολλάει τότε; Για πες μας να καταλάβουμε...

καταλαβενεις νομιζω το αστειο της υποθεσης......στον τιτλο λεει αγνωστων στοιχειων και μεσα με την βοηθεια του μπεσικου γραφω τη εχει το αμαξι!!!!

νομιζεις οτι ειμαι τοσο χαζος????
αν ημουνα δεν θα ελεγα τη φοραω σε αλλο τοπικ!
θα το αφηνα κρυφο!

Γενικά εγώ είμαι υπέρ όταν ανοίγουμε με κάποιον να λέμε τι φοράμε. Έχω φάει κάτι καρότσες απο "μαμά" ibiza fr...
και δεν καταλαβαίνω τί κερδίζει κάποιος κρύβοντας το τί φοράει το αμάξι

να σου πω κατι....δεν κερδιζεις τιποτα αν το λες αλλα ουτε αν δεν τα λες....εγω προτιμω στους εξω απο εδω να μην λεω.....

απλα σκεψου οτι ολα τα σαξοραλλα η θα ειναι μαμα η θα εινα φ-ε!
ολα τα φρ και κουπρα μαμα θα ειναι......

αλλα ο μπαμπας τους ειναι ο γκοτζιλα....αυτο δεν λενε!!!!!!

εγω μπαμπα γκοτζιλα δεν εχω ακομα!

Pantelis
15-05-09, 12:09
το θεμα ειναι οτι κανεις το ιδιο με αυτο που κραζεις.....χασεσ κερδισεις το ιδιο ειναι εσυ ταμαξι σου να χαιρεσαι και τα υπολοιπα ακου τα βερεσε...

corollapatra
15-05-09, 13:11
καταλαβενεις νομιζω το αστειο της υποθεσης......
Δε ξέρω για τους άλλους, αλλά εγώ δε γέλασα και τόσο...

Dr.Saimon
15-05-09, 16:09
παιδια συγνωμη...απλα το θεμα κοντρα ισως να το βλεπω καπως αλλιως!

kokovios
15-05-09, 19:13
καταλαβενεις νομιζω το αστειο της υποθεσης......στον τιτλο λεει αγνωστων στοιχειων και μεσα με την βοηθεια του μπεσικου γραφω τη εχει το αμαξι!!!!

νομιζεις οτι ειμαι τοσο χαζος????
αν ημουνα δεν θα ελεγα τη φοραω σε αλλο τοπικ!
θα το αφηνα κρυφο!



να σου πω κατι....δεν κερδιζεις τιποτα αν το λες αλλα ουτε αν δεν τα λες....εγω προτιμω στους εξω απο εδω να μην λεω.....

απλα σκεψου οτι ολα τα σαξοραλλα η θα ειναι μαμα η θα εινα φ-ε!
ολα τα φρ και κουπρα μαμα θα ειναι......

αλλα ο μπαμπας τους ειναι ο γκοτζιλα....αυτο δεν λενε!!!!!!

εγω μπαμπα γκοτζιλα δεν εχω ακομα!
εγω παντος συμφνωνω μαζι σου εχεις απολυτο δικιο!!!.....ναι ναι ολα μαμα ειναι!!!!

Vavvas
15-05-09, 20:33
Κι εγω πιστευω οτι η κοντρα γινεται για να βγαλει ο καθενας ασφαλη συμπερασματα για το αμαξι του και γι'αυτο πρεπει να λεμε την αληθεια.
Βεβαια αν καταλαβεις οτι ο αντιπαλος λεει μουφες τοτε λες κι εσυ το ιδιο π.χ. χτες στη μεγαλη ευθεια απο κερατεα ημουν με τερμα γκαζι ειχα φτασει 190 και με περασε ενα corolla στρογγυλοφαναρο με μια εξατμισαρα σαν impreza. Σκεφτομουν λοιπον να τον ρωτησω ποσα αλογα ειναι αλλα δεν το εκανα. Αν λοιπον μου ελεγε 'μαμα ειμαι μωρε μια εξατμιση φοραω' τοτε θα του ελεγα κι εγω 13αρι ειμαι 86 αλογα :wink: !!!

Glanzaboy
16-05-09, 15:38
μπραβο στο TS παιδες....η γνωμη μου για το rx8 απο την 1η στιγμη που βγηκε ηταν οτι δεν ειναι επαξιο των αλογων του για το θεμα κοντρα, το αμαξι με το στησιμο που εχει και την κατανομη βαρους ειναι η χαρα της παντας και του drift χωρις να εισαι ο orido...οπως και να εχει η νικη ειναι νικη