PDA

Επιστροφή στο Forum : Είμαι νέος στο auris club.....


antonis TRD
08-05-09, 14:04
καλησπέρα παιδιά... τι κάνετε...?? είμαι νέος εδώ. και δεν ξέρω και πολλά και θα ήθελα την βοήθεια σας......!!!! και φυσικά τι έχω.....ένα AURIS 1.6 που το πήρα πριν δυο μήνες... και όπως καταλαβαίνετε θέλω να το φτιάξω λιγάκι...!!!! ελπίζω να μου πείτε καλές προτάσεις..!!!

Lynx
08-05-09, 14:24
Αντώνη, καλώς ήρθες στην παρέα του club. Να είσαι σίγουρος ότι εδώ θα μάθεις ότι χρειάζεσαι για το αμάξι σου. Καλή διαμονή.

th@nos
08-05-09, 14:35
Καλως ηρθες και καλη διαμονη.Πρεπει να γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες.Ριξε μια ματια τους κανονες λειτουργιας του φορουμ;-)

corollapatra
08-05-09, 14:36
Γεια σου φίλε Αντώνη, καλως ήρθες. Θα σε παρακαλέσω μόνο να μην γράφεις με λατινικούς χαρακτηρες.

Stetas
08-05-09, 15:43
Καλοσόρισες φίλε μου στην παρέα μας.

Alex-poli
08-05-09, 17:28
Καλως ήρθες στην παρέα μας και καλή διαμονή...:hi

Japanese
08-05-09, 18:05
Καλώς όρισες φίλος και καλούς δρόμους να έχεις :)

Janakas
08-05-09, 18:09
Καλως μας ηρθες φιλε! Ο,τι χρειαστεις εισαι στο καταλληλοτερο μερος!

Καλη διαμονη και καλο ψαξιμο στο φορουμ μας!

Να το χαιρεσαι και καλα χιλιομετρα!

diafanh-psyxh
08-05-09, 20:26
καλώς ήρθες στην παρεα μας φίλε μου

nipponpower
08-05-09, 20:55
Καλως ηρθες Αντωνη.
Και εγω το Auris το 1.6 εχω. Τις μονες βελτιωσεις μου του εχω κανει, δεν μπορεις να κανεις και πολλες αν δεν θελεις να χασεις την εγγυηση, ειναι :

1)Τοποθετηση BMC πανελ φιλτρου στο εργοστασιακο φιλτροκουτι και καταργηση του μαλακου μερους του σωληνα ο οποιος με την σειρα του καταληγει στο πλαστικο σωληνα που συνδεεται με το φιλτροκουτι.

2)Τοποθετηση τελικου εξατμισης της Remus

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις καποιο αλλο κιτ εισαγωγης αερα της προτιμησης σου -φιλτροχωανη,βαρελακι,μανιταρι κτλ αρκει να μην σου αναβει το chech engine- και με την προυποθεση οτι θα εχει υποδοχη για τον αισθητηρα αερα.

Επισης μπορεις να διαλεξεις αναμεσα σε επωνυμο ή μη τελικο εξατμισης.

Εγω προσωπικα μεχρι εκει το εχω ψαξει το θεμα μηχανικη βελτιωση λογω εγγυησης αλλα και value for money.

doggie
08-03-11, 19:44
Καλησπέρα παιδιά ειμαι και εγώ νέος στο φόρουμ και είμαι πολύ κοντά στο να πάρω το νέο Auris απλά θα ήθελα να ξέρω τι να προσέξω!τα τελευταία χρόνια ιάπωνα έχω πάλι αλλά άλλης μάρκας και είμαι κατευχαριστημένος απο μηχανικής άποψης τα πλάστικα έχουν θέμα αλλά ήξερα τι έπαιρνα το ίδιο ισχύει και εδώ;ευχαριστώ για τισ όποιεσ απαντήσεις!!!!!!

COROLLAKIAS MIXALHS
08-03-11, 21:47
Καλως ηρθες φιλε μου. Στο παλιο auris να σου λυσω οποια απορια εχεις... Τωρα στο νεο θα σε διαφωτισουν κυριως οι κατοχοι! Απο τα πλαστικα απ οτι ακουσα βελτιωθηκαν σε σχεση με το παλιο...

ΜΑΝΩΛΗΣ 19
09-03-11, 09:12
Καλώς όρισες και απο εμένα φίλε μου...Ευχαρίστως να σε βοηθήσουμε σε οποιαδήποτε απορία σου!!

andreas_e12
09-03-11, 14:02
Καλώς όρισες φίλε!!!Καλή διαμονή!!!:hi

pap2man
20-04-11, 09:13
Καλημερα σε ολα τα μελη!Ειμαι καινουργιος στο forum και προφατα εγινα κατοχος ενος μτχ 1,4 D4D.
Κατοχος παντα Ιαπωνικων αυτοκινητων αποχωριστηκα το MX5 , αφου στην οικογενεια θα προστεθουν συντομα 2 ΝΕΑ ΜΕΛΗ , για το AURIS.
Εχω ενα προβληματακι με τις ταχυτητες.Ολες οι ταχυτητες μπαινουν κανονικα αλλα δεν μπορω να κατεβασω απο 4η σε 3η.Τα ανεβασματα γινονται αψογα και μονο το προαναφερομενο κατεβασμα δεν γινεται.Στο ρελαντι δεν υπαρχει το προβλημα.Πρεπει να παω τον λεβιε στην 2 και μετα στην 3η .Φιλος μηχανικος μου ειπε οτι δεν ειναι θεμα ρυθμισης του λεβιε αλλα εσωτερικο του σαζμαν μιας και τα YARIS/AURIS πασχουν στο συγκεκριμενο σημειο .
Εχει καποιο μελος παρομοια εμπειρια ?
Ευχαριστω προκαταβολικα και καλως σας βρηκα!

COROLLAKIAS MIXALHS
20-04-11, 10:56
Δεν το εχω ξανακουσει φιλε μου το προβλημα αυτο σε auris αλλα θα το κοιταξω! Καλως ηρθες και καλη διαμονη! Βαλε και καμμια φωτο...

agapiou
20-04-11, 13:50
Από 4η σε 3η είχα εγώ πρόβλημα, στη 12άρα μου. Στα μισά κατεβάσματα δεν την έπαιρνε, και ήθελε γκάζι στις 2.500 στροφές περίπου. Επισκευάστηκε εντός εγγύησης.

pap2man
21-04-11, 07:38
Τι ακριβως επισκευαστηκε ? Το προβλημα ηταν στο συγχρονιζε ή στο λεβιε

agapiou
21-04-11, 11:16
Σύμφωνα με τη toyota αλλάξανε 4 γρανάζια, 4 ρουλεμάν, συγχρονιζέ και δίσκο πλατό. Αυτά είδα στο χαρτί που με έδωσαν. Αλλά δε πλήρωσα τίποτα.
Και υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που ξέρουν ότι δεν είμαι σιδεροφάγος.

pap2man
21-04-11, 18:05
Ευχαριστώ πολυ !!!!