PDA

Επιστροφή στο Forum : 20V ΑΣΗΜΕΝΙΟ LEVIN ΜΕ ΡΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΑΠΟ ΜΑΥΡΟ LEVIN ΠΟΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗ ΘΑ ΕΧΩ?


ΝΙΚΟΣ ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ
08-04-09, 03:17
Καλησπερα παιδιά απαντηστε όσοι ξερετε να μου πειτε στο παραπανω ερωτημα μου
Λενε οτι στους 170 ιππους θα φτασει ειναι αληθεια ή οχι?

madvinegar
08-04-09, 09:09
Σε παρακαλω μη γραφεις με κεφαλαια. Διαβασε τους κανονες του φορουμ.

Επειδη εισαι νεος χρηστης κανω απλα μια παρατηρηση.

Αν θελεις πες μας δυο λογια για εσενα και για το αμαξι σου να σε γνωρισουμε.

Καλως ήρθες!

akis308
08-04-09, 09:13
Αν σκεφτείς ότι το μαυρο δεν είναι 170 άλογα και το ασημί έχει λιγότερη συμπίεση, βαρύτερα σωθικά, και πιο ήπιους εκκεντροφόρους και κάνεις το συσχετισμό, ότι κάτι τέτοιο είναι πέρα για πέρα λάθος.
Θα πάρεις μόνο τη χασούρα του air flow, θα πάς δλδ γυρω στα 155.

Χρηστος
08-04-09, 10:44
ποσο κοστιζει μια τετοια μετατροπη?αγορα δηλαδη πλεξουδας -εγκεφαλου-map και L,και ποσο παιρνει ενας ηλεκτρολογος?μονοι μας ειναι ευκολο να την κανουμε η θα καψουμε κανα μοτερ ε αχιλλεα?

akis308
08-04-09, 10:53
Ένα παλικάρι εδω στο Ρέθυμνο το έκανε πάντως.
Δεν χρησιμοποιήσε πλεξούδα μαυρου πάντως.
Και λ κρατησε τον ίδιο.
το βύσμα αλλάζει μονο.
Τωρα ecu+map να πάει κανα 150άρι-200άρι?
δεν ξερω.
εγω θα το επιχειρούσα πάντως μονος μου...

TOYOROSPY
08-04-09, 11:11
Αν σκεφτείς ότι το μαυρο δεν είναι 170 άλογα και το ασημί έχει λιγότερη συμπίεση, βαρύτερα σωθικά, και πιο ήπιους εκκεντροφόρους και κάνεις το συσχετισμό, ότι κάτι τέτοιο είναι πέρα για πέρα λάθος.
Θα πάρεις μόνο τη χασούρα του air flow, θα πάς δλδ γυρω στα 155.


Συμφωνω.


το ασημί έχει λιγότερη συμπίεση, βαρύτερα σωθικά, και πιο ήπιους εκκεντροφόρους .

Και εκτος των αλλον αλλη διατωμη εισαγωγης και μεγαλλητερο πνευμωνα.

PANOS COROLLA E11
08-04-09, 19:56
και αλλη μια διαφορα τα πιστονια του ασιμοκαπακου ειναι μπομπέ ενω του μαυροκαπακου ειναι φλατ

giwrgos20v
10-04-09, 20:33
αυτα που κερδιζεις ειναι λιγοτερα απο αυτα που χανεις :confused::confused::confused:
δεν αξιζει....

Χρηστος
11-04-09, 01:31
αυτα που κερδιζεις ειναι λιγοτερα απο αυτα που χανεις :confused::confused::confused:
δεν αξιζει....


τι χανεις ρε γιωργο εκτος απο τα λεφτα για την μετατροπη?

giwrgos20v
11-04-09, 20:38
γιατι λιγα ειναι τα λεφτα της μετατροπης ,η φασαρια και μπορει να παει κατι στραβα και να σου κανει μπερδεματα κοψιματα κ.α για 5-7 αλογα αξιζει δικο σου το καρπουζι δικο σου και το μαχαιρι.. οτι θες κανεις

stm2001gr
11-04-09, 23:00
δηλαδή όλες οι υπόλοιπες μετατροπές πχ. παράλληλους ή βολάν ή εκκεντροφόρους σου στοιχίζουν λιγότερο ή πέρνεις περισσότερα άλογα?
όσοι έβαλαν παράλληλο σε μαύρο δεν πήραν τίποτα. άρα είναι ένα πολύ καλό πρόγραμμα για ασημί και αν αποφασίσει να πειράξει εκκεντροφόρους ή ελατήρια που συνιστώ εγώ θα πάρει λίγα άλογα ακόμη. πέντε πέντε μαζεύονται τα άλογα στην ατμόσφαιρα.

akis308
12-04-09, 13:54
Εγω πάντως θα το έκανα και επιπρόσθετα θα έκανα και ένα reprofileστους υπάρχων εκκεντροφόρους ή έστω εκκ από μαυροκάπακακο...

Χρηστος
12-04-09, 21:23
Εγω πάντως θα το έκανα και επιπρόσθετα θα έκανα και ένα reprofileστους υπάρχων εκκεντροφόρους ή έστω εκκ από μαυροκάπακακο...

+1000 και οχι μονο..