PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεμβράνες 3Μ


slobs
11-05-09, 21:06
Καλησπέρα φίλοι του Club!!!

Μπορείτε να μου πείτε γιατί η Toyota και συγκεκριμένα ο Πασπαλιάρης στην Λ. Αθηνών χρεώνει την τοποθέτηση 485€ και σε μαγαζί στην αγορά τις βρήκα 190€?
Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος που είναι τόσο ακριβά?

Ευχαριστώ!!!

christos_m
11-05-09, 22:51
Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος που είναι τόσο ακριβά?

Ευχαριστώ!!!

Καλησπέρα επίσης...

Δεν θα βρεις καμιά απάντηση στο ερώτημά σου.

Απλά χρεώνουν τόσο και όποιος τσιμπήσει.

antonios7
12-05-09, 17:16
μπα; δεν ήξερα οτι οι αντιπροσωπείες βάζουν και μεμβράνες...
προφανώς χρεώνουν όπως χρεώνουν τα kayaba, που έξω τα βρίσκεις στη μισή τιμή...

nuntius
12-05-09, 17:18
Και όχι μόνο χρεώνουν ό,τι ναναι αλλά τις βάζουν και χάλια! Πρώτον, γιατί να πας Πασπαλιάρη και δεύτερον γιατί να βάλεις 3Μ; Υπάρχουν καλύτερες, λεπτότερες, με περισσότερες αποχρώσεις και πάλι εφ'όρου ζωής εγγύηση...ονόματα δε λέμε μάρκες δε θίγουμε!!!!

endurasKE-30
12-05-09, 18:25
Φιλε μου ευλογο το ερωτημα σου.
Οι αντιπροσωπιες οι ιδιες δεν τοποθετουν μεμβρανες αλλα συνεργάζονται με καταστηματα μεμβρανων!
Κανουν δλδ τον μεσαζοντα και ο μεσαζοντας ειτε διακεινει πατατες ειτε γαλα ειτε μεμβρανες πρεπει να εχει κερδος.

Stetas
12-05-09, 20:27
Η μπορεί η ιδια η αντιπροσωπία να τις πουλάει και να εχει συνεργάζομενο κατάστημα για τοποθέτηση μόνο.
Ο φίλος sakis1986 (http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=9164) τις τοποθέτησε περί τα 170 ευρώ αποσο ξέρω στο ίδιο αμάξι.

johnny_28
13-05-09, 20:07
Απαντες οι εταιριες αυτοκινητων εχουν αλλα καταστηματα που συνεργαζονται με μεβρανες.Και εγω συμνφωνω με τον φιλο τον cristo,οποιοσ τσιμπησειιιι.

JL_e10
14-05-09, 01:32
Φιλε μου αν εισαι κοντα Νικαια-Κορυδαλλο, μπορω να ρωτησω εκει που περασα εγω τις δικες μου (σε Corolla ee101 βεβαια). Μου χε παρει γυρω στα 200 ευρω.

sotosgh
14-05-09, 16:51
Εχω περάσει και εγω μεβράνες στην 101 μου τελείως μαύρες και το ποσό που πλήρωσα ήτανε 180 ευρω τώρα αν θέλεις να τις πληρώσεις βαπορίσιες πήγαινε στον κάθε Πασπαλιάρη η όπως λέγετε η εκάστοτε μεσάζοντες που τα αρπάζουν.

Black Pearl
14-05-09, 16:56
Εχω περάσει και εγω μεβράνες στην 101 μου τελείως μαύρες και το ποσό που πλήρωσα ήτανε 180 ευρω τώρα αν θέλεις να τις πληρώσεις βαπορίσιες πήγαινε στον κάθε Πασπαλιάρη η όπως λέγετε η εκάστοτε μεσάζοντες που τα αρπάζουν.

Δεν ειχες καποιο προβλημα με την νομοθεσια??? Θα παω και γω για μεμβρανες συντομα και σκοπευω να βαλω του δευτερου σταδιου-τονου...δε θελω ομως να χω καποιο προβλημα με νομοθετικα θεματα.

slobs
14-05-09, 23:18
Παιδιά σιγά μην πήγαινα στον Πασπαλιάρη, απλά το θεώρησα τρελό και είπα να μάθω το λόγο γιατί εγώ εξήγηση δεν μπορώ να δώσω. Αλλά απ΄ότι κατάλαβα κανένας μας δεν μπορεί να δώσει....
Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση ... το site με έχει σώσει!!!!

και τέλος έτσι για την ιστορία βρήκα μεμβράνες με 190€!!!

sakis1986
14-05-09, 23:51
εγω παιδια 170 ευρω τις εβαλα

JL_e10
15-05-09, 01:46
Δεν ειχες καποιο προβλημα με την νομοθεσια??? Θα παω και γω για μεμβρανες συντομα και σκοπευω να βαλω του δευτερου σταδιου-τονου...δε θελω ομως να χω καποιο προβλημα με νομοθετικα θεματα.

Κοιτα, το θεμα με τους "νομιμους" τονους ειναι λιγο σχετικο γιατι αν ο μπατσος θελει να σε γραψει θα σε γραψει. Εκτος κι αν ξηλωσεις τις μπροστινες μεμβρανες και την γλυτωσεις. Απο κει και περα εγω εχω βαλει τις μεμβρανες της Llumar στην αποχρωση Alulight (καπως ετσι λεγονται αν θυμαμαι καλα, θα ψαξω το χαρτι και θα σου απαντησω αυριο), το οποιο ειναι σε μια μεση φαση και -απ οσο μου χουν πει τα υπολοιπα μελη που το οδηγουν- δεν τους εχει τυχει θεμα με τα οργανα της ταξης.

slobs
25-05-09, 21:59
Εγώ έβαλα τις πιο απαλές μεμβράνες γιατι θέλω να βλέπω το βράδυ που παρκάρω. Επίσης μου δώσανε κάποια δικαιολογητικά για την νομιμότητα και την εγγύηση.
Τώρα είναι στη δική σου κρίση τη μεμβράνεε θα βάλεις!! Πάντως πρόσφατα έκανα ταξίδη και είδα διαφορα και στον κληματιμσό και στην ακτινοβολία του ήλιου.

Have Fun!!!

ανδρεας
25-05-09, 23:35
εγω παιδια εβαλα φιμε πριν 5μερεσ καπου στη λιοσιων με 140ε τα μεσσαια,3Μ και ολα τα απαραιτητα δικαιολογητικα για κτεο κλπ

agapiou
26-05-09, 02:20
Καλημερα.Εγω εβαλα σε 5θυρο Ε12 F/l 220 ευρω με εγγυηση εφ'ορου ζωης και χαρτι για κτεο.Εβαλα το πιο σκοτεινο της llumar.Ο υπαλληλος περνουσε εκεινη την ωρα που το πηγα σ'ενα αλλο αμαξι και μ'αρεσε.Με 'δειξε και το πιο ανοιχτο αλλα ηταν σαν μην ειχε.Βεβαια τα βραδια κατεβαζω τα παραθυρα για να βλεπω καλυτερα στο παρκαρισμα.Δεν ειναι ομως πισσα μαυρο.Οπως και να 'χει,το αμαξι εγινε κουκλα!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

MARMEL
26-05-09, 09:35
εγω παιδια εβαλα φιμε πριν 5μερεσ καπου στη λιοσιων με 140ε τα μεσσαια,3Μ και ολα τα απαραιτητα δικαιολογητικα για κτεο κλπκαι γιατι δε λες που στη λιοσιων?
καλο ειναι να το ξερει ο κοσμος...

corollapatra
26-05-09, 09:45
Καλημερα.Εγω εβαλα σε 5θυρο Ε12 F/l 220 ευρω με εγγυηση εφ'ορου ζωης και χαρτι για κτεο.Εβαλα το πιο σκοτεινο της llumar.
220 ευρώ; Πολλά σου πηρε...

giorgisrog
26-05-09, 11:03
καλημερα παιδια,επειδη εχω ψαξει πολυ το θεμα με τις μεμβρανες και τη νομοθεσια τους,θελω απλα να σας πω οτι τα χαρτια που διδουν οι εταιριες ειναι απλα εγγυησεις για τους πελατες. οχι για την αστυνομια.απο φιλο που εχω στη τροχαια ξερω πως πρωτον ειναι καθαρα στη κριση του να σε γραψει η οχι και δευτερον πρεπει απο τα μπροστινα παραθυρα να φαινεται ξεκαθαρα ο οδηγος.τα πισω δεν ενοχλουν κανεναν.και οσο για το κτεο..ιδιωτικα ειναι και μας βολευουν ολους!:mrgreen:

agapiou
26-05-09, 11:58
220 ευρώ; Πολλά σου πηρε...

Καλημερα.H llumar εχει μια στανταρ τιμη,αναλογα με το αμαξι (ποσες πορτες δηλαδη).Δε με ενδιεφερε τι εταιρια θα βαλω μιας και ολες την ιδια δουλεια κανουν.Απλα η llumar ηταν κοντα στο σπιτι μου.Γνωστος μου εβαλε καπου στην υμηττου 150 ευρω,αλλα χωρις χαρτι και χωρις εγγυηση :question:question

corollapatra
26-05-09, 12:20
Μα και εγώ llumar φοράω στο δικο μου Ε12 5d το δεύτερο στάδιο, και είχα πληρώσει 155 € (πάνε κάνα-δυο χρόνια βέβαια). Γενικά όμως δεν έχω ακούσει τιμές πάνω από 190 € για τα 5d. Πριν από λίγες ημέρες πήρα τιμή από το συνεργαζόμενο κατάστημά μας, την TRIM στην Πάτρα, 168 € για το Renault Modus που πριν από λίγο καιρό αγόρασα και θέλω να βάλω και σε αυτό...

agapiou
26-05-09, 12:45
Εγω νομιζω δε πρεπει να εκλεισα χρονο που τα εχω.Εχουν ανεβει η τιμες.Δε πειραζει.
Υ.Γ. : αν και off topic σημερα θα παραλαβω απο το epigrafix 2 μπλουζιτσες του club!!!!!!!!!Στη Δραμα θα τις φοραω συνεχεια!(πηρα 2, οποτε αμα χαλασει η μια,να εχω καβατζα την αλλη!!).Θα μας κανω τρελη διαφημιση!!!!!!!!!!!!!

manoliske30
26-05-09, 12:55
Καλημερα το μαγαζι που αναφερθηκε και ειναι στην Λιοσιων που ακριβως ειναι για πειτε οσοι εχουν παει γνωμες τιμες τι μαρκα μεβρανες και αν υπαρχει και κανενα τηλεφωνο επικοινωνιας :call και πως ειναι ο τυπος στην τοποθετηση απο εργασια..

ανδρεας
26-05-09, 13:53
ειναι Αγ.Κωνσταντινου 223 αλλα πρεπει να επιβεβαιωσω...εβαλε πρωτα ο ξαδερφοσ μου σε ενα audi a4 dtm και μου τον συστησε!πηγα μιλημενοσ και γω!αποτο τηλ. μου ειπε 150ε αλλα μου ζητησε τελικα 140ε!το χαρτι που λεω για το κτεο ειναι απο την εταιρια 3Μ γερμανιασ!μου ειπε οτι δεν εχω κανενα προβλημα για κτεο!βεβαια παρπριζ δεν εβαλα και ειναι το μεσσαιο οχι το καταμαυρο!αν θελετε περισσοτερα πειτε μου να φερω τα χαρτια να δω

manoliske30
26-05-09, 14:10
Αντρεα να σαι καλα εχω συγγενεις στα πατησια και οταν καταιβαινω αθηνα παω και με φιλοξενουν .Εδω θεσσαλονικη ειναι λιγο δυσκολο να βρεις καποιον να τοποθετει μεμβρανες 3Μ αν δεν κανω λαθως εχουν εγγυηση εφορου ζωης .Στην τοποθετηση αφαιρει ταπετσαριες πλαστικα γαι να τποποθετησει στα πλευρικα τζαμια? αν μπορεις βαλε και με φωτο να δουμε πως φαινονται οι μεμβρανες στο δικο σου.

ανδρεας
26-05-09, 14:16
βασικα ειμαι τριπορτοσ και δεν χρειαστηκε να πειραξει τπτ περα απο την εταζερα....δεν ξερω αν αλλαζει κατι στα 5πορτα αλλα δν πιστευω!εγω χωρισ να ειμαι ειδικοσ ειμαι πολυ ευχαριστημενοσ απο τη δουλεια του!η εγγυηση ειναι εφ'ορου ζωησ αρα οτι προβλημα στο φτιαχνει!θα προσπαθησω να ανεβασω φωτο σημερα η αυριο

Scorpion
26-05-09, 16:00
Δεν ξερω αν σε βοηθαω αλλα υπαρχει καταστημα στη Θεσσαλονικη που τοποθετει αρκετες φιρμες μεμβρανων οσο γνωριζω (Lummar,Dartsfilmz,3M) και δινει εγγυηση εφ'ορου ζωης.Καλη δουλεια και καλες τιμες.

manoliske30
26-05-09, 16:40
Aντρεα η αγιουκωνσταντινου που κοντα ειναι προς πατησια? .Φιλε scorpion το μαγαζι που αναφερεις στην θεσσαλονικη που ακριβως βρισκεται?

Scorpion
26-05-09, 16:53
Ειναι η Αuto Glass Service απο οτι ξερω εχει τρια μαγαζια ενα στη Νεαπολη,ενα στη Μοναστηριου και ενα Ανατολικα στην Εγνατια στο υψος της Μποτσαρη κοντα.Εκει τοποθετησα και εγω τα δικα μου φιμε με εγγυηση εφ'ορου ζωης.
Παρε και το site http://www.autoglass.gr/

ανδρεας
26-05-09, 19:14
δεν ξερω να σου πω....να σου εξηγησω πωσ πηγα και ρωτα την οικογενεια που μενει εκει!βγηκα απο κηφισο προ λιοσιων και εκανα αμεσωσ δεξια..το εκοψα ολο ευθεια και το βρηκα στο δεξι μου χερι!στη συνεχεια του δρομου αυτου και δεξια βγαινεισ σταθμο λαρισσησ!ελπιζω να βοηθησα

ALIEN-3-
27-05-09, 01:20
Βάλτα εκεί που τα βρήκες φτηνά και άσε τον Πασπαλιάρη να λούζετε

LITHOGRAFOS2002
01-06-09, 16:35
καλησπερα. ρωτησα αντιπρωσοπεια της γλυφαδας για φιμε. μου ειπα καποια γνωστη μαρκα οχι 3μ παντως με εγγυηση εφορου ζωης . τιμη αντιπρωσωπειας τηνν οποια οταν την κλουσα ειπα δει ειναι δυνατον.205 ευρω για 4 πλαινα παραθυρα τα 2 μικρα τα τριγωνικα και το πισω παμπριζ.και το βασικοτερο μιλαμε για 5θυρη εκδοση οπου η τοποθετηση γινετε στην αντιπροσωπια και χωρις να λυσουν τιποτα ουτε ταπετσαριες να βγαλουν ουτε τιποτα. τποθετηση κατευθειαν πανω.περρισοτερα οταν παω να τα βαλω

corollapatra
02-06-09, 08:46
Για τιμή αντιπροσωπείας, μια χαρά είναι...